All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Rilind Reka. Show all posts
Showing posts with label Rilind Reka. Show all posts

Sunday, 15 July 2012

Revista PALOMA - 14 Qershor 2012

Revista PALOMA, 14 Qershor 2012
 • Nje vere seksi me Aurela Hoxhen
 • Shota Baraliu: U putha me nje femer. E cfare pastaj? Jam artiste!
 • Ne pazar me Agron Llakaj
 • Lori: I kam hallall leket qe marre!
 • Big Mama aksidentohet me motor, i vdes shoku i ngushte
 • Rozana Radi pergenjeshtron ndarjen me Mc Kreshen: Pse doni te na ndani? Jemi te dashuruar!
 • Fama ne adoleshence, shkaterrim apo privilegj? Flasin: Elia Shena, Laura Nezha, Madalena Xhilaga, Lira Gjika
 • Me ke puthet Ervini?
 • Ori e "Vila 24": Meshkujt tremben nga femrat e bukura dhe inteligjente
 • Ish-burri i Tunes martohet per se dyti... me te njejtin kostum
 • Rita Ora ia merr doren... e nxjerr serish
 • Erleta dhe Nia, dy dashurite e Kastros

Saturday, 7 July 2012

Revista PANORAMA PLUS - 7 Korrik 2012

Revista PANORAMA PLUS, 7 Korrik 2012
 • Noizy: Zbulohen fotot intime me nje adoleshente
 • Pas fitores se "Big Brother 5", Arbri ze te dashur te re
 • Anbeta Toromani: Oni Pustina me shkaterroi jeten dhe me vodhi milionat ne banke
 • Rrefehet Erleta: Jeta e re si prinder, Kastro eshte burri ideal
 • Jehona Sopi shtatzene, xhiron klipin e ri
 • Dafina operon perseri hunden dhe buzet, Samanta ndryshon look
 • Mirjeta e BB4 martohet me 9 gusht, prezanton unazen e marteses
 • Burim Jusufi, nje shqiptar ne turin e Rihanes ne Australi
 • Rilindi, ish-bashkeshorti i Tunes, marohet me modelen Besa Haxhaj
 • Endri Xhafo: Largohem nga "TCH", me pret nje page me e mire tek "AS"
 • Ne Amerike, Zana behet imazh i nje firme optike
 • Ana tjeter e Berishes

Thursday, 14 June 2012

Tuna behet fqinj me ish-bashkeshortin...

Tuna i ben karshillek Rilindit, blen apartament ne nje pallat me te

Megjithese jane ndare prej mese nje viti, vazhdon saga e historise mes Tunes dhe Rilindit. Tuna mesa duket nuk e ka kaperdire dhe aq lehte faktin qe ai u martua shume shpejt pas ndarjes me te. Per ti bere karshillik ish te shoqit Tuna para ca kohesh ka dhene pelqimin e saj ne ‘facebook’ kur Rilindi shkruante per martesen. Por nuk ka mjaftuar me kaq. Tuna ka blere edhe nje apartament prane ish bashkeshortit te saj. Apartamenti luksoz, i cili eshte ne aredim e siper ndodhet nje pallat me ate te Rilindit. Ne kete menyre duket se megjithese nuk jane me burre e grua Tuna dhe Rilindi do te jene fqinj. Me siguri kjo bashkejetese ka per te zgjatur pak me shume se martesa e saj me te. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna makes neighbor with Rilind, buys apartment in the same building

Sunday, 20 May 2012

Tuna pelqen lajmin se Rilindi ka gjetur nje tjeter...

Tunes i pelqen qe Rilindi ka gjetur nje tjeter

Kush ka menduar se lajmi i marteses se ish-bashkeshortit me nje tjeter femer do ta trishtonte kengetaren Tuna Sejdi, e ka shume gabim. Madje, pervecse nuk e ka trishtuar, kengetarja euforike i ka dhene ‘like’ linkut qe trajtonte ne fokus te tij kete lajm. Ndonese vete nuk e ka gjetur ende dashurine e jetes, Tuna eshte e lumtur, qe te pakten Rilindi, me te cilin qendroi e martuar thuajse 1 vit, e ka gjetur ate. Kengetarja pritet te lancoje se shpejti klipin e saj me te ri, ku pritet te shfaqet serish bionde. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tunes like that Rilindi has found another

Who thought that news of the marriage of former spouse with another female singer will sadden Sejdi Tuna, has quite wrong. Furthermore, not that it did not sadden her, but euphoric singer has given 'like' to link that address its focus on the news. Although itself has not yet found the love of life, Tuna is happy, at least Rilind, with whom remained married almost a year, has found it. The singer is expected to soon launch its clip on the new, which is expected to re-appear blonde. / bluetooth / ]]

Wednesday, 16 May 2012

Rilind Reka ndryshon mendje, do martohet per here te dyte...

Rilind Reka, ish-bashkeshorti i Tunes ndryshon mendje, do martohet per here te dyte

Ka ndryshuar mendje rreth marteses dhe, si duket, per here te dyte do te beje nje ceremoni martesore, por kete here jo te shtrenjte e me shume te ftuar si heren e pare. Rilind Reka, ish-bashkeshorti i kengetares se njohur Tuna Sejdiu, do te kurorezoje dashurine e tij me bukuroshen Besa Haxhaj, cuditerisht menjehere pas deklarates se tij se nuk ka ndonje lidhje serioze dhe se sikur te kishte qene per lidhje do te mbante martesen. Por sic duket, vajza qe ka ne krah ia ka marre mendjen djaloshit te pashem, nderkohe qe cifti per momentin po shijojne dite pushimi ne Itali. Lajmin rreth marteses e ka bere te ditur Besa Haxhaj permes nje statusi ne facebook, duke treguar se se shpejti do te jete zonja Reka. Fati eshte ne anen e Beses, pasi familja e Rilindit eshte shume e respektuar dhe intelektuale ne Maqedoni, gjyshi i tij ka qene profesor universiteti, i ati ka ushtruar postin e ambasadorit ne Bashkimin Europian, ndersa per momentin eshte nje nga lobuesit e pavaresise se Kosoves. /panorama plus/

Tuesday, 1 May 2012

Ish bashkeshorti i Tunes, Rilind Reka, me dashuri te re...

Ish-bashkeshorti i Tunes, Rilind Reka: Te isha per lidhje, s’do kisha prishur martesen

Ai po perjeton nje romance te re, edhe pse nuk e quan lidhje. Ish-bashkeshorti i kengetares Tuna Sejdiu si duket ka me shume fat ne dashuri sesa ish-bashkeshortja e tij. Djaloshi seksi qe ishte enderr e shume femrave, tashme eshte ne krahet e nje bukurosheje po ashtu bionde, sic dhe Tuna Sejdiu. Vajza seksi qe eshte ne krahet e Rilind Rekes quhet Besa Haxhaj nga Kosova, por disa te njohur tregojne se ajo eshte me profesion modele dhe jeton ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Pas shkrimeve se Rilind Reka ka nje lidhje te re, ne kontaktuam ate te mesojme dicka me shume, por si duket kete lidhje ai nuk e ka me shume seriozitet. ‘’Lidhje? Jo nuk kam lidhje te re, e dini shume mire se une jam shume open ne kete drejtim. Sikur te doja lidhje, une do te qendroja akoma ne martese’’, shprehet Reka, duke lene te kuptohet se martesa per ta ka qene vetem nje moment sprovimi i jetes ne cift. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 28 April 2012

