All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Simone Pigliacelli. Show all posts
Showing posts with label Simone Pigliacelli. Show all posts

Sunday, 5 May 2013

Revista PALOMA - 4 Maj 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 4 Maj 2013
 • Angela Martini: Te gjithe meshkujt kerkojne te dalin me mua!
 • Elena Lika: Te flesh me dike ne "Big Brother" nuk eshte njesoj si te flesh jashte
 • Ditelindja "dasme" e vajzes se Inva Mules
 • Endri Xhafo, sherr me drejtuesit e "AS", nderpret emisionin ne mes te sezonit
 • Dajana: Grate ankohen se po i ndaj nga burrat! Ermali: Fanset kerkojne te bejne femije me mua!
 • Simone Pigliacello: Femra qe kam dashur me shume ne jete ka qene shqiptare!
 • Vildane, Tika, Emina pushtojne reklamat e huaja
 • Bombe ne familjen e kengetarit Ylli Limani
 • Nik Xhelilaj, pjese e nje tjeter telenovele turke
 • Alkena "i propozon martese" Pandeli Majkos
 • Vidhet Ryva Kajtazi
 • Grupi "Korn", logo flamurin shqiptar

Saturday, 20 October 2012

Simone promovon klipin ne gjuhen shqipe

Balerini italian Simone Pigliacelli i "Dancing with the Stars", i befasoi te gjithe duke vendosur te behet kengetar, dhe jo vetem me kaq, por edhe duke kenduar ne gjuhen shqipe.

Te merkuren e kaluar, ne klubin "Caramel", Simone ka prezantuar me sukses videon e tij te pare me titull "Pa kufi" (kliko per video) ku ishin te pranishem miqte e tij dhe disa fytyra publike ne mesin e te cileve Agnesa Vuthaj, Elvisi i BB, Stela Kotri, Olta Ahmetaj, Elton Tozaj etj. Simone jo vetem e kendoi kengen per miqte e tij, por edhe shtoj nje performance te zjarrte me dy balerina.

Thursday, 11 October 2012

Simone i DWS, behet kengetar...

Derisa balerinet shqiptare, enderrojne suksesin e tyre ne Itali, me Simone ndodhi e kunderta. Balerini profesionist italian, qe nje kohe ka qene pjese e emisionit "Amici", ka lene Italine dhe ka zgjedhur te jetoje ne Shqiperi, sepse ketu ai e ka gjetur veten me mire. E kemi percjellur ne dy edicionet e "Dancing With the Stars" me dy partnere, Agnesa Vuthaj dhe Zhaku, per te cilat ai thote se jane fenomenale. Ka perjetuar emocione te vecanta ne nje lidhje dashurie me nje vajze shqiptare me te cilen eshte ndare para pak kohe.

Edhe pse gjuha shqipe i duket e veshtire, ai ka vendosur ta mesoj me cdo kusht: "Po marre leksione per te mesuar shqipen, here pas here flas me miqte e mi, degjoj televizor, dua cdo dite te mesoj fjale te reja, por nuk e kam te lehte", ka thene ne nje interviste per revisten "Paloma". Por, ka dy fjale, "dy" dhe "gjithcka" qe ai nuk arrin t'i shqiptoj dot.

"Do te doja te kerceja me Rita Oren", ka deklaruar me tutje Simone, ne pyetjen se me ke do te deshironte te kercej ne sezonin e ri. Hm, do te ishte nje sensacion sikur te ndodhte.

Sunday, 7 October 2012

Revista PALOMA - 6 Tetor 2012

Revista PALOMA, 6 Tetor 2012
 • Ledina Celo rikthehet ne Shqiperi: Pengu me i madh i jetes time...
 • Arrestohet balerini! Policia ve ne pranga Simonen e "Dancing With The Stars"
 • Dren Abazi: Nuk jam i lidhur me Olta Gixharin. U lodha me sajesa te tilla!
 • I dashuri ideal: Shpat Kasapi
 • Eliza Dushku vjen ne Tirane per dokumentarin e saj. "Kam nje lidhje emocionale me Shqiperine!"
 • Shqiptarja Olta Plloci, nga "Veline" ne boten e spektaklit italian
 • Rikthene "Spirit Voice", vajzat ne studio incizojne kengen e re
 • Linda Halimi pozon nudo: Dua t'i them gjithe botes qe ndihem mire me trupin tim!
 • Erik Lloshi & Ersida: S'jetojme dot pa njeri tjetrin!
 • Ledri i ben bllok Dafines, fshin te gjitha fotot me te
 • Zhaku heq dore nga "Kenga Magjike", futet te Vip Shpija
 • Rita Ora i zgjidh punet ne krevat

Thursday, 27 September 2012

Simone, balerini Italian behet shqiptar

Kaq shumë i ka pëlqyer Shqipëria, saqë ai tashmë ka nisur të jetojë vetëm në Tiranë.

