All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Flash News. Show all posts
Showing posts with label Flash News. Show all posts

Monday, 21 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 21 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Albani dhe Tuna acarohen ne "X Factor Albania". Albani akuzon per vleresime siperfaqesore, ndersa Tuna i kunderpergjigjet "asnje nga ne nuk jemi ketu per vleresime siperfaqesore".
 • Bleona pozon me aktorin dhe regjisorin amerikan Ben Affleck, ne ceremonialin "Golden Globes 2013"
 • Teuta Kurti rikthehet me nje balade me titull "Arushi" komponuar nga Ilir Tolaj
 • Blero shtrihet perkohesisht ne spital pas nje semundje te lehte
 • Jashar Jashari i njohur si Jashi, eshte modeli 18 vjecar nga Tetova qe po korr sukses ne pasarelat kroate
 • 2po2 (Besnik Canolli) paralajmeron albumin e ri me titull "Rruges" i cili do te lancohet me 10 korrik te ketij viti

Monday, 14 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 14 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Kengetarja bullgare Galena huazon kengen e Nora Istrefit "E Di"
 • Nje thashethem i ri per Rita Oren per te cilen thuhet se ka krijuar nje lidhje te re me djalin e Diana Ross
 • Blero akuzon Elvana Gjaten per huazim te klipit "Gjaku im" qe ka ngjashmeri me klipin "Wicked Game" te grupit HIM
 • Kengetarja Kristine Elezaj, e cila jeton ne Amerike, ka bere te ditur se do te lancoj ne fund te muajit janar, videoklipin e saj te ri me titull "Monster"
 • Baba Stars lancon klipin e shumepritur me titull "Vetem a po m'han raku"
 • Rita Ora me tri nominime ne dy kategori, ne "Brit Awards" 2013
 • Franceska peson aksident me makine. Flitet per fraktura trupore!

Monday, 7 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 7 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Diellza Kolgeci, vjen me nje kalendar te vecante per vitin 2013 te realizuar ne formatin bardh e zi.
 • Zana Krasniqi raportohet te jete 3 muajshe shtatzene me nje biznesmen nga Londra.
 • Nora paralajmeron, se shpejti videoja e re "Big Love" ne bashkepunim me Vig Poppen, ndersa kenga eshte promovuar ne programet festive per Vitin e Ri
 • Bertan Asllani, shkruajne mediat, do te paraqitet me nje rol ne serialin e famshem turk "Sulltani i Madherishem"? Keto shkrime bazohen ne fotot qe kengetari beri me personazhet kryesore te ketij seriali turk. Mirepo, Bertani ka mohuar keto thashetheme se do jete pjese e serialit turk, duke thene se jane vetem foto dhe kaq.
 • Tuna ne lidhje me reperin e Babastars, Cozman? Sipas Telegrafit, fqinjet e kengetares kane pare reperin disa here duke dalur nga banesa e saj.

Monday, 31 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 31 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Rita Ora fiton cmimin "Best Newcomer" ne kuader te cmimeve vjetore "Bizzare Awards" qe ndahen nga tabloidi anglez "The Sun"
 • Ermal Fejzullahu rikthehet me klipin e ri "Digje Sonte" punuar nga produksioni "Focus Production"
 • Blero dhe Adrian Gaxha paralajmerojne nje bashkepunim se bashku
 • Edona Llalloshi ne pergaditje te nje klipi te ri qe do realizohet nga EMF Creative
 • Lori pergenjeshtron lajmin se ka pasur sherr me kengetaren Adelina Tahiri, te cilen ajo e konsideron shoqe te mire.
 • Miriam Cani reagon ndaj kritikave negative te shqiptareve per artistet shqiptare dhe boteror
 • Rita Ora me gjithe familjen ne Dubai per festat e fundvitit. Mesohet se do te performoj ne njeren nga resortet luksoze te Dubait ne naten e Vitit te Ri.

Monday, 24 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 24 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Alban Skenderaj dhe Alketa Vejsiu acarohen ne "X Factor" ne naten e pare live.
 • Adelina Emini lancon klipin e shumepritur "Ne Pervjetor" te punuar nga produksioni "Entermedia"
 • Aferdita Paqarada lancon linjen "Aphrodite Couture" me sfilaten atraktive te miss-eve tullace
 • Nora Istrefin lancon baladen "Ne te 2" qe do te prezantohet gjate programeve festive te fundvitit.
 • Mihrije Braha per "Prive": "Nuk kam pasur asnje cik nderhyrjeje ne trupin tim", por ka thene se nuk perjashton nje gje te tille ne te ardhmen
 • Ripertrihen thashethemet per nje lidhje dashurie mes Dafina Zeqirit dhe Albin Gashit ne Amerike.

Monday, 17 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 17 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Lil Vlora braktise muziken, mbulohet me shami dhe behet besimtare myslimane?
 • Vedat Ademi koncert ne New York me 23 Dhjetor
 • Bertan Asllani me kenge te re "Damla damla"
 • Juria e "X Factor Albania 2" ben perzgjedhjen e 18 finalisteve.
 • Vesa Luma dhe Big Basta ne Paris, festojne 20-vjetorin e Disneyland. Flitet per zyrtarizim te lidhjes, fejese apo martese!
 • Agnesa Vuthaj merr propozim per martese me daten 12.12.12
 • Genta Ismajli sjell se shpejti klipin e saj "E kam provuar" ndersa ka deklaruar se ende eshte pa mashkull
 • Rona Nishliu publikon videon e re "Se vetem zemra flet sakte"

Monday, 10 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 10 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Bleona Qereti reagon ne facebook per lajmin se ka refuzuar dreken me Rita Oren dhe e klasifikon si lajm te rreme!
 • Rita Ora paralajmeron turin e saj britanik "Radioactive" qe fillon me 28 janar
 • Rob Kardashian akuzon Riten per tradhti. Rita nuk i eshte pergjigjur akuzave. Por, me vone ai poston se asnjehere nuk ka permendur emrin e Rita Ores dhe se ai respekton femrat!
 • Festivali i RTSH nise me 20 dhjetor!
 • Gjyste Vulaj zgjedhe Ameriken per te lindur djalin
 • Zanfina Ismajli xhiron klipin "Te kerkoj"

Monday, 3 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 3 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Diellza Kolgeci ne New York per t'i vijuar xhirimet e filmit "Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna"
 • Leonora Poloska per "Zeri": Do te dashurohem kur te jete kismet! Kengetarja ende mban titullin beqare.
 • Gazetaret Aulona Musta dhe Fatma Haxhialiu fillojne projektin "Thumb" qe mund te shihet vetem permes Youtube.
 • Ajshe Babatinca perfundon me sukses perfaqesimin e Kosoves ne "Miss Earth 2012" qe u mbajt ne Filipine me 24 nentor.
 • Anjeza Barbatovci, shqiptarja 21-vjecare qe perfaqesoi shtetin e Sllovenise ne "Miss Earth 2012"
 • Agnesa Vuthaj dhe Ajshe Babatinca ne koncertin e Jennifer Lopezit ne Manila te Filipineve

Monday, 26 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 26 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Aktorja Yllka Gashi behet nene. Vjen ne jete Nina!
 • Unikkatili ne pergaditje te kenges se re
 • Bleona Qereti shkelqen ne tapetin e kuq ne "American Music Awards". Flet per Rita Oren ne nje interviste per televizionin amerikan.
 • Arta Dobroshi e nominuar ne kategorine "Best Newcomer" ne "Cesar Awards" te Frances, qe eshte ekuivalent i Oskarit amerikan. Ceremonia e ndarjes me 22 Shkurt 2013, ne Paris.
 • Leonora Jakupi ne lidhje me nje turk? Lajmi ka qarkulluar mediat ne Kosove dhe Tirane, ndersa vet ajo eshte prononcuar duke thene: Jam shqiptare, nuk perzihem me turq! Poashtu, ne programin "1001 Pse" dhe "Prive", Leonora ka konfirmuar se eshte ende single.
 • Flori Mumajesi reagon ne Facebook pas deshtimit te duetit mes Argjentina Ramosaj dhe Vedat Ademi. Thuhet ne media se dueti deshtoi per arsye se Vedati kishte kerkuar Argjentinen te paguaj 50% te harxhimeve, nje gje qe ajo e refuzoi.