Revista PANORAMA PLUS - 24 Prill 2012

Revista PANORAMA PLUS, 24 Prill 2012
 • Noizy, zbulohet lidhja sekrete me Sheila Haxhiraj te "X Factor"
 • Adrian Gaxha mund te jete lidhur serish me Luanen
 • 4 jave nga fillimi i "Dancing", kryeson Elvana Gjata me votimet online.
 • Miss Universe, Xhesika Berberi, behet imazh i Sherri Hill dhe publikon fejesen surprize
 • Ish-i dashuri i Samantes, Kreshnik Kasneci: Nuk kam deshire te flas per te
 • Sokol Lutolli, nje shqiptar synon te fitoje "Mister Sllovenia"
 • Ish-bashkeshorti i Tunes, Rilind Reka: Te isha per lidhje, s'do kisha prishur martesen
 • Eni Koci, pas bashkepunimeve me Noizin, i kerkon shoqeri armikut te tij, Stresit
 • Konfrontohen fizikisht Babastars & OTR, Noizy ne spital, ndersa Geti me shoke ne polici
 • Zajmina publikon fotot hot me djem te zhveshur 

Saturday, 14 April 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 14 Prill 2012

Revista BLUETOOTH, 14 Prill 2012
 • Lorik Cana dhe Arita Fejzullahu ne momente intimite. Futbollisti me shenja ne qafe, konfirmohet lidhja.
 • Ervini i BB4: Si e njoha Gerten dhe e verteta e lidhjes me te
 • Genta e BB5: Do t'i kerkoj falje te dashurit. Rubensi: Profilin ne site-in porno e menaxhoja une. E ema: U perdhos jeta e vajzes!
 • Cifti Nora-Roberti: Martesa s'do te ndryshoje asgje ne jeten tone! Dasma jone do te jete ndryshe, duam te kemi dy femije!Jemi xheloz per njeri-tjetrin. Inati na zgjat vetem pese minuta! Nora Istrefi: I urrej punet e shtepise! Robert Berisha: Vjehrra, shoqja ime e ngushte! 
 • 38 vjetori i Monika Kryemadhit. Festa suprize, Doktor Flori i ben kenge, femrat e mbyllin maratonen ne Kishen e Lacit
 • Ilir Shaqiri i Dancing feston ditelindjen e tij ne klubin "Check Point"
 • Xhani Shqerra: Dancing, realizimi i nje endrre te vjeter!
 • Dancing with the Stars: Kur hyjne ne loje gazetaret!

Thursday, 16 June 2011

Tuna Pas Ndarjes: "U knaqa..."

Tuna po kenaqet

Rilind Reka, ish burri i Tunes, nuk ka pranuar te beje asnje koment edhe disa jave pas ndarjes nga kengetarja Altuna Sejdiu – Tuna.

Ndersa kengetarja Tuna ka shkruar ne statusin e saj ne Facebook: “ Zdi ju qka po thoni veq mu ma thej t’u pi koktella pa qadrra t’u u rrezit edhe t’u marr mijera oferta nga lesbejkat anembane botes”, transmeton portali Qendra.

Ky koment i kengetares erdhi pas shkrimeve ne media se jane ndare per shkak te biseksualitetit te Tunes. /qendra/qershor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Sunday, 20 June 2010

Tuna dhe Rilindi "Reklamojne" Unazat e Marteses!


/photo public domain/

Tuna dhe Rilindi “reklamojne” unazat e marteses

Qe kur ka filluar lidhjen me Rilindin, ne asnje moment kengetarja nuk ka hezituar ta shijoje jeten e nates, perkunder asaj qe eshte e famshme dhe syri i publikut gjithmone veshtron ate. Asnjehere nuk eshte prononcuar per lidhjen e saj ne ndonje media dhe gjithmone ju ka dhene hapesire gazetareve qe te “manovrojne” ne stilin e tyre. Te gjithe atyre fjaleve Tuna ju dha fund me ceremonine martesore qe u zhvillua para dy muajve. Por edhe pse tashme eshte nuse, kengetarja akoma vazhdon me te njejtin ritem qe te frekuentoje jeten e nates se bashku me Rilindin. Ne kundershtim me fjalet qe do te bojkotoje festivalin e klipeve ne Kosove, ajo eshte paraqitur perkrah bashkeshortit te saj, duke treguar se eshte me e lumtur se kurre dhe se pjesemarrja e saj eshte e domosdoshme. Para nje jave ajo ishte e ftuar speciale ne koncertin qe kishte organizuar zedhenesi i saj ne Tetove, qe njekohesisht eshte edhe koreograf, Jellmaz Dervishi. Tuna momentalisht eshte ne mbarim te albumit te ri qe se shpejti pritet te hidhet ne treg, ndersa eshte duke u pergatitur per xhirim te klipeve te reja qe do te shoqerojne albumin, si dhe do te festoje 10-vjetorin e saj ne skenen shqiptare. Gjithashtu nga ana tjeter ajo ndihmon edhe Rilindin ne biznesin e tij, nje lokal ne Prishtine. Cifti eshte duke jetuar ne Prishtine per shkak te obligimeve qe dalin nga punet e tyre, ndersa se shpejti pritet qe te rregullojne dhe apartamentin e ri ne Shkup. Ne fotografite, pervec deshires per t’u fiksuar nga aparati, Tuna deshiron te ekspozoje edhe unazat e marteses, e cila nuk ka kushtuar pak, pasi eshte e rrethuar e gjitha me 7 diamante. /blerand rexhepi/game over/qershor 2010/
- - - - - - - - - -
+tag: altuna sejdiu
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Tuna and Rilind "advertise" engagement ring

Since the relationship began with Rilind, in any moment the singer has been reluctant to enjoy the night life, despite what is popular and the public eye it always looks. It is never for its pronounced in any media and you always give space to journalists "manovrojne" in their style. All those words you Tuna wrapped with wedding ceremony took place two months ago. But although it is now fiancee, singer still continues at the same rate to attend the night life along with Rilind. Contrary to the words that will boycott the festival of the clips in Kosovo, it is shown next to her husband, indicating that it is happy than ever and that its participation is necessary. Before a week it was a special guest in the concert that had organized its spokesman in Tetovo, which simultaneously is the choreographer, Dervishi Jellmaz. Tuna is currently at the end of a new album expected soon to put on the market, and is being prepared for production of new clips that will accompany the album, and will celebrate its 10th anniversary of Albanian scene. Also on the other hand it also helps Rilind in his business, a night in Pristina. The couple was living in Pristina because of obligations arising from their work, and soon is expected to regulate and new apartment in Skopje. In the following pictures appear, except desire to be fixed by the apparatus, Tuna wants to expose the engagement ring, which does not cost less, because it is all surrounded with seven diamonds.
]]

Saturday, 15 May 2010

Dasma e Tunes Se Shpejti ne Shitje

Dasma e Tunës së shpejti në shitje

Lajmi më mediatik gjatë javë të fundit në faqet e show bizi-it shqiptar, padyshim se ka qenë martesa e këngëtares Altuna Sejdiut me Rilind Reken. Një dasmë e gërshetuar mes tradicionales me modernen, më shumë të ftuar të njohur publik dhe argëtim nga këngëtarët më të njohur të estradës sonë, karakterizuan ndoshta ngjarjen më të lumtur në jetën e çiftit nga Maqedonia. Tuna u martua më 4 prill në hotel “Aleksandër Palace” në Shkup. Sipas medieve, dasma e Tunës ka kushtuar mbi 50 mijë euro. Mirëpo, të gjithë ata që nuk patën mundësinë që të janë pjesë e kësaj ceremonie dasmore, disa njerëzve të afërm me Tunën kanë thënë se këngëtarja do të nxjerr në shitje një DVD me momentet më interesante nga dasma e saj. Sipas po të njëjti burim, ajo është në pritje për të bërë marrëveshje me njërin nga produksionet kosovare të cilët pasi e blejnë projektin, do të kanë të drejtën për ta edituar në treg. /gazeta tung/maj 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Wedding of Tuna on sale soon
On the news media during the last week show pages bizi's Albanian, obviously that was marriage with singer Altuna Sejdiu Rekë regenerate. A marriage between traditional and intertwined with modern, more inviting public entertainment known singers on our estrades known, characterized perhaps the happiest event in the life of the couple from Macedonia. Tuna were married on April 4 at Hotel Alexander Palace in Skopje. According to media, weddings Tunes has dedicated over 50 thousand euro. However, all those who had the opportunity to be part of the ceremony the wedding party, several people familiar with Tune said the singer will release a DVD with the most interesting moments of her wedding. According to the same source, she is waiting to make arrangements with one of the productions that Kosovo after buying the project, will have the right to edit in the market.
]]

Sunday, 9 May 2010

Tuna: Do T'i Bej Shtate Djem...

