All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Flori Mumajesi. Show all posts
Showing posts with label Flori Mumajesi. Show all posts

Sunday, 25 August 2013

Revista PALOMA - 24 Gusht 2013

Revista PALOMA - 24 Gusht 2013
Revista PALOMA, 24 Gusht 2013
 • Aurela Gace thyen premtimin, martohet me 15 shtator
 • Xhensila Myrtezaj: Nuk jam shtatzene! Ju tregoj pushimet tona si "muaj mjalti"
 • Silva Gunbardhi ne nje lidhje dashurie me kolegun e saj Dafi?
 • Revolt Klan: Si ia dolem te behemi te suksesshem ne te gjithe Europen"
 • Xhesika Polo: Edhe pse e re, perballja me zhgenjimin ka qene e dhimbshme!
 • Almeda Abazi pjese e sezonit te ri te "Sulltani i Madherishem"
 • Flori Mumajesi: Qytetar nderi i Korces duhet bere Mihallaq Andrea, jo nje kitarist i huaj qe nuk i dime emrin.
 • Daniele Meo: Jam djale per shtepi!
 • Zgjidhet "Miss Universe Kosova", por rrezikon garen
 • Albana Osmani nis biznesin e saj
 • Oriela Nebijaj: Nuk do te jem me pjese e "Vila 24"
 • Rudina Magjistari u thote "po" milionave te Lotarise Kombetare
 • Shpetim Saraci, ishemi ne tru

Saturday, 27 July 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 27 Korrik 2013
 • Olta Gixhari, fotot e nxehta te aktores
 • Oriela Nebijaj, 27 vjec, "harbohet" me Dafinen
 • Flori dhe Elvana "djegin" Tiranen
 • Aurela Gace xhiron klipin e ri dhe zbulon dobesine e saj. Fotot "eksluzive", Diva vjen me "look" te ndryshuar
 • Speciale; Fotot e pushimeve te VIP-ave. Borana mbetet nje "miss"; Argjentina Ramosaj zgjedh liqenin; Flaka Krelani, rrokerja seksi; Xhensila dhe Besi, pushime "in love"; Enca, pushime te levizshme; Bleona ne bikini, pushton Italine; Ardit Gjebrea, volejboll ne Lalez; Mami Eneda ne forme per pushime; Jonida ne det, "a lady in red"; Saimir Tahiri dhe Dash Peza, bashke ne Karaburun; 
 • Policia bllokon makinen e Anaidit, gjejne arme pa leje
 • Eni dhe Greta ne palester
 • Fjolla dhe Stresi bejne "tym"
 • Takimi "misterioz" Arvizu - Spahiu ne Tirane
 • Morena Taraku: Ju tregoj ditet e mia te nxehta. Fytyra e re e "DigitAlb" rrefen detaje nga jeta e saj private, humbjet dhe sukseset, dhe planet per te ardhmen

Tuesday, 11 June 2013

Revista PALOMA - 8 Qershor 2013

Revista PALOMA, 8 Qershor 2013
 • Anaidi: Kembengula te ndaheshim qe brenda. Prinderit e mi kane pare te kaloj shume femra si Joana.
 • Joana: U lidh per te fituar parate, mjere familja per hipokritin! Orestin e ka perdorur, nuk kujdeset per te!
 • Iliri: Une fituesi i zemrave te shqiptareve, Anaidi - fituesi televiziv! Anisa do te me bej baba te binjakeve!
 • Shpendi dhe Eldora i shprehin dashurine njeri-tjetrit
 • Rama dhe Berisha i thone jo Barbara d'Ursos-s. Ja sa u pagua per ditet ne Tirane!
 • Sinan Hoxha: Ne katundin tim nuk e njohim botoks-in!
 • Ardit Gjebrea: Nuk do largohem nga TV Klan!
 • Transformimi i Big Brother-istave
 • Elhaida Dani dhe Ricardo Cocciante se bashku ne finalen e Top Fest-it
 • Bleona Qereti: Kam qene te shtepia e Leonardo Di Caprios
 • Zana Krasniqi behet nene
 • Soni Malaj dhe Mirko martohen ne publik