Monday, 19 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 19 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Kleoniki Delijorgji fiton kuroren "Miss Globe 2012". Vajza e dyte pas Almeda Abazit te fiton titullin nderkombetar te bukurise. Ndersa, Loreta Abdyli nga Kosova futet ne top 10 dhe fiton titullin "Miss Pavaresia"
 • Getoar Selimi publikon videon "N'Prishtine", akuzohet per vjedhje te instrumentalit nga kengetarja serbe Stoja dhe kenga "Revolucija". Ndersa vet ai ka mohuar se behet fjale per ndonje vjedhje. Poashtu, Zzap & Chriss kane reaguar fuqishem duke mohuar cdo gje ne lidhje me vjedhje.
 • Albana Azizi, shqiptarja e dyte e ftuar ne ceremonine MTV EMA 2012
 • Loreta Kacka LORI ne pergaditje te klipit me titull "Nuk mundem" qe eshte duke u punuar nga Pro Video, ndersa kenga eshte realizuar nga Flori. Ndersa poshtu ka ne plan te lancoj klipin "Shqiperi o nena ime" me rastin e 100 Vjetorit te Pavaresise.

Monday, 12 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 12 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Mihrije Braha sjell kengen "Inati" ne bashkepunim me Labinot Rexhen. Klipi ne xhirim ne Tirane.
 • Dhurata Ahmetaj diteve ne vijim do te sjell nje kenge se bashku me Bleron qe pritet te behet edhe videoklip
 • Shqipri Kelmeni dhe Shkendije Mujaj largohen nga "VIP Shpija"
 • Enxhi Kamenica banore e re ne "VIP Shpija 3"
 • Dafina Zeqiri pozon nudo per Fadil Berishen
 • Rozana Radi dhe Sinan Hoxha te behen pjese e "VIP Shpija 3"?
 • Ledri Vula diplomon ne drejtimin regji filmi ne Universitetin e Prishtines
 • Zajmina Vasjari nuk hyn ne finale te "Kenga Magjike 2012"

Monday, 5 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 5 Nentor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave
 • Per shkak uraganit "Sandy", Rita Ora detyrohet te shtyj dy koncerte, ate ne New York dhe Filadelfi, ndersa behet e ditur se do kthehet prape me 17 dhjetor.
 • Ministri i Kultures, Memli Krasniqi, eshte shprehur krenar qe ka qene pjese e klipit "Shine Ya Light", ndersa disa e kritikojne se nuk ka bere shume qe te levdohet.
 • Eliza Dushku publikon 25 gjerat qe njerezit nuk dine per te
 • Zanfina ne nje interviste per "Paloma": E adhuroj trupin tim, s'kam asnje defekt"
 • Rob Kardashian publikon dy foto me Rita Oren ku ata shihen te afeksionuar ndaj njeri-tjetrit
 • Gjyste Vulaj publikon fotot e saj, 6-muajshe shtatzene
 • Shkendije Mujaj ne nje interviste per "Tung": Jam me seksi se Kim Kardashian!

Monday, 29 October 2012

ALBA FLASH NEWS: 29 Tetor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave
 • Rovena Stefa i kunderpergjigjet Florit per reagimin e tij kunder kengeve patriotike: Ti nuk je shqiptar!
 • Flori Mumajesi serish ne nje duet me bullgaren Alisia
 • Hyrje daljet nga "VIP Shpija 3" dhe intervista dhene per Telegrafin e Beogradit, kane bere qe emri i aktorit te mirenjohur Enver Petrovci te lakohet me se shumti kete jave neper media.
 • Alban Skenderaj per here te pare ne Kenga Magjike
 • Vali Corleone lanson kengen "Absolut"
 • Orgesa Zaimi behet nene ne diten e shenjte te Kurban Bajramit. Vjen ne jete Bora
 • Rita Ora publikon videon "Shine Ya Light"

Monday, 22 October 2012

ALBA FLASH NEWS: 22 Tetor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave:
 • "VIP Shpija 3" nis te henen, me 22 Tetor 2012 me prezantuesit Albana Osmani dhe Shuki
 • Tuna rremben Cmimin e Madh ne "Zhurma Show 2012" dhe dy cmime tjera
 • Aksidentohet Adelina Tahiri
 • Gezim Gashi publikon me sukses videon debutuese "Trigger"
 • Aktori Enver Petrovci terhiqet nga "VIP Shpija 3"?
 • Noizy hap bar kafe ne Durres me emrin "Rigelsi"
 • Dafina Zeqiri dhe Emina Cunmulaj te perfshire ne nje "loje lesbike" para aparatit te Fadil Berishes
 • Aurela Gace deklaron se ka blere klikime ne Youtube per te testuar sistemin. Ne anen tjeter, zbulohet fotoja e pare e saj me bebin Grace.
 • Ciljeta publikon ekon e bebit "demokrat"
 • Angela Martini femra e muajit e revistes "GQ"

Saturday, 13 February 2010

Flash News 13 Shkurt 2010

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News 13 Shkurt 2010

Cüneyt Cakim dhe Genta Ismajli sjellin kengen “Sexy” me 14 shkurt
Dueti mes Genta Ismajlit dhe Cüneyt Cakim eshte gati. Keshtu shprehet kengetari turk i cili per “Panorama plus”, tregon detajet: “Albumi im i ri me titull “Sexy” do te hidhet ne treg diten e “Shen Valentinit” pra me 14 shkurt. Eshte nje album shume energjik tek i cili kam punuar nje kohe te gjate. Kam shkruar dhe kompozuar shume kenge te mia aty. Gjithashtu ne album perfshihet edhe dueti me kengetaren Genta Ismajli me titullin e njejte si te albumit pra kenga titullohet “Sexy” e cila per momentin eshte vetem ne versionin anglisht, por Genta aty ka pasur rastin te thote edhe ndonje fjale shqip si per shembull fjalen “Te dua”. Kenga eshte ritmike dhe e stilist dance. Kenga me Genten dhe i gjithe albumi do te promovohen neper vende te ndryshme gjate ketij viti. Videoklipi i pare do te xhirohet gjate muajt shkurt kurse dueti me Genten do te behet klip gjate pranveres, diku nga muaj prill. Nderkohe gjate asaj kohe une se bashku me Genten do te marrim pjese neper show te ndryshme ne Turqi dhe gjithashtu do jem i pranishem edhe ne Kosove dhe Shqiperi”, - tregon Cakim. /panorama/


Ledina Celo konkurron per here te pare ne “Top Fest”
Kengetarja Ledina Celo, ka vendosur qe kete vit te marre pjese per here te pare ne festivalin e muzikes moderne “Top Fest 7”, duke hyre keshtu ne gare me shume artiste te rinj. Ende nuk behet i ditur bashkepunimi dhe titulli i kenges, por tashme Celo ka vendosur te marre pjese si konkurrente bashke me mbi 100 pjesemarresit ne kete edicion te ri te ketij festivali qe ka nisur te transmetohet, cdo mesdite ne ekranin e “Top Channel”. Kjo do te jete shfaqja e pare ne skene e Ledines, pas nje periudhe pauze ne muzike, ndersa e ndan jeten qe ben mes Londres dhe Tiranes. Nuk dihet nese ne kete gare ajo ka hyre me synimin vetem per te fituar, por mund te thuhet se eshte nje nga kengetaret me me shume vite ne skene, qe konkurron festivalin, ku mbizoterojne kengetaret deputues. “Top Fest” mbetet evenimenti qe promovon ne vazhdimesi artistet e rinj. Por kete vit pervec tyre garojne ne te njejten kohe edhe kengetare te tjere me emer si: Mariza Ikonomi, “NRG Band”, Jonida Maliqi, Eugent Bushpepaj, Flaka Krelani. Edicioni i ketij festivali drejtohet artistikisht nga Dorian Gjoni, dhe prezantohet nga Albana Osmani. Per here te pare kengetaret do te sfidojne njeri-tjetrin “live”, ne fazen e dyte seleksionuese dhe naten finale. /panorama/

Televizionet kosovare censurojne kengen e Alberies kushtuar Rugoves
Ishte nder kengetaret e para shqiptare qe i kishte ardhur nje ide ne koke per t’i thurrur disa vargje presidentit historik te Kosoves, te ndjerit Dr. Ibrahim Rugoves. Kenga e titulluar “Nderi i kombit” ishte punuar edhe me videoklip, por neper televizionet kosovare shume rralle e transmetojne ose thene me drejte, aspak! Mediat televizive nuk e shohin te udhes qe kenga te trasmetohet as ne pervjetorin e vdekjes se Presidentit. Arsyen e censurimit te kenges nuk di si ta komentoje as vete kengetarja: “Per mendimin tim eshte shume gabim sepse nuk duhet qe te politizohen te gjitha gjerat. Mediat duhet te jene te gatshme qe gjithmone te informojne popullin dhe te bejne publikun te ndihet mire. Shume me kane pyetur ne lidhje me kete ceshtje por as une nuk e di, nuk kam pasur ndonje keqkuptim me askend. Por ndoshta duhet te jete permbajtja e kenges, ajo qe i frikeson” televizionet”. Keshtu eshte shprehur kengetarja Alberie Hadergjonaj. Nderkohe qe ne vende te zhvilluara, televizionet u paguajne nje perqindje te caktuar kengetareve per klipet e trasmetuara, ketu tek ne, kengetari duhet te paguaje qe kenga te qarkulloje neper ekrane. /panorama/

