All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Monday, 31 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 31 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Rita Ora fiton cmimin "Best Newcomer" ne kuader te cmimeve vjetore "Bizzare Awards" qe ndahen nga tabloidi anglez "The Sun"
 • Ermal Fejzullahu rikthehet me klipin e ri "Digje Sonte" punuar nga produksioni "Focus Production"
 • Blero dhe Adrian Gaxha paralajmerojne nje bashkepunim se bashku
 • Edona Llalloshi ne pergaditje te nje klipi te ri qe do realizohet nga EMF Creative
 • Lori pergenjeshtron lajmin se ka pasur sherr me kengetaren Adelina Tahiri, te cilen ajo e konsideron shoqe te mire.
 • Miriam Cani reagon ndaj kritikave negative te shqiptareve per artistet shqiptare dhe boteror
 • Rita Ora me gjithe familjen ne Dubai per festat e fundvitit. Mesohet se do te performoj ne njeren nga resortet luksoze te Dubait ne naten e Vitit te Ri.
 • Mediat flasin per Shkendije Mujajn e cila, thuhet se ka pranuar te kete bere seks me Vali Corleone
 • Sinan Vllasaliu publikon falas albumin e tij te fundit "Tatuazh" ne kanalin e tij zyrtar ne Youtube
 • Rovena Stefa ne xhirimet e klipit "Malli 2"
 • Gili per "Prive": Kurre nuk kam qene zeshkane!
 • Dafina Zeqiri per "Bluetooth": Me Ledrin tani na lidhe shoqeria. Jam singell!
 • Sali Berisha ne shoun "Apartamenti 2XL" ne naten e nderrimit te viteve, ne kanalin Vizion Plus
 • Ledina Celo ka shprehur se njera nga deshirat e saja per 2013 do ishte ta shoh djalin e saj Erlisin me nje moter
 • Bledar Sejko dhe Adrian Lulgjuraj, jo se vetem kane hedhur poshte akuzat per vjedhje, ata kane treguar se kane ndermend ta sjellin Eurovizionin ne Tirane
 • Eshte shkruar me heret por ende jane ne fokus, Vesa dhe Big Basta qe shprehen pakenaqesine e tyre me Festivalin e Kenges, te cilin ata e quajne si ende jo modern.
 • Sinani dhe Seldi, argetojne bashkeatdhetaret tane ne Australi dhe te njejten kohe bejen pushime milioneresh
 • Ne fokus, prape lidhja dyvjecare e Anjeza Shahinit me nje te huaj anglez
 • Ende shkruhet per Kastro Zizon, i cili pas dy deshtimeve ne dashuri, behet vete "doktor dashurie" me emisionin e tij "Dr Love" ne "NRG Radio"
 • Zbulohen arsyet pse Joti braktisi Ermela Mezurajn. Flitet per tradhti te Ermeles me nje djal qe ka emrin Ligert Vaso
 • Futbollisti Armend Ternava, zbulon te dashuren e tij
 • Almeda Abazi zbulon synimet e saja te behet pjese e telenovelave turke
 • Selami Kolonja shprehet i pakenaqur me Festivalin e 51-te dhe thote se ne panelin e jurise ka doktor shkencash qe nuk kane haber me muziken
 • Valon Shehu, edhe pse mori zero pike ne Festival, nuk shprehet i zhgenjyer dhe e respekton vendimin e jurise.
 • Del ne skene vellai i madh i Angela Martinit, Blerti Ceprati, i cili tregon se si tri familje mbreterore kane kerkuar doren e motres se saj, por qe ajo i ka refuzuar.
 • Franceska e BB feston 19-vjetorin ne klubin ku punon si menaxhere "Vanilla". Mediat shkruajne se i pranishem ka qene edhe Ermal Merdani dhe ne ndarje jane puthur ne buze.
 • Fjolla Morina pas publikimit te videos, eshte pare ne "Magic 4" duke flirtuar me Stresin
 • Redon Makashi formon nje grup te rinjsh qe i bien gitares dhe do te shoqerojne kengetarin neper koncerte. Femijet, te gjithe rrjedhin nga familjet e oficereve shqiptar, te cileve Redoni po u jep leksione gitare qe nga muaji shtator
 • Adelina Tahiri merr nje iPhone 5 dhurate per Vitin e Ri
 • Emina Cunmulaj per Krishtlindje ne Bahamas me te dashurin e saj miliarder Sam Nazarian
 • Albana Osmani zgjedh Londren per te festuar festat e fundvitit
 • Genta Ismajli publikon audion e kenges "E kam provuar". 
