All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Shota Baraliu. Show all posts
Showing posts with label Shota Baraliu. Show all posts

Sunday, 24 March 2013

Shota Baraliu: Jeta ime, nje "film" shume interesant...

Shota Baraliu: Jeta ime s'ka qene fushe me lule, kam shkelur edhe mbi gjemba

Shota Baraliu eshte nje nga personazhet me simpatike te showbiz-it shqiptar. Shquhet per nje raport te mire me publikun, koleget dhe me gazetaret, per te cilet eshte gjithnje e disponueshme dhe transparante. Kengetare dhe aktore, kosovarja shtatlarte tashme gezon nje vend te respektueshem mes artisteve te shqiptare dhe kur e pyet se, cilen prej ketyre dy profesioneve do me shume, ajo nuk arrin te beje nje ndarje fikse. Lidhur me kete, por edhe per shumecka mbi jeten private, bashkejetesen me te dashurin, tradhtine, miqesine, etj. Shota Baraliu rrefehet me poshte.

Monday, 18 March 2013

Shota Baraliu, pro homoseksualizmit...

Shota Baraliu
Pro homoseksualizmit

Kengetarja Shota Baraliu ne saje te organizates se saj joqeveritare per te drejtat e njeriut tani ka menduar te realizoje nje projekt per homoseksualizmin. Ideja per te realizuar nje projekt per komunitetin gej i kishte lindur qe moti, nderkaq tani kengetarja ka nisur punen per kete projekt te cilin shpreson ta realizoje sa me shpejt qe te jete e mundur.

Fillimisht perkrahje per kete projekt kengetarja shpreson te kete nga ambasadat e huaja ne vend nga te cilat pret te kete mbeshtetje financiare. Arsyeja perse Shota kishte nisur kete projekt eshte sensibilizimi i personave gej, per te cilet ajo mendon se nuk mbeshteten nga opinioni i gjere.

“Duke qene se personat gej ketu tek ne nuk perkrahen aq sa duhet ne vend, mendova qe te realizoj nje projekt per ta. Ne fakt edhe keta jane njerez dhe duhet te kene te drejtat e tyre dhe te kene me shume hapesire. Per te realizuar kete projekt me duhet mbeshtetje dhe perkrahje, andaj tani jam ne kerkim te mbeshtetesve. Tani do te nise kerkimin per nje donacion nga ambasadat e huaja ne vend te cilat shpresoj se do te me perkrahin. Por jam e hapur per te gjithe ata qe duan te ndihmojne ne kete projekt”, ka thene ajo per “Zerin”.

Tuesday, 5 February 2013

Revista PALOMA - 2 Shkurt 2013

Revista PALOMA, 2 Shkurt 2013
 • The Voice; Venera e lindur per skene; Jozefina: Shqiptaret duan cilesi, por degjojne tallava; Mjellma: Jam gati per skenat e medha!
 • Sulejmani i madherishem; Pashai qe do fronin e Sulltanit
 • Genta: Bera operacion gjoksin!
 • Intervista e deputetit te "Agimit te Arte": Skenderbeu eshte grek!; Artistet reagojne: Shqiptare, mos u merrni me nje te cmendur. Greta Koci, Noizy, Kastro Zizo, Frederik Ndoci, Zhaku
 • Liljana Kondakci: Keshillat e mia per vajzat e reja
 • Sherr ne Facebook: Roza Lati dhe Alisa Braho!
 • Olta Boka, prezantuese e "Gjeniut te vogel"?
 • Xhoana Xheneti dhe Vildane Zeneli, te preferuarat e kroateve
 • Rozana Radi me boksera ne palester!
 • Linda Halimi dobeson Tunen
 • Sexy and Single; Shota Baraliu: Puthjen e pare? E kam dhene shume vone!
 • 1 minute me Oriola Marashin

Monday, 14 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 14 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Kengetarja bullgare Galena huazon kengen e Nora Istrefit "E Di"
 • Nje thashethem i ri per Rita Oren per te cilen thuhet se ka krijuar nje lidhje te re me djalin e Diana Ross
 • Blero akuzon Elvana Gjaten per huazim te klipit "Gjaku im" qe ka ngjashmeri me klipin "Wicked Game" te grupit HIM
 • Kengetarja Kristine Elezaj, e cila jeton ne Amerike, ka bere te ditur se do te lancoj ne fund te muajit janar, videoklipin e saj te ri me titull "Monster"
 • Baba Stars lancon klipin e shumepritur me titull "Vetem a po m'han raku"
 • Rita Ora me tri nominime ne dy kategori, ne "Brit Awards" 2013
 • Franceska peson aksident me makine. Flitet per fraktura trupore!

