All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Floriana Garo. Show all posts
Showing posts with label Floriana Garo. Show all posts

Saturday, 3 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 3 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 3 Gusht 2013
Revista Panorama Plus, 3 Gusht 2013
 • Olta Gixhari, pa tabu! Pranon te luaj lesbiken ne filmin e ri te Fatmir Kocit
 • Rike Roci: Pushimet pa te dashurin dhe rikthimi ne ekran si moderatore. Kam qejf te konkurroj ne DSW, deshiroj Leon Cinon per partner
 • Anaidi: E verteta e armes qe gjeti policia ne makinen time
 • Floriana Garo: Si ka ndryshuar jeta ime ne krah te Tedit
 • Elena e BB6, ne plazh me mikesha
 • Pas ndarjes, Mirjeta e BB4 kalon pushimet me nje djale tjeter
 • Armina Mevlani terheq vemendjen me linjat seksi
 • Mihrije Braha, provokuese edhe kete vere
 • Xhensila vizition Monte Karlon
 • Adelina Ismajli, ne koncerte me veshje nga stilistja kosovare Vjollca Llapashtica
 • Landi i WSF, perseri single
 • Nora mbulohet ne xhami, me pas ndryshon look

Monday, 29 July 2013

Floriana Garo, e dashuruar, por nuk ngutet per martese...

Vera e nxehte e Floriana Garos

Nje bisede me vajzen e motit ne “ABC News” dhe drejtuesen e emisionit “Jo vetem mode”. Nje histori personale dashurie dhe planet per pushimet e veres

Ajo eshte nje nder vajzat me te bukura te ekranit ne Shqiperi. Perpos pamjes se jashtme, ka dhe nje personalitet te spikatur qe e identifikon mes te tjerave. Floriana Garo, kete sezon qe sapo eshte mbyllur drejtoi emisionin e perjavshem “Jo vetem mode”. Ishte nje eksperience e re per bukuroshen, qe erdhi disa kohe me pare nga Nju Jorku per t’iu perkushtuar karrieres televizive ne Shqiperi. Ne perfundim te ketij sezoni, por edhe ne prag te pushimeve te saj verore, ne kemi bere gjithashtu nje bisede verore. Kemi folur me Florianen jo vetem per mode, por per parashikimin e motit, planet e saj per martese me Tedin dhe kemi kuptuar me shume per historine e saj te dashurise. Ne pamje te pare duket qe gjithcka shkon vaj per te, por ne fakt ka edhe ajo momentet e saj te merzitjes dhe te dyshimeve nese eshte duke bere gjene e duhur. Sot ne kete rrefim, Garo tregon per veren e saj te nxehte.

Monday, 6 May 2013

Floriana Garo dhe Ilda Gega ne skena te nxehta lezbike...

Floriana Garo dhe Ilda Gega, puthje franceze

Floriana tashme prezanton, krahas motit, edhe programin “Jo vetem mode”, ndersa Ilda Gega ka qene pjesemarrese ne “Big Brother 1″, ku u perjashtua nga gara per thyerje disipline.

Kane te perbashket faktin se jane qe te dyja vajza te bukura dhe kane jetuar te dyja ne Amerike. Mbase Amerika mund t’i kete njohur dhe ne jeten e nates se Tiranes, ku Floriana shihej shpesh ne shoqerine e Ildes. Madje ishin aq te aferta, sa i dhuronin njera-tjetres edhe puthje si kjo qe shihni ne foto.

Friday, 22 February 2013

Odeta Nishani, rrefen emocionet e takimit me De Niron...