Big Mama konfirmon pjesemarrjen ne "Big Brother-in" VIP ne Kosove
Kengetarja Big Mama keto dite ka pranuar nje oferte per te qene pjese e nje reality show qe se shpejti do te filloje trnasmetimin ne RTV21 ne Kosove. Behet fjale per nje shou te ngjashem me “Big brother” por qe do te quhet “Big house” apo “Shtepia e madhe” dhe te gjithe pjesemarresit do te jene fytyra publike. Te merkuren Bigi ka udhetuar per ne Kosove per te nenshkruar kontraten e pjesmarrjes. Ky show duhet te filloje diku nga muaj prill dhe Bigi brenda ne show do te qendroje rreth 30 dite. Per kete eveniment oferta te ngjashme kane pranuar edhe disa fytyra publike nga Kosova por deri me tani askush nuk ka rrefyer asgje deri sa te nenshkruhen kontratat. Cmimi kryesor ne kete show do te jete 100.000 euro. Bigi per kete pjesemarrje shprehet: “Jam shume e lumtur, kete e kam pranuar si nje lloj zbavitje per mua dhe do te kenaqem ne cdo moment gjate qendrimit ne ate shtepi. Nuk me intereson edhe aq shume dhurata por nese e fitoj cmimin kryesor atehere, parate do i dhuroj ne ndonje shtepi qe kujdeset per femijet pa prinder”, thekson ajo. Kengetarja eshte e permbajtur ne lidhje me prononcimin se sa do te paguhet gjate qendrimit brenda, por burime te “Panorama plus” thone se Bigi do te paguhet 500 euro ne dite. /panorama/

Vesa Luma i tha “nuk te dua me” Genc Dobroshit
Kengetarja Vesa Luma dhe i dashuri i saj Genc Dobroshi, vellai i aktores Arta Dobroshi, kete 14 shkurt nuk do te jene bashke. Cifti qe ekspozoheshin shume ne media kane bere nje ndarje fare ne heshtje, pasi keshtu kishte deshiruar vete kengetarja. Qe nga momenti i ndarjes, Vesa nuk ka dashur te jape asnje koment per jeten private dhe arsyet e ndarjes. Ajo i ka cilesuar deklarimet e saj ne media si nje keqperdorim te sinqeritetit te saj. Edhe pse mediat i dhane shume rendesi kesaj ndarjeje, duke e bere teme diskutimi, per Vesen nuk ka qene me ndonje problem. Ajo i dha fund historise qe kishte lindur ne punen e saj si gazetare, ndersa vazhdon te jete imazh i nje pakete televizive. /panorama/

Genta Ismajli vetem, pas tradhtise se Milotit
Genta Ismajli ka menduar ta kaloje ndarjen me spektakel. Ky “Shen Valentin” per here te pare do e gjeje ne pisten e vallezimit, ndersa ajo po pergatitet per sfiden “Vallzim me yjet”, qe nis transmetimin me 18 shkurt ne “Vizion Plus”. Ndarja e kengetares me Milot Binakun, shkaktoi shume zhurme ne media, pasi ishin nje cift i shumeperfolur. Genta Ismajli dhe Milot Binaku i dhane fund bashkejeteses pas disa vite jetese ne nje apartament. Ndarja e tyre thuhej se eshte bere shkak i tradhtise qe Miloti i kishte bere Gentes. Deri me tani, asnjeri nuk eshte prononcuar per median, ne lidhje me ndarjen. /panorama/

Largesia ndan Getin nga Hana
Keto dite po flitet per ndarje te ndryshme mes personazheve te spektaklit. Mes emrave qe i ka dhene fund lidhjes se tij disavjecare eshte edhe kengetari rep Getoar Selimi. Por arsyet e ndarjes deri me tani askush nuk mund t’i beje te ditura. Nderkohe qe Hana po vazhdon studimet ne Kroaci, vend ku punon familja e saj, edhe Geti ne anen tjeter po vazhdon aktivitetet e tij neper koncerte dhe evenimente te ndryshme. Geti me grupin e tij po pergatisin edhe albumin e ri. Si arsye e ndarjes se tyre mund te jete largesia mes njeri- tjetrit dhe anagazhimet e shumta, duke mos u dhene mundesi takimi sa me shpesh. E kontaktuar nga “Panorama plus”, Hana Shehu nuk jep me shume detaje mbi ndarjen por vetem komentoi keshtu: “Fjalet qe po fliten se jemi ndare jane te verteta, por detajet le te mbesin mes ne te dyve....”. /panorama/

Zanfina Ismajli hera e trete me Florin
Pas dy sukseseve te fundit muzikore qe kishin si autor Flori Mumajesin, kengetarja Zanfina Ismajli edhe kete here i ka besuar kengen e fundit atij. Behet fjale per nje kenge te re e cila i perket zhanrit pop, dhe qe pritet te publikohet se afermi. "Gjithcka eshte e realizuar nga Flori, duke filluar nga teksti, muzika e aranzhimi, ndersa mua me ka mbetur vetem ta kendoj dhe te kujdesem per pjeset e xhirimit te klipit", - shprehet Zanfina. Kenga ka, ashtu si edhe heret e tjera, temen e dashurise, nje fabul qe ka ne qender te saj ndarjen, te cilen Zanfina nuk e pranon lehtesisht, pasi ndien ende per te. /gazeta shqiptare/

Tuna: "Nuk jam shtatzene"
Kengetarja nga Shkupi, Altuna Sejdiu - Tuna ndihet e demtuar nga thashethemet e fundit te dala per te. Keshtu ka thene nje burim prane familjes se kengetares, i cili tha se thashethemet qe jane bere per kengetaren e kane prek ate ne moral, duke e demtuar karrieren e saj profesionale. Mes thashethemeve te shumta, ajo qe e ka shqetesuar kengetaren eshte ai qe e komenton ate si shtatzene. "Te gjitha keto jane thashetheme dhe totalisht jane lajme te paverteta", tha ky burim qe nuk deshi te citohet me emer ne gazete. Ne fakt kengetarja shume pak flet per jeten private. Aktualisht Tuna ka filluar te punoje per te realizuar albumin e saj te ri. /gazeta shqiptare/

Falimenton biznesi i Hygerta Sakos
Kater vjet me pare, Hygerta Sako do te ishte nje nga te parat mise dhe prezantuese qe do te merrte persiper hapjen e nje biznesi. “Hygerta’s Angeles” quhej salloni i saj i fustaneve te nuserise, qe ne fakt u be shume i famshem ate kohe dhe ku moren spunto mjaft emra te tjere bukuroshesh per t’iu futur rruges se biznesit. Mjaft personazhe, madje, zgjodhen ne dasmat e tyre pikerisht dyqanin e misit, e cila dallohet per shije. Por, se fundmi, sic kemi degjuar ne “Bluetooth”, Hygerta e ka mbyllur biznesin e saj. Nuk dihet nese e ka bere perkohesisht kete gje, derisa te vije sezoni i veres, apo nese ajo ka falimentuar?! Por, ndoshta edhe fakti qe prej dy vjetesh ajo iu rikthye ekranit ka bere qe te impenjohet me shume tek ky i fundit, sesa tek sipermarrjet e saj si biznesmene. E martuar prej disa vjetesh dhe nene e nje vajze, Hygerta ndihet me e plotesuar se kurre. Gje qe ka bere qe ajo ta le pas dore biznesin. Nuk dihet nese ne kete sezon te ri ajo do ta rihape serish sallonin e fustaneve te nuserise, por nga ana tjeter eshte me se e qarte se konkurrenca ne kete fushe eshte bere shume e eger. /gazeta shqiptare/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Genta Ismajli Cüneyt Cakim and bring the song "Sexy" on February 14
Duo between Genta and Cüneyt Cakim is ready. So who says Turkish singer for "Panorama plus", shows the details: "My new album entitled" Sexy "will be thrown on the market day of" Saint Valentine "so on February 14. It is a very energetic album to which I have worked a long time. I have written and composed many of my songs there. Also included in the duo album with singer Genta Ismajli with the same title as the album then song titled "Sexy" which is currently only in English version, but there Genta has also had the opportunity to say a word Albanian as for example the word " Te dua ". Re stylist is rhythmic and dance. Genten and song with the whole album will be promoted through different countries this year. Music Video will be shot first during the months of February and the duo will be set Genten clips during spring, sometime in April month. Meanwhile during that time together with Genten I will take part through different show in Turkey and will also be present in Kosovo and Albania ", - tells Cakim. / panorama /