Tuna: “Dua t’i dhuroj shtatë djem Rilindit...

Takimi me të është gjithmonë interesant, madje edhe këtë herë që u realizua në botën virtuale. Ajo nuk të shkakton ngërçe në komunikim madje mund të them me plot bindje se shkruan rrjedhshëm dhe shumë qartë në gjuhën shqipe... Ndoshta ky fakt lidhet edhe me diplomimin e saj në Fakultetin e Gazetarisë. Në këtë rrëfim ekskluziv të bërë sot për suplementin “Bluetooth” të Gazeta Shqiptare, këngëtarja e sapo celebruar, Altuna Sejdi tregon për ne, prapaskenat e një dasme të magjishme, mërzitjen që i kanë shkaktuar gazetarët si edhe mbi muajin e majltit që e pret së shpejti...

Rrugëtimin në këtë pjesë të tejmbushur me ndjesi në jetën e Tunës, e nisëm me dasmën e saj, nga e cila ajo ka pëjetuar emocione të papërshkrueshme. Çdo sekond i asaj dite përbënte një përrallë me vete për të, dhe Tuna është e gatshme që të japë gjithçka vetëm e vetëm, që ato emocione t’i përjetojë të paktën një herë në çdo vit. Dasma është një event i rrallë në jetën e gjithsecilit, një nga ato ditët që zor se mund të harrohen në jetë... Koha kalon si me magji, dhe forca e kësaj magjie të mbetet gjatë në zemër, në mendje, e në trup... Kështu si me magji ka kaluar koha edhe për Tunën, aq sa ajo madje mendon se nuk e ka shijuar siç duhet çdo moment të asaj dite, pasi edhe hapësira në dispozicion nuk ishte e mjaftueshme, duke qenë se e tërë dita, ju kushtua ceremonive të zakonshme. Por, ngjyrimet emocionale kanë qenë shumë të larmishme atë ditë për këngëtaren... Të qënurit vajzë e vuri atë përballë një tjetër emocioni bombastik, siç është ndarja nga prindërit që ashtu si na pohon edhe vetë Tuna, ky ishte një ndër momentet në të cilat zemra i ka rrahur më fort!

Lajmi për martesën e këngëtares u shoqërua me shumë thashetheme në rrjetin e mediumeve rozë, majde disa prej tyre krijuan edhe një alibi, e cila lidhej më një shtatëzani të mundshme të Tunës... Disa prej tyre shkuan edhe më larg duke e lidhur arsyen e kësaj martese pikërisht me pritjen e një fëmije. Por Tuna, me sensin e humorit që e ka shoqëruar gjithnjë duke mohuar kategorikisht këto thashetheme na tregon se nëse do të kishin qenë të vërteta, ajo duhej të kishte lindur kushedi se sa herë deri tani... Për të këto janë thjesht shpifje dhe nuk dëshiron të bëjë as edhe një koment më shumë në lidhje me to, duke shtuar nga ana tjetër se martesa e saj ishte një vendim i përbashkët dhe i menduar mirë madje.

Megjithatë kur e pyetëm në lidhje me numrin e fëmijëve që do të dëshironte të kishte, Altuna sërish nën shoqërinë e humorit na përgjigjet: “Do t’i bëj 7 djem Rilindit...”, një deklaratë kjo, shumë interesante dhe suprizuese.

Çifti simpatik i sapo martuar, që aktualisht banon në kryeqytetin kosovar, Prishtinën, ende nuk e ka kryer muajin e mjaltit. Tuna na thotë se atë e kanë planifikuar për një kohë të dytë, duke qenë se tani të dy, si ajo ashtu edhe Rilindi i janë përkushtuar intensivisht karrierës... Këngëtarja tregon se aktualisht është duke punuar për albumin e saj të ri, përgatitja e të cilit është duke i falur gjithashtu shumë emocione, pasi është duke treguar një kujdes të veçantë për secilin detaj.

Dasma madhështore, që duhej të kishte qenë ngjarja më e bukur në jetën e saj, i shkaktoi jo pak mërzitje këngëtares së njohur maqedonase, Altuna Sejdi. Në fakt, nuk ishte ceremonia ajo që e mërziti Tunën, pasi organizimi i saj ishtë në kufijtë e të përsosurës.... Ato që e ka mërzitur jo pak këngëtaren, janë titujt abuziv nëpër gazetat a revistat rozë. Ndërsa komunikoj me të, kuptoj se shumë prej revistave e gazetave në Kosovë, dhe jo vetëm, e kanë përdorur Tunën, duke e vendosur në kopertinë (për të rritur shitjet sigurisht), edhe atëherë kur ajo nuk ka dhënë asnjë intervistë apo qoftë dhe një prononcim të shkurtër për ta. I tillë është edhe rasti i revistës “Kosovarja”, në kopertinën e së cilës është vënë një foto e Tunës me Rilindin, pavarësisht se as ajo dhe as bashkëshorti nuk kishin dhënë as më të voglin prononcim për ta. Tuna thotë se ka ndërmend të nisë një proces gjyqësor kundrejt tyre, në mënyrë që këngëtaret e tjera që do të celebrojnë dashurinë pas saj, të mos hasen me po të njëjtin problem. Përmes këtij rrëfimi Tuna dëshiron të bëjë të qartë se nuk ka nevojë të jetë në kopertinën e një reviste, në të cilën shkruhet për të, por ndërkohë asjo nuk është vënë fare në dijeni. Fundja Tuna, nuk bën pjesë në grupin e atyre këngëtareve që janë të “etura”, për të qenë në kopertinë...

Nga bashkëbisedimi që bëra me të dukej qartë në fakt se vëmendja bombastike e mediave rozë ndaj kësaj ceremonie i ka lënë një shije të keqe këngëtares, aq sa ajo nuk ka më as dëshirë të flas për të, dhe me të drejtë. Ajo edhe mund ta kishte mbajtur sekret, në fund të fundit edhe mund të mos e bënte ASPAK publike dasmën e saj... por e bëri për hir të fansave të saj dhe për respekt të mediumeve. Sipas saj nuk ka aspak kuptim, që pas gjithë këtij sinqeriteti, këtij përkushtimi (dhe në kohë sepse këto intervista kërkojnë jo pak kohë për t’u realizuar), të lexojë në fund shkrime si: “Kolegët e mi nuk më kanë ardhur në dasmë”... Tuna dëshiron të sqarojë sot, se dasmën e saj nuk e bëri për kolegët, por për miqtë e saj, dhe ato “kolegë” që shkuan ishin edhe miq të saj shumë të mirë edhe jashtë skenës...mund të jenë të paktë, po me ta këngëtarja ka një raport tjetër... /eraldo rexho/bluetooth/maj 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Tuna: "I will give to Rilind seven boys..."

Meeting with him is always interesting, even this time was conducted in the virtual world. It does not cause cramp in communication may even say with full conviction that writes fluently and clearly in Albanian ... Perhaps this fact is related with its graduating from the Faculty of Journalism. In this exclusive story today to make the supplement "Bluetooth" to the Albanian newspaper, the singer just celebrate, Altuna Sejdi shows us behind the magic of a wedding, they have caused merzitjen journalists as well as the month that hosts the majltit Soon ...

