All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Miss Universe. Show all posts
Showing posts with label Miss Universe. Show all posts

Wednesday, 9 October 2013

Skandali ne "Miss Universe", Rusia nuk pranon Kosoven...

Rusia nuk pranon Miss Universe Kosova, terhiqet edhe Shqiperia

Miss Universe Albania 2013, Fioralba Dizdari dhe Miss Universe Kosovo, Mirjeta Shala nuk do te marrin pjese ne konkursin Miss Universe 2013, qe zhvillohet kete vit ne Moske.

Shkak per kete eshte bere nje vendim i autoriteteve ruse per te mos lejuar perfaqesuesen e Kosoves te konkuroje ne finalen e me te bukurave te Universit, pasi Rusia ende nuk e ka njohur Kosoven.

Fotografi i njohur shqiptar, Fadil Berisha, qe eshte edhe fotograf zyrtar i ketij evenimenti, pas kesaj ka deklaruar terheqjen e menjehershme edhe te Miss Universe Albania, Fioralba Dizdari.

Saturday, 24 August 2013

Mirjeta Shala: Kurora me ben te ndihem si nje princeshe...

Mirjeta Shala by Besim Mydyti
foto: besim mydyti
Miss Univers Kosova 2013: Ndihem si princeshe

Nga nje rruge per disa kohe si modele, kap endrren e shumepritur per te qene keshtu me e bukura e Kosoves. Ajo eshte vajza nga qyteti me i vjeter kosovar, nga Vushtrria, quhet Mirjeta Shala dhe eshte vetem 19 vjece, e neser do te perballet me sfiden boterore qe do te mbahet ne Moske, ne “Miss Univers 2013”. Mirjeta, e cila duket me nje bukuri si te Monica Bellucit, ka hobi volejbollin dhe per Marketing dhe Administrim Biznes. Ajo rrefen per gazeten tone kete cmim qe sapo ka marre si “Miss Kosova Univers 2013”, si dhe na tregon se…

Mirjeta, cfare do te thote per ty te jesh me e bukura e Kosoves?
Te jesh me e bukura e Kosoves eshte nje ndjenje shume e vecante, eshte krenari, eshte enderr e cdo vajze, po une falenderoj Zotin qe kam pasur kete fat. Jam si asnjehere me pare, kurora me ben te ndihem si nje princeshe… Duke marre parasysh se une jam vleresuar te jem me e bukura e Kosoves nga nje juri shume profesionale ne kete leme.

Te ka ndihmuar besoj sadopak edhe rruga e modeles per te qene ne top forme dhe, pse jo, per te pasur disa pluse me teper per kuroren?
Besoj se pervoja ka qene njera nga arsyet, por edhe paraqitja apo, them me mire, fiziku ka ndikuar shume qe une ta gezoj kuroren.

Monday, 17 December 2012

Diana Avdiu plot urime ne ‘Facebook’

“Miss Kosova Universe”, Diana Avdiu, ka fituar të drejtën për të qenë në gjysmëfinale në spektaklin e madh të bukurisë ‘Miss Universe’.

Ndërsa ‘Facebooku’ i saj ishte tejmbushur me urimet e shumta që i dërgonin fansat dhe të gjithë shqiptarët. Vajza e bukur 19-vjeçare nga Kosova ka fituar edhe titullin “Miss Fotogjenia Universe”, duke fituar automatikisht kontrata të shumta me ‘Trump Model’ dhe shumë para.

Ndërsa, sipas sondazheve, ajo renditet e dyta pas Miss Australia për ta fituar kurorën e më të bukurës në Univers. Duke i dhënë dhe urimet tona Dianës, presim finalen e këtij spektakli më 19 dhjetor. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
 Diana Avdiu full congratulations on 'Facebook'

"Miss Kosova Universe", Diana Avdiu, has earned the right to be in the semifinals at the spectacle of great beauty 'Miss Universe'. While the 'Facebook' of her was overflowing with numerous congratulations, sending fans and all Albanians.

Beautiful 19-year-old girl from Kosovo has earned the title "Miss Universe Fotogjenia", winning numerous contracts automatically 'Trump Model' and a lot of money. While, according to polls, it ranks second after Miss Australia to win the crown of beauty in the universe. Giving our wishes and Diana, we expect the final show on December 19. M.Gj.

Saturday, 15 December 2012

Diana Avdiu fiton ‘Miss Fotogjenia' ne Miss Universe

Mes 89 bukurosheve të ardhura nga shumë vende të botës, Miss Kosova Universe Diana Avdiu ka fituar cmimin ‘Miss Fotogjenia” në këtë konkurs bukurie.

