All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ryva Kajtazi. Show all posts
Showing posts with label Ryva Kajtazi. Show all posts

Tuesday, 22 October 2013

Kur do behet nuse Ryva Kajtazi?

Ryva Kajtazi by Veton Osmani
Deshiron dasme tradicionale

I dha fund beqarise duke e kurorezuar dashurine e saj me fejese. E sic e kerkon tradita, Ryva Kajtazit i takon tani te mendoje per diten e marteses. Mirepo angazhimet e shumta dhe bashkejetesa me te perzgjedhurin e saj e kane bere qe kengetarja nje here per njehere te mos e kete ne plan kete ceremoni.

“Nuk e kemi planifikuar ende diten e dasmes. Une dhe i fejuari im bashkejetojme dhe nuk po na duket interesant njehere per njehere te flasim per dasme. Pastaj aty jane edhe angazhimet tona te shumta qe pak po e shtyjne kete gje”, ka thene ne fillim te bisedes kengetarja. Por Ryva nuk e ka perjashtuar deshiren qe nje dite edhe ajo te vishet me fustanin e nuserise.

“Sigurisht qe kam deshire ta shenoje dashurine time edhe me dasme dhe sigurisht qe si cdo vajze tjeter edhe une kam qejf te behem nuse. Mirepo tani per tani nuk e kemi planifikuar kete gje. Une pelqej spontanitetin dhe besoj qe edhe planifikimi i dites sone do te behet ne menyre spontane”, ka shtuar kengetarja, duke theksuar se pelqen qe dasma e saj te kete nje doze te zakoneve tona tradicionale. /nita brisku/

Wednesday, 8 May 2013

Ryva Kajtazi, mbetet pa celular, i grabitet vetura...

Ryva Kajtazi
Vidhet Ryva Kajtazi

Kengetarja kosovare Ryva Kajtazi eshte bere pre e nje episodi aspak te kendshem. Pak dite me pare asaj i eshte thyer dhe grabitur makina ne nje nga lagjet e Prishtines.

Vjedhja ka ndodhur ne oret e para te dites, nderkohe qe Ryva kishte dale nga makina dhe brenda kishte lene edhe canten, bashke me celularin.

Grabitesit pasi kane thyer xhamin, kane marre gjithcka kishte brenda ne makine dhe jane larguar.

Pasi eshte kthyer ne makinen e saj dhe ka pare cfare ka ndodhur, kengetarja eshte ndjere shume keq, megjithate ne fund e ka kaluar gjithcka duke ngushelluar veten se te pakten demet kane qene vetem materiale dhe asgje fizike. /revista paloma/

Sunday, 5 May 2013

Revista PALOMA - 4 Maj 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 4 Maj 2013
 • Angela Martini: Te gjithe meshkujt kerkojne te dalin me mua!
 • Elena Lika: Te flesh me dike ne "Big Brother" nuk eshte njesoj si te flesh jashte
 • Ditelindja "dasme" e vajzes se Inva Mules
 • Endri Xhafo, sherr me drejtuesit e "AS", nderpret emisionin ne mes te sezonit
 • Dajana: Grate ankohen se po i ndaj nga burrat! Ermali: Fanset kerkojne te bejne femije me mua!
 • Simone Pigliacello: Femra qe kam dashur me shume ne jete ka qene shqiptare!
 • Vildane, Tika, Emina pushtojne reklamat e huaja
 • Bombe ne familjen e kengetarit Ylli Limani
 • Nik Xhelilaj, pjese e nje tjeter telenovele turke
 • Alkena "i propozon martese" Pandeli Majkos
 • Vidhet Ryva Kajtazi
 • Grupi "Korn", logo flamurin shqiptar

Friday, 1 February 2013

Ryva si nje Merlin Monro


Thuhet se te bie ne duart e fotografit Veton Osmani, cilado femer qofte, del nga studio e tij me nje super foto.

E, ne fakt, kengetarja dhe aktorja Ryva Kajtazi eshte rikthyer serish ne studion e fotografit per te realizuar nje set tjeter fotografik dhe ku duket se tashme ajo eshte transformuar ne nje stil Merlin Monro.

Nuk dihet se sa ka arritur ne kete foto t’i perngjaje aktorja kosovare dives se Hollivudit, por tendenca eshte dhe duket mjaft bukur. Ryva tashme ka disa jave qe e ka ndryshuar statusin, pasi eshte fejuar./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ryva as Merlin Monro

States that fall into the hands of the photographer Veton Osmani, any woman whatsoever, arising from his studio with a super picture. And, in fact singer and actress Ryva Kajtazi is back again in the studio of the photographer to perform another set file and where it seems that now it has been transformed into a Marilyn Monroe style.

Thursday, 20 December 2012

Ryva Kajtazi fejohet!

Kengetarja dhe aktorja kosovare, Ryva Kajtazi, eshte fejuar me te dashurin e saj Fidan Rexhepi, pas nje lidhje dyvjecare, raporton Telegrafi.

Mesohet se fejesa ka ndodhur ne te ashtuquajturen "date te shenjte" me "12.12.12", nje date qe ka shenuar nje rekord rastesh te fejesave dhe martesave kete vit.

Ceremonia ka ndodhur ne ambientet e restorantit "Gizzi Exclusive" ne Prishtine, ku te pranishem kane qene vetem familjaret e ciftit, jashte vemendjes se mediave.

"Ata kane qene ne lidhje per me shume se dy vite, dhe ne nje dite te thjeshte, gjate nje bisede te dy kane vendosur qe menjehere diten e neserme te fejohen, keshtu duke mos organizuar asnje ceremoni madhore, por vetem familjet e tyre”, ka thene nje burim.

Ryva me heret ka qene ne nje lidhje me moderatorin dhe kengetarin Driton Siqeca. /Albavipnews/

Saturday, 15 December 2012

Ja si na vijne femrat VIP per Vit te RI

Organizimeve, apo siç njihen ndryshe regjistrimet për të qenë në një program festiv, apo edhe në një kasetë CD festive të ndonjë produksioni këtë vit, jo të gjitha femrat VIP u kanë thënë Po.

