All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Evi Reci. Show all posts
Showing posts with label Evi Reci. Show all posts

Monday, 4 February 2013

Kengetaret e reja qe sfidojne kengetaret e playback-ut

Flasin kengetaret e reja Persa Beqiri, Festina Mejzini, Sabina Dana, Enca Haxhia, Kieda Budini, Evi Reci: “Te vjetrit te mos i kerkojne cmimet me zor”

Ka ardhur koha qe kengetaret e playback-ut te na lirojne vendin

Ka pak kohe qe jane ne skenen muzikore, por cilat jane baticat dhe zbaticat qe kane perjetuar ato deri me tani, cfare u ka pelqyer dhe cili ka qene motivi kryesor qe i jane futur rruges se muzikes?

Cfare mendojne per konkurrencen dhe cfare porosie kane per kengetaret me karriere, a ka ardhur koha qe t’iu japin hapesire talenteve te rinj? A eshte aparenca nje plus per terheqjen e publikut?

Ne kemi kontaktuar me disa nga emrat e rinj te skenes shqiptare qe po bejne karriere keto dy vitet e fundit, dhe ja cfare mesuam prej tyre.

Friday, 15 June 2012

Evi Reci ne Itali, me projektin e saj ne Radio "Fleur"


Evi Reci se shpejti me projektin e saj ne radio ‘Fleur’

Suksesi i Evi Recit ne Itali ka kapercyer kufijte e te qenit thjesht nje kengetare e suksesshme. Mesa duket Evit i eshte propozuar edhe nje program radiofonik, te cilin kengetarja pritet ta nise se shpejti ne nje radio lokale italiane e njohur me emrin radio ‘Fleur’. “Do te prezantoj emisionin javor ‘world music’”-thote Evi Reci, duke shtuar se behet fjale per nje program radiofonik me muzike te zgjedhur dhe te ftuar ne studio. Programi startoi ne daten 7 qershor, ne oren 16.00. /bluetooth/

Tuesday, 29 May 2012

Evi Reci prek suksesin ne Itali...

Evi Reci prek suksesin italian

Pas Anbeta Toromanit, Kledi Kadiut, Elsa Liles etj nje tjeter nje tjeter shqiptare shnderrohet ne marke suksesi ne Itali. Evi Reci se fundmi ka realizuar kolonen zanore te nje filmi Italian, kurse kenget e saj jane shnderruar ne hite ne radio-televizionet muzikore italiane.

Se fundmi thuajse jeni zhdukur fare nga Tirana, ju shohim vetem nepermjet klipeve. Sa e rendesishme eshte per nje kengetar qe te jete i pranishem per publikun ne mos fizikisht nepermjet klipeve?

Per nje kengetar jane te rendesishme te dyja. Ndihmojne ne ndertimin e nje imazhi publik si njera dhe tjetra. Justifikoj “zhdukjen” time si nje zgjedhje personale per tu fokusuar me shume ne studimet e mia universitare por edhe punes se re ne radio.

Saturday, 26 May 2012

Revista BLUETOOTH - 26 Maj 2012

Revista BLUETOOTH, 26 Maj 2012
 • Big Brother; Rubensi: Genta la porosi t'ia nxirrnin fotot. Nuk kthehem me te as per 1 miliard, pishman qe se pshtyva... eshte e semure per fame; Erioni: U ktheva tek ish-e dashura; Klaudja: Jam e lumtur ne lidhjen time; Arbri, Qetsori, Ermela: Kush triumfon sipas nesh; Bastet: Liami, favoriti kryesor, Genta dhe Franceska te fundit. Sot finalja, ja surprizat e show-t. Babai i Franceskes stampon mbi makine slogane per te bijen.
 • Ronela Hajati: Ne "Top Fest" cmimet te blera; E lane jashte finales se "Top Fest", kengetarja nxjerr te palarat: S'me shkoi mendja te gjeja mik , ose te paguaj para. Me thane "ruaje performancen per ne finale", cmimet jane caktuar qe tani.
 • Ciljeta Xhilaga: Do iki ne Meksike, ja pse e lashe finalen e "Top Fest"
 • Arta Dobroshi "shokon" Kanen, ne tapetin e kuq pa te brendshme
 • 100 Police arrestojne Sinan Hoxhen. "Cmendet" kengetari, investon 20 mije euro per nje klip.
 • Aferdita Dreshaj, Seldi Qalliu dhe Xhani Shqerra rikthehen ne "Dancing"

Sunday, 29 April 2012

Revista PALOMA - 28 Prill 2012

Revista PALOMA, 28 Prill 2012
 • Jonida Maliqi ne nje interviste eksluzive pas lindjes: "Jeta ime pas lindjes se Dan"
 • Shkendije Mujaj fryhet serish
 • Ciljeta shtatzene?
 • Argjentina Ramosaj ndahet nga i fejuari
 • Tuna dhe Leonora Jakupi shesin fytyren
 • Anxhelina Martini i preferon te zinj
 • Serbet sulmojne Rovena Stefen
 • Noizy dhe anetaret e "Babastars" rrihen ne publik
 • Moda e Qorrit: Besa Kokedhima, Rozana Radi, Elvana Gjata, Altuna Sejdiu, Niko Komani, Orgesa Zaimi...
 • Albana Perhati: Nje burre si Ferdi eshte argetues, me mungon Elvis Pupa...
 • Ledio Shehaj, gjeniu i quizzit kinematografik te "E Diell"
 • Big Brother 5 "Deftesa" nga Ogreni dhe Neda
 • 1 Minute me Evi Recin

Sunday, 8 April 2012

Evi Reci, vajza qe i ben te gjitha...