19 vjecarja e cila cilësohet një pretendente kryesore edhe për kurorën e më të bukurës ka fituar përvec këtij cmime edhe kontrata të shumta me angjensinë “Tramp Model” si edhe para.

Urojmë pse jo që në natën finale më 19 Dhjetor Kosova me bukurinë e Diana Avdiut të fitojë titullin më të madh.Ndërsa këtë lajm për ne e konfirmoi moderatori i njohur Labinot Gashi, i cili vazhdon ta shoqërojë edhe në Amerikë duke u gëzuar me suksesin e vajzës e cila e nisi karrierën në programet e tij./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Diana Avdiu wins' Miss Fotogjenia "in Miss Universe

Between 89 bukuorsheve coming from many countries around the world, Miss Kosovo Universe Diana Avdiu has won 'Miss Fotogjenia "in this planning beauty contest. 19-year-old who is considered a leading contender for the crown of beauty has won the awards besides numerous contracts with angensinë "Tramp Model" as before.

Wednesday, 5 December 2012

Ne "Miss Universe" dy bukuri te ndryshme shqiptare

Edhe pak ditë na ndajnë nga spektakli i bukurisë botërore “Miss Universe 2012”.

Ndërsa ka pak ditë që edhe dy bukuroshet shqiptare janë nisur drejt Amerikës, ato janë Diana Avdiu nga Kosova dhe Adrola Dushi nga Shqipëria.

Në fakt dy bukuroshet shqiptare kanë bukuri të ndryshme, por janë shumë simpatike, e ndërsa në këto 10 ditë të fundit ato kanë nevojë për vota nga ana e atyre që navigojnë në internet.

Diana dhe Adrola janë duke marrë vota të mjaftueshme në krahasim edhe me vajzat e tjera ku këtë vit konkurimi është shumë i fortë i misseve nga shumë vende të botës. Miss Universe do të mbahet më 18 dhjetor 2012.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Miss Universe two different Albanian beauty

Saturday, 30 June 2012

Diana Avdiu, e bukur si nena, me syte si te babait

Ka vetëm pak ditë që bukuroshja e intervistës sonë ka fituar titullin e “Miss Universe Kosova 2012” dhe ka emrin e një princeshë, dhe duket e tillë, është Diana Avdiu.

Ka vite që merret me rrugën e modelizmit, por fati i ka buzëqeshur ashtu siç parashikohej ta fitonte këtë titull për ta përfaqësuar Kosovën në ‘Miss Univers 2012’, dhe për këtë vajza është tepër e bindur se do të arrijë më të mirën.

Nuk ka ndonjë objekt fati që do të donte ta merrte me vete në këtë spektakël bukurie, por “nanin” e vet, siç e quan ajo me përkëdheli dhe babanë do të donte t’i kishte me vete. Lexoni rrëfimin e saj me një diplomaci të bukur, kur pyetja është pak më e thellë, por edhe e thjesht në të tjera përgjigje.

Thursday, 28 June 2012

Diana Avdiu, e bukura e "Miss Universe"...


Diana, e bukura e ‘Miss Universe’

Diana eshte njera prej vajzave, e cila nuk ka dashur qe endrra e saj e kahershme te mbetet ne sirtar. Tashme ajo ka nje karriere, nje emer, nje endrra te realizuar dhe synime per te qendruar ne boten e spektaklit...

Nje projekt te madh ka nisur dhe jo pak te tjere e presin per ne te ardhmen. Ajo do te perfaqesoje Kosoven ne garen boterore “Miss Universe 2012” qe do te mbahet ne muajin dhjetor. Te gjitha keto, ajo i tregon ne kete interviste per portalin tone…

Friday, 22 June 2012

Diana Avdiu, Miss Universe Kosova 2012

Diana Avdiu, Miss Kosova 2012

Kosoven ne Miss Universe do ta perfaqesoje bukuroshja Diana Avdiu, e cila eshte fituesja e ketij edicioni te Miss Universe Kosova.

Ajo arriti te mposhte 21 vajza tjera ne konkurrence per kuroren e me te bukures, ndersa me fitoren e saj te madhe ajo ia garantoi vetes pjesemarrjen ne Miss Universe.

Diana Avdiu pos cmimit te madh arriti te fitoje edhe Miss Press dhe Miss Interneti. /Telegrafi/

Video:


Intervista ne RTV21

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Avdiu Diana, Miss Kosovo 2012
Kosovo in Miss Universe beauty will represent Avdiu Diana, who is the winner of this edition of the Miss Universe. She managed to beat 21 other girls competing for the crown of the most beautiful, while her great victory she assured him participation in Miss Universe. Diana Avdiu beside the big prize she managed to win Miss Press and Miss Internet too. / Telegraph / ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online