All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Rudina Magjistari. Show all posts
Showing posts with label Rudina Magjistari. Show all posts

Sunday, 25 August 2013

Revista PALOMA - 24 Gusht 2013

Revista PALOMA - 24 Gusht 2013
Revista PALOMA, 24 Gusht 2013
 • Aurela Gace thyen premtimin, martohet me 15 shtator
 • Xhensila Myrtezaj: Nuk jam shtatzene! Ju tregoj pushimet tona si "muaj mjalti"
 • Silva Gunbardhi ne nje lidhje dashurie me kolegun e saj Dafi?
 • Revolt Klan: Si ia dolem te behemi te suksesshem ne te gjithe Europen"
 • Xhesika Polo: Edhe pse e re, perballja me zhgenjimin ka qene e dhimbshme!
 • Almeda Abazi pjese e sezonit te ri te "Sulltani i Madherishem"
 • Flori Mumajesi: Qytetar nderi i Korces duhet bere Mihallaq Andrea, jo nje kitarist i huaj qe nuk i dime emrin.
 • Daniele Meo: Jam djale per shtepi!
 • Zgjidhet "Miss Universe Kosova", por rrezikon garen
 • Albana Osmani nis biznesin e saj
 • Oriela Nebijaj: Nuk do te jem me pjese e "Vila 24"
 • Rudina Magjistari u thote "po" milionave te Lotarise Kombetare
 • Shpetim Saraci, ishemi ne tru

Sunday, 14 July 2013

Rudina Magjistari, zhytet ne nje shkume gjigante...

E veshur ne nje “shkuma party” ne Jale

Moderatorja e emisionit te pasdites ne “Tv Klan”, Rudina Magjistari, eshte fotografuar keshtu ne plazhin e Jales keto dite te nxehta, ne nje “shkuma party”, nje menyre argetimi shume e perhapur ne plazhet e Jugut te Shqiperise per oret e mesdites. Rudina e ka postuar vete kete foto ne profilin e saj zyrtar ne facebook, ndersa ka qene e veshur dhe ne shoqerine e drejtorit te Programacionit ne “Tv Klan”, Bert Dumani, dhe fituesit te “Big Brother 1”, Arber Cepani. Ajo e ka shoqeruar foton me komentin: “Te qendrosh serioze gjate nje shkuma party eshte shume e rendesishme”. Thuhet se Rudina ka qene duke xhiruar puntaten e fundit te programit te saj per kete sezon. Nderkohe qe Rudina po jeton nje lidhje te bukur dhe te konsoliduar me kampionin kosovar te kik-boksit, Xhavit Bajrami, me te cilin kane dhe nje biznes te perbashket ne Tirane, qytet ku do te vazhdojne jeten si cift. Ata kane planifikuar martese dhe sjelljen ne jeten te femijes se tyre te pare se shpejti.

Saturday, 13 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 13 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 13 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 13 Korrik 2013
 • Anaidi, surprizat e ditelindjes me Samanten. Mbush 28 vjec, femrat me te cilat festoi per 12 ore rresht. Anaidi: E kam veshtire te bie ne dashuri, Samanta po ashtu. Samanta: Me Anaidin ditelindjet ne nje dite, ja si i festuam bashke.
 • Joana fotografohet topless
 • Pushimet aktive te Lorik Canes ne Dhermi, fotot...
 • Vigani dhe Franceska, relaksohen te dy ne plazh
 • Incident ne restorantin e pronarit kosovar ne Nju Jork, klientja zhvishet topless. Lajmi i pazakonte ben xhiron e mediave te botes
 • Rita Ora provokon ne muajin e Ramazanit
 • Orinda Huta fryn buzet
 • Iliri i "BB6" me Anisen ne Paris
 • Elvana pas dobesimit shfaqet me bark te skalitur
 • Seldi pas klipit "Jam bo tape", fton te fejuaren te pine bashke ne Tirane
 • Juli: Ju rrefej takimin me Berishen, u mallengjye kur pa tatuazhin

Sunday, 5 May 2013

Rudina dhe Xhaviti, hapin biznes te perbashket ne Tirane...

