All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ermal Mamaqi. Show all posts
Showing posts with label Ermal Mamaqi. Show all posts

Saturday, 16 November 2013

Ardit Gjebrea, per here te pare me prezantues meshkuj ne "Kenga Magjike"...

Ermal Mamaqi dhe Ervin Bejleri, ne krah te Gjebrese tek “Kenga Magjike”

Jemi mesuar gjithmone ta shohim Ardit Gjebrene te rrethuar nga dy partnere femra, qe shpesh kane qene te huaja VIP dhe shume seksi, duke e shoqeruar ne tri netet finale te festivalit “Kenga Magjike”. Ne kete edicion te 15-te te neteve finale te “KM”, qe pritet te organizohen ne datat 27, 28, 29 ne “Pallatin e Kongreseve”, Gjebrea do te kete per here te pare dy meshkuj, dhe te dy, aktore humori, me qellimin qe ne festival te kete shume situata komike. I pari eshte Ermal Mamaqi, i cili kete vit nuk merr pjese si konkurrent per te shfaqur talentin e tij si prezantues. Dhe i dyti eshte po ashtu nje aktor humori, pikerisht Ervin Bejleri, i cili pas shkeputjes nga spektakli i “Portokalli” u shfaq si moderator i nje show me kamera te fshehta, “Game Over” ne “Vizion Plus”. Tashme qe prezantimi i kengeve pjesemarrese ka mberritur drejt fundit, le te shohim se sa e forte do te jete gara ne netet finale. 45 kengetaret qe do te kalojne ne gjysmefinale, do te votojne edhe kete vit per njeri-tjetrin. Nga ky votim do te dalin 20 kenget finaliste ne naten e fundit. “Edhe pse jane te paevitueshme miqesite mes kengetareve ose edhe inatet e shprehura ne votime, ky sistem ka rezultuar ne nje perqindje te madhe efikas ne percaktimin e renditjes te kengeve sipas vlerave te tyre, me pluset dhe minuset e veta”, kane shpjeguar organizatoret ne faqen zyrtare te “Kenga Magjike“ ne facebook.

Monday, 30 September 2013

Ami lind djale...

Ami dhe Ermali behen prinder
Ami dhe Ermali behen prinder, vjen ne jete Joeli

Nje lajm i mire vjen nga cifti i njohur i ekranit Amarda Toska dhe Ermal Mamqi. Diten e sotme ata jane bekuar me ardhjen ne jete te femijes se tyre te pare, i cili eshte i seksit mashkull. Mesa kemi mesuar cdo gje ka shkuar mire, ndersa si Ami dhe Ermali jane mjaft te emocionuar e te lumtur nga ky gezim i shumepritur ne jeten e tyre. Vetem pak ore pas lindjes kemi marre vesh edhe emrin e foshnjen, i cili eshte quajtur nga prinderit e tij Joel.

Kete e ka pohuar vete Ermali ne Facebook, ku ka shkruar "Te dashur miq. Sot eshte dita me e bukur e jetes tone! Erdhi ne jete djali yne Joeli! Ami dhe Ermali".

Kjo e hene me shi, duket se ka qene dita me e bukur dhe e ngrohte e vjeshtes per prinderit me te rinj te botes se spektaklit. Nderkohe qe jemi ne pritje per te tjera detaje edhe stafi yne i uron jete te gjate vogelushit te sapoardhur ne kete bote.

Saturday, 20 July 2013

Revista BLUETOOTH - 20 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 20 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 20 Korrik 2013
 • Ami dhe Ermali ne pritje te djalit: Pas lindjes, Ami ne "greve urie"; 
 • Miriam Cani: Se shpejti dasma, do jete private dhe e qete. Me mamane e Albanit jam shume e lidhur. E lumtur qe e kam pjese te familjes.
 • Noizy mund "Babastars"
 • Foto hot te VIP-ave ne plazh; 3 faqe speciale, 16 personazhe; Rovena Stefa ne Turqi; Afroviti Goge zgjedh jugun; Kleoniki do pishinat; Sabri Fejzullahu, pushime me gruan ne Qeparo; Rozana Radi, nje koktej nga Dhermiu; Vesa Luma, ne plazh e veshur; Franceska, provokuesja e kesaj vere; Pushimet familjare te "miss" Gentes; Ermela argetohet me shoqerine ne bregdetin e jugut; Dren Abazi, det edhe kenge; Angela Martini ne St.Tropez; Luana, rrofte "Summer Fest"-i; Nora Istrefi prek Dubain; Lorik Cana pushon me Moniken; Dafina Zeqiri shfrytezon koncertet; Albana Osmani, relaks me motren; 
 • Vigani feston ditelindjen, harbohen Big Brother-istat. Fotot, me Elenen "prane e prane" si dikur

Sunday, 14 July 2013

Ermali dhe Genta, si dy "beshereta"...

