All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Rezarta Shkurta. Show all posts
Showing posts with label Rezarta Shkurta. Show all posts

Sunday, 27 October 2013

Rezarta Shkurta, fotot e para te bebit...

Rezarta Shkurta, fotot e bebit
... me bashkeshortin ne fotot e para me beben

Kjo jave ka qene e vecante per kengetaren e njohur, Rezarta Shkurta dhe bashkeshortin e saj, Ermal Hoxhen.

Te merkuren, me 23 tetor, ka ardhur ne jete vajza e tyre Hera. Me ardhjen ne jete te Heres jane permbushur te gjitha deshirat e prinderve te rinj. Rezarta, por edhe Ermali deshironin qe te kishin nje vajze. Rezi si nje njohese e mire e astrologjise e deshironte ne shenjen e akrepit sic eshte edhe vete dhe ajo lindi ne kete shenje.

Tuesday, 16 July 2013

Rezarta, e lumtur qe bebi ne bark po rritet

...ne pritje te dites se madhe

Veshur me nje fustan te gjate pink, Rezarta nuk fsheh dot me barkun e rritur. Kengetarja eshte ne pritje te femijes se saj te pare.

Ndoshta per kete arsye duket se Rezarta sikur eshte terhequr pak muajt e fundit nga daljet ne publik.

Por ja tek shfaqet teksa fotografon veten, duke na ofruar pamjen e saj te kendshme.

Dalengadale asaj dhe bashkeshortit Ermal Hoxha, po i afrohet dita e madhe e ardhjes ne jete te bebes se tyre te pare, qe do te jete nje vajze.

Saturday, 11 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 11 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 11 Maj 2013
 • Ciljeta: Po me cenohet jeta private! Kengetarja denoncon ne Polici. Ajo kerkon mbylljen e 400 profileve ne facebook, te cilat shajne dhe prishin imazhin e saj.
 • Dafina Zeqiri dhe Dj Blunt, pas ndarjeve, nisin nje histori te fshehte dashurie
 • Luan Rama kapet mat ne lokalet e nates me nje bionde
 • Big Brother; Zhvillime surprize, Iliri i shpreh dashurine Rikes, Joana afrohet me Edberin
 • 26-vjecari nga Vlora, i fiksuar pas Jorida Rrustemit, ngjarja perfundon ne Gjykate
 • Zajmina: Kesaj radhe do me shihni "hard" dhe "hot"
 • Big Brother; Sekreti i Eldores sensibilizon Shpendin: Nese fitoj, nje pjese e parave do te jene per ty; Shpendi: Anaidi po perdor dramen e dikujt per te fituar pike; Elona fillon te flas per jeten e saj; Reagon Ermela: Joanen s'do doja kurre ta kisha shoqe; Edberi dhe Elona duan te testojne se sa xheloze eshte Elona; Eldora: Joana ka frike te perballet me publikun jashte shtepise; Mungesa e ushqimit kalon ne krize Anaidin: Kam tri dite pa bere seks!; Anaidi kritikon Shpendin: Si mund te mos i kerkosh falje babait;

Saturday, 4 May 2013

Revista BLUETOOTH - 4 Maj 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 4 Maj 2013
 • Festa 48-oreshe e Nines, vajzes se Inves e Hetemit
 • Mendoni se e njihni Elvanen? Mendojeni serish! "Jam e rezervuar per njohje te reja". Ylli i muzikes shqiptare performoi dje pas tri vitesh per publikun e Tiranes
 • Rudina Xhunga, fotot e para te se bijes, Alana
 • Adelina Tahiri i futet "rendshem" palestres
 • Femrat VIP ne konventen e PD-se
 • Shpati anulon ditelindjen ne Tirane, semuret e ema
 • Rezarta Shkurta pret vajze: Na u plotesua deshira mua dhe Ermalit! Kengetarja pozon shtatzene, ne breg te detit me bashkeshortin
 • VIP-at njihen me Dahlia Noir. Parfumi me i ri nga "Givenchy"
 • Te rejat e BB6; Vigani dhe Edberi: Ta mbajme mire me ciftin Anaid-Joana; Rike: Babi me porositi te bej kujdes qe te mos lendoj te dashurin; Anaidi: Jani eshte djal xhentil; Elona: Anaidi do qe ta respektojme me zor Joanen; Rikja: Nuk fle me ty, Edberi: Je hipokrite!; Anaidi: Elona eshte paragjykyese; 

Monday, 29 April 2013

Rezarta Shkurta, fotot e para ne publik si shtatzene...