Ledina Celo competing for the first time in "Top Fest"
Singers Ledina Celo, has decided this year to participate for the first time in modern music festival "Fest Top 7", by entering the race with so many young artists. Yet disclosed cooperation and title of song, but now Celo has decided to participate as competing together over 100 participants in this new edition of this festival that has started to broadcast, every lunchtime on screen "Top Channel". This will be the first appearance of Ledines scene, after a period musical break, while the shares that makes life between London and Tirana. It is unknown if this race she has entered with the intention only to win, but we can say that is one of the singers with more years in the scene, which competes festival, singers dominated deputues. "Top Fest" event that remains continually promoting new artists. But besides them compete this year at the same time the other singer with the name as: Black Eyed Peas, "Weblog", Jonida Maliqi, Eugene Bushpepaj, flame Krelani. Edition of this festival is artistically directed by John Dorian, and presented by Albana Osmani. For the first time singers will challenge each other "live", in the second stage selection and final night. / panorama /

Kosovar televisions censurojne song dedicated Alberies Rugova
Was among the first singers Albanian idea had come to head for a few verses thurrur historical president of Kosovo, the late Dr. Ibrahim Rugova. Song titled "Honor the nation" was working with video, but rarely through the Kosovo television broadcast or told me right, no! TV media do not see the path that the song sent as the anniversary of the death of the President. Reason of the censorship of lyrics I do not know how to Comment or singer himself: "In my opinion is very wrong because no need to politicize all things. The media should be ready always to inform the public and make people feel good. Many have asked me about this issue but as I do not know, I have not had any misunderstanding with anyone. But probably should be the content of the song, she was afraid "television". So is the singer said Oda Hadergjonaj. While in developed countries, television was pay a certain percentage of singers for broadcast clips, here to us, must pay the singer that song to circulate through screens. / panorama /

Big Mama confirms participation in "Big Brother-in" Hero in Kosovo
Singer Big Mama these days has accepted an offer to be part of a reality show that will start soon trnasmetimin in RTV21 in Kosovo. It is about a show similar to "Big Brother" but that will be called "Big House" or "great Home" and all participants will be the public face. On Wednesday Bigi has traveled to Kosovo to sign the participation contract. This show should start sometime within the month in April and Bigi show will stay around 30 days. For this event have received similar offers few public faces of Kosovo, but so far no one has confessed nothing until contracts are signed. The top prize at this show will be 100,000 euros. This participation Bigi said: "I'm happy, I accepted this as a kind of fun for me and will take pleasure in every moment during the stay in the house. Not with so much care if the gifts but then win the main prize, the money will donate to any home that cares for children without parents, "she stresses. Singers is contained in about prononcimin than would be paid during the stay inside, but sources Panorama plus "Bigi say that will be paid 500 euros per day. / panorama /

Vesa Luma told "not to want to" Genc Dobroshi
Singers Vesa Luma and her boyfriend Dobroshi Genc, brother of actress Arta Dobroshi, this February 14 will not be together. Pairs displaying many in the media have made a separation at all in silence, as the singer himself had so desired. Since the moment of separation, Vesa has not had to give any comments for reasons of privacy and separation. She has described her statements in the media as an abuse of its sincerity. Even though the media gave more importance to this division, making the discussion topic, for vices not been any problem. It ended the history that was born in her work as a journalist, while the image continues to be a television package. / panorama /

Genta Ismajli only after the treachery that Milot
Genta Ismajli thought to exceed the spektakel division. The "Saint Valentin" for the first time will find pisten of dance, while she is preparing to challenge "dance with the stars", which starts broadcasting on 18 February in "Vision Plus". Division of singer with Binakun Milot, caused much uproar in media, as were a pair of shumeperfolur. Genta Ismajli and Milot Binaku coexistence ended after several years of living in an apartment. Their division said that it was made because of the treachery that had made Gentes Milot. Until now, no one is pronounced for the media, in connection with the separation. / panorama /

Distance separates by Hana Dawn
These days are talking about different separation between characters of the spectacle. Among the names that has its end connection that is the singer rep disavjecare Getoar Selimi. But the reasons for separation until now no one can disclose. While Hana is continuing studies in Croatia, the country where her family works, and Sharon on the other hand continues its activities through different concerts and events. Sharon and his group are preparing the new album. As a reason of their separation can be distance between each other and numerous anagazhimet, not allowing the meeting as often as possible. E contacted by Panorama plus ", Hana Shehu not give more details on the division but only commented like this:" Words that are spoken that are shared are true, but let the details of both remain between us ....". / panorama /

Perpisahan third Florin
After two recent successes of music that had as Flori Mumajesi author, singer Perpisahan this time has also believe that last song. It is about a new song which belongs to the pop genre, and is expected to be published shortly. "All is made by Flory, ranging from text, music arrangement, while it has remained only me to sing and to cater for the shooting of the clip parts", - said Zanfina. Re has, as well as other early, the theme of love, a story that has at its center division, which does not accept Zanfina easily as still feels for her. / Albanian newspapers /

Tuna: "I'm not pregnant"
Singers from Skopje, Altuna Sejdiu - Tuna feels damaged by the latest rumors coming to. So said a source close to the family of singer, who said rumors that have been made for the singer have affected it in moral, damaging her professional career. Among the numerous rumors, what has troubled singer is he who comment on it as pregnant. "All these are rumors and are totally false news," said the source who declined to quoted by name in the newspaper. In fact singer speaks very little private life. Currently Tuna has begun work to achieve its new album. / Albanian newspapers /

Bankrupt business Hygerta Sakos
Four years ago, Hygerta Sako would be one of the first and introductory mise that will take over the opening of a business. "Hygerta's Angeles" Salon called her dress to nuserise, which in fact became very famous that time and which took quite spunto other lovely names for business to introduce road. Many characters, even their weddings chosen in exactly misin shop, which is distinguished for taste. But recently, as we heard in "Bluetooth", Hygerta has closed its business. It is unknown if has done so temporarily, until we come summer season, or if it has gone bankrupt? But perhaps the fact that two years she returned to the screen has done more to impenjohet latter than to its enterprising businesswoman. The married for several years and mother of a girl, with the filling feels Hygerta than ever. Which has caused it to neglect business. It is unknown if this new season it will restart again the dress of nuserise saloon, but on the other hand it is clear that competition in this field has become very wild.
]]

Tuesday, 2 February 2010

Flash News 2 Shkurt 2010

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News 2 Shkurt 2010

Luan Bexheti kerkon nje nuse shqiptare
“Jetoj vetem ne Nju-Jork, por jam ende duke kerkuar dashurine e nje goce shqiptare”, keshtu ka pohuar gjate nje interviste per mediat shqiptare aktori shqiptar i njohur ne boten e artit ne Amerike, Luan Bexheti, duke shtuar se shpreson te martohet para se t’i mbushe te 60-tat. /infopress/

Genta bashkepunon serish me producent te huaj
Kengetarja Genta Ismaili ka realizuar perseri nje kenge ne gjuhen angleze e cila titullohet “Idolize”. Sipas Gentes kjo eshte fenomenale dhe mund te degjohet shume shpejte edhe per degjuesit shqiptare. Producenti i ri i kengetares eshte Boy Rekless dhe menaxheri i kengetares pritet qe te tregoj per krijimin e ri te saj. /bota sot/

Bleona Qereti shkel tapetin e ceremonise Grammy
Ka synuar Hollivudin dhe ambicien e saj e ka shprehur qarte ne media, sa here qe ka pasur rastin. Ndersa eshte duke pergatitur albumin e saj ne anglisht, si nje trampoline per te shkuar me pas ne MTV, sikurse ka pohuar edhe ne nje interviste per "KJ", Bleona mesohet te kete rrekur nje copez te endrres se saj. Bukuroshja ka qene pjesemarrese ne ndarjen e cmimeve Grammy, "Friends and Family Grammy" dhe ne "Pre-Grammy Galal & Salute to Industry Icons", zhvilluar ne Los Angeles...E veshur me nje fustan te zi te gjate, tejet klasik, qe i nxirrte ne pah gjithe hiret e saj, Bleona nuk ka qendruar pas yjeve te tjere, perkundrazi... /koha jone/
Bleona Qereti Grammys
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Luan Bexheti requires an Albanian bride
"I live only in New York, but I still love looking a goce Albanian, has claimed so during a media interview with Albanian Albanian actor known in the art world in America, Luan Bexheti, adding he hopes to marry before that to fill the 60. / Infopress /

Genta again cooperates with foreign producer
Singers UNIC has again conducted a song in English which is titled "Idolize". According Gentes this is phenomenal and can be heard even more rapid for Albanian listeners. Producer is the new singer and manager Rekless Boy singer is expected to show for her new creation. / world today /

