All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Korab Shaqiri. Show all posts
Showing posts with label Korab Shaqiri. Show all posts

Sunday, 5 May 2013

Garë duetesh edhe këtë sezon

Si duket, moda e dueteve nuk do të ndalet, madje kanë nisur që edhe këtë fillim-sezoni të jenë në tregun shqiptar.

Po flasim për bashkëpunimet mes dy artistëve, të cilët ishin shumë në trend dhe rezultuan tepër të suksesshëm edhe gjatë verës së 2012-s.

Nuk ka nisur ende vera, megjithëse temperaturat e nxehta kanë trokitur,  por duetet kanë lindur dhe pritet të vijnë të tjera.

Nga momenti që doli kënga “Beso” kënduar nga Elvana Gjata në bashkëpunim me reperin ‘2PO2’ u  kthye në një hit. Jo vetëm kënga si audio, por edhe video tashmë ka fituar sigurinë që besoj se do të jetë edhe e dëgjuara e verës që po vjen, ndërsa këngët e shumta që Elvana nxori javë më parë, kjo i vulosi apo i la në hije.

Wednesday, 17 April 2013

Me te miret ne gjysmefinale te “Top Fest 10”

Sot do të startojë në Top Channel gjysmëfinalja e festivalit të muzikës moderne shqiptare “Top Fest 10”.

Këngëtarët më të mirë, me krijimet e tyre më të pëlqyera, do të përballen me një orkestër “live” dhe do të këndojnë edhe njëherë për t’u dëgjuar edhe vokali i tyre.

Gazeta jonë mëson se disa nga emrat e rinj dhe me karrierë muzikore janë përzgjedhur në këtë gjysmëfinale, mes tyre edhe Albërie Hadërgjonaj, Korab Shaqiri & Arbër Zeka, Orgesa Zaimi, Anjeza Branka & Muharrem Ahmeti, Bruno, Erik Lloshi, Vali Kuqi, Rezarta Smaja, Enca, Betarix, Samanta, B2N e disa të tjerë. M. GJ

Burim Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Best in the semis "Top Fest 10"

Today will start on Top Channel's semi modern Albanian music festival "Top Fest 10". Best singers, with their creations most popular, will face an orchestra "live" and will sing once again for their vocals heard.

Friday, 1 March 2013

Arbri dhe Korabi me ‘Lorina” ne ‘Top Fest 10’

Tashmë ajo që flitej ditë më parë, që fituesi i BB5, Arbër Zeka, do të nisë muzikën, është më se e vërtetë.

Në fakt, vetë Arbri e ka konfirmuar për “Kosova Sot” se të martën që vjen do të jetë në ‘Top Fest’, me këngën e punuar nga Korab Shaqiri, e në fakt  kënga është e këtij të fundit, ndërsa djaloshi Zeka e bën një pjesë rep.

Kënga është e rrymës ‘Dance’ dhe mban titullin “Lorina”. Arbri thotë se ndihet i lumtur që edhe publiku në këtë festival e ka pritur shumë mirë këtë këngë./Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Arber and Korab 'Lorina "in the' Top Fest 10 '

What already spoken days earlier, the winner of BB5, Arber Zeka, will start the music, it is more than true. In fact, self Arbri confirmed for "Kosova Sot" coming Tuesday will be 'Top Fest', the song made ​​of Korab Shaqiri, the song is actually the latter, while Zeka boy makes a rep.

Saturday, 9 February 2013

Revista BLUETOOTH - 9 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 9 Shkurt 2013
 • Ingrit Gjoni nene e perkushtuar. Ben pazar me te birin, Parid. Fotot e pare te te voglit te kengetares
 • Noizy: Kam bere seks me Tunen dhe Adelinen. Jane te egra! Te dashurat e mia, superseksi por budallaqe. 
 • Aferdita Dreshaj: S'e kam tradhtuar Shpatin, Di Caprion e kam shok te mire. Njoh te dashuren e tij. Ishim ne nje feste mes miqsh.
 • Shpat Kasapi: E njoh edhe une Di Caprion, s'jam xheloz
 • Linda Halimi: Si i humba 37 kilograme. Big D me do pa hile
 • Fituesit e RTSH-s "mat" ne aeroport, gati kenga per festivalin europian
 • Korab Shaqiri prezanton te dashuren
 • Arben Cmeta: Tirana qe sjell une ne album!
 • Dafina Zeqiri tregon linjat
 • Rosela Gjylbegu: "Edhe paparacet me respektojne"
 • Ciftet qe fitojne nga fama e njeri-tjetrit: Big Basta & Vesa Luma, Besart Kallaku & Xhensila Myrtezaj

Friday, 8 February 2013

Zbulohet e dashura e Korab Shaqirit

Para me se nje viti, mediat shkruanin per fejese te kantautorit te ri shqiptar, Korab Shaqiri, nje gje qe ai asokohe i quajti si thashetheme.

Kurse sot, Korabi ka vendosur qe te thej tabune dhe ta bej vet publike lidhjen me vajzen e zemres qe ai e quan "Lulu", duke postuar nje foto ne Facebook me mbishkrimin: “Une me te dashuren time Lulun… Jam bota jote zemer… TE DUA!”.

Nuk ka dyshim, kesaj radhe jemi bindur, jashte thashethemeve, se kengetari ka rene thelle ne dashuri dhe eshte ne nje lidhje serioze.

Ndersa mesojme se behet fjale per studenten 20-vjecare nga Tetova, me emrin Lulkacela Jashari, e cila studjon artin ne shkollen e larte profesionale "Akademia Evolucion" ne Prishtine.

Urojme qe kjo lidhje te kete jetegjatesi dhe ciftit te dashuruar i urojme ta kalojne sa me bukur Shen Valentinin qe po afrohet. Kantautori, para pak ditesh ka publikuar dhe videon e tij me te re me titull "Dashurine ta jap hua" te realizuar ne Kanada dhe Amerike, ndersa ka bere te ditur per media se pas magjistratures se perfunduar ne Tirane, do te vazhdoje studimet e avancuara ne lemine e kompozicionit dhe kete vit do t'i perkushtohet doktoratures. /Albavipnews/

Thursday, 28 June 2012

Ritakimi i Korab Shaqirit ne Oher

Pak ditë më parë djaloshi i këngës Korab Shaqiri ka qenë së bashku me ekipin në Ohër për të realizuar videon e tij më të re me titull “Ritakimi”.

Ndërsa të shtunën më 30 qershor këngëtari ka ftuar të gjithë miqtë e tij në promovimin e këtij videoklipi, i cili është xhiruar nga produksioni ‘Pink Moon’, ndërsa për grimin është kujdesur make-up artistja Sofka nga salloni "Arta dhe Nagipi".