E kemi fjalën për balerinin italian, i cili u bë i njohur nga spektakli e “Dancing With the Stars”, Simone Pigliacelli, dhe mësohet se bashkë me Olta Ahmetaj kanë çelur në Shqipëri një palestër për të gjithë ata që kanë pasion kërcimin.

Në këtë mënyrë artdashësve u ofrohet një mundësi shumë e mirë, për të mësuar me balerinë profesionistë zhanret e ndryshme muzikore.

Simone, i cili është shpërngulur nga Italia për të jetuar në Tiranë ka thënë se është kënaqësi për të qenë sa më afër publikut dhe ka shprehur mirënjohje për atë që i ka falur Shqipëria.

“Më pëlqen Shqipëria sepse më ka dhënë shumë mundësi dhe më ka bërë shumë të njohur”, thotë shpesh herë balerini kur i drejtohet pyetja se pse ai jeton në Tiranë. Balerini i huaj jo pak është përfolur për një lidhje në mes tij dhe bukuroshes kosovare Agnesa Vuthaj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Simone, Italian balerini becomes Albanian

So i liked Albania, that he has already begun to live in Tirana. We have word for Italian balerinin which became known by the spectacle of "Dancing eith the Stars", Simone Pigliacelli, and learned that along with Diana Ahmetaj Albania have opened a gym for those who have passion dance.

In this way artdashesve offered a good opportunity to learn with professional dancer different musical genres.
Simone, who moved from Italy to live in Tirana said it was fun to be closer to the public and expressed gratitude for what has forgiven Albania.

"I like Albania because it has given me many opportunities and has become very popular," says often balerini when addressing the question of why he lives in Tirana. Foreign balerini not least is rumored for a link between his and Kosovo Agnsa Beauty Vuthaj. / Albavipnews /

Tuesday, 3 July 2012

Italiani Simone: Jam i dashuruar me nje vajze shqiptare...

Balerini Simone, i dashuruar me nje vajze shqiptare

Balerini Italian Simone eshte kthyer ne nje personazh mjaft i dashur pas dy sezonesh ne “Dancing With The Stars”. Por edhe balerini duket te jete afeksionuar me Shqiperine dhe shqiptaret. Ai ka bere te ditur se eshte i lidhur me nje vajze shqiptare por nuk deshiron te zbuloje identitetin e saj. "Tani jam ne nje periudhe njohjeje me nje vajze shqiptare. Nuk mund te them kush eshte, por eshte nje person qe me ben te ndihem mire. Kam dy vjet ketu dhe me kane nxjerre llafe se jam i lidhur me vajza te njohura, por faktikisht nuk kane qene te verteta. Kjo gje qe tani eshte e vertete preferoj ta shijoj per vete njehere. Dhe nese do te zgjase ne kohe iu siguroj se nuk do ta kem problem ta them,”-eshte shprehur Simone. Balerini nga Roma i cili ka performuar edhe ne programe te ndryshme te Rai-t, ka vendosur te shperngulet perfundimisht ne Shqiperi, se bashku me familjen, e cila sapo ka ardhur nga qyteti i Romes. /shqiptarja/

Monday, 2 July 2012

Agnesa Vuthaj "rikthehet" tek Simone...

Agnesa “rikthehet” tek Simone

Agnesa Vuthaj, bukuroshja kosovare këtë javë ka qenë në Tiranë. Por e mira që e solli Agnesën këtu nuk ka qenë ndonjë spektakël, por festa e inaugurimit të mikut të saj, Simone. Agnesa dhe Simone, vitin e kaluar u diskutuan shumë për një histori dashurie të lindur në “Dancing with the stars”. Kjo gjë asnjëherë nuk u vërtetua, duke shtuar përherë misterin rreth të dyve dhe marrëdhënies së tyre. Megjithatë, dashurinë e saj Agnesa nuk e shpreh me fjalë, por me vepra. Ajo ka udhëtuar nga Kosova drejt Tiranës për të qenë në festën që Simone ka bërë për shkollën e tij të kërcimit të hapur në Tiranë. Një gjest mjaft i bukur ky për të treguar se sa shumë vlerë mund të ketë një njeri për dikë, në këtë rast për Agnesën simpatike. Të jetë shuar vallë gjithë simpatia e Simones dhe ajo e fshehur e Agnesës edhe pas një viti…këtë vetëm ata të dy e dinë. /mapo/

Tuesday, 26 June 2012

Simone dhe Olta Ahmetaj inaugurojne shkolle kercimi ne Tirane...

Simone dhe Olta, nisin aventuren e tyre...