Saturday, 20 October 2012

Erleta Hoti: Shqiptaret krejt me te futne e kan...

Kjo foto beri namin duke qarkulluar neper media dhe portale te ndryshme me titull tendencioz: "Shota Baraliu i 'fut duart Erleta Hotit!".

Por Erleta reagon ne facebook dhe shpjegon natyren e vertete te kesaj foto:

"Shqiptaret krejt me te futne e kan...", e thekson Erleta dhe shpjegon se Shota Baraliu po reklamonte thonjte dhe nuk po i futke duart askujt.

 /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Erleta Hoti: Albanians have it all with stick it in

Thursday, 23 August 2012

Shota Baraliu: Klipi i radhes, edhe me i "nxehte"...


Shota: Nuk merrem me thashetheme

Videoklipi i fundit i kenges “Call the police” beri shume buje, ndonese kengetarja Shota Baraliu ishte paraqitur ne skena mjafte te nxehta dhe provokuese. Mirepo Shotes nuk i behet vone per thashethemet qe qarkullojne ne opinion per te.

Ajo tani planifikon te nise punen edhe per nje videoklip tjeter per te cilin thote se do te jete mjafte i vecante dhe joshes, duke mos munguar as skenat e nxehta sic jemi mesuar ta shohim Shoten. Kenga qe pritet te lansohet me klip titullohet “Adonis” dhe sipas Shotes do te realizohet ne Shqiperi ne ndonje vend te bukur. Per me shume rreth punes dhe cdo gje tjeter flet Shota per “Zeri”.

Wednesday, 22 August 2012

Shota Baraliu: Lojerat erotike qe bej ne shtrat


Shota Baraliu: Lojerat erotike qe bej ne shtrat

E thjeshte, pa komplekse dhe shume e sinqerte, vjen ne kete interviste kengetarja dhe aktorja kosovare Shota Baraliu, e cila pranon hapur se eshte e dashuruar, por qe lidhjen e saj nuk do e beje publike per arsye se deshiron ta shijoje vetem e jo me te tjeret. Ajo flet per cmimet ne koncerte dhe detaje te tjera.

Ke gjithmone angazhime, te ftojne neper koncerte?
Sigurisht qe kam pasur ftesa per koncerte dhe sivjet, por dhe kam gjetur kohe te pergatis disa projekte qe i kam per ne shtator.

Sunday, 15 July 2012

Revista PALOMA - 14 Qershor 2012

Revista PALOMA, 14 Qershor 2012
 • Nje vere seksi me Aurela Hoxhen
 • Shota Baraliu: U putha me nje femer. E cfare pastaj? Jam artiste!
 • Ne pazar me Agron Llakaj
 • Lori: I kam hallall leket qe marre!
 • Big Mama aksidentohet me motor, i vdes shoku i ngushte
 • Rozana Radi pergenjeshtron ndarjen me Mc Kreshen: Pse doni te na ndani? Jemi te dashuruar!
 • Fama ne adoleshence, shkaterrim apo privilegj? Flasin: Elia Shena, Laura Nezha, Madalena Xhilaga, Lira Gjika
 • Me ke puthet Ervini?
 • Ori e "Vila 24": Meshkujt tremben nga femrat e bukura dhe inteligjente
 • Ish-burri i Tunes martohet per se dyti... me te njejtin kostum
 • Rita Ora ia merr doren... e nxjerr serish
 • Erleta dhe Nia, dy dashurite e Kastros

Wednesday, 27 June 2012

Shota Baraliu: Seksi, ilac per zemer...

Shota Baraliu: “Seksi, ilac per zemren”

Shota eshte artiste qe flet gjithmone pa doreza per tema delikate edhe te ashtuquajtura tabu. Nje thenie e famshme thote se “seksi shet”, andaj Shota shpesh ngacmon me paraqitjet e saj, derisa ne skene, fotografi, klipe shfaqet e nxehte, ne jeten e perditshme eshte nje vajze shume e thjeshte dhe shijon jeten pa ekstravagance dhe teprime. “Kete nuk po e them si fraze sensacionale vertet, kam degjuar se kur nje person gezon jete te bujshme seksuale eshte me i shendetshem ne te gjitha aspektet, seksi ndihmon sidomos zemren”,- thekson kengetarja e njohur. Baraliu thote se nuk pelqen te beje seks me nje person qe nuk e njeh. “Vetem nese me thote zemra do te beja seks me nje njeri, nuk mund te luftoj kunder zemres sime, mendoj se seksi i bere sa per sy e faqe eshte gabim i madh, tmerr, po nuk u ndje, atehere pse duhet bere? Kjo pune nuk eshte obligim, por qejf”, perfundon ajo. /mapo/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Shota Baraliu: "Sex, medicine for the heart"


Thursday, 7 June 2012

Shota Baraliu duet me Fabianin...