Ne siguruam këtë foto, e cila është marrë nga një pjesë e videos së tij më të re. Po për cilin ritakim e ka pasur fjalën këngëtari Shaqiri, e pse në Ohër, këtë do ta presim ta mësojmë ndoshta gjatë promovimit./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Reencounter of Korab Shaqiri in Ohrid

Few days ago Korab Shaqiri boy was singing along with the team in Ohrid to realize his video youngest titled "Ritakimi". As of Saturday, June 30 singer has invited all his friends in the promotion of this video clip, which was filmed by the production 'Pink Moon', and is cared for make up artist make-up salon Sofka from "Maggie and Nagipi".

Sunday, 17 June 2012

Artistët, te ftuar ne mbremjen suprize

Ashtu siç ishte planifikuar në suprizën e bërë për nder të 40-vjetorit të martesës së botuesit të gazetës më të madhe në vend “Kosova Sot”, ashtu edhe ndodhi. Artistë të shumtë, jo vetëm kanë qenë të pranishëm në këtë mbrëmje madhështore, por kanë uruar me zërin e tyre.

E nisi Roderika Ukelli në duetin me Korab Shaqirin, e më pas Dani, i cili ishte nikoqir i mbrëmjes për të kënduar, por me zërin e tij të madh ka kënduar edhe Ismet Peja, e më pas atmosferën e kanë ngrohur këngëtarët: , e shumë e shumë të tjerë.

Disa prej tyre,  siç po i shihni në këto foto të siguruara nga miku ynë, fotografi i njohur Kastriot Zhugolli./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Artists, surprise guests on the evening

Thursday, 12 January 2012

VIP-at dhe veturat e tyre

Përderisa  autosallonët e ndryshme në     Kosovë ofrojnë zgjedhje të shumta të llojeve të veturave, fytyrat publike vozisin vetura të ndryshme. Disa janë adhurues të shpejtësisë  dhe kanë të shqiptuar disa dënime, disa nuk preferojnë të vozisin shumë, kurse disa  vetëm dëshirojnë që vetura  mos t’i lërë në rrugë

Nystret Muçiqi vozit një makinë “Audi A 6”. Nuk është shumë adhurues i makinave. Vetëm se dëshiron që makina e tij të jetë makinë normale dhe  të mos e lërë rrugëve. Nuk vozit shumë, madje edhe atëherë kur vozit makina vozit vetëm në Kosovë.

Ibrahim Makolli, ministër i Diasporës, thotë se vozit një veturë “Volwo 70”, ngjyrë  teget. Nuk ka preferenca  për vetura se çfarë veture të vozisë, por dëshiron që vetura e tij të jetë komode.  Ai thotë se nuk është adhurues i madh i shpejtësisë, ndërsa  kujton se vetëm një herë ka  marrë një  dënim nga Policia e Kosovës, për tejkalim  të shpejtësisë.

Wednesday, 21 December 2011

Korab Shaqiri: Nuk jam fejuar, o njerz...!

Korab Shaqiri: “Nuk jam fejuar, te gjitha jane thashetheme”

"Kosova Sot": Korab, ditet e fundit po flitet se jeni fejuar. A eshte e vertete kjo?
Korab Shaqiri: Jo, nuk eshte aspak e vertete. Nuk jam fejuar e as nuk e kam ndermend te fejohem.

"Kosova Sot": Ju po e mohoni se jeni fejuar, atehere a mund te na thoni pse po behen keto thashetheme per ju?
Korab Shaqiri: Keto thashetheme jane me tendence nga dikush. Nuk e di as kush i ka bere keto thashetheme. Jane tre gjera te paverteta, te cilet jane thene per mua ketyre diteve. 1. Korabi po e fsheh se do te fejohet, apo se eshte fejuar. Jo nuk eshte e vertete, une nuk po fsheh asgje, nuk jam fejuar, e as qe e kam ndermend ta beje nje gje te tille. Larg eshte fejesa e martesa per mua, sepse kam shume pune para tyre. 2. Nuk kam magjistruar ende dhe provimin e magjistratures nuk e kam bere per arsye te procedurave te Akademise se Arteve te Bukura te Tiranes, por jam ne pritje te dates se provimit. 3. Une nuk kam mbaruar per kanto sic eshte thene, por kam mbaruar per kompozicion dhe po magjistroj ne kompozicion. Keto jane tre te pavertetat e ketyre diteve.

Saturday, 10 December 2011

VIP Ballina: Revista PLUS - 9 Dhjetor 2011

Revista PLUS, 9 Dhjetor 2011
 • Miriam Cani dhe Alban Skenderaj tashme rivale
 • Sinani dhe Seldi sjellin nje bashkepunim me Meden. Xhirimet e klipit jane realizuar ne Tirane.
 • Ergys Bamci: Privilegj te sjell ne skene Migjenin; Per festa do dal ne ballkon dhe do plas fishekzjarre
 • Mediat zvicerane shkruajne: Adelina Ismajli Diva e Ballkanit!
 • Anxhelina Hadergjonaj Provokon!
 • Kush eshte i dashuri i Dafina Rexhepit?
 • Vesa Luma vjen ndryshe me nje kenge R&B
 • Nik Xhelilaj merr reagime pozitive per Festivalin e 50-te
 • Korab Shaqiri: Nuk eshte e vertete qe jam fejuar, as e kam ndermend ta bej
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 9 December 2011

Miriam Cani and Alban Skenderaj now rivals
Sinan and SELDI bring collaboration with Meden. Filming of the clip are realized in Tirana.
Ergys Bamci: Privilege to bring on stage Migjeni; on holidays will stand on the balcony and burst fireworks
Swiss media write: Adelina Ismaili Balkan Diva!
Angelina Hadergjonaj provokes!
Who is the love of Dafina Rexhepi?
Vesa Luma comes different with a song R & B
Xhelilaj Nick gets positive feedback for the Festival of 50-to
Korab Shaqiri: It is not true that I am engaged, nor do I intend to
]]

Sunday, 4 December 2011

Korab Shaqiri Fejohet...