Odeta Nishani: Emocionet e takimit me De Niron, nuk mendoja se do e takoja ndonjehere

Odeta Nishani ka qene personazhi i pare qe ka hapur sezonin e emisionit me te ri ne TV Klan, drejtuar nga Floriana Garo, “Jo vetem mode”. Zonja e Pare ka folur per gjithe eventet, qe nga koha kur i eshte dashur te perfaqesoje shqiptaret dhe Presidencen ne cdo aktivitet brenda dhe jashte Shqiperise. Madje ajo ka treguar me detaje per veshjet e veshura ne te gjitha ceremonite e rendesishme. Znj.Nishani ka prekur cdo detaj te jetes se saj, si marredheniet me femijet, pushimet dhe ndjesine e te qenit gruaja e njeriut me te rendesishem te vendit. Ajo ka treguar edhe hobet e saj, ku me te preferuarit jane rafting dhe skite. Odeta Nishani eshte ndalur edhe tek takimi i saj me aktorin De Niro, duke thene se ishte shume emocionuese te takoje nje aktor aq te madh qe e kishte pare vetem ne filma. “Ishte mbreselenes, nuk mendoja se do e takoja ndonjehere, pasi ne kemi pare vetem filmat e tij”, ka thene ajo duke shtuar se aktori i kishte premtuar ciftit presidencial se do ta vizitonte Shqiperine.

Monday, 18 February 2013

Floriana Garo, jo vetem e bukur, por edhe e afte...

Floriana Garo
Floriana Garo: Si i kam sfiduar paragjykimet

Floriana Garo, misi me buzeqeshjen rrezellitese dhe prezantuesja e motit ne ABC news do te vije kete te shtune krejt ndryshe. “Jo vetem mode” eshte emisioni qe do ta sjelle ne nje sipermarrje te re Florianen, dicka qe ajo e ka dashur vertet shume dhe qe mezi ka pritur te kete nje format te tille. Ne kete interviste ajo na zbulon dicka me shume rreth emisionit te vet, dites se te dashuruarve dhe paragjykimeve qe e kane ndjekur ne rrugen e saj ne televizion.

Si do te nise “Jo vetem mode”?

Se pari, dua te them se “Jo vetem mode” eshte nje patente italiane. Ne shume prej materialeve do te na vijne gati prej andej dhe do t’i bejme gati dhe pershtatim per formatin tone shqip. Gjithashtu, do te kemi shume materiale nga Hollivudi dhe vec ketyre do kemi dhe nje rubrike shqiptare. Nuk do te kete te ftuar ne studio, por do te operojme me profile te ftuarish qe do te jene te xhiruar jashte studios se emisionit. Pak a shume kjo do te jete tabloja e emisionit qe do te nise te shtunen ne Tv Klan.


Sunday, 17 February 2013

Revista BLUETOOTH - 16 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 16 Shkurt 2013
 • Ermali iken nga "2XL"-ja. Artisti vendos t'i perkushtohet muzikes, hap studio private
 • Sonila Meco iken nga "ABC"-ja. Gazetarja i rikthehet botes akademike: Kisha nevoje per nje pauze!
 • Ingrit Gjoni percan ciftin Sinan-Seldi
 • Shen Valentin; Puthja e pare e "zjarrte" e Inves dhe Hetemit. Dhurata, meditim falas per te gjithe shqiptaret!
 • Prezantuesja Floriana Garo: Surprizat e formatit tim te ri
 • Jonida Maliqi: Endrra ime?! Te jeme nene e 5 femijeve! Si i humba 20 kilogram pas lindjes!
 • Kryetarja Jozefina, me "Blue Jeans"
 • Aurela Gace Show: E hapa une lojen e tallavase! Imiton Parashqevi Simakun dhe Merita Halilin
 • Vesa Luma & Big Basta, dashuri ne "Facebook"
 • Look-u i ri i Rozit
 • Elhaida Dani provon talentin ne "Voice of Italia"

