All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Skillz. Show all posts
Showing posts with label Skillz. Show all posts

Saturday, 30 June 2012

Visari i dashurar, ne prag fejese... por jo me Ronelen!

Visari i ‘ Skillz’-ave ne prag fejese

Eshte shume i dashuruar. Eshte aq i dashuruar sa ka ngjallur kureshtje te te gjithe ata qe e kane pare. Behet fjale per Visar Shalen ose sic njihet ndryshe artistikisht Skivi. Anetari i grupit “Skillz” prej disa muajsh eshte ne nje lidhje dashurie me nje vajze nga Kosova e cila jeton ne Amerike. Gjate muajve te nxehte te veres brunia bukuroshe eshte pare te rrije ore e cast prane te dashurit te saj Skivi.

Duket qe cifti e kane marre kaq seriozisht lidhjen sa mes miqve te tyre kane filluar te perhapen thashethemet qe se shpejti pas Getoarit dhe Florentes nje tjeter anetar i Baba Stars do te fejohet dhe behet fjale pikerisht per Visarin. Megjithate, cifti ende nuk kane bere publike nje lajm te tille por pohojne se jane duke shijuar ne maksimum lidhjen e tyre. /bluetooth/

Wednesday, 1 February 2012

KKRT: Videoja "HIGH" i demshem per moshat e reja [VIDEO]

KKRT: Babastars bejne thirrje per droge

Drejtoria e Programeve ne Keshillin Kombetar te Radios dhe Televizionit (KKRT) ne Shqiperi, ka vizionuar videon “High”, te Babastars, transmetuar ne nje stacion muzikor televiziv lokal dhe arrin ne perfundimin se “permbajtja, pamjet, koha e transmetimit, gjuha, gjestet dhe fjalori i perdorur ne nje pjese te konsiderueshme te ketij videoklipi cenojne te drejtat, edukimin dhe shendetin moral e mendor te femijeve dhe moshave te reja”.

“Ne videoklip paraqiten te mbjella me lende narkotike ku behet thirrje per konsumimin e saj. Teksti i kenges ben thirrje per, konsumimin e “hashashit”, dhe e paraqit nje veprim te tille, si nje gjest per t’u marre shembull. Ne kete kendveshtrim, transmetimi i kesaj videoje ka shkelur normat morale dhe etike te transmetimeve televizive”, thote KKRT, raporton NOA.

Thursday, 26 January 2012

Edhe nje bashkepunim mes Tingulli 3nt dhe Skillz

Pas bashkëpunimit shumë të suksesshëm “High”, janë reperët e BabaStars ata që tashmë kanë menduar befasinë e radhës për fansat e tyre.

Skillz janë në përgatitje të albumit të tyre, ndërsa bashkë me të pritet të jetë dhe një super bashkëpunim i radhës me kolegët e grupit Tingulli 3nt.

Albumi sipas burimeve të Telegrafit pritet të vijë në formë promovimi me videoklip para lansimit të albumit të Skillz, i cili sipas të gjitha gjasave do të publikohet në fund të shkurtit ose në fillim të marsit./Telegrafi/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Even a collaboration between sound and Skillz 3nt

After the very successful cooperation "High" are BabaStars milestone of those who already have thought the next surprise for their fans.

Wednesday, 11 January 2012

BabaStars e Ruajne "Zarin", Blejne Studion qe Prodhoi Hitet e tyre...

Baba-Stars blejne studio paisjet nga Positive Entertainment, me te cilat jane prodhuar te gjitha hitet e tyre

Pasi qe Baba-Stars dhe Enis Presheva kane raporte te shkelqyeshme shume vjecare, ata jane keshilluar me Enisin per ngritjen e nje studioje te Baba-Stars. Studio, e cila pritet te jete funksionale ne fillim te muajit shkurt 2012 do jete nder studiot me te mira ne Kosove dhe Shqiperi. Pasi qe Enisi eshte fan i madh i Avid produkteve, me te cilat jane incizuar shume albume, si dhe te gjitha albumet e Tingullit Trent dhe Skillz, ata se bashku jane dakorduar qe kete tradite ta vazhdojne dhe studion e tyre ta pajisin me paisjet e deritanishme te Positive Entertianment. Pra Baba-Stars Studio do jete teresisht e bazuar ne Avid Pro Tools HD teknologjine. /enis presheva/positive entertainment/janar 2012/

Wednesday, 4 January 2012

A e din Getoari se “Sikur të isha djalë” është shkruar një herë?