Shota duet me Fabianin

Kengetarja Shota Baraliu kohe me pare e kishte menduar nje bashkepunim me kengetarin nga Shqiperia, Fabianin. Deshiren e kamotshme ajo po e realizon tani dhe se shpejti pritet qe te lansojne ne treg kengen e tyre.

Sipas Shotes kenga do te jete mes zhanrit popullor dhe RnB, keshtu qe pritet nje performance e papare nga ana e te dyve.

“Shume shpejte do ti befasojme adhuruesit tane me duetin qe do ta realizojme me Fabianin. Kenga eshte e pergatitur nga Flori, pritet qe shume shpejt ti vihet emri. Do te eksperimentoj ne disa zhanre dhe kam pershtypjen se do te dale nje projekt i mire muzikor”, ka thene ajo per “Zeri”.

Kjo kenge do te lansohet bashke edhe me videoklip te cilin planifikojne ta realizojne ne Shqiperi. Duket se suksesi i Shotes po arrihet edhe ne Shqiperi andaj edhe preferon qe te punoj atje.

Ndersa sa i perket angazhimeve muzikore neper mbremjet e ndryshme, Shota gjate ketij sezoni veror do te jete e angazhuar neper shume vende te Shqiperise. /k.bajrami/zeri/

Monday, 28 May 2012

Skandali, kengetaret tane te perfshire ne histori droge, kriminaliteti e prostitucioni

Flasin Shota Baraliu, Gjyste Vulaj, Gold Ag dhe Stresi: “I kemi pare me syte tane”

Skandali, kengetaret tane te perfshire ne histori droge, kriminaliteti e prostitucioni

Jemi vete deshmitare te shume ngjarjeve te hidhura qe po ndodhin koheve te fundit me protagonistet e skenave muzikore. Gati cdo dite dalin kengetare te rinj, ndersa ata qe tashme kane krijuar nje bagazh te tyre, si duket (disa prej tyre) nuk po ecin ne rrugen e duhur. Ndoshta popullariteti dhe ndjekja e trendeve boterore bejne qe edhe ata te marrin shembull kengetaret e njohur ne bote dhe duke u bere pjese e kategorive te njerezve qe nuk mund te merren si shembull per te mire. Lajmet mbi konsumimin e alkoolit nga ana e kengetareve i kemi gati cdo dite neper media. Por, ne skenen muzikore a ekzistojne gjera me te renda, te cilat nuk mund te shkruhen dhe te thuhen? A konsumohet masivisht droga, alkooli, a ka dhune, kriminalitet e prostitucion? A ekzistojne kengetare qe shiten per nje set fotografik, per nje kenge apo nje klip? A ekzistojne organizatore te koncerteve qe detyrojne kengetaret te prostituojne?

Saturday, 26 May 2012

Revista PANORAMA PLUS - 26 Maj 2012

Revista PANORAMA PLUS, 26 Maj 2012
 • Rona. Sondazhi zyrtar i Eurosong e nxjerr te treten pas Suedise dhe Rumanise. Te gjitha komentet pro dhe kunder perfaqesueses se Shqiperise ne Festivalin Europian. Surpriza pas nates se pare gjysemfinale, Rona me e klikuara ne youtube.
 • Surprizat e finales se madhe sonte ne BB5. Fansat e ndajne fitoren mes Liamit dhe Arbrit.
 • Finalja e "Top Fest 9" me 3 qershor, ja kenget me te klikuara. "Mamica" si kenga me e preferuar dhe e urryer njekohesisht
 • Skandali, kengetaret tane te perfshire ne histori droge, kriminaliteti e prostitucioni. Flasin Shota Baraliu, Gjyste Vulaj, Gold AG dhe Stresi: "I kemi pare me syte e tane"
 • Jurgen Gjasula: Kam enderr te luaj me Realin e Madridit
 • Mihrije Braha: Aborti para 5 viteve beri qe te heq dore nga shtatzenia e dyte
 • Jon Gjebrea feston 22 vjetorin!
 • Big Brother. Kush i meriton 100 milionet? Te afermit e pese finalisteve japin argumentet e tyre.