PAF Qereti tapetin violates the Grammy ceremony
There targeted Hollywood and its ambition is expressed in the media, whenever there has been the case. While preparing her album in English, as a springboard to go with after MTV, as has also claimed in an interview for "KJ", PAF have taught rrekur a piece of her dream. Beauty has been participating in the sharing of price Grammy, "Friends and Family Grammy" and "Pre-Galal & Grammy Salute to Industry Icons", held in Los Angeles ... And wearing a long black dress, very classic, The issue that we highlight all its gifts, PAF has not settled after other stars, contrary ... / Our Time /
]]

Sunday, 31 January 2010

Flash News 31 Janar 2010

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News 31 Janar 2010

Xhemi Shehu martohet ne vjeshte
Xhemi Shehu, 27 vjecarja, e cila e nisi karrieren si nje veline dhe qe aktualisht eshte bashkeprezantuese e spektaklit “E diell”, do t’i thote lamtumire beqarise per te kurorezuar lidhjen e saj disa vjecare me te fejuarin Visin. Nje histori e fshehur nga kamerat, por jo mes familjeve te dy te dashuruarve. Bluetooth ka zbuluar ne numrin e fundit se Xhemi do te kurorezoje martesen ne vjeshte. Nje dasme tradicionale shqiptare dhe ku Xhemi enderron te vishet vetem me nje fustan te bardhe, asnje fustan shoqerues, ashtu sic eshte dhe tradicionalja. Ai eshte Elvis Sula, administrator i nje shtypshkronje ne Tirane. /bluetooth/bota sot/

Vesa ndoqi ne stadium humbjen e Canes
Kengetarja Vesa Luma ka realizuar sikurse ishte parashikuar, viziten e saj ne Londer, ku edhe ka ndjekur nga afer ndeshjen e futbollistit ne mes skuadres se “Chelsea” dhe “Sunderland”, qe ka si kapiten fotbullistin e njohur nga Kosova Lorik Cana, kengetarja ka bere edhe fotografi me te. /bota sot/

Inva Mula pushton "Campoamor" me tingujt shqiptare
Sopranoja e njohur shqiptare rikthehet ne skenen e teatrit "Campoamor" te Asturias. Koncerti i saj recital me 27 janar eshte pritur me entuziazem nga publiku dhe mediat spanjolle. Sopranoja Inva Mula kishte zgjedhur qe ne kete recital te shumepritur per dashamiresit e saj ne Spanje te shoqerohej nga nje tjeter shqiptar, pianisti Genc Tukici. Mungesa e Mules ne stafin e interpreteve te "La Bohème"-es se Puccini-t ne sezonin e kaluar artistik ne operen e Oviedos, mediat spanjolle e quajten si borxh qe ajo i kishte publikut asturian. Prezenca e shqiptares ne rolin e Mimise ne kete opera, garantonte sukses te plote te pjeses. /bota sot/

Mihrije Braha tashme prezantuese
Kengetarja kosovare, Mihrije Braha pervecese sfidon vitet qe ka mbi shpine, ka vendosur te sfidoje edhe veten e saj. Ajo ka marre pergjegjesine e drejtimit te nje emisioni krejtesisht te sajin “Female”. /bota sot/

Genta heq fotot me Milotin ne Facebook
Kengetarja Genta Ismajli ka larguar nga profili i saj ne Facebook fotot me Milot Binakun. Para se ajo te ndahej, kishte lene per rreth nje muaj fotot me ish-te dashurin e saj, me te cilin edhe kishte bashkejetuar, por tani kengetarja i ka hequr ato. /bota sot/

Armend Rexhepagiqi vlereson tej mase te shoqen Aida
Ndonese ka mbushur 43 vjec, kantautori i njohur nga Kosova, Armend Rexhepagic, vijon te jete i njejti; me po ate stilin e vecante qe e kishte dikur, e me po ato floket e gjata. "Pervoja jetesore eshte pasuri shume me e madhe sesa nje fytyre pa rrudha. Vetem idiotet vazhdojne jeten duke mos e ndryshuar", pohon ai ne nje interviste per mediat kosovare (infopress), duke konfirmuar keshtu se ka nje bote shpirterore shume te ndjeshme. Ne fjalen e tij ai vlereson tej mase te shoqen, kantautoren Aida Baraku. "Aida eshte vete jeta ime, ajo eshte ashtu sic thote nje tekst i saj i ri, dore e mendafshit dhe baza e forte mbi te cilen une shkel. I pyetur se a eshte bere pishman per ndonje gje qe ka lene pas, ai pohon: Po, per shume gjera. "Pendohem per shume lendime qe u kam krijuar njerezve te mi te afert. Nuk i dua ata qe kurre nuk do te ndryshonin asgje, qe nuk pendohen per gabimet e se kaluares. Jane fraza mbrojtese per te krijuar alibi per veprime personale. Nuk jemi kompjutere, jemi njerez te gjithe te joperkryer, te gjithe tere jeten duke gabuar e mesuar", komenton ai mendimet e tij. Nderkaq, sa i perket anes profesionale, ai u shpreh se po punon intensivisht per "Top Festin", e me pas edhe per "Polifesti", "Kengen Magjike", si dhe per nje projekt televiziv, me ne fund. "Ndoshta edhe gjej kohe per nje kthim muzikor gjigant", tregon ne fund kantautori, duke qeshur. /koha jone/infopress/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Jamie Shehu to marry in autumn
Jamie Shehu, 27-year-old, who began his career as a veline and currently bashkeprezantuese the spectacle "The sun", will say farewell to beqarise crowned its affiliation several years with fiancé Visit. A hidden history of cameras, but not between families of two lovers. Bluetooth has found the last number that Jamie will crest in autumn marriage. A traditional Albanian wedding and where Jamie dreaming of dresses with one white dress, no dress associated, and as is traditional. He is Elvis Sula, manager of a printing house in Tirana. / bluetooth / world today /

Vesa attended the stadium Canes loss
Singers Vesa Luma has realized as projected, its visit to London, where he followed closely the soccer match between the team that "Chelsea" and "Sunderland", which is known as fotbullistin captain Lorik Cana Kosovo, singer has made the files with. / world today /

Inva Mula conquers "Campoamor" with Albanian sounds
Albanian soprano familiar scene returns to the theater "Campoamor" of Asturias. Her concert recital on January 27 is greeted with enthusiasm by the public and the Spanish media. Soprano Inva Mula had chosen that in this long-awaited recital for her lovers to Spain accompanied by another Albanian, Genc Tukiçi pianist. Lack of staff interpreters Mules in the "La Bohemia" Puccini-t es that last season in the Opera's artistic Oviedos, Spanish media named as a debt that she had asturian public. The presence of shqiptares in Mimise role in this opera, guarantee full success part. / world today /

Photos already presenting
Singers Kosovo Photos pervecese challenges is on back years, also has decided to challenge herself. It has taken the responsibility of management to a completely sajin show "Female". / world today /

Genta remove pictures of Milot and Facebook
Singers Genta Ismajli has left its Facebook profile pictures Binakun Milot. Before that it be divided, had left for about a month pictures with former her boyfriend, with whom also had cohabitate, but the singer has now removed them. / world today /

Armend Rexhepagiqi appreciates his wife extremely Aida
Although 43 years has filled, kantautori known from Kosovo, Armend Rexhepagic continues to be the same, with the same unique style that had once, and with the same long hair. "Experience is vital wealth more important than a face without wrinkles. Only idiots continue life without the change," he asserts in an interview for Kosovo media (Infopress), therefore confirming that there is a very significant spiritual world. In his speech, he appreciates his wife exceedingly, Aida kantautoren Barak. "Aida is my own life, she is as a text says its new hand of silk and strong basis on which I tread. The question of whether it was made compunction about anything that is left behind, he states: Yes, for many things. "regret for the many injuries that I have created my closest people. Not love those who never will change nothing, that does not repent for past mistakes. Jane phrase to create an alibi defense for personal actions. There are computers, are all of joperkryer people, all life by learning wrong ", he comments on his thoughts. Meanwhile, regarding professional Anes, he said that it is working intensively to" Top Festus "with after also for "Polifesti", "Kengen Magic", as well as a television project, finally. "Perhaps even find time for a musical giant return" shows the end kantautori, laughing.
]]

Thursday, 28 January 2010

Flash News 28 Janar 2010

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News, 28 Janar 2010

Labinot Tahiri LABI ndihmon Shkodren
Kengetari i muzikes popullore dhe te muzikes “tallava” Labinot Tahiri – Labi ka thene keto dite se eshte duke mbajtur disa koncerte bamiresie per te ndihmuar qytetin e Shkodres, i cili perjetoj nje permbyetje te madhe para dy javeve. Megjithate, disa nga kritiket thone se kjo eshte edhe nje metode e mire qe disa kengetare te promovohen ne media. Megjithate, motivi ishte i mire. Koncerte per motive te ketilla Labi ka mbajtur ne Gjakove, Gjilan, Ferizaj dhe Kastriot. /gazeta express/

