All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Krenar Cocaj. Show all posts
Showing posts with label Krenar Cocaj. Show all posts

Saturday, 15 December 2012

Revista BLUETOOTH - 15 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 15 Dhjetor 2012
 • Monika Lubonja: Ju rrefej Ina Ramen qe njoh une! Aktorja e dashur, ben ne kete interviste ekskluzive  per "BT", nje profil te ish-Kryeprokurores se Pergjithshme, qe per te ka qene si moter. Lubonja, sakaq tregon edhe projektet e reja ne teater, marredhenien me vajzen dhe sekretin e te qenit ne topforme...
 • Fjolla Morina vjen nxehte. Publikohet sot kenga ne bashkepunim me Flori Mumajesin. Teksti pritet te ngjalle diskutime.
 • Rosela Gjylbegu, mysafire ne shtepine e Arvizut
 • E dashura italiane Monika: E dashuroj pafund Lorik Canen! Fotot e festes se promovimit te show room-it me te ri ne Tirane "Les Grands Chateux"
 • Vildane Zeneli: Se shpejti kenga me Will.i.am. Kush nuk do t'i donte meshkujt shqiptare!?
 • Elvana Gjata: S'jam une ajo me gjoks te madh
 • Shpat Kasapi: Pse i kendova Adelines dhe jo Aferdites

Thursday, 13 December 2012

Krenar Cocaj: Ja kjo eshte e dashura ime e re!

Ish-i i Dafines, Krenar Cocaj, ka vendosur te bej publike lidhjen e tij me modelen Egzona Bylykbashi. Ai ka postuar ne rrjetin e tij social nje foto ku shihet ne intimitet me modelen te cilen e quan "my babygirl".

Dafina dhe Krenari jane ndare ka me shume se nje vit, pas nje sherri mes tyre qe asokohe u be nje nder lajmet kryesore neper mediat shqiptare. Para ndarjes, u fol ne media per nje rrahje mes Dafines dhe modeles Xhuli Nura, nje bukuroshe tjeter e cila jeton ne Finlande. Shkaku ishte tradhtia qe Krenari kishte bere me modelen.

Dafina me pas u lidh me reperin Ledri Vula mirepo skandalet nuk perfunduan, pasi kesaj radhe banda e Krenar Cocajt sulmoi reperin naten kur te dy ben publike lidhjen ne Video Festin Muzikor, me ane te nje puthje publike. Megjithese, u fol me pastaj se shkaku kryesor ishte se u be e njohur tradhtia e Dafines qe kishte bere me reperin, derisa ishte ende e lidhur me Krenarin. Ky skandal i rrahjes dergoi Dafinen edhe ne nje tjeter ndarje, ate me reperin Ledri Vula, i cili nen ndikimin e prinderve, jo vetem se la Dafinen, por heqi dore edhe nga muzika.

Sipas profilit te modeles, shihet se edhe e dashura e re e Krenarit, modelja Egzona Bylykbashi, ka vendndodhjen e saj ne nje nga shtetet skandinave, me konkretisht ne Norvegji. Ka dicka te vecante qe kete djalosh, qe ka zgjedhur Australine si shtepine e tij te dyte, ta terheqin kaq shume vajzat shqiptare te Skandinavise. /Albavipnews/
-

Thursday, 7 June 2012

Ledri, pas puthjes me Dafinën, rrihet nga Krenari

Ish i dashuri i Dafina Zeqirit, Krenar Çoçaj e ka rrahur Ledri Vulën gjatë natës së mbrëmshme saqë ky i fundit është detyruar që të shkoj në spital. Lajmin e ka konfirmuar televizioni KTV.

Ledri vetëm një natë më parë ka dhuruar puthjen publike duke treguar edhe dashurinë për këngëtaren. Mësohet se bashkë më të ka qenë edhe Getoar Selimi, lideri i Baba Records.

Sipas disa informacioneve, Ledrit i është thyer edhe një dhëmb nga kjo rrahje dhe carje ne vetull./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
LEDRIN, after kissing Dafina, beaten by Krenar

Former boyfriend Dafina, Krenar Çoçaj beat LEDRI Vula during last night that the latter is forced to go to the hospital. Television news was confirmed by KTV. LEDRIN only the night before has making public kissing showing their love for the singer.