Saturday, 8 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 8 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 8 Qershor 2013
 • Video Festi muzikor, triumfon Flori. Elvana & Nora, pa te brendshme. Beqaret e tapetit te kuq nuk kane kuraje te prezantojne partneret. Tuna dhe suksesi i "zogut" te saj. 
 • Joana: Si perfundova ne spital nga stresi, Anaidi me shfaqi shenja xhelozie dhe pendese
 • Elones i thyhet zemra na Rike, krijohet hendeku mes dy vajzave te perfolura te "BB"
 • Merr fund martesa e Almes dhe Shkelqimit te "BB4". Shkelqimi: Kishim divergjenca, nuk mbajme inate dhe meri per hir te vajzes 8-muajshe
 • Ilir Beqiri: Ja pse nuk duhej te fitonte Anaidi. Rikthehem pergjithmone ne Shqiperi, planet pas "Big Brother", per karrieren dhe Anisen
 • Ariani dhe Joana rregullojne marredhenien
 • Ish-banoret drekojne per here te pare jashte shtepise
 • Shperthen Shpendi pas daljes nga BB, i fut duart Jonildes

Revista BLUETOOTH - 8 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 8 Qershor 2013
 • Flori Mumajesi: Cmimi i pare si kengetar, me la pa fryme
 • Videofest: Femrat VIP zbulojne pjeset intime
 • Adrian Gaxha dhe perballja me Florin
 • Soni Malaj, martohet ne Tirane: Vajza gezonte per "dasmen" tone. Fustani qe kisha enderruar!
 • Ardit Gjebrea, feston 50-vjetorin ne Rome, dhurate vetes nje "BMW X5"
 • Liri Berisha, puthje e perqafime me Ciljeten e Irsa Demnerin
 • Zbulohet biznesi i ri i Alketa Vejsiut. Show girl-i sjell stilisten e princeshes Kate ne Shqiperi
 • Dj Blunt: Me Dafina Zeqirin me shume se miq, por jo te dashur
 • Renis Gjoka fiton "Netet e Klipit Shqiptar". Triumfon bashkepunimi me Edmond Tupen dhe "Cek Production". Videoklipi dhe kenga fituese, mesazh per femijet autike
 • Surprizat e "Geraldines". VIP-at qe nderuan "Geraldina Sposen"
 • Anaidi: Ishte fitore morale, s'me interesojne leket. Kjo eksperience me tregoi se mund te jem lider.
 • Joana ne spital, pas ndarjes nga Anaidi

Wednesday, 5 June 2013

Flori, i kenaqur qe me ne fund triumfon si artist...

Flori: Me ne fund po fitoj si artist

Flori Mumajesi eshte i kenaqur qe me ne fund ai fiton nje cmim ne cilesine e artistit, dhe jo ate te producentit dhe kompozitorit.

Kengetari nga Shqiperia se fundi me shume njihet si kompozitor per kenget qe prodhon per te tjeret dhe te cilat fitojne cmime te shumta neper festivale dhe ceremoni, se sa per kenget qe ia ben vetes.

Por, realizimi i tij “Pa jete” triumfoi mbreme ne Videofestin muzikor, duke u shpallur videoklipi me i mire, per te cilen i kenaqur eshte shprehur edhe vete “artisti”.

“Pas kaq kohesh qe prodhoj muzike per te gjithe artistet, vleresohem edhe une kete here si ata, dhe jo si kompozitor/producent i vleresuar me nje cmim te pare ne 16 vite muzike dhe pune. Ajo qe me mbush shpirtin me motive jeni gjithmone ju. Ju do Flori”, ka shkruar ai ne profilin e tij ne Facebook.

Video Festi Muzikor 2013: Cmimet!

Triumfon Flori

Videoklipi i kenges “Pa jete” nen interpretimin e kengetarit nga Shqiperia, Flori Mumajesi, eshte fituese e edicionit te 10-te te Videofestit muzikor.

Organizimi kishte ndryshime nga herat e kaluara. Pas parakalimit ne tapetin e kuq, ku dalloheshin kengetaret tona me dukjen e tyre glamuroze, me pas ishte radha per ndarjen e cmimeve.

Salla “1 Tetori” ishte e mbushur nga fytyrat prominente, te cilat u argetuan ashtu sikurse te gjithe shqiptaret nga performanca te ndryshme dhe nga nje prezantim i shkelqyer i udhehequr nga Benet Kaqi.

Grupi “Marigona” iu rikthye skenes duke perfomuar nje prej kengeve te reja, teksa performance te zjarrte bene edhe Adrian Gaxha dhe Floriani qe kenduan hitin e tyre “Ngjyra e Kuqe” bashke me kengen e re “Kjo Zemer”.