Hysni Klinaku, koncert solistik me veprat e kompozitoreve shqiptare
Hysni Klinaku me 1 shkurt ne Sallen e Kuqe te Pallatit te Rinise ne Prishtine do te mbaje koncert solistik me vepra te kompozitoreve shqiptare. Koncerti do te filloje ne oren 20:00 dhe do te jete i hapur per publikun pa bileta. Klinaku do te jete i shoqeruar ne piano nga Misbah Kacamaku. Ne koncert do te interpretohen 14 kenge te kompozitoreve shqiptare, si: Cesk Zadeja, Rauf Dhomi, Vangjel Nova, Limon Dizdari, Mandi Mengjiqi, Mark Kacinari etj. Publiku, qe do te jete i pranishem, do te kete mundesi qe ne kete koncert ta marre nje CD, sepse te gjitha keto kenge jane incizuar ne nje CD. /kosova sot/

Arjon Muca i BB2: “Enderroj te behem show man”
Arjon Muca drejt fames dhe suksesit. I cilesuar si nje nder djemte me te vecante te BB2, per stilin, edukaten, zgjuarsine dhe elegancen, ai ka fituar besim e autoreve qe te jete njeri prej prezantuesve te programit “Nje kenge per ty”. Pune qe Arjoni po e ben me seriozitet dhe perkushtim. Arjon Muca, 24 vjec, po provon eksperiencen e pare televizive si prezantues. Deshira e tij eshte te behet show man dhe eshte i vendosur t’ia arrij kesaj. /shqip/

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Labinot Tahiri LABI helps Shkodra
Popular music singer and music "tallava" Labinot Tahiri - Labi said these days that is holding several charity concerts to help the city of Shkodra, who experience a great permbyetje two weeks. However, some critics say that this is also a good method that some singer promoted in the media. However, the motive was good. Concerts for such reasons Google has held in Djakovica, Gjilan, Ferizaj and Kastriot.

Hysni Klinaku, concert works of composers solistik Albanian
Hysni Klinaku February 1 red room Palace of Youth in Pristina will keep solistik concert with works of Albanian composers. The concert will start at 20:00 and will be open to the public without tickets. Klinaku will be accompanied on piano by Misbah Kacamaku. The concert will be interpreted 14 songs Albanian composers, such as Česká Zadeja Rauf Dhomi, Vangjel Nova, Lemon Dizdari, Mandi Mengjiqi, Mark Kacinari others. The public, who will be present, will be able to take this concert to a CD, because all these songs are recorded on a CD.

Arjon Muca of BB2: "dream to become a man show"
Arjon Muca towards fame and success. Described as one of the most special boys BB2, for style, edukaten, wisdom and elegance, he has the trust of authors to be one of prezantuesve program "A song for you. Working that makes Arjoni is seriously and dedication. Arjon Muca, 24 years old, trying first experience as a television presenter. His wish is to show man and is determined to achieve this.
]]

Tuesday, 26 January 2010

Flash News 26 Janar 2010

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News

Nora Istrefi ende e re per martese
Kengetarja Nora Istrefi, e dhene pas kenges, ajo tani per tani eshte mjaft e angazhuar me koncerte dhe mbremje muzikore brenda dhe jashte vendit. Mirepo, pervec saj, ajo eshte e angazhuar edhe me projekte te reja, te cilat do t’i pergatite gjate ketij viti. Nora, edhe pse eshte e fejuar, ajo per kete vit thote se nuk planifikon martese, pasi, sic thote ajo, ende nuk i ka mbushur te 25-at dhe e ndien veten ende te re per t’u martuar. “Edhe pse jam e fejuar, nuk planifikoj martese per vitin 2010, ngase mendoj se ende jam e re per t’u martuar. Une besoj se mosha ideale per martese eshte 25 vjet e me lart, keshtu qe une ende nuk i kam mbushur te 24-at dhe nuk e kam arritur ende moshen e marteses. E kam biseduar edhe me familjen time, gjegjesisht mamin se pa i bere 25 vjet nuk do te martohem”, shprehet ajo per “Kosova Sot”. Martesen Nora e parasheh me nje ceremoni te madhe dasmore, me nje atmosfere te kendshme, ne prani te shume mysafireve te artdashesve te saj. “Natyrisht se martesen time e mendoj me nje ceremoni te madhe dasmore, ishalla me shkojne punet mire ashtu sic e paramendoj”, perfundon ajo. /kosova sot/

Da Ligs me projekte te reja
Rep-grupi i njohur “Da ligs” nuk ka te ndalur me projektet e tyre muzikore. Atdhe Muriqi dhe Bardhyl Gashi kane nisur punen per kengen me te re, qe do ta nxjerrin ne treg brenda nje kohe te shkurter. “Da ligs” pak muaj me pare nxori ne treg tri kenge te reja, me te cilat u prezantuan per festat e fundit. Kenget “Lets crunk” ne bashkepunim me “N-jeay”, pastaj kenga “Boom-at” ne bashkepunim me “Skils” dhe kenga “Rap tecno” po pelqehen mjaft shume ne publik. “Pervec ketyre kengeve, se shpejti do te nxjerrim ne treg edhe kengen me te re, ne bashkepunim me dy repartiste kosovare, mirepo nuk preferojme te zbulojme me shume rreth saj, ngase duam qe kjo te jete nje surprize per adhuruesit tane”, shprehet Atdheu per “Kosova Sot”. Bashke me kengen, “Da ligs” do te realizoje edhe videoklipin e ri, qe do ta punojne ne produksionin e Atdheut “A-m Produksion”. “Besojme se do te sjellim nje videoklip te mrekullueshem ne tregun tone muzikor”, shton Bardhyli. “Da ligs” per kete vit planifikon te nxjerre ne treg edhe nje album te ri, kurse punen ne te e kane nisur dhe shpresojne se do te sjellin nje album kualitativ per adhuruesit e tyre. /kosova sot/

Kastro Zizo shkurorezohet nga gruaja
Kengetari Kastro Zizo eshte ne proces te ndarjes nga gruaja e tij Jola, pasi kjo e fundit ka vendosur per nje hap te tille. “Panorama Plus” shkruan se cifti ka dy muaj qe eshte ndare, ndersa Jola ka bere kerkese per divorc edhe ne gjykate. Miqte e saj kane thene se Jola nuk e ka falur asnjehere Kastron, pas aventures se tij me nje vajze brune, por ky nuk ishte shkaku i vetem qe coi te ndarja. Tepria e Kastros me alkool ishte nje arsye me teper qe lidhja 7- vjecare mes Joles dhe Kastros te marre fund. Nuk dihet se kujt do t’i takoje kujdestaria e djalit te tyre 3-vjec. /infopress/

Aferdita Dreshaj: "...nuk do te guxoja te pozoja nudo"
Modelja Aferdita Dreshaj, ne nje interviste per “Bluetooth”, ka treguar se cfare nuk do te guxonte te bente kurre ne jeten e saj. “Nuk do te guxoja te tradhtoja, te genjeja e as te pozoja nudo”. E fejuar me kengetarin Shpat Kasapi, Aferdita ka pohuar se nje nga gjerat qe nuk do ta toleronte dot eshte tradhtia. Ajo ka bere me dije se nuk kane plane martese per kete vit, porse fokusimi i saj do te jete ne muzike. Cifti kane vendosur ta realizojne bashke nje duet. /infopress/

Adelina Ismajli: Do te themeloj parti politike
“Kam ndermend te merrem me politike”, keshtu ka thene per gazeten “Panorama Plus”, kengetarja Adelina Ismaili. E pyetur nese po e ndjek shembullin e Ciljetes, ajo eshte pergjigjur “Une nuk e kopjoj askend. Nuk angazhohem ne asnje krah te politikes, qofte djathtas, qofte majtas. Nuk ndjek as shembullin e Ciljetes qe u perfshi ne Partine Demokratike Shqiptare dhe as Cicolines dikur qe e afroi ne politike Berluskoni. Thashe qe une jam Adelina Ismajli dhe do ta bej partine time”. /infopress/

Grupi “Skillz” hap lokal ne Prishtine
Anetaret e grupit “Skillz”, pas lokalit te tyre ne Gjakove, tashme kane zgjeruar biznesin e tyre edhe ne Prishtine. Anetari i ketij grupi Visar Shala thote se duke marre parasysh qe ne Prishtine frekuentohen lokalet shume pse jo, kohen dhe takimet tona ti bejme ne lokalin tone te cilin e kemi emeruar “Flip Caffe”. /bota sot/