Journey in this part of life overflowing with the feeling of Tunes, and started with her wedding, from which it has pëjetuar indescribable emotions. Every second of that day constituted a tale to him, and Tuna is willing to give everything only just that those emotions to experience at least once every year. Wedding is a rare event in everyone's life, one of those days can scarcely be forgotten in life ... Time passes as the magic and power of the magic remains in the heart, the mind and body ... So as time has passed away for Tune, as she even thinks that he has not properly enjoy every moment of the day, as the available space was not enough, given that the whole day, devoted to ceremonies common. But the emotional nuance have been very varied day for singer ... Girl being put it opposite another emotion-sounding, as separation from parents as well as our own claims Tuna, this was one of the moments in which the heart is beating harder!
News of the wedding singer was accompanied by many rumors in the media network pink, Majd some of them created an alibi, which was connected with a possible pregnancy Tunes ... Some went even further by reason of the marriage on exactly the reception of a child. But Tuna, with a sense of humor that has always accompanied categorically denying the rumor tells us that if they were true, she should have born perhaps how many times so far ... To these are just slander and do not want even one more comment about them, adding on the other hand that her marriage was a mutual decision and even elaborate.

However, when asked him about the number of children who would like to have, again under Altuna humor society we respond: "I'll do seven boys reborn ...", a statement that, very interesting and suprizuese.

Charming newly married couple, who currently resides in the Kosovo capital, Pristina, has not done their honeymoon. Tuna says that we have planned for a second time, since now the two, as it has been reborn as well as intensive dedicated career ... Singer shows that it is currently working on her new album, whose preparation is also forgiven many emotions, as is shown special care for every detail.

Wedding magnificent, that should have been the most beautiful event in her life, caused no little annoyance of the famous Macedonian singer, Altuna Sejdi. In fact, it was not the ceremony that bore Tune, after its organization was on the margins of përsosurës .... Those who had not a little creepy singer, are abusive titles in newspapers or magazines pink. While communicate with, understand that many magazines and newspapers, and not only have used Tune, by placing the cover (to increase sales of course), even when she did not give any interview or even a brief statement about them. Such is the case with the magazine Kosovarja, on the cover of which is put a picture of Tunes with reborn, although neither she nor husband had not given even the slightest pronunciation for them. Tuna says it intends to launch a judicial process against them, so that other singers would love celebrojnë behind it, not encountered with the same problem. Through this story Tuna wants to make clear that there is no need to cover of a magazine, on which is written for, but while asjo not been at all aware. At the end of Tuna, not part of the group of those singers who are "thirsty", to the cover ...

By their participation that made it clear in fact looked explosive media attention rose to the ceremony has left a bad taste singer, as she has not even want to talk to, and right. It also could have kept secret, and ultimately can not make public her wedding at all ... but did for the sake of her fans and the media respect. According to her there is no sense that after all this honesty, this commitment (and time for these interviews require no less time to implement), read at the end of articles as "my colleagues have not come to the wedding "... Tuna wants to make clear today that the wedding of her colleagues did, but for her friends, and those "colleagues" who went to her friends were very good even outside the scene ... can be few, if the singer has a relation to another ...
]]

Friday, 16 April 2010

Dasma Luksoze e Tunes me Shifer 100.000 Euro plus!


/photo public domain/

Tuna Sejdiu: "Ju tregoj te gjitha detajet e dasmes time"

Tuna Sejdiu eshte martuar, kete tashme te gjithe e dine. Nje unaze prej ari dhe platine si dhurate martese, kompani per organizimin e ceremonise, nje veture e tipit “Suburban” me rastin e marteses dhurate nga ish kryeministri i Kosoves, z. Ramush Haradinaj, jane disa nga detajet me interesante te dasmes luksoze e cila kaloi shifren prej 100.000 euro. Kete rradhe, kengetarja vjen ne nje rrefim ekskluziv.

MAGJIA E PROPOZIMIT PER MARTESE KA PERCJELL PLANIFIKIMIN E DASMES

“Momenti i propozimit te marteses ka qene jashtezakonisht i vecante, megjithate, meqe ishte moment shume personal dhe intim, nuk do te doja te zbuloj me teper detaje. Pos mund te them, qe propozimi eshte bere nga unaza me shtate diamante ari dhe platina, qe Rilindi me vuri ne gisht, e qe ishte punuar me porosi speciale ne qendren e diamanteve “Antwerpen”.

Magjia e atij momenti ka percjellur me pas tere planifikimin e dasmes tone”, fillon rrefimin e saj shume emocionues Tuna Sejdiu. “Duke qene qe si Rilindi ashtu dhe une jemi perfeksionist nga natyra, ashtu edhe planifikimi i dasmes duhet te prodhonte nje ngjarje te papare. Prandaj, me kujdes te shtuar kemi shqyrtuar cdo detaj te mundshem dhe cdo ide rreth organizimit te dasmes. Duhet te permendim qe gjate gjithe kohes se planifikimit, familjet tona na kane qendruar prane per t’i konsultuar, per t’u relaksuar dhe per te ndare me ta detajet e organizimit.

ORGANIZIMI I CEREMONISE NE DUAR TE “IMPACT” GRUP

Pas hulumtimeve qe kemi bere, kemi vendosur bashkerisht qe angazhimi i nje kompanie profesionale do te ishte i paevitueshem per te ndihmuar ne realizimin e endrres tone per nje dasem te tille.

Prandaj, kompania “IMPACT Group” nga Ohri, me pervoje shume vjecare ne Australi, ishte ajo qe kishim zgjedhur ne”, tregon kengetarja. “Pos dekorimeve, buqeteve gjigante te luleve si dhe aranzhmaneve te bukura ne tavolina qe e kane bere sallen te dukej si ne ballo perrallore, stafi i kompanise se lartpermendur eshte perkujdesur edhe per uljen e mysafireve dhe rrjedhen e momenteve te planifikuara te dasmes”.

“Bashke me Rilindin e kemi vendosur edhe menyne e mbremjes qe qellimisht ishte krejt ndryshe nga menyte e zakonshme te dasmave. Torta e te posamartuarve ishte bere enkas sipas shijeve te ne te dyve gjithnje duke i’u pershtatur temes se dasmes, dmth simbolit te zemrave qe zbukuronin edhe ftesen per mysafiret. E sa i perket fteses, me qellim qe ti ikim formes konvencionale, perzgjodhem kengen e vjeter shqiptare “Martesa jone”.

FTESA VETEM PER MIQTE, E JO PER MEDIAT

Kete here ekskluziviteti nuk i takoi mediave, por mysafireve tane”, shton me tej kengetarja. Pritja e mysafireve kishte ndodhur ne hollin e hotelit “Aleksandar Palace”, ne nje koktej shapmanje te percjellur nen tingujt e kendshem te muzikes klasike te himnit te marteses, tangove klasike dhe temave te tjera, te luajtura nga kuarteti i harqeve. Me pas mysafiret jane shoqeruar per ne sallen kryesore te dasmes. Per te rritur madheshtine e dasmes, mysafiret kishin respektuar kodin e veshjes.

Mysafiret ishin elitor nga Maqedonia, Kosova, Shqiperia por edhe nga Shtetet e Bashkuara te Amerikes, Zvicra, Belgjika, Austria, Anglia, Gjermania, etj. Ne mesin e tyre, kishim figura eminente te jetes politike, diplomacise, artit dhe muzikes, si dhe fushave te tjera shoqerore, prandaj me qellim te privatesise dhe respektit ndaj festes, eshte angazhuar sigurim shtese me qellim qe mysafiret te mos jene nen presion te mediumeve.