Rudina Magjistari & Xhavit Bajrami
Rudina dhe Xhaviti ne ditelindjen e Nines se Inva Mules
Kampioni i kik-boksit, Xhavit Bajrami dhe prezantuesja e njohur po hapin biznes ne Tirane, nderkohe qe planifikojne martesen

Rudina, jeta e re ne Tirane me sportistin kosovar

Moderatorja Rudina Magjistari dhe kampioni kosovar i kick-boksit, Xhavit Bajrami, tashme po bejne plane serioze per jeten, ndersa shihen gjithmone e me shume bashke keto kohe ne Tirane. Rudina e nisi vitin 2013, me nje rrefim te rendesishem personal per veten, historine e dashurise ne lidhjen dyvjecare me kampionin e kick-boksit, Xhavit Bajrami me origjine nga Kosova, por qe ben karriere ne Zvicer. Moderatorja e “Tv Klan” vendosi ta rrefente vete historine e saj ne emosionin “Zone e Lire” te Arian Canit, duke e pershkruar si nje njohje qe nisi nga nje mesazh i ardhur ne facebook, dhe qe pas takimit u konsiderua nga te dy “dashuri me shikim te pare”.


Monday, 4 March 2013

Revista PALOMA - 2 Mars 2013

Revista PALOMA, 2 Mars 2013
 • Nje fillim i ri per Bjordin: E kam mbyllur me te shkuaren!
 • Jeta Faqolli: Kur je singell mungon seksi i rregullt!
 • Big Brother: Arsimi ndahet nga e dashura per t'u futur ne "Big Brother"; Iliri i BB, i dashuruar me nje 61-vjecare; Elena ne shtepine e BB, pa breke
 • Arbana Osmani: Nuk jam shtatzene!
 • Blendi Fevziu rrefehet per pas-kuintat e "Opinion", familjen dhe pasionet. "Personazhet e showbiz-it, qesharake dhe false
 • Rudina Magjistari, prezantuese e "Gjeniut te Vogel"
 • Alisa Braho ne lidhje dashurie me ish-te fejuarin e Ingrid Gjonit
 • Sekretet e banoreve te "Big Brother Albania 6": Olta eshte vegjetariane; Marselino, zhigoloja brenda shtepise?; Anaidi ushtron Taekwondo; Eldora, infermiere per te kuruar talasemine?; Banoret dyshojne per Blendin, ai nuk eshte "vetvetja"; Kanuni prish lidhjen e dashurise se vajzes nga Miloti; Elena ose "Hirushja e 100 pale kepuceve"; Altina nga Kosova, tifoze e cmendur e Real Madrid...
 • Enxhi Nini: Do t'i rikthehem skenes shqiptare!

Sunday, 3 March 2013

Rudina Magjistari, prezantuese e "Gjeniut te Vogel 5"...

“Gjeniu i Vogel”, ne momentin e fundit i hiqet prezantimi Olta Bokes, vendoset Rudina Magjistarit

Spektakli i njohur i talenteve te vegjel “Gjeniu i vogel” nis edicionin e peste te henen ne mbremje ne TV Klan, nderkohe qe ju zbulojme emrin perfundimtar te prezantueses se ketij edicioni, qe do te jete Rudina Magjistari. Organizatoret e ketij spektakli, ku jane ne gare talentet e vegjel te muzikes, kane menduar fillimisht ta zevendesojne moderatoren Suela Demiri me kengetaren e re Olta Boka. Ishte vendosur nga ata qe me moderimin e ketij show kete vit te angazhohej nje kengetare e re, e cila po ashtu e kishte provuar eksperiencen dhe emocionin e audicionit publik, pikerisht Olta. Por, pas disa provave ne skene, organizatoret kane konstatuar qe Olta nuk ka mundur dot t’i kape normat e prezantimit. Keshtu qe, ne momentin e fundit, kane gjetur nje zgjidhje te shpejte, duke vendosur perfundimisht Rudina Magjistarin ne pozicionin e moderators se “Gjeniut”, qe hap siparin te henen ne TV Klan.