Monday, 21 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 21 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Albani dhe Tuna acarohen ne "X Factor Albania". Albani akuzon per vleresime siperfaqesore, ndersa Tuna i kunderpergjigjet "asnje nga ne nuk jemi ketu per vleresime siperfaqesore".
 • Bleona pozon me aktorin dhe regjisorin amerikan Ben Affleck, ne ceremonialin "Golden Globes 2013"
 • Teuta Kurti rikthehet me nje balade me titull "Arushi" komponuar nga Ilir Tolaj
 • Blero shtrihet perkohesisht ne spital pas nje semundje te lehte
 • Jashar Jashari i njohur si Jashi, eshte modeli 18 vjecar nga Tetova qe po korr sukses ne pasarelat kroate
 • 2po2 (Besnik Canolli) paralajmeron albumin e ri me titull "Rruges" i cili do te lancohet me 10 korrik te ketij viti

Revista PANORAMA PLUS - 19 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 19 Janar 2013
 • Zanfina: Fansi me probleme mendore e con ne burg, ja vendimi. Kengetares se njohur i shkon flet-arresti per armembajtje pa leje.
 • Soni Malaj: Ju rrefej per kontradiktat me Mirkon, ai kerkon te me kontrolloje. Soni: Dieta ime personale!
 • Zbulohet i fejuari i Laura Vorpsit prej 2 vitesh, ish-misteri Geri Shahu
 • Genta e BB5 ben gjoksin ne Selanik, dhurate nga i dashuri
 • Dafina Zeqiri: Prisni shperthimin tim ne 2013
 • Patrick Nuo, shqiptari i famshem behet pjese e "Survivor" te Gjermanise
 • Floriana Garo do prezantoje emisionin e ri "Jo vetem mode"
 • Albi Nako & Klaudia Pepa, dasma ne vere
 • Kenan Imirzaloglu (Ezel): Ka pasur periudha kur mendoja se Zoti me kishte harruar
 • Alma e BB4: Si ka ndryshuar jeta ime pas lindjes se vajzes

Saturday, 22 December 2012

Revista BLUETOOTH - 22 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 22 Dhjetor 2012
 • Miss-et tullace kunder kancerit: Armina Mevlani, Suada Sherifi, Diellza Kolgeci, Agnesa Vuthaj, Aurela Hoxha
 • Floriana Garo, jashte "Akademise se Shkencave" ishte zevendesuese. Ish miss-i "humbet" postin si drejtoreshe e marredhenieve me jashte. 
 • Aurela Gace: Hapa club ne Tirane, per te qene me prane Grace! Batuta me Canin: Nese vjen cdo jave ne lokalin tim, do bej gjoksin silikon me leket tua!
 • Orinda Huta: 2013 me kthen ne skene!
 • Enkel Demi: "Ndalon" Mesilen te shkoje ne darke e deputeteve
 • Rudina Xhunga, pozon me mbesen ne muajin e tete
 • Amnistia, Gjykata e Apelit fal Rezarta Shkurten
 • Ermal Mamaqi: Do shkeputem nga aktrimi
 • Plas sherri mes Lorit dhe Adelina Tahirit, ne xhirimet e "Alsat TV" ne Shkup
 • Artistet humane: Ardit Gjebrea, Juliana Pasha, Kejsi Tola, Olta Boka

Saturday, 1 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 1 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 1 Dhjetor 2012
 • Floriana Garo: Ju rrefej per Rita Oren mbrapa kuintave. Rita e lodhur dhe e emocionuar.
 • Argjentina Ramosaj: Me Vedatin kishim mosmarreveshje, do bej duet me Florin
 • Stresi: Si i perjetova kater javet ne burg, mbaj arme per siguri
 • Zbulohet i dashuri i ri i Dafina Zeqirit, me profesion truproje
 • Tony Dovolani, shqiptari qe fiton "Dancing With The Stars" ne Amerike
 • Motra e Ermeles se BB4 le burgun pas dy vitesh, perfiton nga amnistia per 100-vjetor
 • Klipi i Gaxhes 500 mije klikime per 24 ore, zhduket mistershem nga YouTube
 • Pirro Cako i shmanget zhurmes se koncertit te Inves, 100-vjetorin e feston jashte
 • Gjyste Vulaj: Edhe pse shtatzene, ofertat per koncerte nuk munguan