Dëgjuam se këngëtarja Rona Nishliu i ka refuzuar këto xhirime, apo edhe Adelina Berisha, ku kjo e fundit kishte thënë se janë “maltretime” të jesh në këto.

 Por, femrat VIP të shumta kanë qenë ato që të paktën organizimet në një program festiv televiziv nuk i kanë refuzuar, por të gjithëve na intereson se si do të duken ato në këto net festive, dhe me çfarë dukje dhe veshje do të na vijnë para syve tanë si teleshikues.

 Ne siguruam këto foto ku na vijnë femrat VIP të veshura kështu. Dëgjuam se këtë vit në shumë organizime, pothuajse në të gjitha që mbahen për mbrëmjet festive, do të marrë pjesë Mihrie Braha së bashku me bashkëshortin e saj, madje edhe motrën e saj Lorën.

E veshur me të bardha ka bërë një përzgjedhje të bukur të paktën kështu duket Mihria që sapo ka mbushur 45 vjet. Edhe Rovena Stefa duket shumë bukur me fustanet e saja të preferuara, apo edhe Genta Ismajli, e cila e veshur me të zeza, ka preferuar stilin e të çarës së fustanit, për të treguar këmbën.

Friday, 19 October 2012

Ryva Kajtazi ishte e ftuar ne ZHSHA 2012

Në një të përditshme kosovare ishte shkruar se këngëtarja Ryva Kajtazi nuk kishte marrë asnjë ftesë për të qenë në spektaklin Zhurma Show Awards 2012, që sipas mendimit të këngëtares ajo ishte nominuar dhe miqtë e saj i kishin treguar.

Por në kontaktin se sa e vërtëtë është se nuk është ftuar këngëtarja Kajtazi, e cila vitin e kaluar u nderua me dy cmime nga ky event, me organizatorët, ata na treguan se aspak nuk është e vërtetë, dhe se Ryva po gënjen.

Ajo është ftuar dhe jo vetëm një herë por disa herë nga drejtoresha artistike e këtij eventi, por edhe ka qenë e përzgjedhur që të këndonte në një kolazh muzikor në ZHSHA 2012, por e ka refuzuar sipas saj se ka disa punë, dhe se në natën e 15 tetorit do të ishte në Zvicër.

Por ajo në natën e së hënës është parë në after party, ku kishte ardhur për të uruar Labin e RTV21 pasi ai festonte me një grup të tij ditëlindjen. Ndërsa spektaklin e nderuan emrat e njohur të muzikës shqiptare, por pa harruar edhe emrat e rinj të cilët si gjithmonë përkrahen nga Zhurma Show./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ryva Kajtazi was invited to ZHSHA 2012

Thursday, 23 August 2012

Ryva Kajtazi, pas "Nates" premton nje duet...


”NATA” E RYVES

Pothuajse gjithmone i ndez turbinat gjate veres. I tille eshte edhe klipi i saj i fundit “Nata’, kenge e cila ka pasur nje sukses te konsiderueshem. Deri tani ka pasur afer 40 000 klikime ne youtube.com. Kengetarja thote se pritet qe se shpejti te realizoje edhe nje duet me nje kengetar, por ende nuk eshte percaktuar me cilin.

Kengetarja Ryva Kajtazi sapo ka realizuar kengen "Nata" (”Ryva Kajtazi - Nata”), te ciles i ka bashkengjitur edhe nje videoklip.

Monday, 13 August 2012

Ryva Kajtazi ne kete vere thote "nata" (Video)

Këngëtarja seksi, Ryva Kajtazi, ka sjellë projektin e saj më të ri, të titulluar “Nata”.

Kënga e bukur është realizuar nga Don Arbas, kurse Ryva nuk shfaq shenja të ndryshimit në peformanca.

Kjo vërehet nga videoklipi mjaft artistik realizuar nga produksioni ASHA, kurse si zakonisht bukuroshja shfaqet shumë hot, por komente te tipit: "Qyre Ryvën qysh e ka desht instrumentalin e kangës të DJ Antoin-it "Welcome to St Tropez"-kishte shume ne kanalin e Youtube .

Megjithese eshte vere ajo i kendon nates, me siguri ndonje nate te nxehte verore./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Advertise on this summer Ryva says "night"

Sexy singer, Ryva Advertise project has brought its newest, titled "Night".
Beautiful song is performed by Don Arbas, while Ryva reveals signs of change in peformanca.

Monday, 27 February 2012

Ryva Kajtazi xhiron klip me Metin e BB5 (Video)

Sapo ka dalë në treg edhe videoja më e re e këngëtares Ryva Kajtazi, ku duket një ritëm i njëjtë me këngën “Hajde zemër”, sepse dhe autori i muzikës është i njëjti. Por në këtë video përvec modelëve të tjerë kosovar, bie në sy edhe personazhi që është aktual dhe i famshëm në “Big Brother Albania 5”, Meti.

Konkurenti i këtij reality-show ka marrë pjesë në këtë video vetëm pak ditë para se të hynte në BB5. Videoklipi i Ryva Kajtazit me titull “Duhemi” është realizuar nga produksioni kosovar “Asha”, ndërsa për veshjen e saj është kujdesur stilistja Flutura Dedinja, ku Ryva e ka shfrytëzuar edhe veshjen, fustanin me gurë të kuq, që kishte në programin e Labit në RTV21./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ryva Kajtazi  lap clip with Meti of the BB5

Wednesday, 4 January 2012

Ryva Kajtazi Shume Hot ne rolin e Lejla's...

Ryva Kajtazi “dheze” me rolin e Lejla-s ne “Kafeneja Jone”

Kengetarja dhe se fundmi edhe aktorja e serialit komiko-satirik Kosovare “Kafeneja Jone”, Ryva Kajtazi po “dheze” me rolin e saj si “Lejla” ne kete serial. Aktorja dhe krijuesja e hitit “Hajde Zemer” eshte paraqitur me nje rol mjaft sharmant dhe terheqes ne kete serial, si rezultat i gjithe kesaj personazhi i Ryves ne “Kafene” si “Lejla” po thyen gjitha tabute e sondazheve. Kengetarja eshte e njohur edhe me rolin e saj si Viki ne serialin “Cimerat” serial ky qe ishte prodhim i RTV21 ne bashkepunim me “Zero Pozitive”./grazzi/janar 2012/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ryva Kajtazi "hot" with Lejla's role in "Kafeneja Jone"

Wednesday, 16 November 2011

Ryva Kajtazi Humb 8 Mije Euro ne Lojra Fati...?