HANA CAKULI DHE SINAN VLLASALIU NGROHIN ATMOSFEREN

Duke u ndjere te relaksuar mysafiret maksimalisht kane shijuar atmosferen dhe ishin te hareshem”. “Per muziken jane perkujdesur Sinan Vllasaliu bashke me orkester, per muzike te mirefillte popullore, nderkaq per muzike te njohur pop dhe hite boterore eshte perkujdesur Hana Cakuli.

Nderkaq, ne momente te caktuara, kemi angazhuar edhe tupanxhine per te shtuar intensitetin e mbremjes. Gershetimi i ketyre rrymave ka krijuar nje atmosfere te jashtezakonshme per mysafiret e qe deshmohet edhe me vallezimin deri ne oret e hershme te mengjesit”.

DHENDRI MERR NUSEN ME VETUREN DHURATE NGA RAMUSH HARADINAJ

“Dasma jone kishte filluar gjate dites, meqe para mbremjes kishim edhe disa nga ceremonite tradicionale ku sipas tradites shqiptare, une me prinderit e mi si nuse pritja krushqit ne shtepi. Edhe kjo ceremoni ishte realizuar si eshte me se bukuri ku ne koktelin prites ne shtepine time, dhendri kishte arritur me nje “SUBURBAN” te nje figure shume eminente te politikes shqiptare, si dhurate speciale me rastin e marrjes se nuses dhe respekti per kete ngjarje”, “Fustani kryesor i mbremjes ishte ai i “Paulo D’Onofrio”, nderkaq dy te tjeret ishin dhurate nga nje mik imi dizajner nga Kosova, Valdrin Sahiti dhe nga atelje “Kokev” nga Maqedonia. Dekorimin per floket – (kapelen) eshte nga dizajneri i njohur anglez “William Sharp”, derisa kepucet nga “Guiseppe Zahotti” me kristale “Swarovski”.

Kostumi ceremonial i Rilindit ishte i koleksionit me te ri “Dolce Gabanna” qe ishte dizajnuar sipas permasave te tij, e mundesuar nga “Republica de la Moda”. E tera kjo eshte perjetesuar fale angazhimit shume profesional te kompanise “Zaga Production” nga Manastiri. Gjithashtu, posacerisht falenderojme sherbimin policor ne piken kufitare ne Bllace per konsideraten ndaj mysafireve dhe dasmes tone”. /blerand rexhepi/yllpress/prill 2010/- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Tuna Sejdiu: "I'll tell all the details of my wedding"

Tuna Sejdiu has married, have now all know. A ring of gold and platinum as a wedding gift, the company organizing the ceremony, a car of type "suburban" on the occasion of the marriage gift by former Prime Minister of Kosovo, Mr. Ramush Haradinaj, are some interesting details luxurious wedding which passed the figure of 100,000 euros. This time, the singer comes in an exclusive confession.

The magic of the proposal for marriage wedding followed PLANNING

"The moment of the marriage proposal was extremely special, however, since it was very personal and intimate moment, would not like to reveal more details. Besides I can say that the proposal is made by gold ring with seven diamonds and platinum, which was reborn with a pointed finger, and it was working with special custom center diamonds in "Antwerpen".

The magic of the moment that followed after all the planning of our wedding, begins her story more thrilling Tuna Sejdiu. "Being that I like and are reborn as perfeksionist nature, as well as planning a wedding should generate unprecedented event. Therefore, we carefully examine every detail one possible and any idea about organizing the wedding. Should mention that throughout the planning, our families have stayed close for us to consult, to be relaxed and to share with them details of the organization.

ORGANIZATION of the ceremony in the hands of "IMPACT" group

After investigations we have made, we jointly decided that the commitment of a professional company would be inevitable to help in realizing our dream for such a wedding.

Therefore, the company "IMPACT Group" from Ohrid, with many years experience in Australia, that she had selected, "explains the singer. "In addition to decorations, giant bouquet of flowers and beautiful arrangements on tables that have made the room as the ball looked fabulous, the staff of the company that the above is care to reduce the flow of guests and wedding planning moments.

"Along with the reborn and we decided to intentionally evening menu was quite different from the usual menu of weddings. The cake was made specially posamartuarve according to the tastes of the two ever being adapted i'u wedding theme, that symbol of hearts that zbukuronin the invitation for guests. The terms of the invitation, in order to go the conventional form, perzgjodhem old Albanian song "Our Marriage."

INVITATION ONLY for friends, not MEDIA

This time exclusive media not met, but our guests, "adds the singer further. Welcoming the guests had taken place in the lobby of the hotel "Aleksandar Palace", a cocktail shapmanje followed under the pleasant sounds of classical music to the anthem of marriage, tangove classical and other topics, and played the String Quartet. Then guests are accompanied to the wedding in the main room. To increase the greatness of the wedding guests had ignored the dress code.

Elitor guests were from Macedonia, Kosovo, Albania but also from the United States of America, Switzerland, Belgium, Austria, England, Germany, etc.. Among them, we figure most eminent political life, diplomacy, art and music, and other social fields, so in order to respect privacy and to holiday, has committed additional insurance so that guests not be under media pressure .

HANA AND Cakuli Sinan Vllasaliu heating atmosphere

While guests felt relaxed atmosphere and enjoy maximum they were blissful. "For music are Vllasaliu Sinan care together with orchestra, the genuine folk music, while the known pop music and hits world is Hana Cakuli care.

Meanwhile, at certain moments, we have also committed to add intensity tupanxhine evening. Intertwining of these currents has created an extraordinary atmosphere for our guests and who evidenced by dancing until the early hours of the morning. "

Get Nuse groom vehicles GIFT FROM Ramush Haradinaj

"Our wedding had begun the day, since the evening before we had even some traditional ceremonies where, according to Albanian tradition, I with my parents as a bride by marriage reception at home. And this ceremony was conducted as that beauty is where we host koktelin home my husband had achieved a "suburban" in a more eminent figure in Albanian politics, as a special gift on the occasion of receiving the bride and respect for this event " "The main evening dress was of" Paulo D'Onofrio ", while two others were a gift from my designer friend from Kosovo, and the parlor Valdrin Sahiti" Kokev "from Macedonia. Hair decoration - (hat) is the British designer known "William Sharp", while the shoes from "Guiseppe Zahotti" the crystals "Swarovski".

The ceremonial costumes was reborn with a new collection of "Dolce Gabanna" which was designed according to its size, and enable the "Republica de la Fashion. All this is thanks to the commitment perpetuated more professional company "Zaga Production" from the monastery. Also, we especially thank the police service in Blace border point for consideration to our guests and wedding.
]]

Sunday, 11 April 2010

Tuna, Foto Te Dasmes (Te Reja)
/photo elbino,sh2/

Altuna Sejdiu TUNA & Rilind Reka, Foto nga dasma

Ashtu siç u kishim premtuar javën e kaluar në SH2, ku ju sollëm të gjitha detajet e dasmës së këngëtares Tuna, po u sjellim këtë të shtunë FOTO EKSKLUZIVE të dasmës së saj me Rilindin. Një dasmë që ka qenë sa moderne, aq edhe tradicionale me shumë të ftuar, nga ato që mbahen mend gjatë! Jetë të lumtur! /elbino/sh2/prill 2010/
- - - - - - - - - -
+tag: dasma e tunes dhe rilind rekes
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

As we promised last week to SH2, which brought you all the details of the wedding singer Tuna, I was bringing this Saturday EXCLUSIVE PHOTO of her wedding was reborn. A wedding that was as modern as well as more traditional guests, the ones that held me over! Be happy! ]]

Monday, 5 April 2010

Tuna, Foto Nga Dasma

Foto nga Dasma e Tunes dhe Rilindit

Jane foto te para qe kane dalur ne media. Eshte paralajmeruar se ne kete dasme do te marrin pjese shuma VIP-a dhe sic shihet ne foto, aty padyshim ishte Nora Istrefi dhe mesiguri shume te tjere qe do te shihen ne fotot tjera qe pritet te vershojne internetin.