Saturday, 10 November 2012

Revista BLUETOOTH - 10 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 10 nentor 2012
 • Floriana Garo behet drejtoreshe ne Akademine e Shkencave. "Miss Albania 2011": Shqiptarja s'ka shanse te fitoje ne "Miss World". Nga i erdhi propozimi per prezantimin e festivalit te RTSH...
 • Skandali ne skene, Rita Ores i del gjoksi
 • Misse Beqiraj cmend Suedine me fotot nudo
 • Suksesi ndjek Inis Gjonin
 • "Kenga Magjike", sot finalja. Big Bastes, akuza per kenge te vjedhur. Armina dhe Olta priten shume mire nga publiku. 
 • Juliana Pasha ne burg per humanizem. Per fat te mire jam kudo me bashkeshortin tim prane.
 • Rrefehen Miss-et e Veres: Te dashurit na perkrahin
 • "Miss Globe" ne vigjilje te finales. 43 bukuroshe te botes konkurrojne per titullin, ne Vlore. Prezantojne Krenar Ahmeti dhe Hygerta Sako
 • Pushoi shqiptaren nga puna? Lopez: Mendova se me njihnit me mire...

Monday, 5 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 5 Nentor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave
 • Per shkak uraganit "Sandy", Rita Ora detyrohet te shtyj dy koncerte, ate ne New York dhe Filadelfi, ndersa behet e ditur se do kthehet prape me 17 dhjetor.
 • Ministri i Kultures, Memli Krasniqi, eshte shprehur krenar qe ka qene pjese e klipit "Shine Ya Light", ndersa disa e kritikojne se nuk ka bere shume qe te levdohet.
 • Eliza Dushku publikon 25 gjerat qe njerezit nuk dine per te
 • Zanfina ne nje interviste per "Paloma": E adhuroj trupin tim, s'kam asnje defekt"
 • Rob Kardashian publikon dy foto me Rita Oren ku ata shihen te afeksionuar ndaj njeri-tjetrit
 • Gjyste Vulaj publikon fotot e saj, 6-muajshe shtatzene
 • Shkendije Mujaj ne nje interviste per "Tung": Jam me seksi se Kim Kardashian!

Sunday, 4 November 2012

Revista PALOMA - 3 Nentor 2012

Revista PALOMA, 3 Nentor 2012
 • Inis Gjoni: Me mire e divorcuar, sesa ne nje martese te palumtur
 • Zhaku publikon kenge me pulle te kuqe "Cenzura": "Mos lejoni t'ju marrin per budallenj dhe dele!"
 • Aktori Erand Sojli jashte "Portokallise": Diten qe do te jem i lumtur, nuk do me shikoni me ne skene!
 • Ardian Bujupi do te perfaqesoj Shqiperine ne Eurovision?
 • Zbulohen prezantuesit e festivalit te fundvitit: Floriana Garo dhe Enkel Demi
 • Vajzat e ekranit zgjedhin te behen seksi ne Halloween
 • Genti Hazizi, aktori i "Portokalli"-se dhe moderator i emisionit "Kape Kohen": Me bashkeshorten me njohu nje valixhe ne udhekryq!
 • In Love; Dorela Hysi dhe Sardi Shehu, te bukur e te dashuruar. Dorela: Jam xheloze 24 ore ne 24! Sardi: I bie murit me koke, kur mendoj martesen!
 • Gjyste Vulaj, gjashte muajshe shtatzene, ne forme perfekte

Tuesday, 23 October 2012

Floriana Garo prezanton web faqen personale

Vajza nga Durresi, e njohur per bukurine vibrante dhe buzeqeshjen e embel, Missi i Shqiperise, Floriana Garo, ka vendosur te krijoj prezencen e saj ne internet. Ajo ka hapur faqen e re personale me adrese www.floriana-garo.com ku ka bere prezantimin e emrit te vet ne gjuhen angleze. Aty mund te gjeni biografine e plote, galeri fotosh, video dhe gjera te tjera interesante nga aktiviteti i saj.