Ryva humb 8 mije euro ne lojra, peng makinen

Kengetarja e cila kete vit ishte vertete ne listen e kengetareve me ne forme, Ryva Kajtazi si duket i ka ecur mire me muzike, por nuk i ecen kur luan ne lorja fati.

“Zhurnal Plus” meson se Ryva ka humbur 8 mije euro dhe si duket nuk ka pasur ti paguaje dhe i eshte marre makina si peng. Nuk dihet se si ka mundur te vije deri ne kete humbje, por ne na vjen keq me shume per makinen e saj sepse tashme i duhet te ece ne kembe, ose me taxi. Dhe sikur nuk i ka hije shume nje kengetareje dhe nje aktoreje te endet keshtu.

Urojme qe hereve te tjera Ryva te kete me shume fat ne keto loja. /zhurnal/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ryva lost 8 thousand euros in games, car seized

Singer, which this year was really on the list of singers on the form, Ryva Kajtazi has apparently done well with music, but not goes well when playing fortune games.


Friday, 14 October 2011

Ryva: Sivjet Do Lansoj Vetem Singla...

Ryva se shpejti me kenge ritmike

Pas angazhimeve te njepasnjeshme dhe krijimeve qe ajo pati gjate sezonit veror, Ryva Kajtazi tashme ka nisur punen edhe krijimet e radhes.

Aktualisht ajo eshte duke punuar rreth kenges se re te cilen meton ta lansoje gjate festave te fund vitit.

“Koheve te fundit jam ne pergatitje per festat e fund vitit. Jam duke e realizuar nje kenge te cilen eshte duke e punuar Don Arbas. Besoj qe kenga do te jete nje kenge ritmike e cila do te pershtatet tamam per festat e fund vitit”, ka thene kengetarja per “Infopress”.

Ndonese fokusin e ka orientuar drejte kenges se re, Ryva le mundesine e hapur edhe per nje album kengesh ani pse, sipas saj, nje gje e tille mund te ndodhe vetem gjate viti te ardhshem.

Sunday, 26 June 2011

Genta, Nora, Tuna dhe Ryva Pushime "Belesh" ne Turqi...Genta, Tuna dhe Nora, tri ‘agjentet’ seksi me mision ne Turqi

Kur vendosin t’i kalojne pushimet verore nuk i tregojne askujt, per shkak se kane frike nga fotografet tane se mos i kapim mat ne ndonje vend te papershtatshem. Kane vendosur te udhetojne si grup per ne Antalya te Turqise dhe jo vetem per pushime, por edhe per pune. Behet fjale per disa kengetare te njohura e te dashura per publikun shqiptar. Genta Ismajli, Tuna Sejdiu dhe Nora Istrefi jane tri nga kengetaret te cilat tashme po qendrojne ne shtetin turk per realizimin e disa reklamave per nje kompani kosovare, si dhe disa emisione per Televizionin 21. Televizioni ne fjale, se bashku me nje ekip te madh, perfshire kameramane, grafiste e montazhere, kane udhetuar drejt Turqise ku shkojne gati cdo vit per realizimin e disa reklamave. Reklamat jane per kompanite ajrore, emisionet televizive, intervista ekskluzive per ata, si dhe per realizimin e disa xhirimeve muzikore, sic ndodhi disa vite me heret, kur ne te njejtin ekip kishte udhetuar grupi humoristik Stupcat, kengetaret Leonora Jakupi, Big Mama etj.

Sunday, 6 June 2010

Edhe Ryva Kajtazi e Pakenaqur me Videofestin Muzikor!


/photo public domain/

Hipnotizohet Ryva

Duket qe do te kalojne edhe disa dite dhe ende do te shkruhet per “Videofestin Muzikor”. Shume kengetare jane ndare te zhgenjyer me mosmarrjen e asnje cmimi, e disa te tjere te pakenaqur qe asnje videoklip i tyre nuk ka qene i nominuar. Ne grupin e ketyre te fundit eshte edhe kengetarja Ryva Kajtazi. Vetem ne vitin e fundit ajo ka realizuar tri videoklipe, por juria nuk e ka pare te arsyeshme qe asnjeri prej tyre te jete pjese e 16 kategorive.

“Kete vit fituan produksionet e Kosoves, ndersa ne karrieren time kam 5-6 videoklipe qe jane te punuara nga produksionet vendore dhe kurre nuk kam qene e nominuar. Brenda vitit te fundit une kam punuar tri videoklipe, ku dy prej tyre kane qene nga produksionet e Kosoves, por nuk jam nominuar”, shprehet Ryva e pakenaqur me perzgjedhjen e videoklipeve nga juria.

Me nje kenge dhe videoklip te ri

Megjithate, anashkalimi i vleresimit te punes se saj te nje festivali nuk mund te ndaloje ate per te ecur drejt sukseseve te reja. Ryva mendon se publiku eshte “juria” me e mire qe e vlereson punen e secilit kengetar. Kengetarja Kajtazi sapo ka perfunduar xhirimet e videoklipit te kenges me te re me titull “Me hipnotizon” e cila eshte e punuar nga kompozitori boshnjak, Cekic, ndersa videoklipi nga “Max Production” ne Shqiperi.

“Kenga eshte verore dhe e pershtatshme per kete stine, ndersa xhirimet e videoklipit jane bere ne Tirane, por meqe eshte ne montazh, ende nuk e kam shikuar fazen perfundimtare”, eshte shprehur ajo duke treguar edhe arsyet se pse ka zgjedhur te bashkepunoj me kete produksion. “‘Max Production’ jane shume aktual muajve te fundit, kane nje grup profesional dhe mbi te gjitha kane nje cmim te arsyeshem”, ka thene ajo duke shpresuar se videoklipi brenda 10 ditesh te jete i gatshem per transmetim.