Learn that with him has been the Getoar Selimi, the leader of Baba Records. According to some information, LEDRIN was broken a tooth from the beating. / Albavipnews /


Friday, 20 April 2012

E forta Dafina Zeqiri me dy frajera ne te njejten kohe...?

Dafina Zeqiri, dy te dashur paralele

Ka disa muaj qe kengetarja e perfolur, Dafina Zeqiri, eshte ndare nga i fejuari i saj, Krenari, por thashethemet rreth dyshes nuk kane te sosur. Se fundmi eshte mesuar se gjate muajit te fundit qe ata ishin se bashku, ndersa kerkonte t’i jepte fund lidhjes se saj, Dafina e hitit “Supernova” ngushellohej ne krahet e kolegut te saj, reperit Ledri Vula, fillimisht si kolege e shok e me pas edhe dashnor. Nje burim shume i sigurt me kengetaren dhe Krenarin ka konfirmuar per “Lajmeshqip” se Dafina Zeqiri per nje muaj rresht kishte qene e lidhur edhe me Krenarin, edhe me Ledrin. “Ne ditet e fundit kur ne lajme po dilnin lajme se Dafina po i jepte fund lidhjes me Krenarin, ajo po dilte edhe me Ledrin. Por marredhenia e tyre ishte me shume sesa shoqerore”, - ka thene burimi. Po sipas ketij burimi, te afert me Dafinen, kengetarja e hitit “My swag”, po qendronte me shpesh me Ledrin sesa me Krenarin.

Sunday, 18 December 2011

Supernova Dafina Zeqiri Humb Shkelqimin pas Ndarjes, Rendohet Emocionalisht...

Dafina pas ndarjes bie ne depresion dhe humbet formen

Ne fillim u duk se ajo e kishte marre lehte ndarjen nga i dashuri i saj pas disa vitesh, Krenar Cokaj. Por me sa duket, ky ndryshim jo vetem ne jeten private por edhe profesionale e ka renduar paksa gjendjen emocionale te kengetares. Burime te aferta te Dafines kane pohuar se artistja nuk e ka ndier veten aq te forte sa mendonte per te perballuar kete ndryshim ne jeten e saj, ndersa po kalon momente deshperimi, te cilat kane lene gjurme dhe ne pamjen e saj te jashtme. Thuhet se po kalon dite paksa te veshtira dhe ne formen e saj fizike, duke mos pasur shkelqimin e dikurshem. Nje kompani e njohur pijesh i ka bere oferte kengetares te jete imazh i produkteve te saj, dhe Dafina e ka pranuar si oferte, por pa mundur te realizoje nje set te ri fotografish, pasi nuk e ndien veten ne forme perfekte. Keshtu qe ka menduar nje menyre tjeter duke i ofruar kompanise nje set fotografish te realizuara me pare ne studion e fotografit me te njohur ne Kosove per artistet VIP, Avni Selmani. Nderkohe, lajmin e ndarjes perfundimtare jo vetem nga Krenari por edhe nga menaxheri i saj Drin Zatriqi, ajo fillimisht e dha vete e para ne profilin e saj ne Twitter dhe me pas ne nje interviste ekskluzive ne programin “Prive” ne “Klan Kosova”.

Wednesday, 30 November 2011

Dafina Zeqiri, Krenari e Tradhtonte me Polake ne Plazhet e Ulqinit...

Tradhetite dhe problemet e shumta familjare detyrojne Dafinen te largohet nga Krenari

Ndarjet e nje pas njeshme te ciftit kishin ndodhur pikerisht per shkak te tradhetive qe Krenari ia kishte bere Dafines gjate muajve te veres ne plazhet e Ulqinit me femra polake, gje qe kishin detyruar kengetaren te mer vendime definitive