Fejohet Korab Shaqiri

Kengetari simpatik kosovar, Korab Shaqiri, ka vendosur t’i jape fund beqarise se tij, duke e kurorezuar lidhjen e dashurise me fejese. Kete hap te rendesishem ne jeten e tij Korabi e ka marre pas perfundimit te masterit ne Tirane, qe ka bere per kanto, si dhe pas nje suksesi te jashtezakonshem ne muzike, duke sjelle shume hite ne skenen muzikore ne Kosove e Shqiperi, si dhe duke realizuar kenge te reja per kengetare te njohur dhe per ata qe sapo kane filluar karrieren muzikore. Korabi, qe ndryshe njihet edhe si djali i kengetarit te njohur te muzikes popullore Ilir Shaqiri, qe momentalisht ushtron postin e njerit prej drejtoreve ne Radio-Televizionin e Kosoves, ka zyrtarizuar lidhjen e tij me nje vajze jo te njohur per publikun, por nje studente te shkelqyer ne Universitetin e Prishtines, emrin e se ciles eshte duke e mbajtur sekret deri ne diten e shpalljes se fejeses dhe realizimit te ceremonise familjare. /panorama/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Wednesday, 30 June 2010

Korab Shaqiri Lanson Klipin e Ri


/photo imedia "veren e kaluar"/

Korab Shaqiri lanson klipin me te ri
“Veren e kaluar”, e para per kete vere

“Tash se fundit kam realizuar kengen e re bashke me klipin e ri. Kenga titullohet “Veren e kaluar”. Kompozimi dhe orkestrimi jane krijime te miat, ndersa teksti eshte i shkruar nga babi me ide te perbashketa nga une dhe ai. Gjithsesi babi i ka dhene doren e fundit, ai e ka shkruar tekstin e kenges”, keshtu thekson mes tjerash gjate nje bisede qe “Infopress” zhvilloi me te, kengetari Korab Shaqiri, teksa sqaron gjithcka rreth realizmit te klipit duke zbuluar te rejat edhe per krijimet e radhes

Klipit te tij i shkojne per shtati temperaturat e larta. Behet fjale per kengetarin Korab Shaqiri, i cili kohe me pare kishte fi lluar te punoje rreth krijimeve te reja, ndersa te premten e kaluar ka nxjerre ne drite klipin me te ri. Perkushtimi maksimal jo vetem rreth muzikes e aranzhimit te krijuara nga vete kengetari, por edhe ndaj tekstit qe nxjerre ne pah ne menyren me te mire pushimet bregdetare, kane ardhur si nje fi lm i shkurter permes nje regjie shume mire te punuar. “Tash se fundit kam realizuar kengen e re bashke me klip. Kenga titullohet “Veren e kaluar”, tregon kengetari, duke bere me dije edhe per gjithcka qe konkretizon krijimin e tij te fundit.

Kenaqesia me e madhe ka qene reagimi i publikut ne promovim

“Kompozimi dhe orkestrimi jane krijime te miat, ndersa teksti eshte i shkruar nga babi me ide te perbashketa nga une dhe ai. Gjithsesi babi i ka dhene doren e fundit, ai e ka shkruar tekstin e kenges”, sqaron Korabi duke bere me dije edhe per bashkepunetoret e idete per klipin e tij me te ri. “Klipin e kemi realizuar me kompanine “Imedia”. Pjesa me e madhe e klipit eshte realizuar ne Ulqin, ndersa nje pjese tjeter eshte fi lmuar ne Dhermi. Ka dale nje klip i lezetshem me disa femije ne plazh. Nje klip me ngjyra verore e shume interesant. Ishte ide e imja qe te realizohet nje klip ne plazhin e Ulqinit. Jemi nisur nga teksti i kenges pasi qe ai ka te beje me plazhin e Ulqinit dhe me Dhermine, si vendet me te frekuentuara. Ndersa ideja me femijet vjen natyrshem ne ate fi lmi te vogel tre minutash. Ishte ide e pergjithshme e jona, imja dhe e profesionisteve nga produksioni me te cilin punuam”.

Korabi thekson te jete ndare tejet i kenaqur me gjithe realizmin e krijimit te tij, ndersa edhe me te forte kete ndjenje e bene duartrokitjet e te ftuarve gjate promovimit te saj e komentet e mira te marra nga familjaret, miqte e fansat e tij. “Jam ndare teper i kenaqur, sidomos kenaqesia me e madhe ka qene reagimi i publikut ne promovim. Reagimi i publikut i cili nuk priti fundin e klipit por qe ne gjysmen e tij kane fi lluar me duartrokitje e brohoritje. U pa qe klipi u pelqye shume! E sa u perket kritikave, te them realisht ende nuk kam marre asnje kritike, ndersa pergezimet kane qene nga njerez te ndryshem e beso qe nuk i kam pritur te gjitha ato”.

Pushimet vetem pas 10 shtatorit

Kenga me e re e kengetarit mund te vleresohet si nje klip qe nisi veren per te, ndersa angazhimet pasuese do te perkufi - zohen me shume projekte, me mbremje te ndryshme e vecanerisht performime ne vendet bregdetare. “Kam mbremje te ndryshme neper te gjitha trojet shqiptare, por me shume do te jem i angazhuar ne vendet bregdetare. Kam pune edhe ne studio e studime rreth provimeve te magjistratures. E sa i perket kenges se re, eshte thuaja e gatshme nje e radhes. Besoj qe do te dale gjate kesaj vere. Do te kete akoma me shume ritem”, tregon Korabi, ndersa ben me dije per fund se pushimet per te do te nisin vetem pas 10 shtatorit. /melihate gashi/infopress/qershor 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Korab Shaqiri launches new clip

"Last summer", the first for this summer

"Now that the last new song I made together with the new klipin. The song is called "last summer. Composition and orchestrating are creations of mine, while the text is written by the father with shared ideas from me and he. However daddy has the final touch, he has written the text of the song, so among other states during a conversation that "Infopress held with, singer Korab Shaqiri, as explains everything about the realism of discovering the updates klipit also for next creations

Klipit go for his seventh of the high temperatures. It is about the singer Korab Shaqiri, who long ago had lluar fi to work on new creations, while last Friday has klipin reveals the new. Maximum commitment, not only about music and arrangements created by the singer himself, but also to the text that highlights the best way coastal vacations, have come as a fi short LM through a director to work very well. "Now that the last new song I made with clips together. The song is called "last summer," explains singer, also suggesting for everything konkretizon his last creation.