Nuk eshte vetem kenga “Me hipnotizon” qe Ryva do te sjell para publikut te saj gjate kesaj stine, ajo menjehere ka filluar punen per nje kenge te re me nje kompozitor te huaj. “Do te jete nje kenge krejt tjeter e punuar nga nje kompozitor i huaj, por nuk dua te jap me shume detaje, ngase deshiroj te jete surprize per publikun”, shprehet Kajtazi, e cila ka theksuar se gjate sezonit verore do te jete mjafte e angazhuar duke kenduar neper vende te hapura ne Kosove, Ulqin dhe Durres.

Gati magjistraturen per aktrim

Edhe pse fokusimi i Ryves eshte me shume ne muzike, ajo per asnje moment nuk e le anash as profesionin e saj ne aktrim, madje ka thene se eshte duke e pergatit nje shfaqje per te mbrojtur magjistraturen ne degen e aktrimit. “Jam duke e pergatit nje shfaqje me profesor Enver Petrovcin, qe brenda ketij muaji do te jete e gatshme premiera, si dhe jam duke vazhduar se punuari ne serine vendore ‘Spitaliks’”, ka perfunduar Ryva. /arben gjinaj/zeri/qershor 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Ryva Hypnotised

It seems to be to spend a few days and still be written for "Music Videofestin. Many singers are divided and frustrated with the failing any price, and some other disappointed that none of their video was not nominated. In the latter group is the singer Ryva Kajtazi. Only last year she has made three video clips, but the jury has not seen at none of them fit to be part of the 16 categories.

"This year's productions won Kosovo, while in my career I have 5-6 clips that are worked by local productions and have never been nominated. Within the last year I've worked three video clips where two of them have been the productions of Kosovo, but I am not nominated, "says Ryva disappointed with the selection of video clips from the jury.

With a new song and video

However, bypass the evaluation of its work to a festival can not stop it to move towards new successes. Petro thinks that the public is "jury" the best that appreciates the work of each musician. Kajtazi singer has just finished filming the video with new song titled "With hipnotizon" which is the work of Bosnian composer, Cekic, while video from the "Max Production" in Albania.

"The song is suitable for summer and this season, while shooting the video have been made in Albania, but as is montage, yet I did not watch the final stages, has expressed it, indicating the reasons why there has chosen to work with this production. "'Max Production' are very current months, have a professional team and above all have a reasonable price," said she hoped the video within 10 days to be ready for broadcast.

There is just song "With hipnotizon" that petro will bring her to the public during this season, she immediately began work on a new song by a foreign composer. "It would be a completely different song has been created by a foreign composer, but do not want to give more details because I want to be a surprise to the public," says Kajtazi, which stated that during the summer season will be fair engaged by singing through the open places in Kosovo, Ulcinj and Durres.

Master ready for acting

Although the focus of Ryves is more in music, for any moment she did not let either side of her acting profession, even has said it is prepared by a master play to protect the acting branch. "I am preparing a professor Enver Petrovci show that within this month will be ready premieres, and am continuing the series running in local 'Spitaliks'", has finished Ryva.
]]

Tuesday, 18 May 2010

Ryva, Ne Pergaditje Te Nje Hiti Veror!

Ryva, nuk mban sekrete

Kengetarja Ryva Kajtazi thote se deri tani ka realizuar nje klip qe do te leshohet se shpejti.

Pervec se eshte kengetare, ajo eshte e angazhuar edhe si aktore. Por, thote se ne muzike eshte me e lire per te punuar. Thote se eshte duke u kenaqur me xhirimet ne serialin “Spitaliks”, perderisa ka perfunduar xhirimet e nje spoti te ri me nje produksion me te cilin eshte ndare e kenaqur. Nga jeta private thote se eshte ende “single”. Ryva Kajtazi flet per Roze...

Roze: Cfare eshte duke bere momentalisht Ryva?
Ryva: Jam duke u marre me kengen time me te re. Eshte nje kenge e zhanrit house, eshte shume kenge ritmike dhe verore. Gjithashtu jam duke u bere gati edhe per videoklip qe do te mundesohet nga “Max Production” dhe do te realizohet ne Shqiperi. Mendoj qe do te dale shume mire dhe shpresoj qe do te behet nje hit veror.

Roze: Sa je e kenaqur me produksionet shqiptare?
Ryva: Jam shume e kenaqur. Vertet e kryejne punen me shume sukses. Koheve te fundit kam bashkepunuar me Max Production, i cili eshte nga Shqiperia dhe vertet kane bere nje pune te madhe dhe dua te vazhdoj te punoj me kete produksion.

Roze: Cfare mund te flasesh per suksesin qe e ke arrit deri tash? Je e kenaqur?
Ryva: Jam shume e kenaqur sepse deri tash cfare une kam arritur - e kam bere, e kam arritur me mundin tim dhe me te gjitha forcat e mia dhe me nje menyre mundi im eshte shpaguar. Si rezultat i kesaj eshte qe une jam mjaft aktive si ne Kosove ashtu edhe jashte Kosoves. Kjo gje me ben te ndihem shume mire, sepse tregon qe publiku te vleresoje dhe po e them prape qe ndihem mire qe jam duke korrur sukses ne punen qe une jam duke e bere.

Roze: Kush kujdeset per dukjen e Ryves?
Ryva: Per videoklipe per make-up eshte Sellma, qe nuk e nderroj asnjehere. Kemi nje gjuhe te perbashket dhe vertet e pelqej punen e saj. Sa i perket flokeve i nderroj shume frizeret - jam aventuriste e frizereve. Ndersa ne koncerte grimin zakonisht e bej vete.

Roze: Ju jeni edhe aktore. Ne cilen fushe e gjeni veten me shume, aktrim apo kendim?
Ryva: Une kam studiuar per aktrim dhe me shume e pelqej ate dhe e konsideroj ate si profesionin tim. Ndersa muzika me eshte bere si profesion i dyte per arsye se me shume jam duke u marre me muzike se me aktrim. Sepse muzika me shume eshte pune individuale, ndersa aktrimi eshte pune kolektive dhe eshte me lehte te punosh me muzike sepse cfare bej, e bej vetem une.