Monday, 27 May 2013

Revista PALOMA - 25 Maj 2013

Revista PALOMA, 25 Maj 2013
 • Ronela Hajati: Te gjitha femrat sjellin ters!
 • Joana Gjuzi: Me Janin mbetem miq pas propozimit per martese. Elona eshte lesbike!
 • Vigani i BB: Nje vajze 9 vjec me propozoi per martese me unaze ne dore...
 • Genta e BB shfaqet ne publik duke u puthur me nje djale
 • Ermal Merdani: Dashurine e pare po e perjetoj tani!
 • Rezarta Skifteri, pritja e embel e femijes se dyte. Si ia bere surprize bashkeshortit lajmin e shtatzenise!
 • Kengetaret "lufte" ne prag te finales se "Videofestit". Zbulohen konkurrentet ne 16 kategorite.
 • Flori dhe Elvana, ne rivalitet per cmimin e pare
 • Diellza Kolgeci shfaqet gjysme nudo ne film
 • Eneda Tarifa sjell ne jete vajzen, Aria
 • C'duan Noizy dhe Ardian Bujupi ne mes te Berlinit?
 • Dafina, fejese me Dj Blunt?
 • Ledri Vula rikthehet si asistent regjisor

Sunday, 26 May 2013

Flori Mumajesi, gati per fitore ne VFM

Edhe Flori e ka konfirmuar se e ka marrë ftesën për të qenë pjesëmarrës në ‘Videofestin Muzikor 2013’, ashtu siç tregon edhe kjo foto.

Por, si duket, kompozitori i suksesshëm shqiptar do të marrë edhe triumfin në këtë mbrëmje të ndarjes së çmimeve, pasi në mos ai, Elvana do të marrë çmimin e madh.

Pasi Flori dhe Elvana dhe shumë këngë të tij janë nominuar mirë në këtë ngjarje këtë vit.
M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gold Mumajesi VFM ready for victory

Gold has also confirmed that it has received an invitation to participate in 'Big Brother Music 2013', as this picture shows. But, apparently, successful composer will receive the Albanian triumph in the awards evening, because he Elvana will not get the grand prize.

Sunday, 19 May 2013

Revista PALOMA - 18 Maj 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 18 Maj 2013
 • Adela Xhamani: Ndihem e qete dhe e lumtur!
 • Elton Deda: Kengetaret tona te marrin shembull nga Hoxha
 • Joana pas daljes nga Big Brother
 • Edberi: Jashte shtepise vajzat duan te kene kontakt me mua! Dua vetem Arbeniten!
 • Kengetarja serbe ne Eurovizion fyen Sejkon dhe Lulgjuraj
 • Ermal Mamaqi: Verioret me kane sulmuar pa te drejte!
 • Cubi Metka: Jam aktore ne skene dhe ne jete!
 • Madona zgjedh Rita Oren
 • Ne ditelindjen e Vesa Lumes
 • U2 vijne ne Tirane?
 • Adelina Tahiri, imazh i kompanise me te madhe maqedonase
 • Martohet Adrola Dushi
 • Adrian Gaxha sulmon Flori Mumajesin
 • Kristo: Kam deshtuar shpesh ne dashuri
 • Nga Niko Komani: Si duhen te vishen femijet ne 2013-n

Saturday, 18 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 18 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 18 Maj 2013
 • Arian Cani, 45-vjetori hot. Politikane dhe artiste mes balerinash seksi topless
 • Flori Mumajesi e akuzon se nuk di te kendoje, reagon Gaxha: Ti je gei! Adriani: Nuk e kam ekzagjeruar me fjalen gei, se ia kam falur shume here ofendimet, nuk ballafaqohem me te se nuk ia vlen.
 • Ja cfare ben Joana pas daljes nga "Big Brother", fotot. Ervini i "BB4": Cfare me tha per Janin dhe Anaidin.
 • Kleoniki Delijorgji vjen me foto shume sensuale. Niki: Do doja te sfiloja per "Victoria's Secret"
 • Anjeza Shahini: Ndihem mire, fejesa eshte ne planet tona
 • Rikja fut ne sherr Ilirin me Elonen, plas xhelozia, e duan te dy per vete
 • Dalja e Joanes, ul adrenalinen e Anaidit. Shpendi i papozicionuar, nuk merret vesh ke pelqen dhe ke jo
 • Ermal Merdani: Finalistet sipas meje!
 • Kush e vesh Ilir Meten?