With great pleasure has been the reaction of the public in promoting

"Composition and orchestrating are creations of mine, while the text is written by the father with the idea and I shared it. However daddy has given up the last text he wrote the song ", explains Korab suggesting ideas and associates for his klipin new. "Klipin realized by the company" Imedia. Most of klipit is performed in Ulcinj, while another part is fi lmuar Dhermi. Has brought a cool clip of some children to the beach. A color clips very interesting summer. The idea was to achieve a mine that clips on the beach at Ulcinj. We started from the text of the song because he has to do with the beach of Ulcinj and Dhermine as the most frequented places. While the idea of children comes naturally in such a small fi lmi three minutes. The general idea of ours, mine and production professionals from whom we worked with. "

Korab states to be divided very satisfied with all the realism of its creation, while the stronger this feeling did applause of the guests during its promotion of good comments received from family, friends and his fans. "I share deeply satisfied, especially with great pleasure has been the promotion of public reaction. The public reaction which is not the end of klipit received, but that we are half his fi lluar with applause and cheering. He saw many clips were pelqye! E Regarding the criticism, to say really still have not received any criticism, as has been Accomplished by different people and I believe that not all those waiting.

Vacations only after September 10

New song with the singer can be evaluated as a clip that started the summer for, while subsequent efforts will perkufi - can be done more projects, with evening performances and especially in coastal countries. 'I have evening throughout the Albanian lands, but more will be engaged in coastal countries. I also work at the studio of Master studies about exams. The terms of the new song is almost ready the next one. Believe to be released during this summer. Will have even more momentum, "explains Korab, while the bottom suggests it will break to start only after 10 September.
]]

Saturday, 20 February 2010

Korab Shaqiri, Me Nje Balade Per Top Fest 7

Korab Shaqiri
/photo public domain/

Nje balade per Top Fest 7

“Mora pjese ne Top Fest 7. Jam prezantuar me kengen “Vetem ti”. Prej shume njerezve, te cilet kane pare qe une mora pjese ne Top Fest, e te cilet edhe e kane degjuar kengen, kam marre vleresime shume te mira dhe me kane thene qe “aty ke nxjerre njeren nga kenget me te bukura deri tash”. Keto kane qene pershtypjet e para, por gjithsesi edhe reagimi i publikut ka qene shume pozitiv, ndaj jam ndier shume i kenaqur”, keshtu thekson mes tjerash, gjate nje bisede per “Infopress”, kengetari Korab Shaqiri, ndersa tregon edhe per pritjet e tij nga ky festival

Sikur per shume kengetare te estrades kosovare, edhe per kengetarin Korab Shaqiri udhetimet me te shpeshta, kohet e fundit, jane drejtuar drejt Tiranes. Pervec studimeve per magjistrature, te cilat i ka filluar tash se voni, kesaj radhe ky udhetim u mor edhe per nje arsye tjeter, pjesemarrja ne festivalin Top Fest 7, ishte kjo nje arsye plus, ndersa prezantimin e tij tashme e ka mbaruar. “Mora pjese ne Top Fest 7. Jam prezantuar me kengen ‘Vetem ti’” (kliko per video), tregon kengetari, derisa rrefen edhe per pershtypjet e para per performimin e tij.

Muziken vete, tekstin babi

“Prej shume njerezve, te cilet kane pare qe mora pjese ne Top Fest, e te cilet edhe e kane degjuar kengen, kam marre vleresime shume te mira dhe me kane thene qe “aty ke nxjerre njeren nga kenget me te bukura tuajat”. Keto kane qene pershtypjet e para, por gjithsesi edhe reagimi i publiku ka qene shume pozitiv, keshtu qe jam ndier shume i kenaqur”. Muziken per kengen e tij e ka bere vete kengetari, ndersa tekstin si gjithnje e ka shkruar babai i tij, kengetari Ilir Shaqiri. “Orkestrimin e ka bere Xhevdet Gashi. E tekstin e ka shkruar babi. Eshte si shumica e teksteve te mia. Ka te beje me dashurine”, rrefen ai.

E ndersa kohet e fundit kengetari eshte paraqitur me shume me kenge ritmike, duke i dhene me shume shpirt rinor kengeve te tij. E derisa ritmi ka dominuar ne te gjitha kenget e tij, kesaj radhe sic duket e ka “rrembyer” balada, por gjithmone permes nje orkestrimi me nje ritem te ‘hijezuar’. “Muzika eshte nje balade. Edhe orkestrimi eshte tip i balades me nje ritem te thjeshte. E qe e tera eshte nje balade gjysmeritmike”, pershkruan Korabi, ndersa nuk heziton te rrefeje se baladat jane ato qe i ngjallin me shume emocion e i flene pak me shume ne shpirt. Edhe baladat me pershtaten shume dhe ndihem shume mire. Me baladat ndoshta ndihem edhe me mire se sa gjate interpretimit te kengeve ritmike, per arsye se ka aftesi te vokalit, duke u shoqeruar dhe butesi, urtesi dhe dinamike qe hyjne brenda vijes melodike, por qe shoqerohet me vokal. Balada jep me shume hapesire per dinamikat vokale. Te baladat ndihem akoma me i vendosur se sa te kenget ritmike”.

Pervec studimeve gjen kohe edhe per argetim

Kendimi “live” ishte nje arsye me shume per pjesemarrjen e tij ne Top Fest, e qe edhe organizimi shume profesional i festivalit e ka bere te veten. “Kendimi ‘live’ ka qene nje arsye plus per pjesemarrjen time atje, por gjithsesi edhe organizimi kesaj here ne Top Fest behet nga njerez edhe me profesioniste, sesa hereve te kaluara”, potencon ai, ndersa shpreh me shume thjeshtesi pritjet e tij nga Top Festi. “Prej Top Festit pres nje lansim shume te mire te kenges, pse jo te hyj deri ne finale, por edhe per ndonje cmim. Gjithsesi eshte e vertet se cmimin me te madh ta jep publiku”.

Pervec pjesemarrjes ne Top Fest, Korabi flet edhe per shuma angazhime tjera profesionale. Udhetimet e shpeshta jashte vendit, pjesemarrja neper mbremje te ndryshme si dhe programi shume i ngarkuar per ndere te pervjetorit te Pavaresise e kane plotesuar maksimalisht kohen e tij. “Per festen e Pavaresise isha shume i angazhuar, por qe angazhimet vazhdojne edhe me shume. Kemi mbremje te ndryshme, jam duke pergatitur kenge te reja. Dhe jam duke punuar rreth albumit te dyte, i cili se shpejti do te plasohet ne treg”.