Ermal Mamaqi & Genta Ismajli
Shemtohen me zor!

Nderkohe qe gjithe njerezit normal te kesaj bote, aq me shume personazhet e famshem, bejne te pamunduren qe te duken sa me bukur ne sy te publikut, ka edhe disa "te cuditshem", si Ermal Mamaqi me Genta Ismajlin, te cilet shemtohen vete me pahir dhe e bukura e kesaj "shemtie" eshte qe nuk e kane aspak problem ta bejne ate publike. Natyren karagjoze te Ermal Mamaqit e njohim te gjithe, po ashtu jemi mesuar edhe me mimikat e tij te cuditshme, prandaj nuk na bejne shume pershtypje. Por Genten, ate kengetaren seksi qe te gjithe njohim, nuk e kishim pare ndonjehere ne kete gjendje. Kjo foto eshte shkrepur gjate kohes se fushates, kur te dy kengetaret ishin pjese e stafit te PD-se dhe ku, pervec impenjimit per te kenduar ne skene, jane argetuar shume edhe ne prapaskene me njeri-tjetrin. Gjithsesi, neve kjo foto na pelqen. Sa mire do te ishte te kishte me shume personazhe te tille, qe nuk rrine gjithe kohen te ngurte, per t'u dukur sa me bukur, por dine te bejne edhe humor! /paloma/

Sunday, 30 June 2013

Revista PALOMA - 29 Qershor 2013

Revista PALOMA - 29 Qershor 2013
Revista PALOMA, 29 Qershor 2013
 • Zanfina Ismajli: Nuk jam romantike, s'e kam mendjen te dasma. Dhunen nga i dashuri s'do ta toleroja
 • Sheila: Ky eshte momenti i duhur! Nje bashkepunim me "Maroon 5" do te me pelqente. Ikonat e mia, Rihanna dhe Madonna
 • Zgjedhjet mbaruan, a do te flas Armina?
 • "Miss Shqiperia 2013", Fiorenza Lekstakaj: Familjaret me thane se cmimet shiten, por nuk rezultoi keshtu!
 • Nora Istrefi - Imazh i pijes "Erotik" - nuk i heq cizmet nga kemba
 • Ardian Bujupi rreh paq nje student, rrezikon burgun
 • Mirela Milori: Kam nisur nje cikel te ri ne jete
 • Ingrid Gjoni, gati kenga e re
 • Martohet cifti i balerineve, me pushime ne Amerike
 • Mamaqi e mban mire me te gjithe: edhe socialist, edhe demokrat!
 • Anjeza ne Azerbejxhan, merre pjese ne "Univision"

Monday, 24 June 2013

Artistet votojne Liderin e tyre...

Artistet shqiptare votojne Liderin e tyre: Kushdo qofte fituesi, le te beje me te miren per popullin shqiptar

"Le t'i tregojme botes se jemi nje popull qe dime te respektojme te drejten e votes"

Dita e djeshme ka qene nje dite mjaft e ngjeshur me ngjarje politike, deklarata te nxehta politikanesh dhe ankth pritjeje per te gjithe shqiptaret lidhur me rezultatet e zgjedhjeve ne vend. Edhe artistet, sikurse pjesa me e madhe e qytetareve te thjeshte te Shqiperise, qe ne oret e para te mengjesit jane drejtuar per ne Qendrat e tyre te Votimeve per te shprehur vullnetin e lire nepermjet votes. Kengetare te njohur, aktore, regjisore, sportiste, etj., te shoqeruar, ose jo nga familjaret e tyre kane permbushur misionin, qe cdo qytetar shqiptar duhet ta ndjeje si detyre morale karshi vendit te tij. "Vota eshte e rendesishme, vota eshte respekt ndaj vetes, vota eshte e shenjte dhe ne nuk duhet te tregohemi neglizhente ne kete proces delikat, qe ka te beje me fatin tone", keshtu shprehen disa prej artisteve me te njohur per "Koha Jone" mbi rendesine e votes se cdo individi, ndikimit qe mund te kete nje e vetme ne rezultat, si dhe ne forme apeli per pjesemarrje e ruajtje te qetesise. Sipas tyre, kushdo qe t'i fitoje zgjedhjet, PD, PS, LSI... duhet te beje me shume per Shqiperine, te permbushe kerkesat e popullit dhe t'i tregoje Europes se jemi nje vend qe e respektojme njeri-tjetrin. Pavaresisht bindjeve...