Monday, 13 May 2013

Sharje te renda nga Adriani te Flori

Pas prononcimit të kompozitorit Flori Mumajesi në programin “Thumb”, drejtuar Adrian Gaxhës, ku ai tha se nuk është këngëtar ky i fundit, vjen reagimi i radhës.

Këtë herë gazeta jonë donte të merrte një prononcim nga këngëtari Gaxha, por ai tha se nuk ia vlen të flet për atë…, që i referohej Florit.

Më pas Adriani e ka venë pak minuta më vonë një status ku nuk e shënon emrin e Florit, por e quan edhe gay, duke i kujtuar se vetë ka nisur qysh në moshën 5-vjeçare të këndojë, atëherë kur kompozitori tiranas nuk kishte lindur.

Për arsye etike ne nuk mund t’i citojmë ashtu siç shkruhej në rrjetin social të këngëtarit të hitit “Ngjyra e kuqe”. M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Severe scolding from Hadrian Gold

Friday, 10 May 2013

Flori: Adrian Gaxha nuk eshte kengetar

Vajzat e emisionit shumë të komentuar në kanalit “Youtube” - “Thumb”, Fatma dhe Elona, në një nga programet e fundit të tyre, kanë intervistuar Flori Mumajesin gjatë xhirimit të klipit të fundit me Genën.

Mes tjerash, kompozitori i njohur ka thënë se për të Adrian Gaxha është një fenomen i shou-bizit dhe ai nuk është këngëtar, pasi, sipas tij, të ishte ai këngëtar do të kishte pasur rastin të kishte punuar me të.

Ky reagim i Florit ka ardhur pas disa kohësh, kur, sipas këngëtarit të hitit “Ngjyra e kuqe”, kishte marrë një mesazh të keq nga kompozitori, për shkak të po kësaj kënge. M. GJ.

Sunday, 5 May 2013

Garë duetesh edhe këtë sezon

Si duket, moda e dueteve nuk do të ndalet, madje kanë nisur që edhe këtë fillim-sezoni të jenë në tregun shqiptar.

Po flasim për bashkëpunimet mes dy artistëve, të cilët ishin shumë në trend dhe rezultuan tepër të suksesshëm edhe gjatë verës së 2012-s.

Nuk ka nisur ende vera, megjithëse temperaturat e nxehta kanë trokitur,  por duetet kanë lindur dhe pritet të vijnë të tjera.

Nga momenti që doli kënga “Beso” kënduar nga Elvana Gjata në bashkëpunim me reperin ‘2PO2’ u  kthye në një hit. Jo vetëm kënga si audio, por edhe video tashmë ka fituar sigurinë që besoj se do të jetë edhe e dëgjuara e verës që po vjen, ndërsa këngët e shumta që Elvana nxori javë më parë, kjo i vulosi apo i la në hije.

Sunday, 28 April 2013

Elvana, Flori & Soni, ku mbeti miqesia?

Elvana, Flori, Soni, dikur ata ishin tre...

Dikur ata ishin te pandare... Ishin treshja me e perfolur ne Tirane. Flori, Soni dhe Elvana, tre emra te suksesshem ne muzike.

Dicka ndodhi dhe miqesia e tyre u prish. Arsyen e kesaj miqesie te krisur askush nuk e ka mesuar ende edhe sot qe flasim. Flori dhe Soni vazhduan te ishin miq edhe pas ndarjes.

Ai ishte kompozitori i albumit te saj te fundit, por tani asgje. Sakaq, Elvana dhe Soni shfaqeshin si mikesha te ngushta, por qe pas ardhjes se Sonit ne Tirane, ato nuk jane pare asnjehere nen shoqerine e njera-tjetres.

Tuesday, 23 April 2013

“Making off” me Florin, Genen, Andy dhe Avniun (Video)

Ju kemi thënë pak ditë më parë se dy artistët më me emër pasi kanë performuar në disa qytete të Kosovës dhe ku janë pritur për mrekulli, i janë drejtuar studios së fotografit të njohur Avni Selmanit.

Gena dhe Flori së bashku më Andt DJ do të vijnë shumë shpejt me disa superfoto të realizuar nga fotografi, por duket në këtë video ‘Making Off” që djemtë janë argëtuar edhe mjaft, ndërsa mjeshtri Selmani shkrepte aparatin.