Arita Fejzullahu merr rolin kryesor ne filmin "Jewish Girl"
Xhirimet e filmit “The best kisser” jane duke perfunduar ketu ne Paris”, tregon aktorja e re Arita Fejzullahu. “Une me ekipin e filmit kalojme shume mire dhe me lavderojne shume”. Filmi “The best kisser” perbehet nga dy pjese. Njera pjese eshte xhiruar ne New York dhe nje pjese tjeter qe po perfundon xhirimin ne Paris. “Une jam 16 ore ne xhirim, nderkohe nga 4 ore bej fitness cdo dite dhe mendoj qe filmi do te jete nje “love comedy” i suksesshem ne gjithe boten. Pasi te mbaroj keto xhirime do te futem ne nje film tjeter me titull “Jewish girl”, ku kam rolin kryesor”, thekson aktorja Fejzullahu. /bota sot/

Inva Mula, koncert ne Oviedo te Spanjes
Sopranoja shqiptare me fame boterore do te shfaqet me 27 janar para publikut te Asturias me nje koncert recital, e shoqeruar vetem nga Genc Tukici me piano. Vetem disa muaj pasi Ismail Kadare mori cmimin “Princi i Asturias” pikerisht ne teatrin “Campoamor” te Oviedos, nje tjeter emer i madh i kultures shqiptare do te ngjitet ne skene per te rrembyer duartrokitjet e publikut te Asturias. Ne fakt, ishte parashikuar qe Mula te interpretonte rolin e Mimit ne operen “La Boheme” te Pucinit qe ne muajin tetor te vitit 2008. Por perplasja e datave te programit, beri qe sopranoja e njohur te shtynte koncertin ne Spanje. Rikthimi i saj ne skenen e teatrit “Campoamor” eshte pritur me entuziazem nga publiku dhe mediat spanjolle. Mula ka zgjedhur qe ne kete recital te shumepritur per dashamiresit e saj ne Spanje te shoqerohet nga nje tjeter shqiptar, pianisti Genc Tukici. Repertori me te cilin ajo do te beje per vete publikun e Asturias, pritet te perfshije edhe disa arie nga Mimi. /gazeta express/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Nora Istrefi still young for marriage
Singers Nora Istrefi, given after song, she is currently very busy and evening musical concerts within and outside the country. However, in addition, she is involved with new projects, which will be prepared this year. Nora, although it is engaged, this year she says that no marriage plans, because, as she says, has not yet reached the 25-at and the new yet feels himself to be married. "Even though I am engaged, no wedding plan for 2010, because I think I'm still young to be married. I believe that the ideal age for marriage is 25 years and above, so I still have not reached the 24-at and have not yet reached the age of marriage. I talked with my family, ie without making Mom that 25 years will not marry ", she said" Kosova Sot ". Nora's marriage ceremony provides a great dasmore, with a pleasant atmosphere, in the presence of many artdashesve its guests. "Of course I think that my marriage with a great ceremony dasmore, ishalla with good going as the premeditate" she concludes. / Kosova Sot /

Da Ligs with new projects
Rep-known group "Da Ligs" has not stopped with their musical projects. Bardhyl Gashi home Muriqi and have started work on the new song that will bring the market within a short time. "Da Ligs" a few months ago brought on the market three new songs, which were presented for the last holidays. Song "Lets crunk" in collaboration with the "N-jeay", then song "Boom-at" in collaboration with "Skils" and songs "Tecno Rap" is very much in public pelqehen. "In addition to these songs, will soon produce and market the new song, in collaboration with two repartiste Kosovo, but prefer not to find out more about it, because we want this to be a surprise for our fans," said Homeland for the "Kosova Sot". Along with the song, "Da Ligs" will also perform new video clip that will work in the production of the Fatherland "Production Am. "We believe that will bring a wonderful video of our music market", adds Bardyllis. "Da Ligs" for this year plans to issue in the market and a new album, and work in have started and hope that will bring a quality album for their fans. / Kosova Sot /

Castro divorcing his wife
Singer Zizo Castro is in the process of separation from his wife Jola, after the latter has decided such a step. Panorama Plus "writes that the couple has two months that is separated, while Jola has also applied for divorce in court. Friends have said its not Jola has never forgiven Castro, after his adventure with a girl Bruna, but this was not the only cause that led to the division. Castro Tepria alcohol was a reason more to link 7 - year between Joles and Castro to end. Not known to whom they will meet their guardianship of son 3 years old.

Aferdita Dreshaj: "... will not dare to pose Nudo"
Model Aferdita Dreshaj, in an interview for "Bluetooth", has shown that what will not ever dare to make her life. "I will dare to betray, nor the lies of Nudo poses. And engaged to singer Shpat Kasapi, Aferdita has confirmed that one of the things you would not tolerate dot is Betrayal. It has done that no marriage plans are for this year, but its focus will be musical. Couple have decided to realize a duet together.

Adelina Ismajli: will establish political party
"I intend to deal with political", so said the newspaper "Panorama Plus, singer Adelina Ismaili. Asked if the following is the example of Ciljetes, she replied "I do not imitate anyone. Not engage in any policy side, if right, if left. It follows as example Ciljetes that was included in the Albanian Democratic Party and even once that Cicolines politics afroi Berlusconi. I am told that Adelina Ismajli and my party will do ".

Group "Skillz" local step in Pristina
Members of the group "Skillz", after their premises in Gjakova, have already expanded their business even in Pristina. Member of this group Visar Shala says that taking into account that many shops in Pristina frequented why not, time and our meetings to make in our shop which we have named "Flip Caffe".

Gold Fejzullahu take the lead role in the movie "Jewish Girl"
Filming of the movie "The best kisser" are completed here in Paris, "the actress tells the new gold Fejzullahu. "I spend the film's team very well and with more praise. The film "The best kisser" consists of two parts. One part is filmed in New York and another part that is shooting ends in Paris. "I'm shooting 16 hours, while by 4 hours do fitness every day and think that the film would be a" love comedy "successful worldwide. After shooting will finish following a plunge in another film entitled "Jewish girl", which have the main role, "says actress Fejzullai.

Inva Mula, concert in Oviedo of Spain
World-famous Albanian soprano will appear before the public on January 27 of Asturias with a concert recital, accompanied only by Genc Tukiçi with piano. Only several months after Ismail Kadare was awarded "The Prince of Asturias" precisely in the theater "Campoamor" to Oviedos, another big name of Albanian culture scene will be passed on to abduct the public applause of Asturias. In fact, it was estimated that Mula to interpret the role of Mimi in Opera "La Bohemia" of Puccini was in October of 2008. But the collision of the dates of the program, made known to push soprano concert in Spain. Her return scene of theater "Campoamor" is greeted with enthusiasm by the public and the Spanish media. Mula has elected that this long-awaited recital for her lovers in Spain to be accompanied by another Albanian, Genc Tukiçi pianist. Directory with which it will make them public for the Asturias, is expected to include some Arie by Mimi.
]]

Friday, 15 May 2009

Flash News 15 Maj 2009

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News 15 Maj 2009

Kejsi Tola kualifikohet ne Finale te Eurovizionit 2009
Kejsi dhe kenga e saj "Carry me in your dreams" ka arritur qe te kualifikohet per naten finale te Eurovizionit 2009 qe mbahet te shtunen me 16 maj ne Moske. Ajo ka perfaqesuar denjesisht Shqiperine ne gjysem finale ku mori duartrokitje te shumta nga publiku para dhe pas performances.

Labinot Tahiri realizon kenge te re
"Nata e fundit e beqarise" eshte titulli i kenges me te re te Labinot Tahirit. “Kam dashur qe ne kete sezon te sjell ne treg nje kenge dasmore, e cila besoj se do te pelqehet ne publik. Pra, tani jam ne perfundim te kenges dhe do te lansohet shume shpejt”, ka thene Labi. Ai planifikon qe kenges t'i realizoj edhe nje videoklip dhe kete, si thote ai, do ta beje me nje video produksion vendor. /kosova sot/

Lorik Cana sprovon veten edhe si aktor
Humoristi i mirenjohur Sevdai Radogoshi, i njohur edhes si Qumili, keto dite ka nisur incizimet per projektin e tij me te ri humoristik. Ne kete projekt do te marre pjese edhe futbollisti i mirenjohur Lorik Cana, i cili aktualisht eshte kapiten i ekipit te Marsejes dhe lojtari me i njohur shqiptar ne bote. “Jam duke bere nje komedi shume interesante, ne te cilen do te aktroj une me ekipin tim, por e vecanta e kesaj eshte se ne kete komedi do te aktroje edhe futbollisti i mirenjohur Lorik Cana. Ky projekt, tha humoristi Sevdai Radogoshi, konsiderohet si shume i madh dhe projekt qe pritet te kete shume suksese. Xhirimet do te behen ne Gjermani, ne Zvicer dhe ne France. “Them se do te jete nje projekt shume interesant, sepse do te kete shume humor dhe gjera te mira. Ky projekt pritet te hidhet ne treg ne muajin shtator te ketij viti. /kosova sot/