Në programin festiv i cili u trasmetua në RTV21 , nën drejtimin e Labit, meshkujve iu bë një pyetje se cfarë do të bënin sikur të ishin vajza?

Në fakt na bëri përshtypje përgjigja e djaloshit të Ting 3-nt kur tha se ai do të shkuante librin “Sikur të isha djalë”, ndoshta e ka pasur në mend të thoshte nr 2, pasi i dashur Getoar ky libër është shkruar një herë nga shkrimtari Petro Marku, që duhet ta kishe lexuar, ose të ishe frymëzuar për ndonjë tekst këngësh.

E megjithatë nësë nuk e ke lexuar ke kohë për ta lexuar ende pasi ky libër është sërisht në modë dhe lexohet për qef dhe sot. /MAKSIM GJOKAJ/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google: A getoari knows that "If I was the guy" is written once?

Holiday program, which was transmitted to RTV21, under the direction of Labin, it became a question men what they would do if they were girls


Saturday, 31 December 2011

Çka po ndodh me klipin “High”?

Reperët e ‘labelit’, Baba Stars, kanë lansuar ditë më parë videoklipin e shumëpritur të këngës hit “High”, por jo të gjithë kanë mundësi ta shikojnë atë.

Është rrjeti më i madh social i videove në internet, YouTube, ai që ka përdorur masat e sigurisë ndaj sipas statutit të kompanisë, që nuk lejon fëmijët nën 18 vjeç dhe të gjithë atyre që nuk janë të regjistruar në YouTube të shikojnë klipin “High”.

Kjo ka ndodhur për shkak se videoklipi është xhiruar në fushat e Lazaratit, të cilat janë të mbjellura kryesisht me marijuanë. Por, përkundër kësaj, kënga ka arritur mbi 50 mijë klikime për 24 orë, shumë e konsiderueshme kur merren parasysh masat e ndalimit mbi klipin./editorial.mk/

Friday, 30 December 2011

Tingulli 3-nt dhe Skillz publikuan videoklipin e shumëpritur “High”


Tingulli 3-nt dhe Skillz kanë publikuar videoklipin e shumëpritur të bashkëpunimit të tyre “High” (kliko per video).

Kënga tashmë është bërë e famshme edhe pa videoklip, pasi që audioja ka kohë që është e publikuar në YouTube. Klipi është xhiruar në Shqipëri, në Lazarat, dhe është realizuar nga produksioni “Max Production”./Telegrafi/

- - - - - - - - - - - - - - - -


[[ translation by google:
Skillz 3-nt Tingulli and video clip published long-awaited "High"

Skillz 3nt sound and have published the long awaited video clip of their collaboration "High". The song has now become famous without video, since the audio has long been published on YouTube.

The clip was filmed in Albania, Lazarat, and production was carried out by "Max Production."/ Telegrafi/Friday, 2 December 2011

Skillz & Tingulli 3nt ne Tirane Xhirojne Videon "High"...

BabaStars ne Tirane duke xhiruar videon per "High"

Teksa te gjithe jane sulur per tek "TEG" keto dite,Tingulli 3nt dhe Skillz jane ne Tirane tek "City Park" por jo per te bere pazar. Ata gjenden aty per te xhiruar videon e re per kengen "High" te cilen po jua sjellim dhe me poshte. Ende nuk dihet data e publikimit te kesaj videoje, por duke pasur parasysh qe shume artiste pritet te publikojne videot e tyre te reja kete fundvit...ndoshta dhe Babastars po ju ben nje surprize fansave te tyre per festa. /elbino/albaniac/dhjetor 2011/

Degjoje:

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
BabaStars in Tirana shooting video for "High"

While all are fallen for the "TEG" these days, sound 3nt and Skillz are in Tirana to "City Park" but not for shopping. They are there to shoot new video for the song "High" which are and bring you the following. Yet unknown date of publication of this video, but considering that many artists are expected to publish their new videos this yearend ... maybe Babastars makes a surprise for their fans over holidays.
]]

Friday, 25 November 2011

Visar Shala Shijon Suksesin Vetem pa Ledrin...