Roze: Po me shfaqje teatrale sa je aktive?
Ryva: Momentalisht jam e angazhuar me nje projekt qe do te mbahet ne Gjilan se bashku me Gresa Pallasken. Shpresoj qe do te realizohet kjo shfaqje, por ende nuk eshte dicka definitive.

Roze: Ju me heret keni qene pjese e serialit “Familja Moderne. A vazhdoni jeni pjese e saj?
Ryva: Ne sezonin e ri te serialit “Familja Moderne” nuk kam qene pjesemarrese. Per momentin jam pjese e serialit Spitaliks, ka nje muaj qe kam filluar me prova dhe xhirime dhe jam shume e kenaqur me kete serial.

Roze:A ka dicka te re nga jeta personale e Ryves?
Ryva: Ne jeten personale ka shume te reja, por nuk deshiroj ende t’i bej publike. Une nuk jam ne person qe i mbaj gjerat e fshehura. Keshtu qe kur te vije koha, me gjithe kenaqesi do t’i ndaj me juve. /anzotika kelmendi/gazeta express/maj 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Ryva, keeps no secrets
Kajtazi Ryva singer says that so far has made a clip that will be issued soon. In private life does not mean that any innovation.

Besides that is singer, she is engaged as actors. However, says the music is free to work. Says he is satisfied with the footage being in series "Spitaliks, while filming has finished a new spot with a production of which is divided satisfied. Private life says it is still "single." Kajtazi speaks for Ryva-colored ...

Pink: What is currently making Ryva?
Ryva: I am doing my new song. It is a house song genre, song is very rhythmic and summer. I am also being done for the video that will enable the "Max Production" and will be implemented in Albania. I think that will come out very well and hopefully will be a summer hit.

Pink: How satisfied are you with the Albanian productions?
Ryva: I am very satisfied. Really perform very successfully. Recent Production've collaborated with Max, who is from Albania and they really did a great job and I want to continue to work with this production.

Pink: What to talk about the success that you have achieved so far? Are you satisfied?
Ryva: I am very satisfied because so far what I've achieved - I've done, I've reached my toil and all my forces and my beat is a way shpaguar. As a result of this is that I am very active in Kosovo as well as abroad. This thing makes me feel very good, because shows that the public is to evaluate and say again that I feel good that I'm successfully harvested in the work that I'm done.

Pink: Who cares about the appearance of Ryves?
Ryva: For video clips for make-up is Sellma, I do not ever change. We have a common language and really like her work. Regarding the change more Frizer Hair - I aventuriste of Frizer. While we usually do concerts make up yourself.

Rosy: You're the actress. In which field you find yourself more, acting or singing?
Ryva: I studied acting and very like it and consider it as my profession. While the music has become as second profession for reasons that I'm being more involved in the music than acting. Because music is more individual work, while acting is collective work and is easy to work with music because what I do, I just do.

Pink: In the theater as you are active?
Ryva: Currently I am involved with a project that will be held in Gjilan together with Gresa Pallasken. I hope this show will be realized, but something still is not definitive.

Pink: You have previously been part of the series "Modern Family. Are you part of it continue?
Ryva: a new season series "Modern Family" I was not participating. Currently I am part of the series Spitaliks, there is a month that I started with evidence and shooting and I am very satisfied with this serial.

Pink: Is there something new out of Ryves personal life?
Ryva: The personal life is very new, but still want to make public. I'm not the person who keep things hidden. So when the time comes, with all the pleasure to share with you.
]]

Friday, 5 March 2010

Ryva Kajtazi: Nje Kenge, Nje Klip!

Ryva Kajtazi
/photo public domain/

Ryva: Seciles kenge dua t’i realizoj klip

Keto dite, Ryva Kajtazi ka sjelle para adhuruesve te saj projektin me te ri. Behet fjale per videoklipin e kenges “Ne mendjen time” me te cilen kenge Ryva per here te pare u prezantua ne emisionet festive te Vitit te Ri.

“Kengen e ka punuar Blero. Me te jemi shume miq te mire, dhe besoj se edhe kenga ka dale e mire”, ka theksuar kengetarja per te perditshmen Zeri.

Ajo ka thene se i pelqen qe seciles kenge qe e realizon t’ia realizoje edhe videoklipin, duke qene se kjo eshte menyra me e mire qe kenga te jete sa ma e afert me publikun.

“Nje arsye tjeter per ta realizuar kete kane qene edhe fansat e mi te cilet kane kerkuar qe kesaj kenge t’ia bej edhe videoklipin”, ka shtuar Ryva, duke bere te ditur se klipi eshte i realizuar ne Maqedoni. /zeri/telegrafi/mars 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Ryva: I want to execute each song clips

These days, Ryva Kajtazi has brought before its lovers with a new project. That means video clip of the song "In my mind" with which song Ryva for the first time emissions were introduced in New Year celebration.

"Song was done by Blero. With the're very good friends, and I believe that song has come out well, "stressed singer for the daily Zeri.

She said that each song like that and realizes that to perform the video clip, since this is the best way that my song be as close to the public.

"Another reason to realize this have been my fans who have asked to do this song and video clip", added Ryva, by know that clip is conducted in Macedonia.
]]

Wednesday, 27 January 2010

Ryva Kajtazi Flet Per Vetura!

Ryva Kajtazi
photo shenoll zehri

Ngasje pa frenin e dores!
Interviste me Ryva Kajtazin

Ryva Kajtazi eshte nje nder kengetaret mjaft shume e pelqyer nga publiku. Ryva, perpos qe eshte kengetare e suksesshme dhe profesioniste, eshte edhe aktore. Kesaj radhe Ryva flet per pervojen qe ka me veturat. Thote se freni i dores e ka lodhur derisa e ka mesuar se si perdoret. Ne kete interviste do te mesoni me shume per pasionin e saj qe ka ndaj veturave.

“Kosova Sot”: Cilen veture e mbani mend nga femijeria juaj?
Ryva Kajtazi: Nga femijeria ime e mbaj mend veturen e tipit “Volksvagen”, veture e cila ne ate kohe ka qene shume e popullarizuar dhe natyrisht shume e pelqyer nga te gjithe.