Mihrije Braha injoron Videofestin, shikon Big Brother 2
Ne festivalin e videoklipeve “Videofest 2009”, ne te cilin moren pjese kengetare te shumte me videoklipet e tyre, u pane edhe shume personalitete te njohura nga fusha te ndryshme. Ne pranine e shume kengetareve e mysafireve eshte verejtur mungesa e ciftit me te njohur kosovar, Mihrije Braha dhe Naim Abazi, te cilet nuk ishin prezente as per marrjen e nje shperblimi qe iu dha Mihrijes nga juria. Mihrija u vleresua me videospotin e kenges “Ti nuk je shtepia ime” dhe mori cmimin “Best Pop - folk”. Sipas nje burimi i afert me Mihrijen dhe i njohur per “Kosova Sot”, arsyeja e mosprezences se Mihrijes ka qene per shkaqe te joprofesionalizmit qe ka dominuar ne festival dhe qe videoklipet jane vleresuar nga nje juri aspak profesioniste, anetaret e te ciles nuk kane te bejne fare me njohjet, cilesine dhe domethenien e videoklipeve. Pra, kengetarja eshte e zhgenjyer nga ky festival, dhe sipas te afermeve te saj, Mihrija ne mbremjen e shfaqjes se “Videofestit” ka qene ne Kosove, gjegjesisht ne shtepi, duke shikuar ‘Big Brother 2’ dhe nuk ka deshiruar te merret fare me “Videofestin”. /kosova sot/

Ryva Kajtazi e kenaqur me suksesin e klipit "Neper Shtratin Tend"
Ryva Kajtazi koheve te fundit ka lansuar nje treg kengen dhe videoklipin me te ri te quajtur “Neper shtratin tend”. Sa i perket suksesit te kenges dhe klipit Ryva thote se ndjehet shume e kenaqur, pasi qe kenga po ashtu edhe videospoti jane pelqyer shume ne publik. Ryva per kete klip ka marre shume mesazhe perurimi, qe i kane shprehur preferencat e tyre pozitive ne skenat xhiruese te klipit. Pra, per vete faktin se videoklipi po transmetohet mjaft shume neper ekranet televizive, Ryven e ben te ndjehet mire. “Menjehere pas lansimit te videospotit ne ekranet tona televizive, kam arritur te marre kritika te shumta pozitive, te cilat me kane bere qe te ndjehem mire. Pra, nga kjo kam arritur te kuptoj se kenga dhe videoklipi po pelqehen mjaft shume nga publiku”, shprehet Ryva per “Kosova Sot”. Ryva ka nisur punen per plane te reja muzikore, e qe na le te kuptojme se gjate ketij sezoni veror do te paraqitet me disa projekte te reja, te cilat do te jene befasi per publikun. /kosova sot/

Xuxi: Big Brother degjeneron shoqerine!
Edhe pse nuk e ka percjelle shume hit-shoun real "Big Brother Albania", Xuxi eshte shprehur kunder ekzistimit te nje shou te tille, duke thene se as per te gjitha parate e botes nuk do te bindej per te hyre ne ate shtepi. “Me vjen keq prej pjesemarresve, dhe nuk dua qe asnjeri prej tyre qe kane qene dhe qe jane ende brenda te ofendohen, por une mendoj se Big Brother eshte dicka qe e degjeneron shoqerine tone”, eshte cituar Xuxi nga e perditshmja “Infopress”. “Per vete as edhe gjithe parate e botes nuk do te me mjaftonin per te me bindur qe te futem ne nje shtepi te tille”, ka shtuar kengetari. /infopress/telegrafi/

Genc Prelvukaj ne lidhje me modelen Lejla Gucati
Kengetari dhe kompozitori Genc Prelvukaj, ka dy muaj qe ka filluar nje lidhje me modelen Lejla Gucati. Bukuroshja nga Mitrovica, e cila jeton ne Luksemburg, ka arritur te perfitoje zemren e njerit nga djemte me te kerkuar te estrades sone. Lejla qe mban titullin e "Miss Puls 2008", ishte pjese e sfilatave ne "Kosova Fashion Week 2009" qe u organizua ne Prishtine, ndersa ne prill ishte pjesemarrese e spektaklit te bukurise "Miss Shqiptarja ne Evrope 2009" ku u kurorezua me titullin Percjellesja e Pare. Ne kete mbremje, ka qene i pranishem edhe Genci i cili gjate tere kohes i ka qendruar prane, ndersa pas mbremjes ata jane larguar ne drejtim te panjohur. Edhe pse larg njeri tjetrit, duket se kane arritur deri me tani te mbajne nje lidhje te qendrueshme. /kosovarja/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Casey Tola qualify to the finals of Eurovision 2009
Casey and Her song "to carry in your Dreams" has managed to qualify for the final night of the Eurovision 2009 was held May 16 to Saturday in Moscow. It is worthily represented Albania in the final half of which received applause from the public before and after performance.

Labinot Tahiri implements new songs
"Last Night of the beqarise" is the title of the song with new Labinot Tahiri. "I loved that this season brings to market a song in the wedding party, who believe that we will favor the public. So now I'm at the end of the song and will lansohet very quickly, "said Labi. He was planning to pull a song and this video clip, as he says, will make a local video production. / Kosova Sot /

Lorik Cana sprovon himself as actor
Humoristi prominent Sevdai Radogoshi, edhes known as Qumili, recordings these days has begun to draft his new comic. In this project will attend the famous Soccer player Lorik Cana, who is currently captain of the team and player with Marsejes known Albanian in the world. "I am making a very interesting comedy, in which I will aktroj with my team, but this special is that in this comedy will aktroje also famous Soccer player Lorik Cana. This project, said humoristi Sevdai Radogoshi, considered as very large project and is expected to have much success. Filming will be in Germany, in Switzerland and France. "I guess that will be a very interesting project because it will be very humorous and good things. This project is expected to put on the market in September this year. / Kosova Sot /

Mihrije ignores Videofestin Braha, sees Big Brother 2
In video clips of the festival "Videofest 2009", in which participated singer to numerous video clips with them, were seen very well known personalities from various fields. In the presence of many noted singers of the guests is the lack of the famous couple Kosovo Mihrije Braha Naim and Abazi, who were not present or for obtaining a payment cover Mihrijes was given by the jury. Mihrija was rated videospotin with the song "Thou art my home" and received the award "Best Pop - folk." According to a source close to Mihrijen and known for "Kosova Sot", mosprezences reason that Mihrijes was due to joprofesionalizmit which has dominated the festival and video clips that are evaluated by a professional jury at all, members of which are not do nothing with the knowledge, quality and significance of the video clips. So, the singer is disappointed by this festival, and according to her relatives, Mihrija display on the evening that "Videofestit" has been in Kosovo, ie at home, while watching 'Big Brother 2' and not desirable to deal with any "Videofestin. / Kosova Sot /

Ryva Kajtazi pleased with the success of klipit "in Your bed"
Recent Ryva Kajtazi has launched a market videoklipin the song and called the new "in your bed." Regarding the success of the song and says klipit Ryva feel very satisfied, as was also kenga videospoti are favored more in public. Ryva for this klip received many messages inauguration, which have expressed their preferences in the positive scenes xhiruese to klipit. So, for them that videoklipi are transmitted through a lot more TV screens, Ryven makes it feel better. "Immediately after the launch of our television screens in videospotit, I managed to receive numerous positive criticism, which to have made to feel better. So from this I managed to understand the songs and videoklipi is pelqehen lot more from the public, "says Ryva for the" Kosova Sot ". Ryva has started work on new musical plans, which let us to understand that during this summer season will be presented with several new projects, which will be surprises for the public. / Kosova Sot /

Xuxi: Big Brother degjeneron society!
Although not much has forwarded a real hit-show "Big Brother Albania", Xuxi is expressed against the existence of such a show, saying that neither the money for all the world will not comply to enter the home. "With regret of participants, and do not want none of them who were and who are still within the ofendohen, but I think that Big Brother is something that degjeneron of our society", is quoted by the daily Xuxi "Infopress. "For them, nor all the money of the world will not suffice to convince with that stuff in such a house," added singer. / Infopress / telegraph /

Genc Prelvukaj in relationship with model Leyla Gucati
Genc Prelvukaj singer and composer, has two months that has begun a relationship with model Leyla Gucati. Beauty from Mitrovica, who lives in Luxembourg, has managed to benefit the heart of one of the men most wanted our estrades. Leyla who holds the title of "Miss Puls 2008, was part of sfilatave in Kosovo Fashion Week 2009" which was organized in Pristina, while in April and was participating spektaklit beauty "Miss Albania in Europe 2009" which was crowned with the title Tracking First. In this evening, was also present Genci at all times who has stayed close, while the evening after they are removed toward the unknown. Although far from each other, seems to have achieved so far to maintain a sustainable connection. / Kosovarja /
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online