All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Elgit Doda. Show all posts
Showing posts with label Elgit Doda. Show all posts

Saturday, 25 May 2013

Revista BLUETOOTH - 25 Maj 2013

Revista BLUETOOTH, 25 Maj 2013
 • "Malagata"; Ronela: Macja e zeze me ka ndjekur gjithe jeten. Ju rrefej amanetin e tim eti; Elgit Doda: Surprizat nuk kane te sosur, se shpejti me nje kenge solo
 • Joana e "BB6": Jani me kerkoi te ktheheshim bashke. Mendimi im per banoret. Anaidi mashkulli qe dua perkrah meje. 
 • Dafina Zeqiri: Kam 23 vjet pa folur me babin; E verteta e fejeses me Dj Blunt. "Videofestin" kete vit do ta ndjek nga New York-u.
 • Aurela Hoxha, josh me linjat
 • Albano Bogdo semure, mungon ne "2XL" prej tri javesh
 • Vigani: Anaidi fitues, Rikja dhe Iliri s'meritojne finale. Ne facebook 4000 kerkesa e 1000 mesazhe brenda ores. S'e kam takuar te dashurin e Elenes, nese do, eshte i mireseardhur.
 • Falemnderit Elhaida!
 • Noizy xhiron klip me Bjordin
 • Perballja e pare mes Rovena Stefes dhe gocave te "Thumb"
 • "Bota jone ti!" - koncepti krijues pas fushates se AMC

Monday, 25 February 2013

"Malagata", klipi i pare i Ronela Hajatit

Ronela Hajati dhe Elgit Doda vijne me “Malagata”

Te gjithe ata qe e kane degjuar, thone se ai do te jete hiti i kesaj vere. Pas disa bashkepunimeve shume te suksesshme me njeri-tjetrin, ku si me te spikaturin permendim hitin “Neles”, Ronela Hajati dhe Elgit Doda bashkohen serish per nje kenge qe pritet t’ju lere pa fryme.

E reja ne kete bashkepunim eshte se Elgiti nuk do te jete vetem krijues i kenges, por edhe interpretues ne te.

“Malagata” eshte titulli i kenges qe pritet te shenoje keshtu edhe klipin e pare ne karrieren e kengetares Ronela Hajati, e cila ia ka dale te kete sukses dhe koncerte edhe pa nje te tille (klip) ne gjithe keto vite. Dyshja Hajati-Doda po shnderrohet ne nje rrezik per tregun, sepse te gjitha kenget e realizuar deri tani nga keta dy emra kane rezultuar suksese…

Saturday, 23 February 2013

Revista BLUETOOTH - 23 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 23 Shkurt 2013
 • Arbana Osmani: Misioni im kete vit, me i veshtire. Nis sot "Big Brother", autori: "Sekretet e banoreve nuk i dine as familjaret e tyre"
 • Ermal Mamaqi: Ja se pse u largova nga "2XL"-ja. Kthehem ne muzike se shpejti, episodi i dyte i kenges "Ku ka si Tirona", do merremi me jugun.
 • Paparaci ndjek Ciljeten me te birin. Fotot e para te kengetares me djalin Fernando, ne publik.
 • Ingrid Gjoni zmadhon gjoksin
 • Endrit Mertiri perfundon ne "Vogue Italia"
 • Jonida refuzon prezantimin e "Portokallise" dhe jurine e "Gjeniut"
 • Flori Mumajesi: "Realiteti me frymezoi"
 • "Big Brother". Arjan Konomi edhe kete vit opinionist. Pjesemarresit qe ia dalin te ruajne sekretin, paguhen. Autori: Do te futen 16 banore. Moshat e konkurrenteve variojne nga 19-30 vjec
 • Kristela dhe Danja: Ftesat e konkurrenteve per kafe

Thursday, 22 November 2012

Rezarta Shkurta puth producentin e kenges

Vajza e këngës, e cila në festivalin “Kënga Magjike 2012” në natën finale me interpretimin e këngës “Më fal”, rrëmbeu çmimin “Televiziv”, si duket në këtë foto që shihni ka një afri të madhe me producentin e këngës.

Djali në fotografi është Elgit Doda, i cili edhe këtë vit kishte krijuar disa këngë për këtë event të muzikës dhe, poashtu, kishte krijuar baladën e bukur të Rezartës.

Por, çfarë mendon bashkëshorti i këngëtares për këtë foto gati - gati si një çift i sapodashuruar? M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rezarta Shkurta very close to the new producer

Girl of the song, which at "The Magic Song 2012" on the final night of the interpretation of the song "I'm sorry", and took the prize "TV" appears in this picture you see has a greater affinity with the producer of the song.