"Ka qene deshira ime qe viti 2012 te jete nje vit special per mua, dhe vertete keshtu ka qene", ka shenuar Garo ne faqen e saj.

Floriana, qe poashtu eshte nje zbulim i fotografit te madh Fadil Berisha, kete vit ka perfaqesuar me sukses Shqiperine ne Miss World 2012 duke plotesuar endrren e saj te kahmotshme, ndersa ka qene mjaft e angazhuar ne ekranet televizive si prezantuese duke mos u ndare kurre nga pasioni i saj per modelim. /Albavipnews/

Sunday, 14 October 2012

Revista PALOMA - 13 Tetor 2012

Revista PALOMA, 13 Tetor 2012
 • Xhemi Shehu, e lumtur ne kete marredhenie te re!
 • Soni Malaj: Forma ime me e mire fizike? Merite e bashkeshortit
 • Albana Osmani, prezantuesja e "VIP Shpija"?
 • Nje histori dashurie si ne perralla. Floriana: Miresia e tij te carmatos! Tedi: Tek ajo shoh princeshen cdo dite!
 • Genta Ismajli: Nuk i kam false klikimet dhe like-t. Kam shume fansa!
 • Noizy: "Hapa nje pasticeri qe te tregoj anen time te embel!"
 • Revoltohet Agron Llakaj: Njerez, behuni zoter te fateve tuaja!
 • Adelina Tahiri flirton me Blerimin. Blerimi zgjedh Albanen.
 • Enca Haxhia ben endrren realitet, takon Lady Gaga-n
 • Xherdan Shaqiri feston ditelindjen e 21-te
 • Drita D'Avanzo, shqiptarja - mike e ngushte e Chris Brown
 • Vali Korleone i futet politikes, do e beje Gjilanin si Milano
 • Te veshurit me mire dhe me keq te eventeve... nga Niko Komani
 • I dashuri ideal: Adrian Gaxha

Monday, 3 September 2012

Floriana Garo, rrefen dashurine me Tedin, djalin e milioneres...

Florana Garo
Floriana Garo nuk fiton asgje ne ”Miss World”, por rrefen dashurine me Tedin, djalin e milioneres

Edhe kete vit vajzat shqiptare nuk arriten te korrin ndonje sukses te madh ne spektaklin me te madh te bukurise ne bote, ”Miss World”, qe eshte mbajtur ne Mongoli. Floriana Garo perfaqesoi Shqiperine dhe ne disa intervista bukuroshja shqiptare kishte deklaruar se donte ta shihte veten si me e bukura e botes, por edhe kete vit ajo nuk kishte fatin qe te kapte te pakten as Top 10 e me te bukurave ne mbare rruzullin tokesor. Edhe pse me bukurine e saj ka mahnitur konkurrentet dhe publikun atje, Floriana nuk ka arritur te fitoje zemren e jurise qe zgjedhin femrat me te bukura te botes. Te njejtin fat kete vit e ka pasur edhe shqiptarja Martina Ivezaj, e cila ka perfaqesuar Gjermanine.

Sunday, 2 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 1 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 1 Shtator 2012
 • Risite televizive te ketij sezoni: Xhemi, Dudushi, Cani dhe Demi gare me programe te reja
 • Ciljeta 4-muajshe shtatzene, mister babai i femijes. Kengetarja e ka mbajtur sekret lajmin duke u zhdukur nga qarkullimi, femija eshte i seksit mashkull
 • Flet Ersi Nishani: Si ndryshoi jeta ime, pasi u zgjodh babai President. Ju rrefej jeten time ne Vjene dhe cfare mendoj per femrat
 • Rrefimi, Juela Mecani: Jeta ime pas divorcit dhe ambiciet ne politike
 • Senada Jaho, imazhi i ri i lajmeve ne "News 24"
 • Linda Halimi, pse kerkon te behesh diletante me zor?
 • Kledi Kadiu kapet mat nga paparacet italiane ne plazhet e Sardenjes me Ambeta Toromanin
 • Martohet Nocja?
 • Nora me Robertin zgjedhin Dhermiun

Sunday, 5 August 2012

Floriana Garo dhe Martina Ivezaj, zhvishen ne shkretetirat mongoleze...