Lajmi qe beri buje para nje kohe dhe qe u publikua nga gazeta “Panorama” qe fliste per ndarjen e kengetares Dafina Zeqiri nga i fejuari Krenar Cocaj nuk ishte dezinformate por lajm i vertete, qe u demantua me shume kohe vonese pasi qe cifti permes menaxherit te kengetares arriten te tejkalojne disa mosmarveshje me qellim qe ata dy te jene akoma bashke deri ne publikimin e albumit te ri qe ishte paralajmeruar prej kohes “Just me”. Po si duket fansat e kengetares akoma nuk do mund te kene albumin e te preferuares se tyre ne duar sepse problemet per kengetaren sa vijne dhe behen akoma me te medha. Dafina Zeqiri definitivisht i ka dhene fund lidhjes se saj me Krenar Cocajn me te cilin ishte e lidhur prej disa viteve. Arsyeja qe ka cuar kengetaren deri ne kete vendim ishin problemet e medha familjare te cilat ishin krijuar qe nga fillimi i lidhjes se saj me Krenarin.

Saturday, 26 November 2011

Tradhtite Qe Shtyen Dafina Zeqirin ne Hapa Drastike...

Tradhetite e Krenarit dhe Drinit,nga 1 tek 5-ta

Tradhetite e ish menaxherit te Dafina Zeqirit, Drin Zatriqi dhe ish te dashurit te saj:
(Numerojme tradhetite qe ju ben Dafina Zeqirit nga Drin Zatriqi dhe Krenar Cocaj)

 1. Ne fillim te muajit tetor e tradhetuan Dafinen per videoklipin “My Swag” duke shitur keshtu klipin Grekut, pa dijenine e Dafines;
 2. Drin Zatriqi tentoi ta fus Dafinen ne labelin “Baba Stars” sipas porosise se dikujt;
 3. Drin Zatriqi e Krenar Cocaj kane futur me dhune Dafinen ne studion e Enis Presheves te incizoj videon per te paralajmeruar faqen e saj zyrtare ne Facebook, faqe kjo e administruar plotesisht nga ish menaxheri i Dafines Drin Zatriqi, ku Dafina s'ka pasur fare qasje;
 4. Ne njeren prej gazetave ne Tirane Drin Zatriqi ka deklaruar me disa fotografi dhe fakte fallco, kinse promotori i Dafines ne 4 vitet e fundit, Besfort Hasanaj ka perfituar lek nga videoja e Dafines;
 5. Konfirmohet se vitin e kaluar Krenar Cocaj ka pasur marredhenie me modelen Xhulie Nura. /revista grazzi/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Wednesday, 23 November 2011

Dafina Zeqiri Zyrtarisht Single, Nderkohe Prishet Edhe me Menaxherin...

Dafina humb edhe menaxherin

Dafina Zeqirit duket se nuk po i shkon mbare gjate ketij muaji. Pasi “humbi” te dashurin dhe nje videoklip, ajo tashme ka “humbur” edhe menaxherin e saj.

Telegrafi dje zbuloi nga burime te sigurta se Dafina Zeqiri ishte ndare nga Krenar Cocaj, ndersa po dje gjate dites erdhi edhe lajmi i anulimin te videoklipit te kenges duet me Getoar Selimin.

Per me teper kengetarja ka shkeputur marredheniet e bashkepunimit edhe me menaxherin e saj Drin Zatriqi. Telegrafi sot ka kontaktuar me te, dhe ai ka konfirmuar se eshte dorehequr nga menaxhimi i Dafines.

Drini, i cili eshte pjese e labelit “Baba Stars”, ka thene se arsyet e kesaj shkeputje te bashkepunimit do t’i beje te ditura me vone.

Tuesday, 22 November 2011

Dafina Zeqiri dhe Krenari Ndahen... Perseri?!

Dafina Zeqiri ndahet nga Krenari?

Nje lidhje dashurie e shume perfolur e ciftit Dafina Zeqiri dhe Krenar Cocaj, duket se ka shijuar fundin e saj.

Burime te aferta me ciftin kane pohuar per Telegrafi se dyshja nuk jane me bashke, por nuk dhene arsye per ndarjen e tyre. Telegrafi ka provuar te kontaktoje me Dafina Zqirin, por telefoni i saj ishte i shkycur.

Lajmi i ndarjes se Dafines dhe Krenarit vjen pak para lansimit te videoklipit me te ri te kengetares, qe pritet te vije kete muaj, dhe albumit te saj te ri, qe pritet te del ne dhjetor.