The boy in the picture is Elgid Doda, which this year had made some music tracks for this event and also had create beautiful baladen Rezartes. But what do you think this picture singer husband almost-almost like a couple sapodashuruar? M.Gj.


Sunday, 2 September 2012

Rezarta dhe Samanta ne studion e Elgit Dodes...

Rezarta dhe Samanta duet se bashku?

Kengetaret bukuroshe shqiptare, Rezarta Shkurta dhe Samanta Karavella jane fotografuar se bashku ne studion e regjistrimit te kompozitorit, Elgit Doda.

Shkurta ka qene duke regjistruar kengen e saj me te re me te cilen pritet te marre pjese ne festivalin e “Kenga Magjike”, ndersa Samanta po pergatitet per regjistrimin e kenges se saj me te re.

Dy kengetaret kane qene gjithnje shoqe te mira dhe pse jo ne te ardhmen mund t’i shohim edhe ne nje duet se bashku. /shqiptarja/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rezarta and Samanta duet together?!


Saturday, 25 August 2012

Elgit Doda zevendeson Florin te "Kenga Magjike"


Elgit Doda zevendeson Florin te “Kenga Magjike”

Kete gje e ben te ditur vete kengetari ne nje interviste te tij per nje reviste mode. Kompozitori se fundmi i bere i njohur nga bashkepunimet e tij me kengetare si Adelina Tahiri, Rezarta Shkurta etj duket se eshte i preferuari i producentit Ardit Gjebrea. Ky i fundit edhe me pare ka ndihmuar kompozitore apo grupe te reja per te care ne boten e muzikes.


Saturday, 18 August 2012

Revista BLUETOOTH - 18 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 18 Gusht 2012
 • "Big Brother 6". Rezart Aga: Sekretet dhe detajet e shtepise.
 • "The Voice". Regjistrime kengesh falas per konkurrentet
 • Lira Burgia, pushime me te dashurin ne Ibiza
 • Gazetaret. Zbulohet foto ne zbor e Fevziut, Bushatit, Selimit e Tershanes
 • Ndarja, Renis Gjoka ndryshon banden, merr Gjergj Kacinarin
 • Angela Martini, nje nga 20 femrat me seksi te "Global Grind"
 • Foto. Zbulohet i dashuri i Lori Hoxhes
 • Ezeli aksidentohet, mjeket: gjendja jo e mire!
 • Kush nga keta ben te njohur TJETRIN: Silvana e Kafazit te Arte, Zogu i Tiranes
 • Marina Vjollca pushime ne Itali
 • Noizy: Nene, ti je mbreteresha ime!
 • Enxhi prokon me bikini dhe me pistolete
 • Rob Kardashian ben tattoo Rita Oren
 • Barbana Dini: Marredhenia me te dashurin dhe nderhyrjet estetike. "C'faj kane gazetaret, kur kengetaret kerkojne skupe?"

Wednesday, 23 May 2012

Elgit Doda prezanton te dashuren

Elgit Doda prezanton te dashuren

Krijuesi i hiteve “Neles”, “Dua te iki larg” apo “Ti mos u kthe”, Elgit Doda ka vendosur te prezantoje te dashuren per te gjithe publikun kurioz si edhe ata qe e ndjekin apo qe kane kersheri per te zbuluar se cila eshte vajza qe i ka fituar zemren. Kete e ka bere nepermjet nje seti fotografik, i cili ka ardhur ne formen me te vecante, nen kujdesin dhe shijen e kengetares Rezarta Shkurta. Kjo e fundit e ka shfaqur prej kohesh pasionin e saj per fotografine, ndersa Elgiti dhe e dashura e tij ne kete rast jane modelet e saj. Elgiti shfaqet keshtu ne krahet e Arjoles, vajzes simpatike me profesion balerine, e cila ka disa kohe tashme qe shoqerohet me kantautorin e njohur. /bluetooth/

Saturday, 19 May 2012

Revista BLUETOOTH - 19 Maj 2012

Revista BLUETOOTH, 19 Maj 2012
 • Prinder per here te pare: Princ Leka & Elia Zaharia, Ermal Mamaqi & Amarda Toska, Erjon Zaloshnja & Eneda Tarifa. Ciftet VIP, ne pritje te femijeve
 • Akuzat per pedofili. Besniku i NRG Band: Po me shantazhojne!
 • Leonora Jakupi reklamon gjoksin
 • Bertina: Erioni, kapitull i mbyllur per mua
 • Elgit Doda prezanton te dashuren
 • Fadil Berisha pozon me Kim Kardashian
 • Alberie Hadergjonaj ndryshon look
 • Shkendije Mujaj serish ne foto me VITHET jashte
 • Gerta Matohiti: Flija me Liamin per te acaruar Arbrin
 • Dritani i BB5: Gocat jo ne shijet e mia, me mungoi flirti. Liami fitues! S'kisha pare ndonjehere  vajza qe t'i hidhnin mbathjet neper shtepi per loje
 • Ciljeta e ndare nga Aleksi prej 4 muajsh
 • Stela Kotri, prezantuesja provon te kendoje me Devis Xherahun

Tuesday, 20 December 2011

Kompozitori Elgit Doda, Fenomeni i Koheve Moderne...