 • Diellza Kolgeci ka pak kohe qe ka perfunduar xhirimet ne filmin "Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna 2", por ne nje interviste per "Paloma" ka treguar se aktrimin nuk do e zgjedhje kurre si profesion te pare. Ndersa, ka zbuluar qe se shpejti do promovoj kalendarin e vet 2013 te realizuar me foto bardh e zi.
 • Bukuroshja Olta Gixhari ka zbuluar per "Paloma" se nuk di te gatuaj dhe gjithmone eshte dikush tjeter qe gatuan per te. Ushqimi i saj i preferuar eshte "pule me pilaf".
 • Amarda Toska i ka qejf festat e fundvitit, ndersa per Krishtlindje kete vit, per here te pare ka gatuar vet "gjel deti me pershesh" per familjen e saj dhe te ftuarit.
 • Shkendije Mujaj ne nje interviste per "Zeri" deklaron se nuk do pranonte nje rol me skena seksuale ne film, por nuk eshte kunder atyre erotike. Ndersa, nuk perjashton  poashtu pozimin per kopertinat e revistave si "Playboy" dhe "Maxim" por kjo varet nga momenti nese ajo ndjehet mire.
 • Modelja Liburneta Xhemajli ka treguar ne nje interviste se edhe pas fejeses me Adin, asgje nuk ka ndryshuar ne planin profesional dhe se ajo ende merret me modelim
 • Ciftet me te perfolura gjate vitit 2012: Dafina Zeqiri & Ledri Vula, Redon Makashi & Elda Koci, Big Basta & Vesa Luma, Rita Ora & Rob Kardashian, Ermal Merdani & Franceska Jace, Rozana Radi & Mc Kresha, Linda Halimi & Big D, Adrian Gaxha & Luana Vjollca etj.
 • Disa nga videot me provokative te vitit 2012, me skena "hot" dhe tekst provokativ: Tuna "I Asaj", Linda Halimi "I just wanna", Flori ft.Ylli Baka "Marina", Flori ft.Vildance Zeneli "Next", Fjolla Morina "FB", Claydee "Mamacita Buena", Freax ft.F-Kay "Freaky", Albina "A me ndjen", Shkendije Mujaj "Love is the key" etj.
 • Mihrije Braha lancon per festat nje duet me djalin e saj Platorin. Kenga titullohet "Fama" e be do vije me vone edhe si klip
 • Bukuroshja e ekranit, Jonida Vokshi ka deklaruar per "Revisten Shqip" se eshte e dashuruar dhe mendon te martohet se shpejti.
 • Modelja shqiptare Alba Mecaj pozon per koleksionin e fustaneve "Jovani" ne sezonin 2013
 • Poashtu, modelja dhe moderatorja e njohur Floriana Garo mendon te kurorezoje me martese lidhjen disa vjecare me Tedin.
- - - - - - - - - -
Translation by Google:
[[ Things being written and spoken this week
 • Rita Ora wins the prize "Best Newcomer" in the context of annual prices "bizzare Awards" was separated from the British tabloid "The Sun"
 • Ermal Fejzullahu back with a new clip "Burn Tonight" worked by production "Focus Production"
 • Blero and Adrian Gaxha warn a collaboration together
 • Edona Llalloshi in preparation of a new clip to be implemented by the EMF Creative
 • Lori denies the news that there was a quarrel with singer Adelina Tahiri, which she considers good friends.
 • Miriam Cani respond to negative criticism of the Albanian Albanian artists and world
 • Rita time with the whole family in Dubai for the holidays. Learned that will perform in one of Dubai's luxury resorts on the night of the New Year.
 • media talk about spark Mujaj that, has reportedly confessed to have have sex with Vali Corleone
 • free Sinan Vllasaliu publishes his latest album, "Tattoo" in its official channel on Youtube
 • Rovena Stefa in the filming of the clip "Longing 2"
 • Gili "Prive": I've never been blonde!