Sunday, 12 February 2012

Shota Baraliu merr nenshtetesine shqiptare...

photo: avni selmani
Shota Baraliu: Pse vendosa te marr nenshtetesine shqiptare

Edhe nje banore me shume per Shqiperine. Keto dite po perflitet marrja e nenshtetsesise si banore e Republikes se Shqiperise nga ana e kengetares se njohur kosovare, Shota Baraliu, e cila me propozimin e Ministrise se Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sportit derguar ne Presidence, eshte dekretuar dhe pritet qe te marre dokumentin e nenshtetsesise e te aplikoje per pasaporte. Dekreti nr. 7148, i dates 26 janar 2012, i nenshkruar nga Presidenti Topi, hyn ne fuqi menjehere, ku automatikisht Shoten e ben qytetare shqiptare me dokument. Kengetarja tregon se nuk njihet personalisht me Bumcin, por duke qene se eshte artiste, dokumentacioni duhej kompletuar pikerisht nga Ministria perkatese. ”Panorama plus” realizoi nje interviste me te.

Saturday, 11 February 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 11 Shkurt 2012

Revista PANORAMA PLUS, 11 Shkurt 2012
 • Leonora: "Adelinen e ftoj ne debat publik me fakte, jo me fjale rruge"
 • Ledina Celo e feston 35-vjetorin si mama
 • Me iniciativen e Bleones, kengetaret krijojne levizjen "I love Berisha"
 • Shpat Kasapi dhe Sabri Fejzullahu ndalohen te shkojne ne Angli per nje vit. Kengetaret kane perdorur vizat turistike per koncerte dhe ky quhet perfitim ilegal
 • Olsi i BB: Ka ardhur momenti te gjej partnere dhe te krijoj familjen time
 • Klodi Cela "BB3": Darka ime elegante me kryeministrin belg, jam i dashuruar. Ish banori i BB3 rrefen jeten njevjecare ne Itali dhe takimin me Elio di Rupo, nje gay i deklaruar. Klodi: "BB5" pse te mos fitoj nje gay apo lesbike?
 • Denohet me burg motra e Ermeles se "BB4". 3 vjet e 4 muaj burg dhe 27 mije euro demshperblim eshte vendimi i Gjykates per Gerta Mezurajn

Wednesday, 8 February 2012

Shota Baraliu: Per karriere kam zbrazur xhepat e babait tim...

Shota Baraliu flet per dashurine e saj, ”Ishte dikur, tash me nuk eshte”

Kengetare dhe aktore me profesion, ajo eshte bere shume e suksesshme ne Kosove e Shqiperi. Shota Baraliu flet ne nje interviste per ”Vipat” rreth jetes se saj si dhe karrieres per te cilen thote se eshte zgjeruar aq shume sa qe mundohet me sukses t’i permbylle te gjitha projektet.

Shota, a eshte kariera juaj nje histori suksesi?

- Duke pas parasysh qe si ne aktrim ashtu edhe ne muzike shpejt jam fut ne treg, dhe per kete falenderoj Zotin qe kam kete fat, e sigurisht kesaj mund t’i themi nje histori suksesi…shpresoj te vazhdoj keshtu.

Friday, 27 January 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 27 Janar 2012

Revista GAME OVER, 27 Janar 2012
 • Tuna: Me shume dashuri per homoseksualet
 • Armand Peza, analist i edicionit te peste te "Big Brother"
 • Barbana Dini: Me pelqen kur me therrasin BARBI
 • Diellza Kolgeci: Dashuria ime me rugovasin ne Bjeshket e Nemuna
 • Shota Baraliu: Frekuentoj sexy shop-et dhe nuk paragjykoj asnjeri
 • Joni Peci: "Super Model" kete vit do te vije ne formen e nje reality show
 • Jeta e aktores dhe modeles turke Cansu Dere. Si u ndalua pjesemarrja ne "Miss Universe" nga qeveria turke
Meqe na kane mberritur shume e-maile, (mesazhe, sugjerime) per te mesuar gjithcka mbi jeten e protagonistes se njeres prej telenovelave me te ndjekura ne Shqiperi (EZEL), kesaj here ne cover shkelqen Cansu Dere, ose sic e njohim ndryshe, EJSHANI. Por pervec jetes dhe karrieres se saj, te cilen do ta lexoni me detaje ne brendesi, te tjere personazhe shqiptare vijne me te rejat me te fundit nga jeta e tyre private dhe profesionale. Doni emrat e tyre? Patjeter:

Saturday, 7 January 2012

Kastro Zizo: Jam i destinuar per deshtim...!