Rezarta Shkurta
Rezarta Shkurta, fotot e para shtatzene

Keto qe ju sjellim jane fotot e para te shtatzenise se Rezarta Shkurtes. Kengetarja simpatike eshte fotografuar nga “Bluetooth” ne festen e 1-vjetorit te Paridit, djalit te kengetares Ingrit Gjoni...

E shoqeruar nga bashkeshorti Ermal Hoxha, Rezarta rrezatonte miresi pergjate gjithe mbremjes. Me buzeqeshjen ne buze, kengetarja takoi nje e nga nje te gjithe koleget e saj ne muzike, vecanerisht ato qe jane bere nena. Anjeza Branka, Ingriti e Ciljeta, ishin disa nga kengetaret me te cilat u pa me shume Shkurta. Me kolegen Xhilaga dhe te voglin e saj Fernando, Rezi realizoi edhe nje fotografi. Kengetarja sapo ka kaluar muajin e trete te shtatzenise dhe barku i dallohet fare pak, per pasoje edhe gjinia e bebes nuk eshte zbuluar ende. Ky femije vjen si frut i dashurise 7-vjecare mes saj dhe bashkeshortit, Ermal Hoxha. “Bluetooth” i uron Rezit shtatzeni te mbare.

Sunday, 28 April 2013

Rezarta përgatitet te kete femije

Kjo është këngëtarja Rezarta Shkurta, e cila si duket është duke u përgatitur për të qenë një nënë e mirë.

Ajo ka në krah djalin e Çiljetës, Fernandon, dhe duke bërë shaka ajo i ka dërguar mamasë së djalit një porosi se tashmë djali i saj po shoqërohet me vajza.

Edhe Rezarta Shkurta, sipas disa zërave, planifikon të bëhet mama dhe natyrisht se shihet se e  pret me shumë dashuri. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rezarta prepared to have children

This is the singer Rezarta short, which is apparently being prepared to be a good mother. It has the side Çiljetës son, Fernando, and making jokes she sent a message to the boy's mother that her son is already associated with girls.

Saturday, 27 April 2013

Revista PANORAMA PLUS - 27 Prill 2013

Revista Panorama Plus
Revista PANORAMA PLUS, 27 Prill 2013
 • Ingridi, feste per 1-vjetorin e djalit, Paridit. 
 • Joana dyshon per shtatzeni, publikohen pamjet duke bere seks me Anaidin
 • Zbulohet nje foto super erotike e Rikes!
 • Olta: Kur degjova se jane binjake shtanga, Fabi qeshi...
 • Big Brother; Semundja e Eldores dhe divorci i Shpendit, si mund te influencojne nje lidhje. Flet miku i Shpendit, Zgjim Sojeva: Ai e sheh vetem si shoqe Eldoren, ia njoh mire shijet; Rikja-Viganit: A do ta lije Elenen per mua?; Zgjimi: Ish-bashkeshortja e ka vuajtur ndarjen.
 • Lista e te preferuareve, me e votuara Elona
 • Rremuje me ciftet e shtepise, Elena afrohet me Anaidin, Joana me Viganin
 • Xhimi: Si i kam pare ciftet e shtepise, per mua Elona eshte lesbike. Jam penduar per sekretin qe zgjodha, e veshtire te mos flasesh per familjen, kam humbur 5 kile. Xhimi: Ja banoret me maska, te keqinjte dhe te vertetet
 • Bien dyshimet per lidhjen e Oltes me Arsimin