 • Dafina Zeqiri for "Bluetooth": With Ledri now bind us company. 'm Singell!
 • Sali Berisha in the reality show "Apartment 2XL" on the night of the New Year, we Vizion Plus channel
 • Ledina Celo has said that one of her wishes for 2013 would be to see her son Erlisin with a sister
 • Bledar Sejko and Adrian Lulgjuraj, not only have dismissed accusations of theft, they have shown that they intend to bring Eurovision in Tirana
 • is written earlier but still are in focus, Vesa and Big Basta expressed their discontent with Song Festival, which they call as yet not modern.
 • Sinan and Documentary, entertain our compatriots in Australia and at the same time make millionaires vacation
 • We focus again two years Anjeza Shahini connection with a foreign English
 • written yet for Castro zizo, who after two failures in love, made him "love doctor" with his show "Dr. Love" in "NRG Radio"
 • Revealed reasons why Joti left her the Mezuraj. Talk for treason Ermeles with a guy named Liger Vaso
 • Armend Footballer Ternava, discovers his girlfriend
 • Almeda Abazi reveals its intentions to become part of Turkish TV series
 • Selami Kolonja expressed discontent with the 51st Festival and says that in the jury panel doctor of sciences that have no Haber with music
 • Valon Shehu, even though they got zero points in Festival, says not disappointed and respects the decision of the jury.
 • Del scene big brother of Angela Martin, Blerti Ceprati, which shows how the three royal families have sought the hand of her sister, but she refused.
 • Franceska BB celebrates 19th anniversary at the club where he works as a manager "Vanilla". The media write that the present has been the Ermal Merdani and division are kissing lips.
 • Fjolla Morina after publication of the videos, is seen in the "Magic 4" flirting with stress
 • Redon Makashi forms a group of young people who fall gitares and would accompany the singer through concerts. Children, all stem from families whose Albanian officers redoni is giving guitar lessons since September
 • Adelina Tahiri gets an iPhone 5 gift for the New Year
 • Emina Cunmulaj for Christmas in the Bahamas with her billionaire boyfriend Sam Nazarian
 • Albana Osmani chooses London to celebrate the holidays
 • Genta Ismaili publishes audio of the song, "I tried."
 • Diellza Kolgeci has little time to complete the filming in the movie "Love Alps 2", but in an interview for "Paloma" has shown that acting would not ever choice as the first profession. While, has revealed that it will promote its 2013 calendar soon realized with black and white photos.
 • Diana Beauty Gixhari has found for "Paloma" I do not know to cook and is always someone else cooks for him. Her favorite food is "chicken with rice".
 • Amarda Tosca loves the holidays, and for Christmas this year, for the first time has cooked own "turkey grits" for her family and guests.
 • Shkendije Mujaj in an interview for "The Voice" declares that it will not accept a role with sex scenes in the film, but not against those erotic. While not exclude the proposal are also on the covers of magazines such as "Playboy" and "Maxim" but it depends on the moment if it feels good.
 • Model Liburneta Xhemajli told in an interview that after the engagement with Adin, nothing has changed in the professional and she still deals with modeling
 • rumored couples during 2012: Dafina Zeqiri & Ledri Stamp, Redon Makashi & Elda Koci, Big Basta & Vesa Luma, Rita Ora & Rob Kardashian, Ermal Merdani & Franceska Jace, Rozana Radi & Mc Kresha, Linda Halimi & Big D, Adrian Gaxha & Luana Vjollca etc..
 • Some provocative videos of the year 2012, with scenes from "hot" and provocative text: Tuna "She", Linda Halimi "I just wanna" Flori ft.Ylli Baka "Marina", Flori ft.Vildance Zeneli " Next "Fjolla Morina" FB "Claydee the" Mamacita Buena ", Freax ft.F-Kay" Freaky "Albina" feels "Shkendije Mujaj" Love is the key "and so on.
 • Mihrije Braha launches a duet holidays with her son Platorin. The song is called "Fame" the eu will come later as clip
 • Beauty screen, Jonida Vokshi has said for "Magazine in English" that is loving and plans to marry soon.
 • Albanian Model Alba Mecaj poses for a collection of dresses "Jovan" in season 2013
 • Also, model and moderator known Floriana Garo thinks crown with marriage relationship of several years with Ted.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online