Visari ecen vete

Skillz mund te jene nje prej grupeve hip-hop me te njohura ne Shqipe,por askush nuk mund ta mohoj se Ledri gjithmone ka arritur te vecohet disi nga Visari (dhe pse jo qellimisht). Ai padyshim eshte me i suksesshmi ne dyshe ose te pakten me popullori,por mesaduket gjerat po ndryshojne. Pas bashkepunimit me Ronela Hajatin ne edicionin e fundit te "Kenga Magjike" dhe Visari ka arritur te gezoj suksesin i vetem,biles dhe te shperblehet profesionalisht me cmim. Tashme porsi Ledri,fale nje kengeje te bukur,nje kolegeje te bukur dhe nje interpretimi skenik seksi,Visari eshte bere po aq i njohur per publikun shqiptar sa dhe pjesa tjeter e Skillz. Ne fakt duket sikur djemte funksionojne me mire vec e vec sesa se bashku,pasi hitet e tyre me te medhaja vitet e fundit jane bashkepunime dhe projekte solo e besoj nuk jemi gabim kur themi se me shpesh do ti shohim te vecuar ne te ardhmen. /albaniac/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Thursday, 24 November 2011

Skillz Sot Feston 7 Vjetorin...

Skillz sot feston pervjetorin e shtate

Hip Hop Grupi Skillz me dy anetaret Visar Shala dhe Ledri Vula, sot ka mbushur plot 7 vjet ne skenen shqiptare. Keshtu ka bere te ditur Ledri ne rrjetin Facebook dhe te dy kane falenderuar fansat per perkrahjen e dhene deri me tani:

"7 vjet jeni me SKILLZAT - flm krejtve maspari per Suport Respekt Dashni edhe per krejt Urimet .. shiiiiiiit' po shpejt po shkojn vjet .. une hala tu menu qe veq sa ja kom nis mu marr me ket muzike , me qet muzike qe tash u bo pjes e jetes tone tperditshme .. ko' mu siguru qe sivjet albumi jon ka me kon VUL per ket HIPHOP SHIP ... edhe niher me shum respekt thank you all .. 1LUV - Ledrizlla" nga Ledri

"Sot osht 7 vjetori i SKILLZ-ave , deshirojme ti falenderojme te gjihe ata qe na kane mbeshtetur gjate ketyre viteve, dhe te gjithe fansat tone kudo qe jane , respekt." nga Visari aka Skivi.

Grupi Skillz eshte ne pergaditje te albumit te tyre te trete qe pritet te lansohet vitin e ardhshem.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Skillz Celebrates 7th Anniversary

Sunday, 13 November 2011

Ledri Vula Han Dajak Sherri nje Femre...

Per shkak te nje femre, rrihet per spital Ledri Vula

Javes qe kaloi, ka ndodhur nje gje qe mund te duket e zakonshme per ata qe jane mesuar te lexojne faqet e kronikes se zeze. Ne shpesh lexojme per dhune te ushtruar mes te rinjve, e madje disa raste degjenerojne ne ate mase sa dikush mund edhe te humbe jeten. Ka raste qe dhuna shkaktohet sepse sherri niset prej nje femre. Nje rast i ngjashem pak dite me pare i ka ndodhur edhe rep-kengetarit te njohur, Ledri Vula. Sipas informacioneve tona, Ledri Vulaj eshte rrahur ne Kumanove nga nje grup i panjohur, duke e katandisur ne nje gjendje shume te rende shendetesore dhe menjehere eshte transferuar ne spitalin e Kumanoves fillimisht, ndersa me vone eshte transportuar edhe ne Prishtine. Thuhet se konflikti mes tij dhe grupit qe ka rrahur reperin, ka ardhur si pasoje e nje femre me te cilen Ledri kishte filluar nje lidhje intime. Ai me mikun e tij Visarin kishin qene per nje koncert ne kete qytet, por gjerat nuk shkuan aq mire per shkak te incidentit qe ishte krijuar pas mbarimit te mbremjes muzikore. Reagim nga reperi ende nuk ka pasur per rastin ne fjale, edhe pse tentuam te kontaktojme, por nuk ia arritem qe te mesojme te verteten nga vete Ledri. /panorama/nentor 2011/

p.s. Skillz-at ne facebook kane reaguar si vijon: "kuhh shum po rrejn njerzt brehh .. ni fjal e urt thot: mos fol kur sdin !!"
- - - - - - - - - - - - - - - -

Wednesday, 10 February 2010

Visar Shala Flet Per Vetura

Visar Shala Skillz
/photo public domain/

INTERVISTE ME ANETARIN E GRUPIT "SKILLZ", VISAR SHALA
Adhurues i vetures "BMW"

"Kam vozitur gjithkund neper Evrope, por edhe ne gjithe rajonin. Kjo ndodh per shkak se ne udhetojme shume shpesh jashte Kosoves, ngase shfaqim koncerte te shumta. Lirshem mund te them se ne si grup muzikor i bejme ne vit 45.000 km per shkak te angazhimeve te shumta qe i kemi jashte Kosoves", thote Visar Shala, ne intervisten per "Kosova Sot

Visar Shala eshte njeri nga anetaret e rep-grupit "Skillz". Ky grup eshte shume i njohur, jo vetem ne Kosove, por ne mbare boten shqiptare. Kenga e tyre e fundit "Si manekine", ne bashkepunim me grupin "TDS", ka pushtuar te gjithe televizionet dhe radiot shqiptare. Ne kete interviste Visari flet per pasionin e tij qe ka ndaj veturave.