SHPERTHEN Kastro Zizo: Kam shkaterruar dy FAMILJE

Kastro Zizo ka bere nje " mea culpa" te dhimbshme ne Facebook. Naten e Vitit te ri, pikerisht ne oret e para te mengjesit te dates 1 janar te vitit 2012, Kastro Zizo ka gjetur nje menyre per t'u kerkuar ndjese dy grave me te rendesishme te jetes se tij; njera ish- bashkeshortja dhe tjetra vajza e cila po e ben baba per here te dyte. Ja se cfare ka shkruar babai i Dankanit ne faqen e tij ne ' Facebook': "Kur je ne gjendje te shkaterrosh familjen tende dhe prape te shkaterrosh familjen e dyte, nuk je asgje. E ky jam une! Kastro Zizo, i destinuar per deshtim!". Sipas ketij mesazhi te dhimbshem, duket se Kastro Zizo nuk i ka mire punet as me Erleta Hotin, ish- prezantuese ne Kosove, me te cilen kantautori prej disa kohesh ka nje histori dashurie.

Monday, 19 April 2010

Shota Baraliu, Bej Seks Rralle e Mire!


/photo public domain/

Nusja seksi

Me nje stil krejt ndryshe; ekstravagante, e vendosur dhe e bindur ne sukses, e vlereson seksin. E do shume aktrimin, nuk eshte ne lidhje dhe premton duete... Kjo eshte aktorja-kengetarja Shota Baraliu.

Shota, pas sukseseve ne lemin e aktrimit, se fundmi ka pergatitur 5 kenge, te cilat pa dyshim kane zene vend ne top-listat e medieve te ndryshme ne te gjitha trojet shqiptare. Artistja me nje shpirt “vullkan” nga dashuria per kengen dhe muziken ne pergjithesi, per nje periudhe shume te shkurter, ka arritur te rrembeje zemrat e dashamireve te muzikes argetuese.

Sa kenge keni realizuar deri tani?

Shota: Kam realizuar 5 kenge. “E zonja"”, "Une vlej", “Adonisi”, “Kot e ke” dhe “FLM per SMS”, jane kenget e realizuara. Mendoj se kenga “Adonis” ka arritur sukseset me te medha krahasuar me kenget tjera. Po ketu nuk duhet anashkaluar as kengen “FLM per SMS”, ngase edhe kjo eshte duke u pelqyer shume nga adhuruesit, sidomos ne Shqiperi.

Cka i ben te vecanta keto dy kenge?

Shota: Paj... mendoj se profesionalizmi i punimit te ketyre dy kengeve ka qene arsyeja qe publiku po i pelqen. Por, edhe teksti dhe muzika.

Ku jeni paraqitur si kengetare?

Shota: Ne Kengen Magjike kam marre pjese me kengen “Adonis” dhe aty kam arritur ne gjysmefinale.

Kush i shkruan tekstet dhe kush e ben muziken e Shotes?

Shota: Te gjitha tekstet e mia i shkruan Aida Baraku, ndersa muziken e ben Armend Rexhepagiqi.

Cili eshte projekti juaj i fundit ne muzike?

Shota: Tash se fundmi jam paraqitur dhe po garoj ne festivalin tradicional Top-Fest ne Shqiperi. Aty jam duke garuar me kengen “FLM per SMS”, tekstin e se ciles e ka shkruar Aida, ndersa muziken Armendi. Kjo kenge eshte prit shume mire dhe eshte transmetuar shume shpesh, sidomos kohen e fundit dhe po klikohet ne youtube.

E dime se je nje aktore. Ke marre pjese ne shume projekte. Tash se fundmi me muzike. Cili eshte profesioni juaj i vertete?

Shota: Ooo aktrimin nuk e nderroj me asnje profesion ne bote... Me muzike vendosa te merrem per shkak se profesioni i aktorit nuk po vleresohet sa duhet dhe kam dashuri per muziken.

Sa jeni e famshme pas gjithe ketyre angazhimeve?

Shota: Ne Kosove jam me shume e njohur si aktore... Angazhimi ne disa projekte filmike ka bere qe une te jem me e njohur si aktore. Ne Shqiperi jam shume e njohur si kengetare. Atje, shume interesant, eshte mundesia shume me e madhe qe te jesh e popullarizuar. Ne Shqiperi nuk me mungon fama, as ne Kosove jo, ama atje mediet i kushtojne shume rendesi show-biz-it.