“Kosova Sot”: Kur keni filluar te interesoheni me seriozisht per makina?
Ryva Kajtazi: Nuk kam qene adhurues e madhe e veturave, prandaj interesimi im ka nisur ne kohen kur i kam mbushur 18 vjet.

“Kosova Sot”: Sa ishit femije, cfare veture keni deshiruar te kishit?
Ryva Kajtazi: Nuk kam qene e pasionuar pas veturave, por ne moshen 18-vjecare e kam marre lejen e vozitjes dhe tash vone kam blere veture. Kur kam qene e vogel kam enderruar qe te kem nje veture te vogel, sepse jane te pershtatshme per t’i vozitur.

“Kosova Sot”: Cfare ndjenje keni pasur kur keni vozitur per here te pare?
Ryva Kajtazi: Heren e pare qe kam vozitur ka qene vetura e nje shokut tim dhe ne ate kohe nuk kam pasur leje te vozitjes, prandaj jam frikesuar shume. Ka qene shume interesante vozitja ime e pare, sepse kur ka ardhur vetura nga ana tjeter kam thene “kuku cka kam me ba tash”.

“Kosova Sot”: E keni pasur te veshtire te mesoheni te vozisni veturen?
Ryva Kajtazi: Jo, nuk e kam pasur te veshtire, sepse jam tip qe i mesoj gjerat shpejt.

“Kosova Sot”: Cila pjese e vetures ju ka lodhur deri sa jeni mesuar te vozisni?
Ryva Kajtazi: Ma ka henger shpirtin freni i dores, sepse derisa jam mesuar te punoj mire me te, gjithmone kam punuar me frenat e kembes kur kam qene para semaforit.


“Kosova Sot”: Per momentin cfare veture vozisni?
Ryva Kajtazi: Tash kam veturen e tipit “Hundai I 20’ model i vitit 2009, me ngjyre te zeze.

“Kosova Sot”: Cfare veture do te donit te vozisni?
Ryva Kajtazi: Nuk kam ndonje preference. Ne kohen kur dolen ‘fiqat’ e reja i kam pelqyer shume.

“Kosova Sot”: A ndodh qe te vozisni edhe jashte vendit dhe ne cilin vend keni vozitur?
Ryva Kajtazi: Po, shpesh me ndodh te vozis jashte Kosoves dhe deri tash kam vozitur ne Maqedoni, Shqiperi, Mal te Zi dhe Suedi.

“Kosova Sot”: Cilat vende i konsideroni me te rrezikshme per te vozitur?
Ryva Kajtazi: Prishtinen, sepse ka shume tollovi dhe me se shumti e kam friken prej kembesoreve, sepse jane te pakujdeshem kur kalojne jashte zebrave dhe ne fakt na rrezikojne edhe neve si shofere.

“Kosova Sot”: Sa eshte shpejtesia me e larte, te cilen e keni arritur ndonjehere?
Ryva Kajtazi: 140 km/h

“Kosova Sot”: Cfare nuk pelqeni te shoferet ne Kosove?
Ryva Kajtazi: Jane pak te vrazhde kur vozisin.

“Kosova Sot”: Sa gjoba keni marre deri sot?
Ryva Kajtazi: I kam marre dy gjoba dhe nja tri here merimanga ma ka marre veturen.

“Kosova Sot”: Sa i respektoni rregullat e komunikacionit?
Ryva Kajtazi: Mundohem t’i respektoj maksimalisht.

“Kosova Sot”: Ju ndihmon fama kur ju ndalon policia?
Ryva Kajtazi: Po, sigurisht qe shpeshhere me ndihmon. /b.zyberi/kosova sot/27.01.2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Riding without hand brake!
Interview with Ryva Kajtazi

Ryva Kajtazi is one of very many singers accepted by the public. Leonora, except that is successful and professional singer, is the actress. This time Ryva speaks for experience that has the cars. It says that the hand has freni tired while there learned that as used. In this interview will know more about her passion that has to cars.

"Kosova Sot": Which car remember from your childhood?
Ryva Kajtazi: From my childhood I remember the car type "Volkswagen" car which at that time was very popular and of course very pleased by all.

"Kosova Sot": When you started to seriously interested in cars?
Ryva Kajtazi: I've been big fans of cars, so my interest started at the time I reached 18 years.

"Kosova Sot": How many were children, what car you wish you had?
Ryva Kajtazi: I've been passionate following vehicle, but at age 18 years have got the permission of driving and I recently purchased car. When I was small I dreamed to have a small car, as are appropriate for them vozitur.

"Kosova Sot": What a feeling you had when you vozitur for the first time?
Ryva Kajtazi: first time I was vozitur a car my friend and at that time I have not had permission to driving, so I am very scared. It was very interesting driving my first car because when he came on the other hand I said "God damn what I have to ba now.

"Kosova Sot": And you had to mesoheni hard to vozisni car?
Ryva Kajtazi: No, I did not have hard, because I am the type who learn things quickly.

"Kosova Sot": What part of the vehicle until you are tired of vozisni learn?
Ryva Kajtazi: Ma has maulit freni spirit of hand, because until I learn to work better with, I always worked with toe brakes when I was first semaforit.

"Kosova Sot": For the moment what vozisni car?
Ryva Kajtazi: Now I have a car of type "Hundai The 20 'model year 2009, with the color black.

"Kosova Sot": What car would you like to vozisni?
Ryva Kajtazi: I do not have any preference. The time went 'fiqat' new I liked more.

"Kosova Sot": A vozisni also happens to abroad and which country you vozitur?
Ryva Kajtazi: Yes, often going to paddle out to Kosovo and now I vozitur in Macedonia, Albania, Montenegro and Sweden.

"Kosova Sot": Which countries consider to be dangerous to vozitur?
Ryva Kajtazi: Pristina, because there are more rebellion and I fear that most of pedestrians, because they are passing out pakujdeshem when in fact zebra and even us as we risk drivers.

"Kosova Sot": What is the highest speed, which have been sometimes?
Ryva Kajtazi: 140 km / h

"Kosova Sot": What Drivers do not like in Kosovo?
Ryva Kajtazi: are less severe when the drive.

"Kosova Sot": How fine you get up today?
Ryva Kajtazi: I have got two penalties and a couple three times Spider I received the car.