Kjo video që shihni është realizuar nga produksioni i njohur kosovar “Vissoundmedia Vsm”, ndërsa disa foto do të mund ti shihni në numrin më të ri të revistën prestigjioze ‘OK’./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Making Off" with Florin, Gene, Andy and Avni

Monday, 22 April 2013

Flori Mumajesi behet fotograf

Pas një natë shumë të zjarrtë, që ka kaluar producenti i njohur shqiptar, Flori Mumajesi, së bashku me këngëtarin Gena në një nga diskot më të njohura në Prishtinë, të nesërmen është dashur të relaksohej pak.

Por, gazeta Kosova Sot sjell këtë foto ekskluzive, ku duket Flori duke bërë rolin e fotografit dhe aparatin e ka drejtuar nga fotografi i njohur Avni Selmani.

Por, Flori në këtë studio ka realizuar një set fotografik me mikun e tij të vjetër fotograf. Më pas, Flori ka vazhduar në natën tjetër në një tjetër disko kosovare./Maksim Gjokaj/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gold Mumajesi done photographer

After a very sultry night, having spent producer known Albanian gold Mumajesi, along with Gena singer in one of the most popular discos in Pristina, the next day had to be relaxed a little.

Monday, 15 April 2013

Revista PALOMA - 13 Prill 2013

Revista PALOMA, 13 Prill 2013
 • Aferdita Dreshaj: Ju rrefej per ditet e mia te lumtura si singell! Nje mashkull qe degjon te tjeret s'ben per mua!
 • Marselino: I lumtur qe dola nga BB. Per te qene zhigolo, duhet pergaditje e madhe intelektuale!
 • Surpriza per Edberin, e dashura konkurrente ne BB
 • Elona e Big Brother lesbike?
 • Muharrem Ahmeti: Zyrtaret e larte cmenden per muziken time! Do te bej dasmen me madheshtore ne Shqiperi!
 • Rike Roci, konkurrentja me e re e "Big Brother", supermodelja me origjine shqiptare 
 • Elhaida Dani ben te famshme Jessie J...
 • Marsela eliminohet nga "The Voice of Italia"
 • Angela Martini e dashuruar ne miliarderin 22-vjecar
 • Flori Mumajesi kete here zgjedh Genen
 • Alba Caroshi (e Ekspres Bingo): Mashkulli ideal? Gjeje tek ai qe ke ne krah!
 • Nga Niko Komani: 5+1 Fashion Designers te rinj...

Flori dhe Gena i kendojne nje vajze

Janë bashkuar këtë herë të dy bashkë producenti i njohur, Flori Mumajesi dhe një nga këngëtarët më “in”, Gena.

Ata këto ditë sjellin videoklipin e duetit të tyre, që tashmë ka përfunduar dhe është duke u montuar. Gazeta jonë mëson se kënga bën fjalë për dy djem, që dashurohen me një vajzë dhe i luten që kjo vajzë t’i presë.

Videoklipi do të vijë shumë shpejt dhe kënga është punuar nga Flori. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gena gold and sing a girl

This time joined together two famous producer, gold Mumajesi singers and one of the most "in", Gena. These days they bring their duo video clip that has already been completed and is being mounted.

Our newspaper learns that the song is about two boys who fell in love with a girl and pray that this girl cut. The video clip will come soon and the song is worked by gold. M.Gj.

Tuesday, 2 April 2013

Flori: Azizi nuk e ka vjedhur kengen, e ka blere!

Flori Mumajesi: Azizi ma ka blere kengen, nuk e ka vjedhur

Ka disa dite qe neper media qarkullon lajmi se kengetari bullgar Azizi, me i famshmi ne Bullgari, por edhe ne Ballkan, ka vjedhur kengen "Origjinale" te Aurela Gaces, nje kompozim i Flori Mumajesit. Kenga e kenduar nga Azizi, ne rolin e Marselit, nje kengetare ne rolin e Aureles dhe nje rrepist qe ben pjesen e doktor Florit, ka kapur majat e hit-paradave ne Bullgari. Suksesi i madh jo vetem ne Bullgari, por kudo ne Ballkan, beri qe lajmi te vije deri te ne. E nese nje here e nje kohe gjeja e pare qe benim sapo degjonim nje kenge te huaj te ngjashme me nje kenge shqiptare ishte te dyshonim dhe akuzonim kengetarin shqiptar se e kishte vjedhur, sot ndodh e kunderta. Gjithnje e me shume kohet e fundit eshte vene re fenomeni i marrjes se kengeve shqiptare dhe sjellja e tyre ne nje version te ri ne gjuhe te huaj.


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online