Kohet e fundit po flitet se ju keni pas nje lidhje me Erionin e “Big Brother 3”. Sa ka te vertete ketu?

Shota: Sipas gazetave te Shqiperise, une jam martuar disa here. Une kurre ne jeten time nuk kam pas kurrfare lidhjeje me kete djalin e bigut, Erionin. Kjo eshte nje shpifje e paster dhe nuk e di se kujt i ka shkuar mendja te spekuloje keshtu per mua.

A jeni ne ndonje lidhje aktualisht?

Shota: Jo. Jam ne kerkim e siper per ta pasur nje te dashur... Hahahah, por kjo nuk do te jete larg. Besoj se une kur te martohem do te jem nje nuse shume seksi.

Shota sa kujdeset per dukjen?

Shota: Jam kujdesur shume ma heret, por koheve te fundit me pak. Megjithate, ka nje vend te vecante dhe te rendesishem dukja te une.

A keni intervenuar kirurgjikisht ne trupin tuaj?

Shota: Kurre ne jete edhe jam shume kunder ketij fenomeni.

Te flasim pak per seksin. Sa eshte i rendesishem seksi per ty?

Shota: Hahah seksiii hemeee... Seksi eshte pjese e jetes dhe e bej rralle e mire. Hahahaha...

Cfare presim nga ju? Keni ndonje plan rreth muzikes?

Shota: Po, e kam ndermend te gjitha kenget me i permbledh ne nje album... dhe pervec kesaj ne kete album planifikoj t’i fus edhe dy kenge te reja.

A keni menduar per ndonje bashkepunim?

Shota: Po. Keto dy kenge, qe te thash, qe kane me qene pjese e albumit jane duete. Do te jete nje duet me nje kengetare nga Shqiperia, nje kengetare shume seksi. Dhe nje duet tjeter me nje kengetar nga Kosova, po nje kenge shume e mire. /kosovapress/prill 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Sexy Bride

With a completely different style, extravagant, confident and determined to succeed, sex estimates. And will more acting, and not about promises duet ... This is actress-singer Shota Baraliu.

Shota, after successes in the field of acting, has recently prepared 5 songs, which no doubt have occupied the country in top-lists of different media in all Albanian territories. Artist with a soul "volcano" out of love for song and music in general, for a very short period, has managed to grab the hearts of the kind of music entertainment.

How many songs have made so far?

Shota: I made 5 songs. "The lady, I be of value", "Adonisi", "Kot have" and "FLM to SMS" songs are completed. I think the song "Adonis" has achieved the greatest success compared to other songs. But here should not be overlooked as the song "FLM to SMS, because it is being well liked by many fans, especially in Albania.

What makes these two special songs?

Shota: Well ... I think the manufacturing expertise of these two songs was the reason that the public is like. But the text and music.

Where are presented as a singer?

Shota: The Song Magic I have been involved with the song "Adonis" and they've reached the semis.

Who writes the lyrics and who makes music Shotes?

Shota: All my texts Aida Barak writes, makes music while Armend Rexhepagiqi.

What is your final project in music?

Shota: Now that I recently submitted and is being run in the traditional Top-Fest festival in the country. There'm competing with the song "FLM to SMS", whose text was written Aida, while Armend music. This song is very well received and is transmitted more often, especially lately and if clicked on youtube.

I understand that you are an actress. You have participated in many projects. Now that the conservatory recently. What is your real occupation?

Shota: ooo acting does not change with any profession in the world ... Decided to deal with music because footlights are not sufficiently evaluated and I love the music.

What are popular after all these commitments?

Shota: In Kosovo'm more known as the actress ... Engaging in some film projects I have done to be known actress. In Albania am well known as singers. There, more interestingly, is much greater opportunity to be popular. Travellers do not miss fame, not even in Kosovo, the media cost Ama there more important show-biz's.

Recently, that you are talking about Erion after a "Big Brother 3." What is really here?

Shota: The Albanian newspaper, I am married several times. I never in my life I had not any relationship with this boy bigut, Erion. This is a pure lie and do not know who has gone thought so for me to speculate.

Are you currently in any respect?

Shota: No. I am in search for the above to have a loved one ... Hahahaha, but it would not be far away. I believe that when you marry a bride will be more sex.

Shota as care for the appearance?