Saturday, 2 March 2013

Revista PANORAMA PLUS - 2 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 2 Mars 2013
 • "Big Brother": Marselino, jeta e djalit qe shiste seksin me para. Zbulohen talasemikja, i martuari dhe sekrete tjera
 • Merr fund martesa e djalit te Fatos Nanos, kerkesa per divorc mberrin ne Gjykate
 • Ermali, ja me ke e ka zevendesuar Francesken, zbulohet e dashura e re
 • Albano: Femrat enderrojne super meshkuj, pastaj martohen me ne. Aktori i humorit tek "2XL", zbraz gjithe humorin dhe ironine e tij per veten, femrat, artistet dhe politikanet
 • "Big Brother"; Flet i dashuri, fotografi Endrit Mertiri: Ju rrefej si e njoh une Elenen; Shpendi, milioneri nga Kosova qe kycet ne "Big Brother"; Pasioni i Arsimit per te fotografuar femrat seksi, flet ish-e dashura
 • "Big Brother", sekretet tjera; Eldora: Jam talasemike; Iliri: Di 1000 tekste kengesh permendesh; Anaida: Ushtroj Taekwondo; Xhimi: Jam i martuar; Elena: Ne moshen 4 vjecare ka pire duhan per arsye shendetesore; Altina: Jam fanse e Real Madridit; Shpendi: Prej 11 vjetesh kujdesem per nje person me nevoja specifike; Joana: Kam 100 pale kepuce; 

Revista BLUETOOTH - 2 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 2 Mars 2013
 • "Big Brother"; Zbulohen sekretet per kater banoret. I dashuri: Televizioni genjeshter, Elena kishte mbathje; Bashkeshortja: Marselino zhigolo?! Ky eshte sekreti yne; Iliri deklaron: Seks me nje 61-vjecare
 • Djali i Jozefines, ne lidhje me nje modele. Zbulohet e dashura e Genar Topallit me Eva Muratin. Vajza prezantoi koncertin kunder dhunes, me 14 shkurt
 • Behen prinder: Valbona Coba, Sidrit Bejleri, Enxhi Nini
 • Kastro Zizo: Erleta e semure psikike, me gruan e pare i kam mire punet! "Me perzuri si nje qen rrugesh. Do martohem perseri!"
 • Arbana Osmani e mohon: Nuk jam shtatzene!
 • Vjen ne jete Ermeli, "shpresa" e Sidrit Bejlerit
 • Zbulohen sekretet e banoreve te Big Brother: Elona praktikon Taekwondo, Olta eshte vegjetariane, Elena vajza qe ka pire cigare 4 vjece, Altina e cmendur per Real Madridin

Sunday, 17 February 2013

Revista PALOMA - 16 Shkurt 2013

Revista PALOMA, 16 Shkurt 2013
 • Rudina Magjistari: Dashuria ime e re... "Klubi i librit" - larg thashethemeve, prane leximit
 • Rita Ora lezbike: Nuk me interesojne meshkujt, dua gruan time...
 • Orgesa Zaimi rrefen eksperiencen e saj si nene e re. Femija i bashkon partneret, nuk i ndan ata!
 • Tuna i pergjigjet Noizy-t: "Ti s'ke organ gjenital"
 • "Mbete ti nje brenge" ... pas daljes nga Big Brother! Olsi dhe Najada, Adelajda dhe Bjordi, Mirjeta dhe Marieli, Poli dhe Ina, Erioni dhe Bertina, Ermela dhe Ervini, Arjoni dhe Anjeza, Seldi dhe Domenika, Graciano dhe Lorena, Rezarta dhe Jetmiri, Franceska dhe Ermali.
 • Blerim Destani: Nese s'do te isha bere aktor, do isha futbollist!
 • Sonila Meco: Nuk kam ikur nga "ABC News", kam marre pushime per doktoraturen
 • Genta Ismajli ne jurine e "Gjeniut te Vogel"
 • Arbana dhe Ledioni shijojne festivalin e filmit ne Berlin
 • Arjon Muca i deshperuar, ne kerkim te qenushit te humbur

Monday, 21 January 2013

Revista PALOMA - 19 Janar 2013

Revista PALOMA, 19 Janar 2013
 • Nora Istrefi: Ju rrefej sekretin e trupit tim!
 • Ani Saliasi shqiptari seks simbol ne Hollivud
 • Zanfina Ismajli denohet me 16 dite burg!
 • Albana Osmani: Nuk me intereson cfare thote Zhaku! Per mua mund te dale edhe me parulla!
 • Kush eshte Xhavit Bajrami, djali me te cilin eshte dashuruar Rudina Magjistari
 • Klaudia Veseli, ish-banorja e BB5: Nuk i duroj dot meshkujt metroseksuale!
 • Dieta e re dhe e shpejte per te humbur kilet e Vitit e Ri. Kater femra te famshme tregojne dietat e tyre: Orgesa Zaimi, Armina Mevlani, Viola Spirro, Greiss Petrovic
 • Rita Ora per pushime me Snoop Dog ne Tailande
 • C'do Bleona Qereti me Ben Affleck?
 • Facebook-u, vend sherri per VIP-at: Iva Tico vs Alketa Vejsiu, Ledri vs Dafina Zeqiri, Iva Tico vs Zhaku, Bledi Strakosha vs fotografi i Joni Pecit, Zhaku vs Albana Osmani, Vali Corleone vs Shkendije Mujaj vs Tuna, Flori Mumajesi vs Rovena Stefa, Blero vs Elvana Gjata vs Thumb, Flori Mumajesi vs Vedat Ademi