Revista BLUETOOTH - 27 Prill 2013

Revisa BLUETOOTH, 27 Prill 2013
 • Per ke do te votojne VIP-at?! Kush ka bere "like" Berishen dhe kush Ramen?!
 • Eralda Hitaj, ne pritje per t'u bere nene e nje vajze
 • Ami pret djale: Ermali, baba i kujdesshem!
 • Rezarta Shkurta, fotot e para te shtatzenise.
 • Fotot e 1-vjetorit te djalit te Ingrid Gjonit
 • Ciljeta pozon me mamin dhe vallezon me babin
 • Big Brother; Xhimi, 9 vite pa e takuar djalin, tani eshte 20 vjec; Joana kerkon te bej testin e shtatzenise
 • Kur pozon Big Mama
 • Rrefehet Xhimi i "Big Brother": Me gruan e pare, njohja, martesa dhe femija brenda 11 muajve. Kozeta, bashkeshortja e Xhimit: "Une ia plotesova formularin, jam e kenaqur qe mori pjese"
 • Anjeza Shahini, specialiste ne Ministrine e Kultures, Rinise dhe Sporteve
 • Klajdi Musabelliun e pushojne nga puna

Saturday, 13 April 2013

Rezarta Shkurta shtatzene...

Rezarta & ErmaliKengetarja konfirmon lajmin: Me Ermalin po perjetojme nje emocion te vecante.

Rezarta Shkurta, shtatzene pas 7 vitesh martese

Ka pak kohe qe eshte larguar nga aktivitetet artistike dhe ne fakt ka nje arsye te forte. Mesojme se kengetarja e mirenjohur Rezarta Shkurta eshte rreth tre muaj shtatzene dhe ka shtyre per me vone te gjitha impenjimet e tjera, per t’iu perkushtuar nje ngjarjeje unike ne jeten e nje femre, sic eshte sjellja ne jete e nje femije. E martuar prej shtate vitesh me Ermal Hoxhen, kengetarja 26-vjecare ka bere kurioze shume njerez, per faktin pse ne jeten e tyre nuk po hynte nje femije, meqenese martesa e tyre mund te konsiderohet relativisht e gjate. E pyetur mbi kete fakt ne intervista te ndryshme, Rezarta eshte shprehur se ishte dicka qe e deshironin te dy, por, si nje artiste e re, deshironte t’i perkushtohej karrieres si kengetare dhe per kete fakt kishte gjetur mirekuptimin edhe te bashkeshortit te saj.


Revista PANORAMA PLUS - 13 Prill 2013

Revista Panorama Plus
Revista PANORAMA PLUS, 13 Prill 2013
 • Rezarta Shkurta, pas 7 vitesh martese pret femijen e pare. Kengetarja konfirmon lajmin: Me Ermalin po perjetojme nje emocion te vecante
 • Big Brother; Zbulohet Jani, i dashuri i Joanes, shpenzoi mbi 10 mije euro per te, edhe pas skenave intime me Anaidin.
 • Paparazzi; Kledi Kadiu ne Tirane, kapet nga paparaci me nje balerine seksi
 • Merr fund miqesia e Noizy-t me Eni Kocin, nuk i kursejne sharjet dhe fyerjet ne publik
 • Franceska: Ja pse nuk zgjasin lidhjet e "Big Brother". 10 keshillat e Franceskes, per te mos humbur lidhjen.
 • Big Brother; Fansat cuditen pse Xhimi nuk pyeti fare per te birin; Debat i forte per Xhimin: Ai po abuzon me ushqimin tone; Shpendi: Ish-gruaja me tha, nese futesh ne "Big Brother", nuk do ta shohesh me vajzen; Elena dhe Joana te merzitura per faktin se do hyjne vajza seksi ne shtepi; Iliri: Po te doja, do ta beja Olten te binte ne dashuri me mua;

Sunday, 3 March 2013

Rezarta kunder dietave, por me linja te mira

Këngëtarja Rezarta Shkurta cilësohet si një nga femrat shumë bukuroshe në skenën muzikore shqiptare.