Sunday, 26 May 2013

Kenaquni me batutat e Ermal Mamaqit...

Ermal Mamaqi, batutat gjate fushates se PD-se per veten dhe VIP-at

Pas largimit nga “Apartamenti 2 XL” mungojne batutat e tij per publikun nga ekrani. Por Ermal Mamaqi te beje per te qeshur e ka stil jete, ndaj e gjen gjithmone menyren per te shfaqur anen e tij gazmore. Edhe pse ai ka pohuar se do t’i perkushtohet me seriozisht muzikes pasi ka publikuar klipin “Do te vij te dielen” me Dr. Florin, Ermali eshte nje nga kengetaret e zgjedhur te Partise Demokratike per koncertet qe po mbahen gjate kesaj fushate zgjedhore. Cdo koncert dhe udhetim me politikanet dhe kengetaret e tjere te fushates; Vedat Ademi, Soni Malaj, Dr. Flori, Elvana Gjata, Vesa Luma, Renis Gjoka, Eni Koci etj., ai i shoqeron me batuta dhe komente plot humor duke i ndare me fansat e tij virtualisht si ne nje ditar humoristik. Kemi shkeputur disa prej batutave te fushates sipas kendveshtrimit te Mamaqit:

Saturday, 25 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 25 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS, 25 Maj 2013
 • Laura Vorpsi, zbulohen fotot e reja. Ana tjeter e Laura Vorpsit, pelqen armet dhe mesazhet per seksin.
 • Toros i "BB4": Rike, nje vajze e komunitetit rom, ja cfare di per te. Mendoj se nese Elona do deklaronte hapur se eshte lesbike, do fitonte "Big Brother"
 • Mirjeta e Big Brother ndahet nga bashkeshorti pas 9 muajsh martese
 • Sinan Hoxha, nuk i shpeton tundimit, heq rrudhat me botoks
 • Ermal Mamaqi, batutat gjate fushates se PD-se per veten dhe VIP-at
 • Angela Martini zhvishet nudo per 27-vjetor, fotot
 • Vigani: Finalistet sipas meje, besoj se fitues do te jete Anaidi
 • Jonilda operon hunden dhe nxjerr ne shesh gjoksin e bere
 • Genta Gjalpi shfaqet me shenja dhune ne fytyre
 • Aferdita Dreshaj dhe Ilir Shaqiri frekuentohen edhe 1 vit pas "Dancing"
 • Blero nuk e mban fjalen, vazhdon te vjedhe muzike

Thursday, 23 May 2013

Ermali e quan dele Genten

Këngëtari dhe aktori i humorit Ermal Mamaqi ka luajtur si zakonisht edhe në fotot që bën me kolegët e tija.

Në këtë rast, ai e ka quajtur dele edhe këngëtaren e njohur kosovare Genta Ismajli, duke bërë shaka, pasi ajo dhe vajza tjetër i janë afruar tufës së lules që ai mban në dorë dhe ai ka shënuar në rrjetin e tij social se “I keni parasysh ato delet”.

E megjithatë kolegët e tij nuk është se janë mërzitur, pasi janë mësuar për humorin e tij të hollë.M.GJ.