Shota: I'm sure very early, but recent low. However, there is a special place and I seemingly important.

Do you intervene kirurgjikisht in your body?

Shota: Never in life and am very against this phenomenon.

Talk less about sex. How important is sex to you?

Shota: Hahah seksiii hemeee ... Sex is part of life and rarely do well. Hahahaha ...

What we expect from you? Have any plan about music?

Shota: Yes, I intend to summarize all of the songs in an album ... and besides this we plan to make this album, two new songs.

Do you think for any collaboration?

Shota: Yes. These two songs, that I said, who have been part of the album are the duet. Will be a duet with a singer from Albania, a very sexy singer. And the other a duet with a singer from Kosovo, is a very good song.
]]

Monday, 29 March 2010

Edhe Shota Mohon, Erionin e Kam Vetem Mik!

Shota Baraliu by Shenoll ZehriSHOTA BARALIU MOHON LIDHJEN ME ERIONIN E “BIG BROTHER 3”

Shota, Erionin E KAM VETEM MIK

“Erionin e kam vetem shok dhe asgje me shume. Nuk eshte e vertete qe disa gazeta shqiptare kane spekuluar kinse jam ne lidhje me te. Pra, nuk kam pasur lidhje me Erionin dhe as qe do te kem ne te ardhmen, ne jemi vetem miq dhe asgje me shume”, ka thene Shota

Koheve te fundit kane qarkulluar fjale per nje lidhje te mundshme ne mes aktores dhe kengetares kosovare Shota Baraliu dhe mysafirit te “Big brother 3” Erionit. Thuhet qe Shota ishte ne lidhje me Erionin para se ai te hynte ne “Big brother”, ku paparacet i kishin fotografuar ne nje kafeteri te Tiranes. Mirepo, Shota kete e mohon duke thene se Erionin e ka vetem shok dhe nuk ka asgje mes tyre. “Erionin e kam vetem shok dhe asgje me shume, nuk eshte e vertete qe disa gazeta shqiptare kane spekuluar kinse jam ne lidhje me te. Ajo fotoja te cilen e kane botuar eshte vetem nje ndeje miqesore dhe nuk pasqyron dicka me shume. Pra, nuk kam pasur lidhje me Erionin dhe as qe do te kem ne te ardhmen, ne jemi vetem miq dhe asgje me shume” shprehet ajo per “Kosova Sot”.

KENGA SJELL PERFITIME

Shota e njohur si aktore me mjaft suksese, tani po e sprovon veten edhe ne kenge, ku kete vit ka nxjerre ne treg disa kenge te reja. Arsyeja perse vendosi te merret me kenge eshte deshira dhe perfitimi i mire qe vjen nga kenga. Pra, me aktrim thote se nuk ka pasur perspektive dhe aktori nuk mund te arrij te siguroj nje jetese te mire me te ardhurat nga ky profesion. Keshtu qe duke pasur parasysh qe me kenge mund te arrij nje jete standarde sikur koleget e saj dhe duke pasur parasysh talentin, vendosi qe te merret edhe me kenge. “Te them te verteten, me aktrim merrem prej shume vjetesh, kam studiuar profesionin e aktrimit, mirepo nuk po arrij te kem nje standard ashtu sic arrihet me kengen. Pra, kengen e kam dashur gjithnje, por nuk jam marre me te per shkak te angazhimeve qe i kam pasur ne aktrim. Ne repertorin tim kam disa kenge te realizuara dhe tani kam vendosur qe te merrem me intensivisht me kengen. Arsyeja tjeter qe me shtyu te merrem me kenge eshte edhe ana materiale, ku me kenge mund te fitosh shuma te majme te te hollave, ndersa me aktrim asnjehere nuk mund te fitosh aq sa kenga”, thote ajo. Edhe pse i ka hyre kenges, Shota thote qe nuk do ta braktise aktrimin, me shume endje kujton shfaqjen e pare “Antigona” me rolin “Klitemestri”, pastaj ka marre pjese ne shume shfaqje me te cilat eshte prezantuar edhe jashte vendit. “Teatri ka vlera mjaft te mira, sepse emocionet jane te drejtperdrejta, por edhe filmi eshte i vleresuar nga une. Sukses te madh ne aktrim me ka dhene edhe pjesemarrja ime ne filmin “Anatema” te Agim Sopit, ku kam pasur rolin e njeres nga vajzat e perdhunuara”, thote ajo. Shota tani do te jete pjesemarrese e dy filmave te rinj, ku njeri ka te beje me pavaresine e Kosoves, ndersa tjetri per luften e Kosoves. Xhirimet per keta dy filma do te fillojne gjate sezonit te veres. Shota, pervec f i l m a v e , eshte e angazhuar edhe ne serine vendore “Familja Moderne”, ku ka rolin e “Mikes”.