Elgit Doda: Me frymezon gjithcka e bukur

Shume e kane cilesuar si fenomenin e koheve moderne. Elgit Doda, i riu i talentuar ne muzike, qe me krijimet e tij beri per vete gjithe publikun e “Kenges Magjike” rrefen ne kete interviste te shkurter per “Bluetooth”-in, ambiciet per te ardhmen. Kenget e tij u vleresuan me 2 cmime te rendesishme, sic ishin ai i ‘bashkepunimit me te mire’ per Ronela Hajatin dhe Visarin, dhe ‘magjia e pare’ per Adelina Tahirin…Po sa i kenaqur eshte Giti nga keto arritje, cfare e frymezon ate dhe me cfare po merret aktualisht…

Elgit, pershendetje! Me cfare po merresh keto kohe?
Pas “Kenges Magjike” ka filluar perseri puna per kenget e reja per kengetare te ndryshem.

Dy nga kater kenge te tuat u vleresuan ne kete edicion te “Kenges Magjike” me cmime, madje njera prej tyre u fut edhe ne dhjeteshe. Si ndihesh per kete fakt?
Besoj qe per cdo kompozitor eshte dicka e bukur kur kenget e tij priten mire nga publiku, sidomos kur ato paraqiten ne nje nga kompeticionet me te medha te Shqiperise. Ndihem shume i vleresuar nga “Kenga Magjike” dhe i falenderoj kengetaret qe moren pjese me kenget e mia.

Saturday, 17 December 2011

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 17 Dhjetor 2011

Revista BLUETOOTH, 17 Dhjetor 2011
 • Orinda Huta: Ju rrefej bashkejetesen me Turin, kush qeverise ne shtepine tone. Festivalin e RTSH e kam enderruar gjithmone, s'do mungoj ne muzike
 • Olsi: Vuajta kur u ndava nga Olta
 • Noizy: Me modelen vetem nje nate, perdora prezervativ
 • Flori ben Labin te kendoj Dance
 • Alketa Vejsiu: Paskuintat e takimit me Simona Venturen
 • Tifozet VIP ne ndeshjen Real - Barcelona
 • Elvana Gjata: Se shpejti vjen "Gjaku im"
 • Elgit Doda: Me frymezon gjithcka e bukur
 • Ciljeta mbledh 1800 demokrate ne Itali per 21-vjetorin e PD
 • Rozit dhe Mc Kreshes i vjedhin videon
 • Zanfina Ismajli votohet femra me te pasmet me seksi
 • Ledi Vokshi le SHBA per Tiranen?
 • Big Basta dhe Vesa Luma, Rikthehet Flirti?!
 • Big Mama rihap luften me Rovena Stefen
 • Rishfaqet ne skene Gerta Heta
 • Silvana e Kafazit Super Seksi
 • Petri Bozo edhe ne feste punon
 • Rovena Dilo dhe Eranda Libohova bashke...

Saturday, 22 October 2011

Elgit Doda Sfidon Kompozitoret e Medhenj...

Nje 22-vjecar po sfidon kompozitoret big te “Kenga Magjike”

Ai eshte i ri, vetem 22 vjec, quhet Elgit Doda dhe ka hyre ne muzike si furtune me krijimtarine e tij. Vazhdon shkollen per muzike, kendon edhe vete, ka bere disa kenge te suksesshme, por shperthimin e madh duket se do ta kete kesaj here te “Kenga Magjike”, ku ka sjelle me te vertete kenge shume te bukura. Mjafton te themi se kenga e Adelina Tahirit, e Ronela Hajatit dhe Visarit, jane te Elgitit, per te kuptuar me mire se per cfare po flasim. Per momentin keto jane dy kenget me te klikuara ne Youtube, nga ato pjesemarreset deri tani te “Kenga Magjike” dhe priten ende te tjera. Sipas informacioneve tona, do te jete Seldi i cili do te vije gjithashtu ne kete konkurrim me nje kenge house super ritmike, te kompozuar gjithashtu nga Elgiti. Me siguri qe kompozitoret e tjere pjesemarres do ta kene ndier furtunen me emrin Elgit, sepse kesaj radhe, me sa shohim, sukesi do te jete i tij, qofte me balada apo dhe muzike ritmike. /panorama/tetor 2011/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online