Monday, 14 January 2013

Kosovari luftarak qe ia mori zemren Rudina Magjistarit

Ai ka lindur në Dumosh të Podujevës, por që në moshën e vogël ka emigruar në Zvicër, ndërsa sot llogaritet si një nga kampionët e sportit luftarak, kik-boks.

Ky është Xhavit Bajrami, i cili vetëm nëpërmjet një mesazhi në ‘Facebook’ ia ka marrë zemrën bukuroshes së ekranit shqiptar, Rudina Magjistarit.

Kampioni kosovar, i cili nuk u bë futbollist, por sportist luftarak, jeton në Zvicër, ndërsa shumë shpejt mund të presim ndonjë fejesë apo martesë me gazetaren e ëmbël.

Xhaviti nga biografia e tij sentimentale nuk është folur se ka qenë në lidhje me ndonjë vajzë, të paktën publikisht, ndërsa Rudina ka qenë e lidhur me kreun e PS-së, Edi Rama.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Forum battle that took his heart Rudina magician

Saturday, 12 January 2013

Revista BLUETOOTH - 12 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 12 Janar 2013
 • Pirro Cako: Me Inven tani jemi miq! "Pas divorcit pati nje periudhe traumatike, por me vone u pajtuam"
 • Rudina Magjistari: Ishte dashuri me shikim te pare. U njohem ne Facebook! Moderatorja rrefen lidhjen me kampionin e kick box-it, Xhavit Bajrami
 • Aksidentohet Franceska, ne makine me vellain e te dashurit
 • Laura Vorpsi zedhenesja (jo vetem) e bukur e PD: Jozefina Topalli, e preferuara ime. Argita Berisha, fisnike. "Jam e fejuar dhe shume e lumtur"
 • Silvana Brace: Rikthimi ne ekran nuk eshte ne doren time!
 • Modelet shqiptare qe konkurrojne "Victoria Secret"
 • "Te besh ekonomi" me Aurora Sulcen. Gazetarja e "News 24" tregon risite qe do te sjelle programi i ri
 • Sekreti i Sonit?! Palestra!
 • Corleone i zhgenjyer: Ne Kosove 99% pa karakter, me tradhtaret ne glob
 • Adelina Berisha ne vend te kengeve publikon vithet

Monday, 7 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 7 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Diellza Kolgeci, vjen me nje kalendar te vecante per vitin 2013 te realizuar ne formatin bardh e zi.
 • Zana Krasniqi raportohet te jete 3 muajshe shtatzene me nje biznesmen nga Londra.
 • Nora paralajmeron, se shpejti videoja e re "Big Love" ne bashkepunim me Vig Poppen, ndersa kenga eshte promovuar ne programet festive per Vitin e Ri
 • Bertan Asllani, shkruajne mediat, do te paraqitet me nje rol ne serialin e famshem turk "Sulltani i Madherishem"? Keto shkrime bazohen ne fotot qe kengetari beri me personazhet kryesore te ketij seriali turk. Mirepo, Bertani ka mohuar keto thashetheme se do jete pjese e serialit turk, duke thene se jane vetem foto dhe kaq.
 • Tuna ne lidhje me reperin e Babastars, Cozman? Sipas Telegrafit, fqinjet e kengetares kane pare reperin disa here duke dalur nga banesa e saj.

Saturday, 5 January 2013

Revista BLUETOOTH - 5 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 5 janar 2013
 • Odeta Nishani: 2012-ta, viti i ndryshimeve, tryeza e festave, pershesh me gjel deti
 • Rudina Magjistari, zbulohet lidhja me kampionin e kickbox-it, Xhavit Bajrami. E dekonspirojne koleget e "TV Klan": Ai e sjell dhe e merr nga puna!
 • Zana Krasniqi shtatzene?
 • Almeda Abazi dashuron kengen e Nores
 • Albana Osmani pozon me presidenten e "Top Media"-s
 • Jonida Vokshi, imazh i kalendarit te vitit 2013
 • Julka dhe Andi me te dashuruar se kurre
 • Dafina Zeqiri e provon me reggae
 • Jonida Maliqi ndryshon destinacion
 • Nora Istrefi publikon kengen e re
 • Rezarta Shkurta i hyn spiritualizmit
 • Viti i Ri, si e festuan VIP-at; Adi Krasta: Ishim tek gjysherit respektive; VIP-at bashke ne Dubai; Eliza Dushku, dy gezime ne nje dite; Aferdita Dreshaj "ne pune" si dixhej; Kengetaret festojne ne skene; Rita Ora mbyll vitin e suksesit ne Dubai; Vesa feston prane Amit; Kur feston mami Xhemi; Shume dhurata per Ledrin