Madje, shpeshherë edhe trupi i saj në “formë” lavdërohet. Por, nëse dikush mendon se ajo mban dietë që të duket kështu, gabon.

Këngëtarja ka treguar për ‘Top Channel’ se ajo kurrë nuk ka mbajtur dietë dhe sekreti i formës së saj trupore është metabolizmi që ka. Vajza e muzikës që nga prezantimi i saj në “Kënga Magjike 2012” nuk ka sjellë diçka të re në treg. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rezarta against diet, but with good lines

Singer Rezarta Shkurta regarded as one of the many lovely women in Albanian music scene. Indeed, often her body "shape" glory. But if anyone thinks that it keeps diet look like, err.

The singer has been shown to 'Top Channel' that she has never held its final secret diet and body metabolism. Daughter of music since its introduction in the "Magic Song 2012" does not bring anything new to the market. M. GJ.

Monday, 21 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 19 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 19 Janar 2013
 • Zanfina: Fansi me probleme mendore e con ne burg, ja vendimi. Kengetares se njohur i shkon flet-arresti per armembajtje pa leje.
 • Soni Malaj: Ju rrefej per kontradiktat me Mirkon, ai kerkon te me kontrolloje. Soni: Dieta ime personale!
 • Zbulohet i fejuari i Laura Vorpsit prej 2 vitesh, ish-misteri Geri Shahu
 • Genta e BB5 ben gjoksin ne Selanik, dhurate nga i dashuri
 • Dafina Zeqiri: Prisni shperthimin tim ne 2013
 • Patrick Nuo, shqiptari i famshem behet pjese e "Survivor" te Gjermanise
 • Floriana Garo do prezantoje emisionin e ri "Jo vetem mode"
 • Albi Nako & Klaudia Pepa, dasma ne vere
 • Kenan Imirzaloglu (Ezel): Ka pasur periudha kur mendoja se Zoti me kishte harruar
 • Alma e BB4: Si ka ndryshuar jeta ime pas lindjes se vajzes

Wednesday, 16 January 2013

Rezarta Shkurtaj, sensuale dhe e zhveshur

Ajo dihet tashmë që ka qenë një mis dhe është një modele, e etiketuar kohëve të fundit edhe si një këngëtare e zonja.

Megjithëse kur të gjithë presin që një ditë Rezarta Shkurta të bëhet nënë dhe të rrumbullakoset barku i saj, ajo vazhdon të jetë me linja perfekte, ashtu siç shihet edhe në këtë foto shumë sensuale dhe thuajse ‘nudo’.

Këngëtarja duket shumë e relaksuar, ndërsa ka realizuar apo ia kanë shkrepur këtë foto të ulur në divan. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rrezarta Shkurtaj, sensual and naked

It is already known that there was a mis and is a model, recently labeled as a lady singer. Although when everybody expects a short Rezarta day become a mother and her rounded belly, she continues to be in perfect lines, as seen in this photo more sensulae and almost 'nude'.

Sunday, 6 January 2013

Rozi i hakmerret Noizy-t, del ne foto me Stresin

Jane te njohur si rivale te perbetuar te skenes muzikore shqiptare, Rozana & Rezarta dhe Noizy & Stresi. Rivaliteti nuk ka te bej aq shume me muziken qe bejne, sa me jeten e tyre private.

Ne tetor te vitit te kaluar, Noizy beri nje hapje solemne te pasticerise se tij me emrin "Rigelsi" ku ftoi dhe shume VIP-a te estrades, ne mesin e te cileve edhe kengetaren Rezarta Shkurta. Jo se vetem ishte e pranishme, por Noizy dhe doli ne foto me kengetaren ku shiheshin se bashku te afert me njeri tjetrin. Ate kohe, Noizy u quajt tradhtar i Rozanes, me gjestin qe beri.