"Kosova Sot": Cilen veture e mbani mend nga femijeria juaj?

Visar Shala: Nga femijeria ime e mbaj mend veturen "Golf 2", ngjyre te bardhe, e cila ka qene shume e mire dhe e kujtoj edhe sot e kesaj dite me shume dashuri.

"Kosova Sot": Kur keni filluar te interesoheni me seriozisht per makinat?

Visar Shala: Prej femijerise me kane interesuar makinat. Si te ri qe jemi, na pelqen te vozisim dhe ate me shpejtesi te madhe. Mua me pelqen te vozis shume, pavaresisht a eshte veture, motor, apo aeroplan...

"Kosova Sot": Kur keni qene femije, cfare veture keni enderruar kur te rriteni?

Visar Shala: Eshte luajtur nje serial per femije ne ate kohe, ku vetura levizte vetem me ane te komandes, nga nje largesi e caktuar. Ate kohe kam enderruar ta kem nje veture te tille, mirepo ajo ka qene vetem enderr femijerore.

"Kosova Sot": Cfare ndjenje keni pasur kur per here te pare keni vozitur?

Visar Shala: Jam frikesuar jashtezakonisht shume. Kam menduar se ne cdo moment mund te perplasem me ndonje veture tjeter. Ne ate kohe kam rrezikuar shume, sepse pak pervoje kam pasur ne vozitje. Kam ngare veturen me nje shpejtesi te madhe.

"Kosova Sot": E keni pasur te veshtire te mesoheni per te vozitur veturen?

Visar Shala: Jo, nuk e kam pasur te veshtire. Qe nga femijeria, babi im me ka mesuar vozitjen. Ai me merrte ne preher dhe me mesonte se si duhet te vozisja. Mesimeve te babait ia kam pare hajrin, sepse kur kam vendosur te mbaroj kursin per vozitje nuk kam bere asnje ore vozitje, por drejt e ne test, dhe provimin e kam dhene me te paren.

"Kosova Sot": Aktualisht, cfare veture vozisni?

Visar Shala: Tash jam duke vozitur veturen e tipit "Astra", me ngjyre te kalter, dhe eshte shume e pershtatshme per vozitje.

Visar Shala by Petrit Zeka"Kosova Sot": Cfare veture do te pelqenit te vozisni?

Visar Shala: Ndoshta nje "BMW", sepse eshte veture qe me pelqen dhe besoj se brenda ketij viti do ta blej nje, mbase tipin me te ri te "BMW".

"Kosova Sot": A ndodh qe te vozisni edhe jashte vendit dhe ne cilin shtet keni vozitur?

Visar Shala: Jashte kam vozitur gjithkund neper Evrope, por edhe ne gjithe rajonin. Kjo ndodh per shkak se ne udhetojme shume shpesh jashte Kosoves, sepse shfaqim shume koncerte. Lirisht mund te them se ne si grup muzikor kalojme ne vit edhe deri ne 45000 km, dhe kjo ndodh, sic e thash edhe me larte, per shkak te angazhimeve qe kemi jashte Kosoves.

"Kosova Sot": Cilat vende i konsideroni me te pershtatshme per te vozitur dhe cilat me te rrezikshme?

Visar Shala: Vendi me i sigurt per te vozitur eshte Zvicra. Rregullat e komunikacionit i ka te mira. Kurse, me i rrezikshem per te vozitur eshte Gjermania, jo pse ai vend i ka rruget e keqija, por atje ngasesit vozisin me shpejtesi marramendese.

"Kosova Sot": Sa eshte shpejtesia me e larte, te cilen e keni arritur ndonjehere?

Visar Shala: Deri tash kam vozitur deri 200 km/h, por kam qene shume i kujdesshem gjate kesaj vozitje.

"Kosova Sot": Cfare nuk pelqeni te shoferet ne Kosove?

Visar Shala: Nguten shume dhe si pasoje e kesaj ka shume ndeshje ne trafik.

"Kosova Sot": Sa gjoba keni marre deri sot dhe a i keni paguar ato?