Evi Reci ne klipin e ri
Evi Reci: Si i bej te gjitha? Jam e shumanshme

Eshte ende studente, por ka gjetur celesin per t’i bere te gjitha: gazetari, muzike, mode etj. Kengetarja e hitit “I ngjan asaj”, qe e pasoi suksesin e bashkepunimit me Flori Mumajesin me te tjera kenge mjaft te klikuara, si “Dhe jemi te dy”, “Whatever dream” etj., ndersa tani po pergatitet te hedhe ne tregun muzikor “Zhdukem ngadale”, xhirimet e te cilit jane realizuar ne Firence, ku Evi Reci studion e jeton. “Videoklipi i kesaj kenge eshte konceptuar si nje forme arti, e jo thjesht nje ekzibicionizem komercial. Pa nje loje aktoriale te mirefillte, por me shume nje aktorialitet simbolik”, - eshte thene per kete video, qe pritet te lancohet keto dite.

Tuesday, 6 December 2011

Evi Reci Modele, Gazetare dhe Kengetare e Suksesshme...

Evi Reci: Cdo gje ndodh per nje qellim!

Evi Reci eshte bere shume e njohur si kengetare, por ajo nuk eshte mjaftuar me suksesin ne vetem nje fushe; ka tentuar edhe te beje gazetaren dhe ia ka arritur. Shkruan per blogje te famshme italiane, nderkohe qe paralelisht, ndjek studimet per Komunikim masiv. Prisni qe ne te ardhmen ta shihni ate te behet nje gazetare e njohur dhe, nderkohe, suksesi ne boten e modes vazhdon.

Kengetarja Evi Reci eshte nje nga talentet e reja shqiptare, e cila po i ngjit me sukses shkallet e karrieres se saj, duke u bere nje nga emrat e dashur per publikun. Me kengen dhe modelimin ajo ka arritur qe te jete sot nje prej atyre njerezve, qe jeta deri me tani i ka falur shume momente te bukura dhe plot emocione.

Evi, kemi pare disa spote shume te bukura, ku protagoniste je ti. Si u bere imazh i ketij produkti?
Ideja ishte e grupit nga Prishtina ‘Entermedia’, ato qe kane bere dhe videoklipin tim te fundit. Kishin vendosur te benin xhirimet ne Itali te ketij produkti dhe me propozuan mua. Se bashku me Joni Baci Alizotin, kemi interpretuar rolet e nje cifti qe ndodhet ne Venecia dhe ne Piza dhe shijojme biskotat ‘Sempre’.

Thursday, 1 December 2011

Evi Reci Kendon Per Filmin Italian "L.over.S"...

Evi Reci kendon per filmin italian "L.over.s" + nje kenge te re kete muaj

Dhjetori per Evi Recin do te jete nje muaj "sulmi". Ajo pritet te publikoje dy videokenge, nje ne gjuhen angleze dhe nje ne shqip. "Whatever Dream" titullohet kenga ne anglisht e cila do te jete dhe pjese e kolones zanore te filmit "L.over.s", nje film romantiko-shoqeror me regji te vellezerve italian Gabriele dhe Alex Marchi. Nderkohe per fansat shqiptar,ajo do sjelle nje kenge te re,bashkepunim me Flori Mumajesin, te ciles keto dite po i xhiron dhe skenat e fundit te videoklipit ne bashkepunim me nje grup artistesh te rinj italian ne Firenze. Vazhdoni te na lexoni,sepse ne javet e ardheshme do ju publikojme reklamen e pare te videos e me pas,versionet perfundimtare. /elbino/albaniac/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Evi Reçi sings for italian movie "L.over.s" plus a new song this month

December for Evi Reci will be a month of "attack". It is expected to publish two videosongs, one in English and one in Albanian. "Whatever Dream" in English titled song which will be part of the soundtrack and the movie "L.over.s", a socio-romantic film directed by Italian Brothers Gabriele and Alex Marchi. While for the Albanian fans, she will bring a new song, co-operation with Mumajesi Flori, which these days is recording the last scenes of the video clip in cooperation with a group of young Italian artists in Florence. Continue to read us, because in the coming weeks we will publish the first advertisement of videos and later, the final versions.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online