All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Sunday, 8 February 2009

Big Brother Albania 2: Adelajda Xhamani Profil!

Adelajda Xhamani
/photo top channel/

BIG BROTHER ALBANIA 2: ADELAJDA XHAMANI PROFIL!

Mosha: 22 vjec
Vendlindja: Kavaje
Vendbanimi: Kavaje
Gjendja civile: E fejuar
Floket: Te kuqe
Arsimi: I larte, Cikel i Ulet
Profesioni: Mesuese e Letersise dhe Gjuhes Shqipe ne Luz te Vogel te Kavajes.
Hobi: Muzika, letersia

Do te hyje ne Big Brother sepse: E ka enderr, megjithese nuk e lene familjaret dhe ka ardhur pa lejen e tyre. E njejta gje ndodhi dhe vitin e kaluar, ku nuk mundi as te bente aplikimin.

Karakteristika: Ne Kavaje njerezit jane fanatike, por ajo e kundershton kete fenomen. Thote se, po fitoi, do hyje ne shtepi dhe nuk ka per ta ndaluar asgje. E prezanton veten si vajze normale, te thjeshte dhe te komunikueshme. Eshte tip i qete ne pergjithesi. Miqesohet shpejt. I fejuari i saj eshte shofer zjarrfikeseje ne Kavaje. Nuk perputhen shume me njeri-tjetrin, madje ai eshte dhe pak xheloz. Pelqen te kerceje dhe te argetohet. I vetmi moment argetimi per te jane aktivitetet qe organizon me femijet e shkolles.


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online