Dyshja edhe me heret ka qene cak i spekulimeve per ndarje, por vete e kishin mohuar kete. Se fundi u tha se ata presin lansimin e albumit me te ri te Dafines per te konfirmuar ndarjen. /telegrafi/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Thursday, 18 March 2010

Dafina Zeqiri Martohet Ne Vere?!

Dafina Zeqiri dhe Krenar CocajDafina do te martohet ne vere?!

Kengetarja Dafina Zeqiri do te martohet ne vere te ketij viti. Keshtu ka thene nje burim i afert me kengetaren, dhe ka shtuar se momentalisht kengetarja eshte duke vazhduar qendrimin e saj ne Australi me te dashurin Krenar Cocaj. “Nuk e dime a do te kete fejese, megjithate ata mund te martohen”, ka thene ky burim. Thashetheme per martesen e Dafines ka pasur shume gjate ketij viti. Kengetarja koheve te fundit ka publikuar ne internet edhe disa foto me te dashurin e saj, ku shihet ne bregdet. Per kengetaren ka pasur edhe me pare thashetheme, mirepo tani ato jane rritur pasi ishte paraqitur ne nje emision e shoqeruar me nje grua, te cilen e kishte prezantuar si vjehrren e saj. /gazeta shqiptare/mars 2010/
- - - - - - - - - - - -
p.s. Deri me tani thashethemet per disa martesa qe kane ndodhur (p.sh.Ermali) dhe qe do te ndodhin (p.sh. Tuna) kane folur gjithnje per shtatzenine si arsyen per ngutje ne kete drejtim. A thua Dafina mund te jete shtatzene poashtu? E sigurte eshte qe bile keto thashetheme lidhur me shtatzeni te parakohshme do mund te vertetohen pasi fruti vie pas sakte 9 muajve dhe keshtu eshte lehte te kalkulohet mbrapa he he...
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Dafina will marry in the summer?
Singers Dafina Zeqiri will marry in the summer of this year. So said a source close to the singer, and has added that the singer is currently continuing its position in Australia with boyfriend Krenar Cocaj. "We do not know will have Rings, though they may marry," said this source. Dafines rumors of marriage has been more this year. Singers recent site also has published several photos with her boyfriend, where we see the coast. For the singer had earlier rumors, but now they are grown as it was presented in a show accompanied by a woman, which was presented as its mother-in-law.
]]

Sunday, 21 February 2010

Dafina dhe Krenari: Jemi Dy Trupa e Nje Shpirt!

Dafina Zeqiri dhe Krenar Cocaj
/photo public domain/

Dafina dhe Krenari tregojne sekretet e lidhjes se tyre

Prej muajsh jane ne lidhje dashurie. Ne vitin qe lame pas ishin nje nga ciftet me te perfolur neper media. Edhe pse nuk kane pranuar te flasin hapur per lidhjen e tyre, ata ne cdo vend dhe kudo jane pare se bashku. Kengetarja me atraktive aktualisht ne Kosove, Dafina Zeqiri dhe i dashuri i saj Krenar Cocaj per nder te festes se Shen Valentinit flasin per njohjen, lidhjen dhe dashurine e tyre. Thone: “Jemi dy trupa e nje shpirt”!

