All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 21 March 2009

Big Brother Albania 2: Anjeza Profil!

Anjeza Big Brother Albania 2

BIG BROTHER ALBANIA 2, ANJEZA PROFIL

Anjeza eshte banorja e re e shtepise Big Brother. Hyn ne Diten 43!

Mosha: 20 vjec
Vendlindja: Tirane
Vendbanimi: Tirane
Arsimi: Studente e vitit II per Drejtesi
Profesioni: Parukiere
Horoskopi: Virgjeresha
Familja: mamaja, motra
Hobi: muzika, kercimi, karaoke
Shenja te vecanta: Tatuazhet; nje diell tribal, nje delfin dhe nje pale gershere dhe nje kreher, simbolet e profesionit te saj.

Karakteristika: Eshte vajze e thjeshte dhe e komunikueshme. I pelqen argetimi, kjo eshte dhe arsyeja kryesore per te cilen ka hyre ne Big Brother, gjithashtu dhe per fame. Ka shume shoqeri, me te cilen kalon shpesh fundjavat. I pelqen shume muzika popullore dhe kinemaja.

Po te fitonte cmimin e madh prej 70 mije Eurosh do te shlyente kredine e shtepise, afati i se ciles eshte 15 vjet. Jeta e saj ka qene e mbushur me ngjarje te rendesishme. Ajo qe e ka shenjuar me shume ka qene vdekja e te atit, 18 vjet me pare, te cilin ajo nuk ka arritur ta njohe, duke qene se kur ai u nda nga jeta, Anjeza ka qene vetem 2 vjec. Eshte nje person me karakter te forte, e lirshme dhe gjithnje ne kerkim te eksperiencave ndryshe.
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Anjeza Big Brother Albania 2

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online