Nje dite para marteses: Tuna is "Sold out" ha ha!
Tuna Martesa

Rilind Reka (dhendrri Happy!), Tuna (pak e lodhur) dhe Nora Istrefi (gjithmone para aparatit)

Rilind Reka Tuna Nora Istrefi

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Wedding Photos from Tunes and Rilindi

Are the first pictures that have emerged in the media. It warned that this wedding will attend a VIP rate and as seen in picture, there obviously was Nora Istrefi and probably many others that will be seen in other photos of the flooding is the internet.

A day before marriage: Tuna is "Sold out" ha ha!

Rilind Reka (groom Happy!), Tuna (bit tired) and Nora Istrefi (always in front of the camera)
]]

Saturday, 3 April 2010

Tuna & Rilind Reka, Neser Dasma!

Altuna Sejdiu TUNA

Tuna drejt altarit

Nderkohe qe ju jeni duke lexuar kete shkrim, kengetarja e njohur shqiptare nga Maqedonia, Ajtuna Sejdiu apo ndryshe Tuna, eshte duke pergatitur detajet e fundit te dasmes se saj me z. Rilind Reka. Ashtu si dhe martesa e Ermal Fejzullahut dy vjet me pare, dhe kjo e Tunes i surprizoi fansat, por edhe miqte, te cilet rreth nje muaj me pare moren ne dore ftesat e dasmes. Jo se ajo nuk e kishte bere publike lidhjen me Rilindin, pasi shpesh here jane pare se bashku ne publik, bile kishin kaluar se bashku pushimet edhe jashte vendit, por kengetarja nuk kishte dhene asnje koment qe mund te lejonte te dyshohej se se shpejti do martohej. Lajmin e marteses na e konfirmoi dhe zedhenesi per shtyp i Tunes, Yilmaz Dervishi, gje qe na beri te vinim ne levizje te gjitha burimet tona te informacionit per te mesuar me teper rreth ceremonise martesore dhe ja se cfare zbuluam.

Si jane njohur?

Rilindi dhe Tuna jane njohur rastesisht ne nje prej festave te organizuara ne klubet e nates ne Shkup dhe qe ne fillim jane terhequr dhe kane ndier dicka per njeri-tjetrin.

Kush eshte Rilind Reka?

Rilindi vjen nga nje familje intelektualesh dhe eshte djali i Ambasadorit te Maqedonise ne Bruksel (ne Bashkimin Europian) z. Blerim Reka. Eshte 27 vjec, rreth 1,75m i gjate e 75 kg. Nuk ka qene i fejuar apo i martuar me pare dhe jeton ne Prishtine, ku merret me biznes dhe eshte pronar i klubit "Purple". Eshte djale cool dhe i pershtatet tipit te Tunes. Ka shije ne te veshur dhe disa tatuazhe super. Pas marteses, mesojme se cifti do te jetoje midis Shkupit dhe Prishtines, por qendren kryesore do ta kene ne kryeqytetin kosovar, ku dhe kane blere dhe apartament.

Ku do te zhvillohet dasma?

Dasma do te zhvillohet ne "Alexander Palace" (vleresuar me 5 yje) ne Shkup, i cili eshte hoteli me luksoz ne Maqedoni dhe do te jene rreth 350 te ftuar, midis te cileve dhe shume emra te njohur te Estrades Shqiptare si: Armend Rexhepagiqi, Shpat Kasapi dhe Aferdita, Adrian Gaxha, Sinan Vllasaliu, Avni Qahili, Dafina Zeqiri, Nora Istrefi, e te tjere kengetare te njohur jo vetem shqiptare, por edhe maqedonas. Gjithashtu, kemi mesuar se ceremonia do te jete moderne, por nderthurur dhe me elemente tradicionale.

Altuna Sejdiu TunaVeshja e nuserise

Informuesit tone na treguan se deri ne momentet e fundit, Tuna ende nuk kishte vendosur se cilin nga fustanet e perzgjedhur do te vishte, por dime qe do te nderrohet me shume se nje here gjate dasmes e dy prej fustaneve qe kane marre aprovimin per t'u veshur jane nje i firmes "Vogue" dhe nje krijuar prej Valdrinit. Makijazhin dhe floket Tuna ia ka besuar si gjithmone Sellmes dhe Armendit, stiliste te njohur prej Prishtines. Kepucet i ka blere ne Milano te Italise dhe mund te jene te nje prej stilisteve te saj te preferuar, D&G, Dona Karan ose Cavalli.

Unaza

Nje gje eshte e sigurt 100%! Ne dasme te gjithe do t'i kene syte jo vetem tek nusja, por dhe tek unaza e nuserise, e cila perbehet prej 7 diamantesh 14 karat. Ne nuk e dime vleren, por ju mund ta imagjinoni vete...

Muaji i mjaltit

Cifti ka vendosur qe muajin e mjaltit ta kryeje ne vere.

A do vazhdoje Tuna me muzike?

Fansat e saj nuk duhet te shqetesohen. Tuna as nuk do t'i largohet dhe as nuk do te beje pushime pas marteses. Ne fakt, ajo eshte duke punuar per nje album dhe videoklip te ri dhe do te kthehet ne studio gjate javeve te ardhshme. Bashkeshorti i saj eshte gjithashtu shume i apasionuar pas muzikes dhe ka miqesi me shume personazhe te muzikes shqiptare.

Keto ishin informatat qe mundem te sigurojme per juve, ndersa i urojme ciftit nje jete sa me te gjate, sa me te suksesshme e sa me te lumtur. Hajt marshalla! C'thashe une mo? Marshalla? Booooo sa nuk e kam idene fare te ketyre "rregullave" ne Shqipe. Nje here bile, nje komshijes sone qe i vdiq nena i thashe: "Me vjen shume keq per humbjen tuaj! Gezuar!" ...po ajo eshte histori tjeter, per te cilen do t'ju shkruaj nje tjeter here. Deri atehere...Napoloniiiii! Nisja! /elbino/shekulli/prill 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Tuna towards the altar

While you're reading this article, of known singer from Macedonia, Ajtuna Tuna Sejdiu or otherwise, is preparing the last details of her wedding with Mr. Reka regenerate. Like Ermal Fejzullahu marriage two years ago, and it's surprizoi Tunes fans, but friends, who about a month ago, took in hand the wedding invitations. Not that she had not published the link to reborn, as are often seen together in public, had even spent the holidays together abroad, but the singer had not given any comment that could allow the suspect will soon marry . The news of our marriage and the spokesman confirmed release of Tunes, Yılmaz Dervishi, which made us move came in all our sources of information to learn more about the marriage ceremony and what has discovered.

How are known?

Tuna are reborn and recognized by chance at a celebration organized by the nightclubs in Skopje and at the beginning and have been attracted felt something for each other.

Visitors Reka regenerate?

Reborn comes from an intellectual family and is the son of the Macedonian Ambassador in Brussels (European Union) Mr. Blerim Reka. It is 27 years old, about 1.75 m long and 75 kg. There has been engaged or married before and lives in Pristina, which deals with business and the owner of the club is "Purple". The boy is cool and suits the type of Tunes. There taste in wearing some super tattoos. After marriage, the couple will learn to live between Skopje and Pristina, but the main center will have in Kosovo's capital, where he bought and apartment.

Where will the wedding take place?

Wedding will take place in "Alexander Palace" (rated 5 stars) in Skopje, which is a luxury hotel in Macedonia and will be around 350 guests, among whom many names and known as the Albanian estrades: Armend Rexhepagiqi , and Aferdita Shpat Kasapi, Adrian Gaxha, Sinan Vllasalliu, Avni Qaili, Dafina, Nora Istrefi, and other known singers, not only Albanians but also Macedonian. Also, we learned that the ceremony will be modern, but combined with traditional elements.