-Para se te filloni lidhjen, a jeni njohur me njeri-tjetrin?
-Dafina: Po, jemi njohur nje muaj para se te fillojme lidhjen.
-Krenari: Prej qe jemi takuar, kemi menduar si ta zeme njeri-tjetrin.(qesh).
-Ne cfare rrethanash e njohet per se afermi njeri-tjetrin?
-Dafina: Te dyte kemi qene ne nje sallon flokesh ku rregullohen edhe meshkujt edhe femrat. Aty kemi biseduar dhe jemi njohur mes veti.
-Pas sa kohe njohje filluan “xixat “ e dashurise?
-Krenari: “Xixat” e dashurise filluan pas nje muaji njohje.
-Kush e hodhi hapin e pare drejt lidhjes?
-Krenari: Dafina.
-Dafina: Krenari valla.
-Cila ka qene gjeja e pare qe i ka rene ne sy Krenarit tek Dafina e cila Dafines tek Krenari?
-Krenari: Bukuria dhe shpirtmiresia e saj.
-Dafina: Ishte i ngjashem si une me sjellje dhe me humor. Natyrisht edhe i bukur.
-Kush e ka thene i pari fjalen magjike “Te dua”?
-Dafina: Krenari ka qene ai qe ka filluar edhe me keto fjale te bukura.
-Si ishin ditet e para te lidhjes?
-Krenari: Magjike, si ne perralla.
-Cili di te dhuroje me shume dashuri?
-Krenari dhe Dafina: Ne jemi dy trupa e nje shpirt.
-Po xhelozi?
-Krenari: Dafina ma shume.
-Si e pershkruani dashurine tuaj?
-Dafina: Shume romantike dhe “funny”!
-Kush eshte me romantik?
-Dafina: Krenari eshte me romantik dhe me i kujdesshem per gjithcka.
-Cila eshte fjala qe ia thoni njeri-tjetrit ne mengjes?
-Krenari: I Love you sweetheart!
-Po kur bini per te fjetur?
-Dafina: Naten e mire dhe shtyju me andej (qesh).
-Kur nuk jeni afer njeri-tjetrit, si ndjeheni?
-Dafina: Shume te zbrazet, si nje trup i pa shpirt.
-A hidheroheni ndonjehere?
-Dafina: Po normal, por kthehemi shpejt.
-Cfare mendoni per festen e Shen Valentinit?
-Krenari: Eshte nje feste e bukur per t’i treguar partnerit dashurine dhe per t’i bere surpriza.
-A keni menduar per dhuratat?
-Dafina: Krenari nje kangur nga Australia do te ma dhuroj.
-Urime juve...
-Krenari dhe Dafina: Faleminderit! Gjithe te dashuruarve ju urojme festen e Shen Valentinit. /d.b./balkanweb/19.02.2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Dafina and Krenar tell the secrets of their relationship

Since months are in love. In the year that were lame after one of the most controversial couples in the media. Although there have agreed to speak openly about their relationship, they are in every place and everywhere been seen together. Singers with attractive currently in Kosovo, Dafina Zeqiri and her boyfriend Krenar Cocaj feast in honor of Valentine's speak for recognition, connection and love them. Say: "We are two bodies and one soul"!
Before start-link, are you familiar with each other?
-Dafina: Yes, we know a month before we begin the connection.
-Pride: From that we have met, we thought as I Suppose each other. (Laughing).
-In what circumstances closely know each other?
-Dafina: The second we were in a hair salon where men and women adjusted well. There we talked and we know each other.
-After as long as recognition began "xixa" of love?
-Pride: "xixa" of love began after a month recognition.
-Who threw the first step towards connection?
-Pride: Dafina.
-Dafina: Pride valla.
-What has been the first thing that has fallen in the eyes of Pride to Dafina which Dafines to Pride?
-Pride: Beauty and its shpirtmiresia.
-Dafina: I was similar as behavior and mood. Of course the beautiful.
-Who first said the magic word "I love you"?
-Dafina: Pride was he who started with these beautiful words.
-How were the days before the connection?
-Pride: Magic, as we Adios.
Who knows, donate more love?
-Pride and Dafina: We are two bodies of a soul.
Yes, jealousy?
-Pride: Dafina me more.
-How do you describe love?
-Dafina: Very romantic and "funny"!
-Who is more romantic?
-Dafina: Pride is romantic and careful about everything.
-What is the word that he tell each other in the morning?
-Pride: I Love you sweetheart!
-When to fall asleep?
-Dafina: Quote shtyju with good and there (laughs).
-When you are not near each other, how you feel?
-Dafina: Very empty, like a body without soul.
-A hidheroheni ever?
-Dafina: Yes normal, but back soon.
-What do you think for the feast of St. Valentine?
-Pride: It is a beautiful holiday to tell their partner to make love and surprises.
Do you think for gifts?
-Dafina: Proudly a kangaroo from Australia will give me.
-Congratulations to you ...
-Pride and Dafina: Thanks! Wish you all lovers feast of St. Valentine.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online