Kengetari eshte shume i angazhuar edhe ne magjistraturen e tij, por duke mos lene anash as argetimet e kohe pas kohe me miqte e tij. “Tashme kam filluar magjistraturen ne Tirane, ne drejtimin kompozicion. Ndonese jam vetem ne fillim te magjistratures, gjithcka eshte duke shkuar mire dhe mbare. Gjej kohe edhe per argetim, e qe vete mosha e ka per nevoje argetimin, e qe edhe energjia e madhe te shtyne edhe drejt argetimit. Por, gjithsesi me shume i perkushtuar rreth muzikes”, thekson per fund ai. /melihate gashi/infopress/19.02.2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

A balade for Top Fest 7

"I participated in Top Fest 7. I introduced the song "Only You". Of the many people who have seen that I took part in Top Fest, and who have heard the song, I got rated very good and have said that "there have issue one of the most beautiful songs so far. These were first impressions, but public reaction has been very positive, so I felt very happy ", so says among other things, during a conversation about" Infopress "singer Korab Shaqiri, while shows about his expectations this festival

As for many of entertainment singer Kosovo, even for Korab Shaqiri singer journeys with frequent, more recently, are directed towards Tirana. In addition to studies for Masters, which has recently begun, this time the trip was made also for another reason, participation in Top Fest festival, 7, was this a plus because, while his presentation has already expired. "I participated in Top Fest 7. I introduced the song 'Only You' ", shows singer, while also relates to first impressions for his performance.

Music itself, the text babi

"Of the many people who have seen that I participated in Top Fest, and who have heard the song, I got rated very good and have said that" there have issue one of the most beautiful songs yours. These were first impressions, but the public reaction has been very positive, so I felt very happy ". Music for his song singer has made himself, while the text as always wrote his father, singer Ilir Shaqiri. "Orchestrating has made Xhevdet Gashi. The father has written text. It is like most of my texts. It deals with love, "he recounts.

And while the singer was recently presented with much rhythmic songs, giving more youthful spirit to his songs. And while the pace has dominated in all his songs, this time seemingly has "kidnapped" balada, but always through a momentum of orchestrating a 'hijezuar'. "Music is a balade. The tip is balades orchestrating a simple momentum. And that is a balade gjysmeritmike tera ", describes Korabi, while not hesitate to show that the ballads are those that inspire more emotion ei sleep in a little more soul. Even ballads with more fit and feel very well. The ballads probably feel even better than during the rhythmic interpretation of songs, because it has skills vocals, and accompanied by tenderness, wisdom and dynamic musical entering inside line, but accompanied with vocals. Balada gives more room for vocal dynamics. The ballads feel even determined how the rhythmic songs.

Besides studies also finds time for fun.

Reading "live" was one more reason for his participation in Top Fest, of which the organization more professional festival has made himself. "Reading 'live' has been a plus reasons for my participation there, but the organization this time in Top Fest is made by people with professional, hereve than past", he emphasizes, while more simplicity expressed his expectations from Top Festus. "From the Top Festus lansim expect a very good song, why not come until the final, but also for any price. However it is true that greater price to give the public ".

Besides participation in Top Fest, Korabi speaks for many other professional commitments. Frequent trips abroad, participation through various evening and more in charge of the program honors the anniversary of Independence of time have completed his maximum. "For the holiday of Independence I was very committed, but that efforts continue even more. We have various evening, I am preparing new songs. And I'm working on second album, which soon will be placed on the market.

Singer is also very involved in his magjistraturen, but leaving aside the time nor Attractions time with his friends. "Now I started magjistraturen in Tirana, in the direction of composition. Although I am only at the beginning of Magistrates, everything is going good and all. Find time also for fun, of that age itself has to need entertainment, and that even greater energy to extended towards entertainment. But, certainly more committed about music, "he says to end.
]]

Sunday, 10 May 2009

Korab Shaqiri Duet Me Zajminen

Korab Shaqiri dhe Zajmina
/photo public domain/

Korabi Duet me Zajminen

Kengetari dhe kompozitori i talentuar Korab Shaqiri, i cili dite me pare ka promovuar albumin e pare te tij, tash ka filluar punen rreth nje kenge tjeter, e cila do te jete duet me kengetaren nga Shqiperia Zajmina Vasjarin. Ilir Shaqiri thuajse ka perfunduar tekstin dhe tash i mbetet Korabit te beje muziken. Korabi tha per Kosovapress se ideja ka qene per nje kenge ritmike, per te cilen shpreson se do te shnderrohet ne hit.

Ndersa, sa i perket puneve teknike te video-klipit, Korabi tha se i mbetet Zajmines te punoje ne kete drejtim.

“Nese kenga do te dale para veres, mendoj se do te jete nje hit i veres dhe nje duet shume i mire me Zajminen, e nese nuk arrijme te perfundojme punen sic mendojme, atehere do te jete hit i vjeshtes”, tha Korabi.

Nje duet te tille, kohe me pare e ka paralajmeruar edhe Zajmina, ndonese atehere nuk pat treguar se kush do te jete partneri i saj ne kete kenge. /l.gashi/kosova press/09.05.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Korabi duet with Zajminen

Talented singer and composer Korab Shaqiri, who has promoted the day before his first album, has now begun work on a song the other, which will be the duet with the singer from Albania Zajmina Vasjarin. Ilir Shaqiri has almost completed the text and now remains Korabit to make music. Korabi for Kosovapress said that the idea was for a song rhythmic, which hopes that it will become hit.

While terms of the technical works of video klipit, Korabi said he remains Zajmines to work in this direction.

"If song will be brought before the summer, I think that will be a hit of the summer and a duet with Zajminen very good, and if you do not manage to finish the work as think, then, will be a fall hit," said Korabi.

Such a duet, the first time has also warned Zajmina, although had not shown that then who will be its partner in this song.
]]

Thursday, 30 April 2009

Korab Shaqiri ne Top Koha Music KTV

Korab Shaqiri Mysafir ne Top Koha Music, KTV, 29.04.09 (Te Alba Morina)

Korab Shaqiri ka deklaruar per "Top Koha Music" KTV se endrra e tij e madhe eshte te realizoi nje mjuzikel dhe nje koncert me veprat e tija klasike. "Kjo eshte ideja ime e madhe dhe qe besoj ta realizoj shume shpejt", ka thene ai. Korabi se fundmi ka promovuar albumin e tij te pare dhe videoklipin e kenges "Te kam gjetur". Korabi ka studion e vet ku komponon kenge edhe per artistet tjere. /ktv/


+tag: alba morina
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Wednesday, 29 April 2009

