All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Jetmir Pjeternikaj. Show all posts
Showing posts with label Jetmir Pjeternikaj. Show all posts

Tuesday, 28 August 2012

Se shpejti ne ekran, filmi i Ciljetes dhe Bjordit...


Se shpejti ne ekran, filmi i Ciljetes dhe Bjordit

Ka kaluar gati nje vit qe kur media roze komentoi sipermarrjen e re te kengetares Ciljeta Xhilaga dhe te ish-banorit te “Big Brother”, Bjordi Mezini. Te perzgjedhur nga regjisori i ri Jetmir Pjeternikaj, ata udhetuan drejt Italise per te xhiruar skenat e filmit “Floorless”. Filmi flet per disa njerez qe mbeten te mbyllur ne ashensorin e supermarketit dhe aty perjetojne ankth, konflikt e dikush mbetet i vrare.

Friday, 16 December 2011

Jetmir Pjeternikaj: Ja Pse Zgjodha Ciljeten dhe Bjordin per Film...

Regjisori i filmit: Ja pse zgjodha Ciljeten dhe Bjordin

Ai eshte shqiptar dhe sapo ka realizuar nje film Italian. Por ajo qe ngjan me shume me nje film te bukur artistik eshte vete jeta e tij. Jet-i, djali nga Tropoja qe sot njihet ne ambiente te rendesishme te artit dhe kultures italiane e franceze keto dite ndodhet ne Tirane dhe ne nuk mund te rrinim pa mesuar mbi filmin e tij te pare…

Jetmir ne te njohim deri tani vetem si regjisor i nje filmi, por publiku shqiptar nuk di asgje per ty prandaj si fillim do donim te na tregoje dicka per veten. Ku ke lindur, ku je shkolluar…?
Patjeter! Do jua them une te gjitha tani. Quhem Jetmir Pjeternikaj, kam lindur ne Tropoje ne fshatin Shen Gjergj te komunes Lekebibaj dhe shkollen 8-vjecare e kam bere aty. Me pas me familjen u transferuam ne Tirane. Kur isha 14 vjec udhetova drejt Italise dhe qe atehere jetoj jashte Shqiperise dhe gjithmone kam pasur enderr te behem aktor.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online