Saturday, 6 April 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Prill 2013

Revista PANORAMA PLUS, 6 Prill 2013
 • Ermali; Zbulohet modelja pas se ciles marroset Mamaqi
 • Big Brother; Pas intimiteteve ne "BB", Anaidi dhe Elena braktisen nga te dashurit
 • Intervista; Luzja e "Portokalli": Jam dashuruar me nje djale 8 vite me te vogel dhe s'e kam problem
 • Televizioni; Gruaja dhe e dashura zihen ne TV per biznesmenin, Eni Cobani rrefen prapakuintat
 • Big Brother; Flet vellai, Valoni: Po te lidhje Vigani me Elenen, do e kishim pranuar; Shpendi do ta ndihmoj Eldoren per t'u sheruar; Flet motra: Gjithsesi, nuk besoj se do krijoj lidhje me te! Iliri foto nudo!
 • Liljana Hitollari: Ka plot meshkuj shqiptare zhigolo, pse e paragjykojne Marselinin?
 • Anaidi, e dashura vendos te mos e prese pas intimitetit me Joanen
 • Endrit Mertiri per Elenen: E vleresoj reflektimin e saj, por gjithcka do ia plas ne sy!

Sunday, 31 March 2013

Revista PALOMA - 30 Mars 2013

Revista PALOMARevista PALOMA, 30 Mars 2013
 • Samanta Karavella: "Gjerat qe do te ndryshoja po te isha kryeministre"
 • Ermal Mamaqi martohet me Bora Zemanin
 • Elena: "Jam e shqetesuar per te dashurin jashte". Vigani: "S'mundem pa ty, une vdes per ty"
 • Endrit Mertiri, i dashuri i Elenes: "Nuk dua te flas me per te!"
 • Valon Shehu, vellai i Viganit: "Deri ne fund te lojes Elena mund ta kete lene te dashurin..."
 • Familja e Oltes sulmon Big Brother: "Po beni manipulime!"
 • Qetsor Ferunaj: "Rishihemi ne ekran, Marselino fitues i BB..."
 • Suada Sherifi: "Di Caprio, ma ka thyer zemren edhe mua"
 • Noizy hap dyert e shtepise dhe behet kuzhinier
 • Ne ditelindjet e Nora Istrefit dhe Jonida Maliqit
 • Colin Farrell zgjedh Rovena Stefen
 • Flori Mumajesi: Azizi ma ka blere kengen, nuk e ka vjedhur!
 • Shpendi keshillon Elenen: "Nese nuk je e lidhur, mendoj se Vigani te pelqen"
 • Nga Niko Komani: "Si ta veshim dhe mos ta veshim 'te bardhen'"

Sunday, 24 March 2013

Ami-Ermalit nje striptizere dhurate per ditelindje...

Ermal Mamaqi
Ermali mbush 31 vjec, Ami dhe miqte i dhurojne nje femer bionde

Ermal Mamaqi ka mbushur 31 vjec dhe ka festuar me torte e qirinj ne oret e vota, kesaj here vetem me stafin e serialit te ri “Femrat”, ku ai eshte protagonist. Organizimi i ditelindjes eshte bere me nje rreth shume te ngushte te trupes se serialit, ndersa ka qene e pranishme dhe Amarda Toska, bashkeshortja e tij. Surpriza e mbremjes ishte nje dhurate shume e madhe e paketuar, qe ne momentin qe e ka hapur Ermali vertet eshte surprizuar. Ai zbuloi se brenda saj ishte nje femer bionde kacurrele, qe me idene e Amit ishte menduar t’i behej surprize atij per 31-vjetor. Kjo dhurate u mendua per Ermalin kesaj here edhe per t’iu pershtatur tematikes se serialit dhe xhirimeve keto dite, qe u dedikohet femrave. Por kjo ishte nje dhurate sa per show, sepse Ermalit nuk i munguan dhe dhuratat e tjera nga miqte. Dhe Ami, kesaj here i kishte blere nje ore te teknologjise se fundit, me te gjitha parametrat me te fundit.


Sunday, 24 February 2013

Ermal Mamaqi: Kitara, dashuria ime e dyte pas Amit...

Ermal Mamaqi
photo: arbnor allaraj
Ermal Mamaqi: Ja pse u largova nga “Apartamenti 2XL

Ermal Mamaqi, artisti i dashur i skenes flet per here te pare ne “Bluetooth” pas largimit nga show i humorit “Apartamentit 2XL”… Arsyet qe e cuan drejt marrjes se ketij vendimi dhe ajo cfare do te beje tani Ermali. Si ua komunikoi lajmin kolegeve te spektaklit dhe si e sheh sot kete produksion. Pergjigjet per keto dhe te tjera pyetje, Mamaqi i jep ekskluzivisht per suplementin e se shtunes.