Flash News 29 Prill 2009

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News 29 Prill 2009

- Kejsi Tola ben pergaditjet e fundit. Me 14 maj, Kejsi Tola do ta kendoje ne Moske kengen "Carry Me In Your Dreams" (“’Me merr ne enderr”), me tekst te Agim Docit dhe muzike te Edmond Zhulalit, ndersa ky i fundit thote se perfaqesuesja e Shqiperise do t’i kushtoje shume rendesi edhe paraqitjes se saj. Kenga eshte realizuar ne Gjermani, ndersa per performancen e Kejsit ne skene eshte kujdesur koreografi Ledion Bulku. Jane ditet e fundit pergatitore perpara udhetimit drejt Moskes. Ndersa te merkuren mberrijne nga Greqia tri balerinet qe do te kercejne me Kejsin, per te bere provat e fundit. “Nuk mendoj se festivali i eshte perkushtuar me teper performances. Teknologjia muzikore dhe vizive ka bere nje progres te jashtezakonshem, e kane bere kete festival me bashkekohor dhe me modern. Por, megjithate, mendimi im eshte qe kenga perseri mbetet baza e ketij festivali, ato kane qene te bukura dhe profesionale”, ka thene Edmond Zhulali ne nje interviste per gazeten “Shekulli”. /shekulli/telegrafi/

- Shtyhet rikthimi i grupit "Iliret".Rikthimi i rokereve te grupit "Iliret" eshte shtyre per arsye shendetesore te vokalistit Shemsi Krasniqi-Shemi, njofton "Infopress".“Iliret” kishin planifikuar te riktheheshin ne skene me tri kenge te reja, por edhe pse kishin paralajmeruar per nje rikthim te shpejte kjo nuk ndodhi. “Kam qene shume i semure nga fyti dhe ka qene e pamundur qe te realizonim kenget”, eshte shprehur Shemi. Megjithate, kjo nuk do te thote se do te anulohet rikthimi i tyre, pasi qe ne muajin maj fansat e grupit “Iliret” do ta kene mundesine qe t’i degjojne kenget e reja, nderkohe qe njeres prej kengeve do t’i realizohet edhe klip. /infopress/telegrafi/

- Violete Kukaj kendon ne Tirane. Kengetarja e njohur Violeta Kukaj para disa ditesh ishte ne Tirane ne nje koncert bashke me grupin “Corona”. Ajo ishte atje si perfaqesuese e Ansamblit te Kengeve dhe Valleve Popullore te Prishtines “Shota”. Kendoi dy kenge kosovare “Ma fal ate buzeqeshje” dhe “Ani mori nuse”, interpretimi i te cilave ngjalli emocione tek publiku i pranishem. “Ishte nje koncert jashtezakonisht i mire, duke qene se ishim edhe dy ansamble, ne dhe grupi ‘Corona”, eshte shprehur ajo. Kukaj eshte njera nder kengetaret qe i ka kushtuar shume kenge Kosoves. Mirepo, ani pse tashme jemi shtet, ajo nuk ndalon se kenduari per deshmoret, dhe per sakrificat e popullit per te fituar lirine. Sepse, sikur thote edhe ajo, cmimi per kete liri ka qene shume i madh. “Kjo ka qene per ne nje enderr qe eshte bere realitet. Dhe ne , permes artit jemi munduar te japim mesazhe shume te bukura permes kengeve tona”, rrefen dhe shton se paraqitja para publikut cdohere i ka ngjallur ndjenja te vecanta. “Cdokund ku paraqitesh para publikut, ke pergjegjesi per ate qe do te japesh ne skene, por perpara publikut shqiptar eshte ndjesi me e vecante, duke qene se na ka munguar, e nuk e kemi perjetuar gjithmone’ thote ajo. Ajo kohet e fundit ka bere dy videoklipe, “Diten e diel” dhe “O Allah”. /bota sot/

- Korab Shaqiri ka deklaruar per "Top Koha Music" KTV se endrra e tij e madhe eshte te realizoi nje mjuzikel dhe nje koncert me veprat e tija klasike. "Kjo eshte ideja ime e madhe dhe qe besoj ta realizoj shume shpejt", ka thene ai. Korabi se fundmi ka promovuar albumin e tij te pare dhe videoklipin e kenges "Te kam gjetur". Korabi ka studion e vet ku komponon kenge edhe per artistet tjere. /ktv/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

- Casey Tola on her last preparations. On May 14, Casey Tola will sing song in Moscow "carry Me In Your Dreams" ( " 'The dream takes us"), Agim Docit the text and music of Edmond Zhulalit, while the latter says that representatives of Albania will pay even more important than its appearance. The song is performed in Germany, and for the performance of Casey staged choreography is cared Ledion Bulku. Are the last days before the trip up to Moscow. While arrive from Greece on Wednesday that three ballerina will dance with Casey, to make the latest evidence. "I do not think the festival is dedicated more performance. Visional and music technology has made tremendous progress, have made this festival, with contemporary and modern. But, however, my opinion is that kenga again remains the basis of this festival, they have been beautiful and professional, "said Edmond Zhulali newspaper in an interview for" century ". / century / telegraph /
- Group deferred reversionary "Ilir. Rokereve Rollback of the group" Ilir "has been postponed for health reasons vokalistit to Shemsi Krasniqi-Shemi, announces" Infopress. "Illyrian" riktheheshin had planned to produce three new songs, but even though they had warned of a return, this did not happen fast. "I've been SICK from throat and has been impossible to realizonim kenge" is expressed Shemi. However, this does not mean that it will void their return after the month in May the group's fans "Illyrian" would have the opportunity to hear new kenge, while one of the songs will be realized even klip. / Infopress / telegraph /

- Violeta Kukaj singing in Tirana. Known singer Violeta Kukaj a few days in Tirana was in a concert together with the group "Corona." She was there as representative of the ensemble of songs and folk dances of Pristina "shot." Kenge sang two Kosovar "I forgive him smile" and "Ani took bride", the interpretation of which sparked emotions among the public present. "It was an extremely good concert, as were two other ensembles, and in group 'Corona', it is expressed. Kukaj is one of the singers who has devoted much kenge Kosovo. However, Ani why we now state that it prohibits Deshmoret for singing, and sacrifices of the people to gain freedom. Because, even if she says, the price for this freedom has been very great. "This has been for us a dream has become reality. And we, through art, we tried to give very beautiful messages through our songs, "and adds that rrefen public presentation has always aroused special feelings. "Cdokund where presented to the public, have responsibility for providing what will be on stage, but before the Albanian public is feeling the particular, given that we lacked, we have not always experienced 'she says. She recently made two video clips, "Day Sunday" and "O Allah". / world today /

- Korab Shaqiri said for "Top Music Time" KTV that his great dream is to write a musical and to have a concert with his classic works. "This is my great idea and I believe to make it happen very soon" he said. Korabi has recently promoted his first album and the videoclip for the song "Te kam gjetur". Korabi has its own studio where he composes for other artistst too./ KTV /
]]

Monday, 27 April 2009

Korab Shaqiri, Promo "Zhurma" Zico TV

Korab Shaqiri Promo Zico TV

Promovimi i albumit te pare dhe videoklipit te ri "Te kam gjetur" te Korab Shaqirit, mbajtur javen e kaluar ne hotelin "Viktori" ne Prishtine. Prezantuar ne emisionin "Zhurma" te Zico TV.