Wearing dresses

Our informants told us that until the last moment, Tuna had not yet decided which of the dresses wore selected will, but know that will change more than once during the wedding of two of the dresses that have received approval for t ' was wearing one of the company are "Vogue" and a set of Valdrinit. Makeup and hair Tuna has always trusted and Armend Sellmes, known stylist from Pristina. I have bought shoes in Milan of Italy and may be one of her favorite stylist, D & G, Dona Karan or Cavalli.

Rings

One thing is for sure 100%! In the wedding will have all eyes not only to the bride, but dresses to rings, which consists of 7 14 carat diamonds. We do not know the cost, but you can imagine them ...

Honey Month

The couple decided to honeymoon in the summer to perform.

A Tuna will continue with music?

Her fans should not worry. Tuna will neither leave nor vacation deals after the marriage. In fact, she is working on a new album and video and will return to the studio in the coming weeks. Her husband is also very passionate about music and friendship with many characters of Albanian music.

These were the information that we can to provide for you, and wish the couple a life as long, as successful and as happy. Hajt Marshall! I C'thashe mo? Marshall? Booooo as I have not idea at all of these "rules" in Albanian. Once even, a komshijes that our mother died I said: "I'm very sorry for your loss! Yet!" ... Yes it is another story, for which you will write another time. Until then ... Napoloniiiii! Start!
]]

Monday, 8 March 2010

Martesa e Tunes, Detaje te Reja!

Altuna Sejdiu by AD Photography
/photo ad photography/

Altuna Sejdiu, me 4 prill martohet me Rilindin, djalin e nje ambasadori

Ceremonia parashikohet madheshtore, ne nje hotel luksoz dhe me te ftuar diplomate e politikane

"Rilindi keto dite eshte ne stres per shkak te dasmes, eshte shume i zene dhe nuk duhet ta shqetesojme". Ka qene ky nje koment dhene mediave maqedonase nga Ambasadori i Republikes se Maqedonise ne Bruksel, Blerim Reka (i ati i Rilindit), i cili konfirmon se nusja dhe djali tashme gjenden ne Maqedoni duke organizuar dasmen. "Djali im dhe nusja gjenden ne Maqedoni dhe organizojne dasmen. Nuk deshiroj te komentoj me shume rreth kesaj ceshtje pasi eshte pune e tyre. Nuk mund te jap detaje dhe date te sakte per martesen dhe vendin, por mendoj qe do te jete ne hotel 'Aleksander Palace'". Nderkohe cifti ne nje fshehtesi te madhe perkujdeset per organizimin e dasmes, "Panorama plus" fiton te drejtat e publikimit te te rejave rreth marteses se kengetares, duke zbuluar ekskluzivisht per lexuesit disa detaje interesante persa i perket ceremonise.

PSE VENDOSI TE MARTOHET PAS NJE VITI

Vitin e fundit Tuna ishte larguar pak nga jeta publike duke u perkushtuar me shume rreth studimeve dhe filloi te jetoje ne Prishtine-Shkup-Selanik. Pervec obligimeve, me Prishtinen e lidhte i dashuri Rilindi, i cili eshte pronar i nje diskoteke atje. "Nuk deshiroj te zbuloj detaje rreth jetes sime private sepse deri me tani kam pasur nje pervoje te hidhur me mediat, gjithmone kur kam qene e hapur me to, jane paraqitur dhe shume versione te ndryshme te prononcimeve te mia. Tash ne rastin me Rilindin vendosa qe te hesht. Mendoj se per shkak te kesaj heshtje, lidhja jone vazhdoi me gjate, tashme nje vit". keshtu ka theksuar kengetarja me heret ne nje prononcim. Duke bere pjese ne mesin e kengetareve me te perfolur te estrades, ajo gjithmone ka qene pjese e shtypit roze per thashetheme te ndryshme. Lidhja me Rilindin e ka mbajtur akoma me te pranishme ne media kengetaren, por duke mos u prononcuar zyrtarisht asnjehere, mediave u ka dhene hapesire per manipulim. Diteve te kaluara flitej per nje shtatzeni te mundshme te Tunes, por ajo hodhi poshte thashethemet duke mohuar nje gje te tille. Ketu linden dhe dyshimet e para per nje hap aq te shpejtuar per martese. Cifti nuk eshte fejuar, por vetem kane pasur nje lidhje dashurie e cila si duket do te perfundoje me martese. Por, burimet tona tregojne se per shkak te "baticave" dhe "zbaticave" gjate kesaj lidhjeje, kane detyruar kengetaren te marre nje hap kaq te rendesishem ne jete. Per shkak te dyshimeve ne lidhje me thashethemet e lartepermendura, na duhet te presim disa muaj derisa Tuna dhe Rilindi te stabilizojne martesen dhe te shohim nese ka qene e vertete shtatzenia e papritur, apo thjesht hap i shpejtuar per martese?

GRIMI NGA PRISHTINA, VELLOJA NGA MILANO

Sellma Kasumoviq, grimerja me e njohur per momentin ne Kosove, eshte perzgjedhur te beje grimin e kengetares ne diten e marteses. Duke qene nje bashkepunetore e besuar e Tunes vite me radhe, ajo kete detyre i'a ka besuar Sellmes. Bashkepunimi me te ka qene shume i frytshem neper klipe dhe evenimente te ndryshme, pasi dihet qe kengetarja deri me tani eshte paraqitur me nje stil shume te vecante. Persa i perket vellos se nuserise, Tuna ka vendosur qe te bleje fustanin ne Itali. Nje model interesant dhe shume i shtrenjte, i porositur nga Milano do te shndrise ne trupin e kengetares me 4 prill, diten kur asaj i ndryshon statusi i gjendjes civile duke i dhene fund beqarise. Kete vendim per blerjen e fustanit ne Milano, kengetarja e ka marre me te vetmin qellim duke mos dashur te prishe marredheniet me kreatoret shqiptare. Me te gjithe kreatoret Tuna eshte ne marredhenie te mira duke filluar nga Joni Peci, Valdrin Sahiti e shume te tjere, pasi te gjithe i ka miq, keshtu qe nuk ka mundur te vendose se te cili te beje porosine per fustanin dhe si zgjidhje perfundimtare ka qene porositja e vellos ne Milano. Si befasi per fansat e saj, kengetarja ka vendosur qe disa dite para marteses te beje dhe nje set me fotografi, e veshur me vellon e bardhe. Tuna njihet si kengetare e surprizave, kete gje e ben per fansat me te vetmin qellim pasi ceremonia e marteses do te jete kryesisht pa prani te mediave dhe fotot e realizuara do te shuajne kurreshtjen e fansave sa i perket dites se marteses se si do te duket kengetarja me fustanin e bardhe. Disa prej fotove do te jene te publikuara ekskluzivisht edhe ne "Panorama Plus".

FTESAT ME KENGE TE NEXHMIJE PAGARUSHES

Ceremonia do te jete shume madheshtore duke parashikuar ardhjen e nje numri te madh mysafiresh, shumica prej tyre Vip-a te rangut te larte. Dasma do te organizohet ne nje nga hotelet me luksoze dhe me te shtrenjta ne Maqedoni, ne "Aleksander Palace". Pasi qe i ati i Rilindit eshte nje profesor ne Universitetin e Europes Jug-Lindore te Tetoves dhe njeherit ambasador i Maqedonise, sigurisht qe nder te ftuarit do te jene elita e politikaneve shqiptare dhe atyre maqedonas, duke mos perjashtuar edhe diplomate te huaj dhe vendor. Ne anen tjeter, Tuna nje kengetare me shume miq ne estraden shqiptare dhe maqedonase, nje numer i madh prej tyre do te jene te pranishem ne ate mbremje. Akoma nuk eshte mesuar se kudh do te argetoje te pranishmit, por duke ditur qe nder mysafiret do te jene shume kengetare, me siguri secili do te jep kontributin e vet aq sa u takon. Sa u perket ftesave per mysafiret, kengetarja ka menduar qe te beje nje befasi te kendshme per ata. Duke shmangur ftesat e thjeshta nepermjet sms porosive apo te shkruara, Tuna ka perpunuar kengen "Martesa jone" te Nexhmije Pagarushes do te marrin kete cd ne forme te fteses per dasem.