Balerini italian Simone, pas “Dancing” ka thene qe do te qendroje ne Shqiperi dhe tanime ky eshte nje fakt i kryer. Bashke me balerinen Olta Ahmetaj ai do te nise aventuren e tij ne Tirane. Behet fjale pikerisht per shkollen e kercimit “Dance with Olta e Simone”, angazhimi qe do ta mbaje djalin nga Roma ne Tirane. Sot (23 qershor) ne nje mbremje VIP ai do te beje dhe inaugurimin e kesaj shkolle, si dhe do te vendoset perfundimisht te jetoje ne Tirane. Shume here ai ka thene se eshte i dashuruar me Shqiperine dhe keto duket se nuk kane qene fjale qe i thote cdo i huaj kur vjen ketu, por nje gje e vertete. Gjithe femrat VIP qe do te duan te jene konkurrente vitin e ardhshem ne DWS, mund te marrin disa leksione nga Olta e Simone, thjesht per ta pasur pak me te thjeshte pisten e kercimit. /mapo/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Simone and Olta, begin their adventure ...


Wednesday, 9 May 2012

Simone i afrohet Adelina Tahirit...

Simone afrohet me Adelina Tahirin

E mbani mend qe ju kemi shkruar dy jave me pare ne lidhje me nje pelqim qe kishte midis balerinit te "Dancing with The Stars", Simone, dhe kengetares Adelina Tahiri? Mesa duket, midis tyre gjerat kane perparuar. Kemi mesuar qe kengetarja dhe Simone kalojne mjaft kohe ne shoqerine e njeri-tjetrit, edhe pse jo vetem, por bashke me miq te tjere. Megjithate, sic shihet edhe ne kete foto, afrimi mes tyre eshte i madh. Teksa Aferdita Dreshaj po shkrep aparatin, Simone nuk humb rastin per t'ju afruar me shume Adelines dhe per t'i dhene asaj nje puthje ne faqe. Nga ana tjeter, Adelina nuk duket te jete bezdisur aspak, perkundrazi duket se e ka shijuar kete afrim. Megjithate, asnjeri prej te dyve nuk pranon te thote dicka me shume ne lidhje me kete histori, por theksojne qe jane vetem miq. Te shohim... /gazeta paloma/

Wednesday, 18 April 2012

Simone: Me pelqen Adelina Tahiri...

Simone i “Dancing with the stars”: “Me pelqen Adelina Tahiri”

Meqe dy edicionet e shkuara te spektaklit “Dancing with the stars” jemi mesuar te shohim histori dashurie qe lindin nen driten e projektoreve, edhe kete vit kane filluar te vihen “baste” ne lidhje me ciftet qe mund te formohen. Edhe pse kete vit eshte pare si pak me e veshtire, per faktin qe thuajse pjesa me e madhe e balerineve, por edhe Vip-ave, jane te fejuar e martuar, duket se simpatite e para kane nisur. Behet fjale per nje pelqim te mundshem midis balerinit italian Simone dhe kengetares Adelina Tahiri. Zera brenda spektaklit thone qe kane vene re nje fare simpatike nga ana e te dyve, prandaj ne vendosem te pyesnim vete Simonen se sa i vertete ishte ky lajm. “Po ju ku e moret vesh?” – na thote Simone duke qeshur. “Eshte e vertete qe me pelqen Adelina. E si mund mos te te pelqeje nje vajze aq simpatike, apo akoma me sakte, aq e bukur sa ajo? Megjithate nuk dua ta ekzagjeroj. Per momentin behet fjale thjesht per nje pelqim dhe kaq”. Nderkohe fjalet qe na kane mberritur thone se shikimet dhe ngacmimet mes te dyve ne prova, edhe pse nuk jane cift ne skene, jane te shpeshta. Te shohim nese historia do te kete zhvillim. /gazeta paloma/

Tuesday, 10 April 2012

Simone: Zhaku vallezon me mire se Agnesa...!

Simone: Zhaku kercen me mire se Agnesa

Endrra e balerinit italian per t’u rikthyer perseri ne spektaklin e kercimit ne Tirane, eshte bere realitet. Ai perseri eshte pjese e edicionit te ri te ‘’Dancing with the stars’’, ndersa per partnere ka Inida Gjaten (Zhakun). Ne e pyetem Simone Pigliacellin per te mesuar se cila partnere e tij eshte me e mire ne kete fushe. ‘’Edhe kete vit jam duke kercer me yjet dhe sinqerisht jam shume i lumtur, sepse kjo eshte nje eksperience e cila vitin e kaluar beri qe une te rritem shume si person dhe si balerin. Edicioni i kaluar shkoi shume mire, me karaktere te reja dhe partner te rinj, dhe une kam kaq shume per te bere e provuar ne kete gare dhe jam shume i lumtur per kete gje. Ishte si nje bast per mua dhe shpresoj te jap edhe kete radhe me te miren. Mbeshtetja tek publiku edhe kete vit shpresoj qe te mos mungoje dhe ata ta demonstrojne kete edhe me shume’’, shprehet Simone, i cili thote se per te dyten here do te jete pjese e ekraneve shqiptare. “Falenderimi shkon edhe per Ilir Shaqirin, i cili ve bast me nota te larta per mua, pasi ai me njohu qe ne edicionin e kaluar (qesh). Edhe kete vit shpresoj qe te mos e zhgenjej publikun’’.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online