Pjesa 1


Pjesa 2


Pjesa 3

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Thursday, 23 April 2009

Flash News 23 Prill 2009


Alba Vip Flash News, 23 Prill 2009

- Nora Istrefi mbreme ne emisionin "Express Live" te KTVs ka promovuar klipin e saj me te ri "Vetem mua" /ktv/

- Edita Sopjani se shpejti lanson kenge dhe videoklip te ri. Eshte nje balade e kompozuar nga Valdet Sopjani, me orkestrim te Ardian Kastratit dhe text te Arsim Bunjakut. /kosova sot/

- Bleona Qereti e kenaqur me jeten bashkeshortore. "Fama nuk po me pengon, perkundrazi, Ganiu me ben me shume leshime dhe e kupton qe une nuk shpenzoj shume kohe me te ne shtepi per shkak te karrieres sime. Por, edhe pse nuk mund te qendrojme shume kohe bashke, dashuria jone vazhdon te jete e forte si gjithnje", ka thene Bleona /kosova sot/

- Labinot Rexha edhe me dy kenge te reja te cilat quhen "Pse s'mu bane nuse" dhe "Malli per babane" te cilave i ka realizuar edhe videoklipin me produksionin Star Media. /kosova sot/

- Ferdi Berisha, nje rom shqiptaro-malazez fiton edicionin e nente te Big Brother-it italian (Grande Fratello) dhe merre cmimin prej 300 mije euro. "Do te blej nje shtepi, te vazhdoje studimet dhe dashurine me Francesken", ka thene Ferdi /gazeta express/

- Kengetari dhe kompozitori i ri Korab Shaqiri, sonte ne hotelin "Viktoria" Prishtine, promovon albumin e tij te pare dhe videoklipin e kenges "Te kam gjetur". /kosovapress/

- Reperi Fatmir Krasniqi i njohur si F-Kay, ka njoftuar se eshte duke punuar ne albumin e tij te pare qe do te dale kete vit. Ai thote se dueti "La Vida Loca" eshte "thyerja e akullit" per te. /kosova press/

- Edona Llalloshi eshte duke pergaditur kengen dhe videoklipin e radhes qe do te publikohet se shpejti. /bota sot/

- Rozana Radi ne nje audicion filmi ne Austri. "Me kontaktuan nga interneti ku me thoshin se kane pare fotot e mia. Nese edhe audicioni i dyte shkon mire, do te me duhet te zhvendosem ne Austri per nje periudhe kohore", ka thene Rozi /bota sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Flash News

- Nora Istrefi last evening in show "Express Live" promoted her newest clip "Just me" / KTV /

- Edita Sopjani soon lanson new songs and video clip. It is a ballad composed by Valdet Sopjani, with instrumentation of Ardian Kastrati and text by Arsim Bunjaku. / Kosova Sot /

- Bleona Qereti satisfied with matrimony. "Fame is not the hinders, rather, with Gazniu makes more concessions and understands that I do not spend more time with at home because of my career. But, although not more time to stand together, Our love continues to be strong as ever, "said Bleona / Kosova Sot /

- Labinot Rexha with two new songs which are called "Why s'mu bane bride" and "father of goods" which has performed well with production videoklipin Star Media. / Kosova Sot /

- Ferdi Berisha, an Albanian-Montenegrin Roma wins ninth edition of Big Brother's italian (Grande Fratello) and take price of 300 thousand euros. "Will purchase a home, to continue studies and Francesken with love," said Ferdi / Newspapers /

- Singer and composer of new Korab Shaqiri, tonight in the hotel "Victoria" Pristina, promoting his first album and the song videoklipin "I found the". / Kosovapress /

- Fatmir Krasniqi benchmark known as the F-Kay, has announced it is working on his first album to be released this year. He says the duo "La Vida loca" is "breaking the ice" for. / Kosovo press /

- Edona Llalloshi is prepared and videoklipin the next song that will be published soon. / world today /

- Rozana Radi audition a film in Austria. "With the Internet where contacted with said have seen my photos. Audicioni If the second goes well, will have to shift in with Austria for a period of time," said Rozi
]]

Wednesday, 25 March 2009

Korab Shaqiri, I Dashuruar Pas "Fiqes"...

Korab Shaqiri
/photo public domain/

Interviste me kengetarin Korab Shaqiri
I dashuruar pas ‘Fiqes’ se gjyshit

Kengetari i ri dhe i talentuar, Korab Shaqiri ka nje histori interesante ndaj veturave. Atij nga femijeria e tij e hershme i kujtohet vetura "Fiqe", e gjyshit te tij, te cilen veture edhe tash e kesaj dite sa here shkon per ta vizituar e vozit, mirepo tash per dallim nga femijeri e tij kjo veture nuk e ze dhe me zor mundohet ta vozise. Korabi nuk eshte adhurues i shpejtesive te medha, por ka vozitur deri 180 km/h. Atij i pelqen vetura e tipit "Aston Martin". Ne vazhdim do te mund te mesoni me shume per pasionin e Korab Shaqirit ndaj veturave.

"Kosova Sot": Cilen veture e mbani mend nga femijeria juaj?
Korab Shaqiri: E mbaj mend "Fiqen" e gjyshit tim, e cila veture edhe sot punon. Kur shkoj te gjyshi, ia marr edhe e ngas, por eshte nje problem! Ajo eshte 8 vjet me e vjeter se une, por nuk me ze mire, e keshtu e ngas "per gazep".

"Kosova Sot": Kur keni filluar te interesoheni me seriozisht per veturen?
Korab Shaqiri: Qysh kur isha i vogel me kane pelqyer veturat, dhe babi me hipte ne preher, ai mbante gazin dhe frenat, kurse une beja kinse po e ngas veturen, por si femije ishte kenaqesi.

"Kosova Sot": Por, kontakti i pare me timonin kur ka qene?
Korab Shaqiri: Nuk e mbaj mend mire, por mendoj aty diku nga mosha 4 ose 5 vjece.

"Kosova Sot": A keni patente shofer?
Korab Shaqiri: Patjeter se kam patente shoferin.

"Kosova Sot": Per momentin, cfare veture vozisni?
Korab Shaqiri": "Golf 5".

"Kosova Sot": Cfare veture do te donit te vozisni?
Korab Shaqiri: Me pelqejne jashtezakonisht veturat e tipit "Aston Martin".