”Miss World”, Floriana & Martina zhvishen ne shkretetirat mongoleze

Kane ngelur edhe pak dite deri ne naten finale te spektaklit me te madh te bukurise ne bote, ”Miss World”, ku kete vit do te shfaqen dy vajza shqiptare, Floriana Garo, e cila perfaqeson Shqiperine dhe Martina Ivezaj, qe perfaqeson Gjermanine. Vajzat nga shume shtete te botes tashme jane akomoduar ne Kine, ndersa kane filluar edhe vizitat neper qytete te ndryshme kineze, si dhe fotosesionet e para neper hapesirat me te bukura te vendit aziatik. Floriana dhe Martina kane shijuar edhe keto vende te largeta ne te cilat kane pozuar me bikini, duke treguar linjat e tyre fizike, ndersa bukuroshet shqiptare kane pozuar edhe neper shkretetirat ne Veri te vendit ne kufi me Mongoline.

Floriana Garo: Dua ta fitoj "Miss"-in per Shqiperine

Floriana Garo

Floriana Garo: Dua ta fitoj “Miss”-in per Shqiperine

Me 18 gusht, ajo do te konkurroje me fashen “Miss Albania” ne eventin me te madh te bukurise, “Miss World 2012?, qe do te zhvillohet ne Ordos te Mongolise. Aktualisht ndodhet ne shkretetiren e Kubuqit, ku realizojne edhe fotot e xhirimet per naten e madhe qe do te ndiqet nga dhjetera mijera spektatore, dhe rreth 2 miliarde teleshikues. Floriana Garo po jeton endrren e madhe te cdo vajze qe aspiron eventet e bukurise. Ekskluzivisht, ajo vjen ne kete bisede per suplementin “Summer Time” te gazetes “Koha Jone”, plot ndjesi te bukura dhe perjetime qe vijne rralle ne jete. Numerimi per te ka filluar mbrapsht deri tek nata e madhe, ndersa cdo kush qe deshiron ta votoje ende, le ta beje ate ne dy adresat zyrtare: (www.facebook.com/MissWorldAlbania dhe http://missosology.org/main/index.php/miss-World/contestants.html.)

Saturday, 4 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 4 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 4 Gusht 2012
 • Jonida, pushimet e para me Dan
 • I dashuri rrezikon burgun, Genta e BB ndihet e kercenuar, braktise Shqiperine
 • Flet motra e Dafina Zeqirit, Besa: Babai na braktisi, na donte te vdekura
 • Big Basta dhe Vesa Luma nisin bashkejetesen ne Tirane, parate e koncerteve i menaxhojne si cift
 • Irsa Demneri fotografohet shtatzene, ish-missi ne Dhermi me partnerin, nipin e kryeministrit Berisha
 • "Miss World", Floriana & Martina zhvishen ne shkretetirat mongoleze
 • Andi Bushati kapet mat me Balina Bodinakun
 • Gazeta britanike "The Sun" shkruan per Noizin, e quan gangster
 • Iva Tico me pushime
 • Big Mama, dalja e pare publike pas tragjedise
 • Menaxheri Cekic: Dafina e fokusuar ne karriere, nuk i jep rendesi ketij rasti
 • Anjeza Branka cudit me trupin e palestruar ne klipin e ri per dashurine
 • Zanfina zhvishet dhe i jep ultimatum te dashurit

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online