"Kosova Sot": With respect traffic rules?
Ryva Kajtazi: I try to keep a maximum.

"Kosova Sot": You helps fame when police stops you?
Ryva Kajtazi: Yes, of course, that often helps.
]]

Friday, 15 May 2009

Flash News 15 Maj 2009

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News 15 Maj 2009

Kejsi Tola kualifikohet ne Finale te Eurovizionit 2009
Kejsi dhe kenga e saj "Carry me in your dreams" ka arritur qe te kualifikohet per naten finale te Eurovizionit 2009 qe mbahet te shtunen me 16 maj ne Moske. Ajo ka perfaqesuar denjesisht Shqiperine ne gjysem finale ku mori duartrokitje te shumta nga publiku para dhe pas performances.

Labinot Tahiri realizon kenge te re
"Nata e fundit e beqarise" eshte titulli i kenges me te re te Labinot Tahirit. “Kam dashur qe ne kete sezon te sjell ne treg nje kenge dasmore, e cila besoj se do te pelqehet ne publik. Pra, tani jam ne perfundim te kenges dhe do te lansohet shume shpejt”, ka thene Labi. Ai planifikon qe kenges t'i realizoj edhe nje videoklip dhe kete, si thote ai, do ta beje me nje video produksion vendor. /kosova sot/

Lorik Cana sprovon veten edhe si aktor
Humoristi i mirenjohur Sevdai Radogoshi, i njohur edhes si Qumili, keto dite ka nisur incizimet per projektin e tij me te ri humoristik. Ne kete projekt do te marre pjese edhe futbollisti i mirenjohur Lorik Cana, i cili aktualisht eshte kapiten i ekipit te Marsejes dhe lojtari me i njohur shqiptar ne bote. “Jam duke bere nje komedi shume interesante, ne te cilen do te aktroj une me ekipin tim, por e vecanta e kesaj eshte se ne kete komedi do te aktroje edhe futbollisti i mirenjohur Lorik Cana. Ky projekt, tha humoristi Sevdai Radogoshi, konsiderohet si shume i madh dhe projekt qe pritet te kete shume suksese. Xhirimet do te behen ne Gjermani, ne Zvicer dhe ne France. “Them se do te jete nje projekt shume interesant, sepse do te kete shume humor dhe gjera te mira. Ky projekt pritet te hidhet ne treg ne muajin shtator te ketij viti. /kosova sot/

Mihrije Braha injoron Videofestin, shikon Big Brother 2
Ne festivalin e videoklipeve “Videofest 2009”, ne te cilin moren pjese kengetare te shumte me videoklipet e tyre, u pane edhe shume personalitete te njohura nga fusha te ndryshme. Ne pranine e shume kengetareve e mysafireve eshte verejtur mungesa e ciftit me te njohur kosovar, Mihrije Braha dhe Naim Abazi, te cilet nuk ishin prezente as per marrjen e nje shperblimi qe iu dha Mihrijes nga juria. Mihrija u vleresua me videospotin e kenges “Ti nuk je shtepia ime” dhe mori cmimin “Best Pop - folk”. Sipas nje burimi i afert me Mihrijen dhe i njohur per “Kosova Sot”, arsyeja e mosprezences se Mihrijes ka qene per shkaqe te joprofesionalizmit qe ka dominuar ne festival dhe qe videoklipet jane vleresuar nga nje juri aspak profesioniste, anetaret e te ciles nuk kane te bejne fare me njohjet, cilesine dhe domethenien e videoklipeve. Pra, kengetarja eshte e zhgenjyer nga ky festival, dhe sipas te afermeve te saj, Mihrija ne mbremjen e shfaqjes se “Videofestit” ka qene ne Kosove, gjegjesisht ne shtepi, duke shikuar ‘Big Brother 2’ dhe nuk ka deshiruar te merret fare me “Videofestin”. /kosova sot/

Ryva Kajtazi e kenaqur me suksesin e klipit "Neper Shtratin Tend"
Ryva Kajtazi koheve te fundit ka lansuar nje treg kengen dhe videoklipin me te ri te quajtur “Neper shtratin tend”. Sa i perket suksesit te kenges dhe klipit Ryva thote se ndjehet shume e kenaqur, pasi qe kenga po ashtu edhe videospoti jane pelqyer shume ne publik. Ryva per kete klip ka marre shume mesazhe perurimi, qe i kane shprehur preferencat e tyre pozitive ne skenat xhiruese te klipit. Pra, per vete faktin se videoklipi po transmetohet mjaft shume neper ekranet televizive, Ryven e ben te ndjehet mire. “Menjehere pas lansimit te videospotit ne ekranet tona televizive, kam arritur te marre kritika te shumta pozitive, te cilat me kane bere qe te ndjehem mire. Pra, nga kjo kam arritur te kuptoj se kenga dhe videoklipi po pelqehen mjaft shume nga publiku”, shprehet Ryva per “Kosova Sot”. Ryva ka nisur punen per plane te reja muzikore, e qe na le te kuptojme se gjate ketij sezoni veror do te paraqitet me disa projekte te reja, te cilat do te jene befasi per publikun. /kosova sot/

Xuxi: Big Brother degjeneron shoqerine!
Edhe pse nuk e ka percjelle shume hit-shoun real "Big Brother Albania", Xuxi eshte shprehur kunder ekzistimit te nje shou te tille, duke thene se as per te gjitha parate e botes nuk do te bindej per te hyre ne ate shtepi. “Me vjen keq prej pjesemarresve, dhe nuk dua qe asnjeri prej tyre qe kane qene dhe qe jane ende brenda te ofendohen, por une mendoj se Big Brother eshte dicka qe e degjeneron shoqerine tone”, eshte cituar Xuxi nga e perditshmja “Infopress”. “Per vete as edhe gjithe parate e botes nuk do te me mjaftonin per te me bindur qe te futem ne nje shtepi te tille”, ka shtuar kengetari. /infopress/telegrafi/