Monday, 10 September 2012

Ulpiana Lama & Rudina Magjistari, mikesha dhe rivale...

Ulpiana Lama, zbulohen fotot me burrin kosovar dhe rivalen e ekranit

Publiku ishte mesuar ta shihte te dielave te sezonit te kaluar si opinioniste ne panelin e “E diell” ne “Top Channel”, rubrike qe moderohej nga Alban Dudushi. E nga kjo foto qe po botojme, mesojme se mes tyre ekziston me shume se nje marredhenie pune, perderisa Ulpiana se bashku me bashkeshortin e saj kosovar jane me Alban Dudushin duke u argetuar ne nje ambient shtepie. Nderkohe qe publiku e ka ndjekur si opinioniste me Dudushin, tani qe shfaqet si moderatore ne “Pasdite ne TCH”, si nje femer me stil, nxit kuriozitetin per te ditur per jeten e saj jashte ekranit. Shume pak e dine qe ajo eshte e martuar, martese qe e ka bere ne Kosove, pasi atje ka zhvilluar edhe karrieren e saj. Bashkeshorti eshte nga Prishtina dhe quhet Ardian Lama, te cilin mund ta shihni ne keto foto te tyre.

Sherri Bleona vs Rudina...

Bleona zihet me Rudina Magjistarin

Nje tjeter ngjarje qe tashme i perket publikut e jo vetem Bleones dhe Rudines, eshte zenka qe kane pasur keto te dyja pak dite me pare. Pas mberritjes se Bleones ne Tirane, Rudina i kerkoi nje interviste dhe e lane takimin ne “Sheraton”, vendi ku Bleona po qendronte e ku dha edhe konferencen per shtyp. Rudina shkon ne takim rreth 45 minuta me vonese dhe Bleona nuk eshte me disponibel per te, sepse ka lene disa pune te tjera per te bere. Nderkohe qe Bleona e le Rudinen te prese duke u marre me takime te tjera, moderatorja e programit te pasdites ne TV “Klan” i kerkon disi e nervozuar qe te mbaronte se pari intervisten me te e me pas te vazhdonte me te tjeret. Por, Bleona i pergjigjet se ajo eshte vonuar dhe tani i duhet te merret me te tjera pune. Si duket, Rudina nuk e ka duruar kete fakt dhe eshte ngritur nga vendi, i ka rene ne shpatull Qeretit, duke i thene: “Keshtu eshte kur merresh me injorante!”

Tuesday, 14 August 2012

Rudina Magjistari: Jeta ime pas ekranit...

Rudina Magjistari rrefen jeten pas ekranit: S’jam penduar per asgje

Moderatorja e njohur, ne kete interviste per MAPO-n tregon emocionet e para ne ekran dhe rrugen e veshtire te suksesit. “Mendoj qe kam ecur jo pak, por kam ende shume rruge perpara. Duke mos marre asgje si te sigurt, por duke punuar cdo dite, ne sfide me veten dhe duke ndjekur zerin e zemres”

Rudina Magjistari sapo ka mbyllur sezonin e trete te “Takimit te pasdites” ne Tv Klan, dhe keto kohe ia ka kushtuar pushimeve. Ka qene nje sezon teper impenjativ sic thote prezantuesja e njohur “plot me ngjarje, tema, njerez interesante, histori te rralla, emocione te shumta, adrenaline, kenaqesi, pergjegjesi, stres, motivim, energji”. Rudina vjen ne kete interviste duke folur me shume jo vetem per emisionin qe drejton dhe lidhjen me televizionin; per keto gjithmone ka folur me dashuri.

Tuesday, 12 June 2012

Rudina Magjistari: Fustani i bardhe, nje pervoje elektrizuese...