Ermal, pse u largove nga “2XL”-ja?

Doja nje kohe pushimi qe t’u perkushtohesha me shume biznesit dhe familjes sime. Gjithashtu mendoj qe te rikthehem ne muzike dhe kjo shkeputje me duhej patjeter.

Nuk mund te beje muzike duke qene pjese e show-t?

Saturday, 23 February 2013

Revista BLUETOOTH - 23 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 23 Shkurt 2013
 • Arbana Osmani: Misioni im kete vit, me i veshtire. Nis sot "Big Brother", autori: "Sekretet e banoreve nuk i dine as familjaret e tyre"
 • Ermal Mamaqi: Ja se pse u largova nga "2XL"-ja. Kthehem ne muzike se shpejti, episodi i dyte i kenges "Ku ka si Tirona", do merremi me jugun.
 • Paparaci ndjek Ciljeten me te birin. Fotot e para te kengetares me djalin Fernando, ne publik.
 • Ingrid Gjoni zmadhon gjoksin
 • Endrit Mertiri perfundon ne "Vogue Italia"
 • Jonida refuzon prezantimin e "Portokallise" dhe jurine e "Gjeniut"
 • Flori Mumajesi: "Realiteti me frymezoi"
 • "Big Brother". Arjan Konomi edhe kete vit opinionist. Pjesemarresit qe ia dalin te ruajne sekretin, paguhen. Autori: Do te futen 16 banore. Moshat e konkurrenteve variojne nga 19-30 vjec
 • Kristela dhe Danja: Ftesat e konkurrenteve per kafe

Friday, 22 February 2013

Julian Deda: Vazhdojme punen, si te ishte Ermali me ne...

Julian Deda: Pa Ermalin ndihemi bosh por “ The show must go on”

Julian Deda tashme ka gati 10 vjet ne skene, mes spektakleve ne televizion dhe roleve te herepashershme ne teater. Dy gjera te cilat ai nuk i ka ndare kurre ne karrieren e tij, sepse i bashkon i njejti pasion; deshira per aktrimin, per humorin dhe per skenen. Ne kete interviste ai vjen te rrefeje ndjesite e momentit, rolin ne komedine e zeze “Dorezimi” dhe ikjen e shokut dhe kolegu te tyre nga Ap 2XL, Ermal Mamaqit. Perse iku Ermali dhe si mendon Juli se do te ndikoje ikja e tij ne vazhdimesine e shout. “Fakti eshte qe ne kemi gati 10 vjet qe punojme bashke. Edhe pse kemi punuar disa here vetem, Ermali ka qene gjithmone pjese e jona. Sigurisht ndihesh pak sikur te ka ikur nje gjymtyre.


Sunday, 17 February 2013

Revista BLUETOOTH - 16 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 16 Shkurt 2013
 • Ermali iken nga "2XL"-ja. Artisti vendos t'i perkushtohet muzikes, hap studio private
 • Sonila Meco iken nga "ABC"-ja. Gazetarja i rikthehet botes akademike: Kisha nevoje per nje pauze!
 • Ingrit Gjoni percan ciftin Sinan-Seldi
 • Shen Valentin; Puthja e pare e "zjarrte" e Inves dhe Hetemit. Dhurata, meditim falas per te gjithe shqiptaret!
 • Prezantuesja Floriana Garo: Surprizat e formatit tim te ri
 • Jonida Maliqi: Endrra ime?! Te jeme nene e 5 femijeve! Si i humba 20 kilogram pas lindjes!
 • Kryetarja Jozefina, me "Blue Jeans"
 • Aurela Gace Show: E hapa une lojen e tallavase! Imiton Parashqevi Simakun dhe Merita Halilin
 • Vesa Luma & Big Basta, dashuri ne "Facebook"
 • Look-u i ri i Rozit
 • Elhaida Dani provon talentin ne "Voice of Italia"

Monday, 24 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 24 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Alban Skenderaj dhe Alketa Vejsiu acarohen ne "X Factor" ne naten e pare live.
 • Adelina Emini lancon klipin e shumepritur "Ne Pervjetor" te punuar nga produksioni "Entermedia"
 • Aferdita Paqarada lancon linjen "Aphrodite Couture" me sfilaten atraktive te miss-eve tullace
 • Nora Istrefin lancon baladen "Ne te 2" qe do te prezantohet gjate programeve festive te fundvitit.
 • Mihrije Braha per "Prive": "Nuk kam pasur asnje cik nderhyrjeje ne trupin tim", por ka thene se nuk perjashton nje gje te tille ne te ardhmen
 • Ripertrihen thashethemet per nje lidhje dashurie mes Dafina Zeqirit dhe Albin Gashit ne Amerike.