“FLM PER SMS”

Shota synon te arrije sukses ne te dy profesionet, ajo tani eshte ne pergatitje te albumit te ri, te cilin do ta nxjerre ne treg gjate ketyre muajve. Albumi do t’i permbaje tete kenge, te cilat do te kene disa rryma muzikore. Ajo do te marre pjese edhe ne festivalin “Top Fest 7”, ku do te prezantohet me kengen “Flm per sms”. “Eshte hera e pare qe marr pjese ne kete festival, e di qe ka mjaft konkurrence, por edhe nese nuk arrij te marr ndonje cmim nuk zhgenjehem, ngaqe per mua me e rendesishme eshte pjesemarrja se sa cmimi, shpresoj qe kenga te mirepritet mire ne publik”, shton ajo. Shota ka arritur qe te shkoje deri ne finale me kete kenge, ku pikerisht ne mbremjen e finales do te paraqitet me nje skenografi mjaft interesante, me nje ekip valltaresh te cilat i ka porositur enkas per kete nate”, thekson ajo. Shota ka ne plan qe kenges “Flm per sms” t’ia realizoje edhe videoklipin te cilin do ta punoje me produksionin “Supersonic” ne Shqiperi. /k.bajrami/kosova sot/mars 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

SHOTA Baraliu denies RELATIONSHIP with Erioni OF "BIG BROTHER 3"
Shota, Erioni is ONLY a FRIEND

"I and Erioni only friend and nothing more. It is true that some Albanian newspapers have speculated about pretending to be. So, I've never been about Erioni nor will I in the future, we are just friends and nothing more, "said Shota

Recent have circulated about a possible connection between actress and singer Shota Baraliu Kosovo and guest of "Big Brother 3" Erioni. It is said that Shota was about Erioni before he entered the "Big Brother", where the paparazzi were photographed in a lunchroom of Tirana. However, Shota denies this saying has only Erioni shock and there is nothing between them. "I only Erioni friend and nothing more, is not true that some Albanian newspapers have speculated about pretending to be. The picture which have published only one strain is friendly and does not reflect something more. So, I've never been about Erioni nor will I in the future, we are just friends and nothing more "she says" Kosova Sot ".

Singing benefits

Shota known as the actress with great success, are now also tries themselves in song, which this year has brought to the market some new songs. The reason why decided to deal with the song is the desire and benefit of good song comes from. So, the drama says that there was no perspective and the actor can not get to provide a better lifestyle with income from this profession. So given that the song can achieve a standard of life as her colleagues and considering the talent, decided to deal with the song. "To tell the truth, deal with the drama of many years, I studied acting profession, but not get to have a standard as achieved with the song. So, I have loved ever song, but I am not deal with because of commitments that have been in acting. We have some songs in my repertoire of realized and now have decided to engage intensively with the song. Another reason that pushed to keep the song is also the material, where the song can earn fat amounts of money, while the acting can never earn enough song "she says. Although the song has entered, Shota says will not abandon acting, more fabric recalls the first show "Antigone" role "Klitemestri", then has participated in many performances with which it is presented abroad. "Theater is very good value, because emotions are direct, but the film is evaluated by me. Great success in acting has given my participation in the movie "sin chan" to Agim Lavigne, where I had the role of one of the girls raped, "she says. Shota now will participate in two new films, where one has to do with Kosovo independence, while the other for the Kosovo war. Filming for these two films will begin during the summer season. Shota, except films, is also engaged in a series of local "Modern Family", which has the role of "Mikes".

"FLM PER SMS"

Shota aims to achieve success in both professions, it is now in preparation for new album, which will issue in the market during these months. The album will contain eight songs, which will have some musical currents. She will also participate in the festival "Top fest 7", which will be presented with the song "Flm per sms. "It's the first time that I take part in this festival, I know that there is enough competition, but even if I fail to zhgenjehem not any price, because for me most important is participation rather than price, hope to be welcomed good song public ", she adds. Shota has to go to the finals with this song, where exactly in the final evening will be presented with a Scenography quite interesting, with a team of dancers that have been commissioned especially for this night, "she stresses. Shota plans that song "Flm per sms" to perform the video clip which will work with production "Super Sonic" in Albania.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online