Rudina Magjistari: Ndjesite e fustanit te bardhe

Rudina Magjistari, prezantuesja e dashur e ekraneve shqiptare, ka perjetuar kete jave emocione te vecanta, ndersa eshte gjendur per here te pare nen petkat e nuserise. E zgjedhur nga stafi i “Geraldina Sposa”-s si personazhi qe do te mbyllte kete vit sfilaten me fustanet e reja te nuserise, Rudina ia doli te sfilonte mbi pasarele me sigurine e nje modeleje. Lidhur me kete eksperience, por edhe me faktin ne e imagjinon ose jo Rudina veten me te bardha, ‘nusja e nderit’ rrefen per faqet e “Bluetooth” detajet...

Cilat ishin ndjesite qe ju shoqeruan ne kete eksperience si ‘nuse nderi’ tek “Geraldina Sposa”? Ishte bukur?
Ishte nje pervoje teresisht ndryshe dhe padiskutim ne ate sfilate te “Geraldina Sposa”-s te shnderruar tashme ne tradite, u ndjeva vertet mire. Ne pamje te pare duket e lehte te sfilosh, por s’ishte aspak keshtu te menaxhoje nje fustan aq te madh, me nje vello madheshtore, aq me teper kur duhej te rrotulloheshe (buzeqesh). Por momenti kur ecja ne pasarelen shume pak te ndricuar, nen ritmin e rrahjeve te zemres qe kumbonte ne salle, teksa ndjeja kuriozitetin e te ftuarve per te mesuar se cila ishte e ftuara e nderit e sfilates, ndricimi qe shtohej dalengadale, peshperimat qe u kthyen ne nje reagim te bukur qe mbushi sallen dhe qe kulmoi menjehere me hapjen totale te dritave nen refrenin e famshem “You’re simply the best” te Tina Turner, ishte i mrekullueshem. Mendova qe do kishte qene thjesht nje pervoje argetuese, por ishte edhe shume elektrizuese.

Sunday, 10 June 2012

Revista PANORAMA PLUS - 9 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 9 Qershor 2012
 • Xhemi: Ende nuk kam marre ate qe dua nga ekrani. Shpresoj te prezantoj programin tim te preferuar. Moderatorja e njohur flet per familjen, impresionet e bashkepunimit me Alban Dudushin dhe ambiciet e reja ne ekran per sezonin e ri.
 • Martina Ivezaj perfaqeson Gjermanine ne "Miss World"
 • Netet e Klipit Shqiptar, fiton Aurela Gace me klipin "Tranzit"
 • Ciljeta pas ndarjes nga Aleksandri, kapet mat ne shoqerine e djemve muskuloze
 • 10 muaj pas ndarjes, konflikt mes Krenarit dhe Ledrit. Ndizen gjakrat, ish-i dashuri rreh parnterin aktual te Dafines
 • Ne "Video Fest" fiton Alban Skenderaj, Genta Ismajli pa te mbathura, tregon pjeset intime.
 • Ja kengetaret qe stonuan ne "Top Fest 9"
 • Elhaida Dani: Ende s'e besoj qe jam une fituesja e "Top Fest" 
 • Argjentina Ramosaj: Te gjithe prisnin fitoren time ne "Top Fest"
 • Besa Kokedhima: "TF" mundesi e mire promovimi per artistet e rinj

Revista BLUETOOTH - 9 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 9 Qershor 2012
 • Rudina Magjistari nuse. "Ndjesite e fustanit te bardhe"
 • Agron Llakaj, braktis "Klanin" per "Vizionin"
 • Genta Ismajli shfaqet ne festival pa te brendshme?!
 • Zbulohet lidhja e Dren Abazit dhe Armina Mevlanit
 • Ish-i dashuri i Dafines rreh Ledrin, Noizy ironizon ne vargje reperin rival. Krenar Cocaj i ben prite Ledrit, shkaku xhelozia.
 • Vedat Ademi: Kengen ia dedikova gruas, enderroj te behem baba!
 • "Dancing With The Stars", gjysemfinalja i kushtohet 100-vjetorit te Pavaresise, fituesi i ketij edicioni merr nje apartament. Performance surprize e Argjentina Ramosaj. Arjan Konomi dhe Bertina spektaktoret "VIP".Kurioziteti i Elvanes!
 • Ornela Bregu mbledh miqte e "Dancing"
 • Ermal Mamaqi fiton ndeshjen perballe Strakoshes dhe Shaqirit
 • Aurela Gace fiton cmimin e madh te "Neteve te Klipit"

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online