Sunday, 23 December 2012

Revista PALOMA - 22 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 22 Dhjetor 2012
 • E bukura e ka emrin Marina Vjollca
 • Iva Tico dhe Alketa Vjesiu, debat te ashper ne publik. Iva: Alketa ka shume fjale dhe aspak brendi! Alketa: Iva eshte nje gazetare mediokre
 • Floriani i vogel i dashuruar ne Encen: "Ia kam kushtuar asaj kengen 'Ngjyra e Kuqe'"
 • Personazhet e (zh)veshur me keq per 2012-n!
 • Ardian Bujupi: Thashethemet per fitoren e festivalit po me penalizojne!
 • Mariza Ikonomi: Kam jetuar dashuri te dhimbshme!
 • Kenan Imirzalioglu: Virgjeria te nje femer eshte shume e rendesishme!
 • Ermal Mamaqi: 2013-a me muzike dhe pa aktrim!
 • Nora Istrefi ofendon Rita Oren: Rita, je qesharake!
 • Granit Xhaka: "Te gjitha parate qe fitoj ua dorezoj prinderve! Mund te blija nje Ferrari dhe te beja shpenzime ekstravagante, por s'bej asnjeren nga keto!"
 • Meshkujt dhe femrat me seksi shqiptare te 2012-s

Saturday, 22 December 2012

Revista BLUETOOTH - 22 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 22 Dhjetor 2012
 • Miss-et tullace kunder kancerit: Armina Mevlani, Suada Sherifi, Diellza Kolgeci, Agnesa Vuthaj, Aurela Hoxha
 • Floriana Garo, jashte "Akademise se Shkencave" ishte zevendesuese. Ish miss-i "humbet" postin si drejtoreshe e marredhenieve me jashte. 
 • Aurela Gace: Hapa club ne Tirane, per te qene me prane Grace! Batuta me Canin: Nese vjen cdo jave ne lokalin tim, do bej gjoksin silikon me leket tua!
 • Orinda Huta: 2013 me kthen ne skene!
 • Enkel Demi: "Ndalon" Mesilen te shkoje ne darke e deputeteve
 • Rudina Xhunga, pozon me mbesen ne muajin e tete
 • Amnistia, Gjykata e Apelit fal Rezarta Shkurten
 • Ermal Mamaqi: Do shkeputem nga aktrimi
 • Plas sherri mes Lorit dhe Adelina Tahirit, ne xhirimet e "Alsat TV" ne Shkup
 • Artistet humane: Ardit Gjebrea, Juliana Pasha, Kejsi Tola, Olta Boka

Saturday, 17 November 2012

Revista PANORAMA PLUS - 17 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 17 Nentor 2012
 • Ermali i "BB" me te dashur te re ne publik. Nje bionde qe i ngjan Franceskes
 • Ermela e BB4 ndahet nga Joti pas nje viti bashkejetese. E deklaron veten "single" dhe pohon: "Ka njerez qe ikin e s'thone asnje fjale"
 • Albana Osmani dhe Zhaku perfshihen ne nje sherr banal, teksti i plote...
 • Flasin kengetaret: Ja pse u zhgenjyem nga "Kenga Magjike"
 • Ermal Mamaqi: Po perpiqem ta bind Sali Berishen nepermjet batutave.
 • Deshton dueti me Vedat Ademin, Argjentina nuk paguan parate
 • Andos Sinani: Ne dashuri nuk lendoj aq sa mund te mendohet
 • Kengetaret, te deformuara nga defektet e grimit dhe liftingu i fytyres
 • Pas ekstravagances, Rita Ora shfaqet e veshur deri ne fyt
 • Misse Beqiri shtatzene, portieri i Manchester baba per here te pare
 • Dren Abazi: Ende besoj ne dashuri pa ndonje interes te madh
 • Adelina Ismajli: Kam vendosur te heq dore nga muzika, ja arsyet.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online