Por, ja qe erdhi dhe koha per Rozanen te hakmerret. Gjate festave te fundvitit, duket se ajo ka qene afer rivalit te Noizy-t, Stresit, me te cilin ajo ka shkrepur disa foto, poashtu ku shihen shume afer njeri tjetrit. Kete radhe fansat e quajten Rozin, tradhtare, por ajo nuk i mori akuzat shtruar dhe reagoi ne rrjetin e saj social, duke i dhene pergjigje njerit nga akuzuesit:

"Une i kam kolege te dy. Preferencat muzikore pastaj jane dicka tjeter. Si mendon ti? Une bej muzike dhe miq. Nuk kam armiq. Te pershendes", eshte sqaruar Rozi, per "tradhtine" e perfolur te saj, kundrejt Noizy-t. /Albavipnews/

Saturday, 5 January 2013

Revista BLUETOOTH - 5 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 5 janar 2013
 • Odeta Nishani: 2012-ta, viti i ndryshimeve, tryeza e festave, pershesh me gjel deti
 • Rudina Magjistari, zbulohet lidhja me kampionin e kickbox-it, Xhavit Bajrami. E dekonspirojne koleget e "TV Klan": Ai e sjell dhe e merr nga puna!
 • Zana Krasniqi shtatzene?
 • Almeda Abazi dashuron kengen e Nores
 • Albana Osmani pozon me presidenten e "Top Media"-s
 • Jonida Vokshi, imazh i kalendarit te vitit 2013
 • Julka dhe Andi me te dashuruar se kurre
 • Dafina Zeqiri e provon me reggae
 • Jonida Maliqi ndryshon destinacion
 • Nora Istrefi publikon kengen e re
 • Rezarta Shkurta i hyn spiritualizmit
 • Viti i Ri, si e festuan VIP-at; Adi Krasta: Ishim tek gjysherit respektive; VIP-at bashke ne Dubai; Eliza Dushku, dy gezime ne nje dite; Aferdita Dreshaj "ne pune" si dixhej; Kengetaret festojne ne skene; Rita Ora mbyll vitin e suksesit ne Dubai; Vesa feston prane Amit; Kur feston mami Xhemi; Shume dhurata per Ledrin

Saturday, 22 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 22 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 22 Dhjetor 2012
 • Aurela Gace zbulon intimitetet: "Skerdin e putha vete e para". "Me parat e Arjan Canit do bej gjoksin"
 • Franceska dhe Ermali: Ja dilemat e rikthimit se bashku! Ermali: Per momentin afrimitet shoqeror, rikthimin le t'ia leme kohes!
 • Ardian Bujupi: Ata qe po me lakojne si fitues, po me prishin shume pune!
 • Rezarta perfundimisht e pafajshme, mbyllet ceshtja me Rozana Radin
 • Miss Kosova, Diana Avdiu, fiton "Miss Fotozhenia" dhe kontrate me "Trump Model Management"
 • "Fucking Bitch" i Fjolla Morines ndez debatin e fansave
 • Kryeministri Berisha pritet t'i nderroj vitet ne "Apartamentin 2XL"
 • Sot finalja e Festivalit: Surprizat e veshjeve dhe performancave. Edhe Rosela, Vesa e Flaka pretendente per trofeun
 • Misset sakrifikojne floket per te dhene nje mesazh senzibilizues. Missi i pare i Kosoves, Aferdita Paqarada, e diagnostikuar dikur me kancer, organizon sfilaten e vecante.

Thursday, 22 November 2012

Rezarta Shkurta puth producentin e kenges

Vajza e këngës, e cila në festivalin “Kënga Magjike 2012” në natën finale me interpretimin e këngës “Më fal”, rrëmbeu çmimin “Televiziv”, si duket në këtë foto që shihni ka një afri të madhe me producentin e këngës.

Djali në fotografi është Elgit Doda, i cili edhe këtë vit kishte krijuar disa këngë për këtë event të muzikës dhe, poashtu, kishte krijuar baladën e bukur të Rezartës.

Por, çfarë mendon bashkëshorti i këngëtares për këtë foto gati - gati si një çift i sapodashuruar? M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rezarta Shkurta very close to the new producer

Girl of the song, which at "The Magic Song 2012" on the final night of the interpretation of the song "I'm sorry", and took the prize "TV" appears in this picture you see has a greater affinity with the producer of the song.