Genc Prelvukaj ne lidhje me modelen Lejla Gucati
Kengetari dhe kompozitori Genc Prelvukaj, ka dy muaj qe ka filluar nje lidhje me modelen Lejla Gucati. Bukuroshja nga Mitrovica, e cila jeton ne Luksemburg, ka arritur te perfitoje zemren e njerit nga djemte me te kerkuar te estrades sone. Lejla qe mban titullin e "Miss Puls 2008", ishte pjese e sfilatave ne "Kosova Fashion Week 2009" qe u organizua ne Prishtine, ndersa ne prill ishte pjesemarrese e spektaklit te bukurise "Miss Shqiptarja ne Evrope 2009" ku u kurorezua me titullin Percjellesja e Pare. Ne kete mbremje, ka qene i pranishem edhe Genci i cili gjate tere kohes i ka qendruar prane, ndersa pas mbremjes ata jane larguar ne drejtim te panjohur. Edhe pse larg njeri tjetrit, duket se kane arritur deri me tani te mbajne nje lidhje te qendrueshme. /kosovarja/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Casey Tola qualify to the finals of Eurovision 2009
Casey and Her song "to carry in your Dreams" has managed to qualify for the final night of the Eurovision 2009 was held May 16 to Saturday in Moscow. It is worthily represented Albania in the final half of which received applause from the public before and after performance.

Labinot Tahiri implements new songs
"Last Night of the beqarise" is the title of the song with new Labinot Tahiri. "I loved that this season brings to market a song in the wedding party, who believe that we will favor the public. So now I'm at the end of the song and will lansohet very quickly, "said Labi. He was planning to pull a song and this video clip, as he says, will make a local video production. / Kosova Sot /

Lorik Cana sprovon himself as actor
Humoristi prominent Sevdai Radogoshi, edhes known as Qumili, recordings these days has begun to draft his new comic. In this project will attend the famous Soccer player Lorik Cana, who is currently captain of the team and player with Marsejes known Albanian in the world. "I am making a very interesting comedy, in which I will aktroj with my team, but this special is that in this comedy will aktroje also famous Soccer player Lorik Cana. This project, said humoristi Sevdai Radogoshi, considered as very large project and is expected to have much success. Filming will be in Germany, in Switzerland and France. "I guess that will be a very interesting project because it will be very humorous and good things. This project is expected to put on the market in September this year. / Kosova Sot /

Mihrije ignores Videofestin Braha, sees Big Brother 2
In video clips of the festival "Videofest 2009", in which participated singer to numerous video clips with them, were seen very well known personalities from various fields. In the presence of many noted singers of the guests is the lack of the famous couple Kosovo Mihrije Braha Naim and Abazi, who were not present or for obtaining a payment cover Mihrijes was given by the jury. Mihrija was rated videospotin with the song "Thou art my home" and received the award "Best Pop - folk." According to a source close to Mihrijen and known for "Kosova Sot", mosprezences reason that Mihrijes was due to joprofesionalizmit which has dominated the festival and video clips that are evaluated by a professional jury at all, members of which are not do nothing with the knowledge, quality and significance of the video clips. So, the singer is disappointed by this festival, and according to her relatives, Mihrija display on the evening that "Videofestit" has been in Kosovo, ie at home, while watching 'Big Brother 2' and not desirable to deal with any "Videofestin. / Kosova Sot /

Ryva Kajtazi pleased with the success of klipit "in Your bed"
Recent Ryva Kajtazi has launched a market videoklipin the song and called the new "in your bed." Regarding the success of the song and says klipit Ryva feel very satisfied, as was also kenga videospoti are favored more in public. Ryva for this klip received many messages inauguration, which have expressed their preferences in the positive scenes xhiruese to klipit. So, for them that videoklipi are transmitted through a lot more TV screens, Ryven makes it feel better. "Immediately after the launch of our television screens in videospotit, I managed to receive numerous positive criticism, which to have made to feel better. So from this I managed to understand the songs and videoklipi is pelqehen lot more from the public, "says Ryva for the" Kosova Sot ". Ryva has started work on new musical plans, which let us to understand that during this summer season will be presented with several new projects, which will be surprises for the public. / Kosova Sot /

Xuxi: Big Brother degjeneron society!
Although not much has forwarded a real hit-show "Big Brother Albania", Xuxi is expressed against the existence of such a show, saying that neither the money for all the world will not comply to enter the home. "With regret of participants, and do not want none of them who were and who are still within the ofendohen, but I think that Big Brother is something that degjeneron of our society", is quoted by the daily Xuxi "Infopress. "For them, nor all the money of the world will not suffice to convince with that stuff in such a house," added singer. / Infopress / telegraph /

Genc Prelvukaj in relationship with model Leyla Gucati
Genc Prelvukaj singer and composer, has two months that has begun a relationship with model Leyla Gucati. Beauty from Mitrovica, who lives in Luxembourg, has managed to benefit the heart of one of the men most wanted our estrades. Leyla who holds the title of "Miss Puls 2008, was part of sfilatave in Kosovo Fashion Week 2009" which was organized in Pristina, while in April and was participating spektaklit beauty "Miss Albania in Europe 2009" which was crowned with the title Tracking First. In this evening, was also present Genci at all times who has stayed close, while the evening after they are removed toward the unknown. Although far from each other, seems to have achieved so far to maintain a sustainable connection. / Kosovarja /
]]

Thursday, 16 April 2009

Ryva Kajtazi Promovon Klip Te Ri (Intervista)

Ryva Kajtazi
/photo videoart,ktv/

Ryva Kajtazi Ryva Kajtazi


Ryva promovon klipin e ri "Neper Shtratin Tend"

Ryva prape na sillet rreth shtratit. Na ishte drama "Shtrati" i Adem Mikullovcit ku Ryva luajti me Shpetim Kastratin ne dhjetor te vitit te kaluar. Ndersa tash, ajo promovon nje kenge dhe klip me titull mjaft provokues "Neper shtratin tend" (kliko per ta shiquar). Kenga eshte komponuar nga Armend Rexhepagiqi, orkestruar nga Florent Boshnjaku ndersa teksti eshte shkruar nga Aida Baraku. Videoklipi eshte punuar nga produksioni Video Art nga Gjilani. Per te kuptuar me shume per fabulen e kesaj kenge, si kane shkuar xhirimet dhe per planet per te ardhmen, ndiqni intervisten me poshte:


/express live ktv 16.04.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online