CIFTI VENDOS TE JETOJE NE PRISHTINE

Deri me tani Rilindi dhe Tuna kane bashkejetuar ne nje apartament ne Prishtine deri kur eshte marre dhe vendimi per martese. Per shkak te aktiviteteve dhe punes se tyre, kane zgjedhur Prishtinen si vendbanimin. Nje apartament luksoz i rregulluar sipas shijes dhe deshires se ciftit ne nje lagje te Prishtines, do te jete cerdhja e tyre ne te ardhmen. Nderkohe qe kishte paralajmeruar te hedhe ne treg albumin e ri dhe te organizoje feste me rastin e 10 vjetorit te karrieres, ceremonia martesore ishte me rendesi per kengetaren,duke shtyre planet sa i perket muzikes. Pasi te mbaroje ceremonia dhe te filloje jeta normale ne cfit, kengetarja pritet te mbaroje regjistrimin e kengeve dhe klipeve dhe pastaj te publikoje albumin dhe shume surpriza te reja sa i perket muzikes. /blerand rexhepi/panorama/mars 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Altuna Sejdiu, April 4 marries Rilind, son of an ambassador

Forecast magnificent ceremony, in a luxury hotel and invited diplomats and politicians

"Rilind these days is due to wedding stress, is very busy and should not shqetesojme. There was a comment given the Macedonian media by Ambassador of the Republic of Macedonia in Brussels, Blerim Reka (father reborn), which confirms that the bride and son are already in Macedonia by organized wedding. "My son and daughter are in Macedonia and organize the wedding. Do not want to comment more about this issue because it is their job. You can not give details and exact date of marriage and place, but I think that will be in hotel ' Alexander Palace '. Meanwhile a couple great secret organization maintains the wedding, "Panorama plus" wins publishing rights to the ones about marriage that singer, exclusively for readers discovering some interesting details regarding the ceremony.

WHY HAS DECIDED to get married AFTER ONE YEAR

Tuna was last year removed a few from public life being devoted more about studies and began to live in Pristina-Skopje-Thessaloniki. In addition to obligations, with Pristina linking of love Rilind, who is the owner of a disco there. "I do not want to reveal details about my private life because so far I've had a bitter experience with the media, always when I was open with them, are presented and many different versions of my statements. Now in the case decided reborn to shut up. I think because of this silence, our continued connection with the long year already. singer so stressed earlier in a statement. Making the middle part of the most controversial singers entertainment, it has always been part of the pink press for different rumors. Relation reborn has kept even the media present singer, but not never officially pronounced, the media has given room for manipulation. Talk past few days for a possible pregnancy Tunes, but it rejected rumors denying such a thing. Here the first born and doubts about the speed a bit as marriage. Couple is not engaged, but only have had a love connection, which apparently will end with marriage. But, our sources indicate that because of "tide" and "flow" during this connection, have forced singer to take a step so important in life. Because of doubts about the aforementioned rumors, we have to wait several months until reborn Tuna and stabilize marriage and see if there really been a surprise pregnancy, or simply double-quick marriage?

GRIMI from Pristina, veil from Milan

Sellma Kasumoviq, known grimerja with Kosovo at the moment, is selected to make the singer grimin day of marriage. Being a trusted collaborators of Tunes years, she believed this Sellmes task i'a. Cooperation with has been very fruitful and events through different clips, after the singer known until now is presented with a very special style. With regard vellos that nuserise, Tuna has decided to purchase the dress in Italy. An interesting model and very expensive, commissioned by the Milan will enlighten the body of the singer on April 4, the day when that changes the status of civil beqarise ending. Decision to buy this dress in Milan, the singer has taken with the sole purpose not want to break relations with the Albanian Kreator. With all Kreator Tuna is on good terms ranging from Joni Peci, Valdrin Sahiti of many others, after all has friends, so could not decide which to make that message for dress and the final solution has been vellos messages in Milan. As a surprise for her fans, singer has decided that a few days before marriage and do a set of photographs, wearing the white veil. Tuna is known as singer of surprises, this makes for fans with the only goal after the marriage ceremony will be mainly without the presence of media and pictures would delete kurreshtjen realized the fans regarding marriage that day looks like singer with the white dress. Some pictures will be published exclusively in the Panorama Plus ".

INVITATION TO ARTISTS TO NEXHMIJE PAGARUSHES

The ceremony will be more magnificent predicting the arrival of a large number of guests, most of them Vip-a high ranking. Wedding will be organized in one of luxury hotels and expensive in Macedonia, in "Alexander Palace". Once that was reborn father is a professor at the University of South-East Europe in Tetovo Macedonia ambassador and at the same time, certainly among elite invitees will be the Albanian and Macedonian politicians, not excluding the foreign and local diplomats. On the other hand, Tuna a singer with more friends in Albanian and Macedonian estraden, large numbers of them will be present on that evening. Not yet learned that kudh will entertain the participants, but given that honor many guests will be singer, surely everyone will give their contribution as lies. As invitations to guests, singer is supposed to make a pleasant surprise for them. By avoiding simple invitations via SMS or written, has elaborated Tuna song "Our Marriage" to Nexhmije Pagarushes will receive this cd in the form of invitation for wedding party.

DECIDES couple live in PRISTINA

Until now Rilind and Tuna have cohabitate in a flat in Pristina until the decision is received and marriage. Because of their work activities and have chosen as a dwelling Pristina. A luxury apartment regulated according to taste and desire that the couple in a suburb of Pristina, will be their gardens in the future. While he announced commercialize new album and to organize the celebration on the occasion of 10th anniversary of career, marriage ceremony was important for the singer, prompting plans regarding music. After the ceremony ended and start a normal life in cfit, ended singer is recording songs and clips and then publish the album and many new surprises regarding music.
]]

Tuesday, 2 March 2010

Tuna Martohet me 4 Prill!

Tuna dhe Rilind Reka
/tuna dhe rilind reka, photo public domain/

Tuna, behet nuse muajin e ardhshem!

"Rilindi eshte nen stres per shkak te dasmes, eshte i zene dhe nuk duhet ta shqetesojme" – ka deklaruar per nje te perditshme maqedone ne Shkup ambasadori i Republikes se Maqedonise ne Bruksel, njekohesisht babai i burrit te ardhshem te Tunes, Blerim Reka /perndryshe vjehrri i ardhshem i Tunes - teni/.

Kengetarja nga Shkupi Altuna Sejdiu e njohur si Tuna, do te martohet me 4 prill ne hotelin ‘Aleksander Palace’ ne Shkup. Te gjitha pergaditjet rreth dasmes jane ne perfundim e siper por nuk behet e ditur se kush do ti argetoje prej estrades shqiptare ciftin e ri ne diten me te lumtur te tyre. /shqipmedia/mars 2010/
- - - - - - - - - -
+tag: rilind reka altuna sejdiu
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Tuna, becomes bride next month

"Rilind is under stress because of the wedding, is busy and should not be disturbed" - has declared for a daily newspaper in Skopje the Ambassador of the Republic of Macedonia in Brussels, simultaneously father of Tuna's future husband, Blerim Reka (otherwise the future father-in-law of Tuna).

Singer from Skopje Altuna Sejdiu known as Tuna, will marry on April 4 in hotel "Aleksandar Palace" in Skopje. All wedding preparations are in place but it remains unknown who will entertain the Albanian new couple on their most happiest day.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online