The boy in the picture is Elgid Doda, which this year had made some music tracks for this event and also had create beautiful baladen Rezartes. But what do you think this picture singer husband almost-almost like a couple sapodashuruar? M.Gj.


Saturday, 3 November 2012

Revista PANORAMA PLUS - 3 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 3 Nentor 2012
 • Monika & Ulpiana, fansat i cilesojne "te merzitshme" ne prezantim
 • Zhaku: Nga "VIP Shpija" nuk me nxoren, por me shkelmuan per 2 minuta
 • Sabiani: Si po me persekutojne pasi i kendova Berishes, por fitova vemendje
 • "Kenga Magjike", Alban Skenderaj favorit per kupen, Gaxha ne internet
 • Sot, masa e sigurise per Stresin. U gjet me arme, rrezikon 7 vite burg.
 • Enkel Demi dhe forumistet e PD tallin socialistet
 • Adrola Dushi nga Rresheni, missi qe zgjodhi Fadil Berisha per "Miss Universe"
 • Rezarta Shkurta, vajza e lumtur ne cift, qe i kendon trishtimit
 • Alban Skenderaj, nuk eshte supersticioz, i kendon ndarjes
 • Valton Krasniqi: Romanca ime e dashurise me Afrona Dika e "VIP Shpija"
 • Eli Fara, Artiola Toska & Ermali, pagesa te larta per koncertet ne Australi
 • Halloween, ja si ndryshuan personazhet VIP

Tuesday, 23 October 2012

Rrezarta Shkurta: “Njerezit meritojne shume shanse”

Këngëtarja e cila ka sjellë këto ditë këngën me titull “Më fal”, këngë kjo konkuruese në festivalin ‘Kënga Magjike”, Rezarta Shkurta ka rrëfyer për gazetën Panorama duke treguar edhe se si e përjeton ajo një ndarje.

Ndërsa e pyetur se beson se njërëzit meritojnë një shans të dytë në cdo marrëdhenie, ajo ka thënë konkretisht kështu “Meritojnë jo vetëm të dytin, por edhe të tretin dhe të katërtin. Asnjëri prej nesh nuk është shenjtor, dhe si të tillë kemi të drejtë të falim e të falemi”.

Rezarta ka kohë që është e martuar dhe po jeton e lumtur me bashkëshortin e saj, nipin e diktatorit komunist Enver Hoxhaj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rrezarta Short: "People deserve a chance"

The singer who brought the day with the title song "Sorry", a song competition Festival Magic song "Rezarta Shkurta narrated Panorama showing how she experiences a breakdown. While asked to believe that people deserve a second chance in any relationship, it specifically said so "deserve not only the second, but the third and fourth.

Saturday, 20 October 2012

Revista PANORAMA PLUS - 20 Tetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 20 Tetor 2012
 • Rezarta Shkurta: Si e perjetoj ndarjen
 • Zbulohet i dashuri i Greta Kocit, historia e dashurise se kengetares me dentistin 25-vjecar
 • Cilet ishin VIP-at pjesemarres ne mbremjen gala te Liri Berishes, fotot
 • Hygerta Sako: Pse kam zgjedhur te terhiqem nga jeta publike
 • Enver Petrovci nderron mendje: Nuk kam kohe te hyj te "VIP Shpija"
 • Albana Osmani shperngulet ne Kosove, do te moderoje spektaklin "VIP Shpija"
 • Adrian Gaxha: Luana eshte inspirimi im
 • Flori akuzon Adrianin per kopjim te kenges "Tallava"
 • Elton Deda pas perplasjes me Pandi Lacon, hap club-in e rockut ne Tirane
 • Tuna pa konkurrence, fiton tri cmime te "Zhurma Show"
 • Dashurohet djali i Presidentit Nishani, lidhja e Ersit me Isabelen
 • Zanfina censuron vetem gjysmen e gjoksit, gjysma tjeter jashte

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online