"Kosova Sot": Ju ka ngelur ndonje veture ne mendje prej atyre qe keni pasur?
Korab Shaqiri: Pa dyshim se me ka ngelur ne mendje nje veture "BMW 525", te cilen e kam vozitur per disa kohe, dhe tash e kesaj kohe shpesh me kujtohet ajo veture.

"Kosova Sot": Cilin nga ngasesit boterore te veturave preferoni?
Korab Shaqiri: Mihael Shumaherin, sepse eshte legjende e Formula 1.

"Kosova Sot": A ndodh qe te vozisni edhe jashte vendit dhe ne cilin vend keni vozitur?
Korab Shaqiri: Po. Kam vozitur ne Zvicer nga Cyrihu deri ne Berne.

"Kosova Sot": Cilat vende i konsideroni me te pershtatshme per te vozitur dhe cilat me te rrezikshme?
Korab Shaqiri: Ne pergjithesi nuk e ngas veturen shpejt me ndonje perjashtim te vogel, por mendoj se rruget e Kosoves, te cilat jane me gropa, jane pak te rrezikshme, per arsye se ti duke dashur t'i ikesh gropes e humb kontrollin ose i bie dikujt tjeter. Ne anen tjeter, mendoj se Maqedonia, shteti fqinj, i ka rruget mjaft te mira ne krahasim me ne.

Korab Shaqiri

"Kosova Sot": Sa eshte shpejtesia me e larte, te cilen e keni arritur ndonjehere?
Korab Shaqiri: E thashe se nuk jam adhurues i shpejtesise se madhe, por kam arritur deri 180 km/h.

"Kosova Sot": Cfare nuk pelqeni te shoferet ne Kosove?
Korab Shaqiri: Ne krahasim me shoferet nga Shqiperia, shoferet e Kosoves jane me te vertete shofere. Nuk kam ndonje mospelqim.

"Kosova Sot": A keni problemene trafik?
Korab Shaqiri: Nuk kam probleme ne trafik, sepse ngas ngadale dhe mire, sic kam vozitur gjithmone dhe shume njerez me japin perparesi, te cileve u falenderohem per respektin. /b.zyberi/kosova sot/25.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Interview with singer Korab Shaqiri
In love after 'Fiqes' of the grandfather

New singer and talented, Korab Shaqiri has an interesting history on cars. Him from his early childhood recall of cars "Fiqe," the grandfather of his car which even now as the day goes here to visit the row, but for now, unlike the childhood of his car and did not voice tries hard to paddle. Korabi worship shpejtesive is not large, but there vozitur to 180 km / h. He likes cars type "Aston Martin". Following could learn more about the passion of Korab Shaqiri's car.

"Kosova Sot": What cars remember from your childhood?
Korab Shaqiri: And remember "Fiqen" the grandfather of my car which is still working. When you go to the grandfather, we also take the ride, but is a problem! She is 8 years older than I, but not the best voice, and thus the drive for gazep.

"Kosova Sot": When you started to seriously interesoheni with the car?
Korab Shaqiri: Since when I have to enjoy small cars, and the father hipte lapful, he bore gas and brakes while I was allegedly Beja car ride, but as a child was pleasure.

"Kosova Sot": The first contact with the wheel when it was?
Korab Shaqiri: I do not remember well, but I think there anywhere from age 4 or 5 years.

"Kosova Sot": Do you have a driver driving license?
Korab Shaqiri: Required that my driver's license.

"Kosova Sot": Currently, what vozisni car?
Korab Shaqiri ":" Golf 5 ".

"Kosova Sot": What car would like to vozisni?
Korab Shaqiri: like extremely cars type "Aston Martin".

"Kosova Sot": You remained a car in mind of those that you had?
Korab Shaqiri: No doubt that the mind has remained in a car "BMW 525", which I vozitur for some time now and this time she often reminded car.

"Kosova Sot": What the World ngasesit vehicles prefer?
Korab Shaqiri: Michael Shumaherin, because it is the Formula 1 legend.

"Kosova Sot": Does that happen even vozisni abroad and which country you vozitur?
Korab Shaqiri: Yes. I vozitur in Switzerland from Zurich to Bern.

"Kosova Sot": What countries consider to be appropriate to vozitur and that dangerous?
Korab Shaqiri: We generally do not drive the car quickly with the exception of a small, but think that roads of Kosovo, which are the cavity, are less dangerous, for reasons that you should have by ikesh gropes lose control or someone else falls. On the other hand, I think that Macedonia neighboring state, has very good roads compared to us.

"Kosova Sot": What is the high speed, which have sometimes achieved?
Korab Shaqiri: And I'm not the worship that great speed, but I reach 180 km / h.

"Kosova Sot": What the drivers do not like in Kosovo?
Korab Shaqiri: Compared with drivers from Albania, drivers are the real drivers. I do not have any objection.

"Kosova Sot": Have you problemene traffic?
Korab Shaqiri: I have no problems in traffic, because the ride slowly and well, as I always vozitur and give priority to many people, who falenderohem for respect.
]]

Thursday, 8 January 2009

Albani Fiton "Hit Song 2008" ne KTV

"Express Live" i KTVs realizon nje sondazh publik per zgjedhjen e "Kenges se vitit 2008". Kenga e Alban Skenderajt "Njehere ne vit" ka qene kenga me e votuar nga te gjitha burimet (sms, emajl, internet, tel etj). Ndersa mesohet se Adelina ka qene me e votuara ne internet mirepo votat e grumbulluara nga burimet tjera kane bere qe ajo te bie ne vendin e trete.

Ja dhe 10 kenget me te mira te vitit 2008 (sipas sondazhit):

1. Alban Skenderaj - "Nje here ne jete" (305)
2. Tingulli 3nt - "Kalle sonte" (270)(me e kerkuara via sms!)
3. Adelina Ismajli - "Trimit tim" (261) (me e votuara ne internet!)
4. Nora Istrefi - "Another World" (200)
5. Zanfina Ismajli - "Nga 1 tek 10" (190)
6. Adrian Gaxha,Tamara, Vrchak - "Dashuri Mistike" (174)
7. Korab Shaqiri - "Banesa e vogel" (168)
8. Tuna - "Inati" (155)
9. Genta Ismajli - "Njehere ne vit" (131)
10.Ermal Fejzullahu - "Ti prit edhe pak" (89)

Gjithsejt vota: 1943
(totali nuk perfshine votat e kengeve qe nuk hyne ne 10-she)

Shiqo videon!

+tag: ismaili altuna sejdiu geti ghetto gold


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online