Visar Shala: Te gjitha gjobat qe i kam marre, te gjitha i kam paguar. Kryesisht keto denime kane te bejne me tejkalim shpejtesie.

"Kosova Sot": Ju ndihmon fama kur ju ndalon policia?

Visar Shala: Here, here.

/b.zyberi/kosova sot/10.02.2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

INTERVIEW WITH MEMBER OF THE GROUP "Skillz" Visar SHALA
Adores vehicle "BMW"

"I drove everywhere throughout Europe, but also the entire region. This is because we often travel outside Kosovo, because they show numerous concerts. Can freely say that we as a musical group we do 45,000 km a year due to commitments many that have outside ", says Visar Shala, interview for" Kosova Sot

Visar Shala is one of the rep-group members "Skillz". This group is best known, not only in Kosovo, but Albanian worldwide. Their last song "How manekine", in collaboration with the group "TDS", has occupied all Albanian television and radio. In this interview Visari speaks for his passion that has to cars.

"Kosova Sot": Which car remember from your childhood?

Visar Shala: From childhood I remember my car Golf 2 ", color white, which has been very good and also remember this day with much love.

"Kosova Sot": When you started to seriously interested in cars?

Visar Shala: From childhood to have been interested in cars. How are new to us and it likes to vozisim great speed. I like to paddle more, regardless of whether it is car, motorcycle, or aircraft ...

"Kosova Sot": When you were children, what car you dreamed when you grow?

Visar Shala: It played a serial for children at that time, where vehicles move only by command, by a certain distance. That time I have dreamed to have such a car, but it was only childish dream.

"Kosova Sot": What a feeling you had when for the first time you vozitur?

Visar Shala: I am enormously intimidating. I thought that at any moment can bump with any other car. At that time I risked too much, because I had little experience in rowing. I drive a car with great speed.

"Kosova Sot": You had a hard mesoheni to vozitur car?

Visar Shala: No, I had difficult. Since childhood, my father has learned to drive. He received the lap and taught how to paddle. Lessons I have seen Hajrija father, because when I decided to finish the course for stroke have not done any rowing hours, but to the Test, and test have given me the first.

"Kosova Sot": Actually, what car vozisni?

Visar Shala: Now I am vozitur car type "Astra", with blue, and is very suitable for rowing.

"Kosova Sot": What car would you like to vozisni?

Visar Shala: Perhaps a "BMW" because is my favorite car and I believe that within this year to buy one, perhaps with a new type of "BMW".

"Kosova Sot": A vozisni also happens to abroad and which country you vozitur?

Visar Shala: Outside I vozitur everywhere throughout Europe, but also the entire region. This happens because we often travel outside Kosovo, because the show more concerts. Can freely say that we as a musical group and spend a year until 45000th km, and this happens, as I mentioned above, because of commitments that we have outside Kosovo.

"Kosova Sot": Which countries consider to be appropriate to that with vozitur and dangerous?

Visar Shala: safe place to vozitur is Switzerland. Rules have good communication. But, with the vozitur is dangerous for Germany, not because that country has bad roads, but there Rider drive with vertiginous speed.

"Kosova Sot": What is the highest speed, which have been sometimes?

Visar Shala: So far I vozitur to 200 km / h, but I was very careful during this paddle.

"Kosova Sot": What Drivers do not like in Kosovo?

Visar Shala: hurry more and therefore has many matches in traffic.

"Kosova Sot": How fine you get up today and you pay them?

Visar Shala: All fines that I take, all I paid. Mainly these penalties regarding speeding.

"Kosova Sot": Fame helps you when police stops you?

Visar Shala: Time to time.
]]

Tuesday, 26 January 2010

Flash News 26 Janar 2010

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News

Nora Istrefi ende e re per martese
Kengetarja Nora Istrefi, e dhene pas kenges, ajo tani per tani eshte mjaft e angazhuar me koncerte dhe mbremje muzikore brenda dhe jashte vendit. Mirepo, pervec saj, ajo eshte e angazhuar edhe me projekte te reja, te cilat do t’i pergatite gjate ketij viti. Nora, edhe pse eshte e fejuar, ajo per kete vit thote se nuk planifikon martese, pasi, sic thote ajo, ende nuk i ka mbushur te 25-at dhe e ndien veten ende te re per t’u martuar. “Edhe pse jam e fejuar, nuk planifikoj martese per vitin 2010, ngase mendoj se ende jam e re per t’u martuar. Une besoj se mosha ideale per martese eshte 25 vjet e me lart, keshtu qe une ende nuk i kam mbushur te 24-at dhe nuk e kam arritur ende moshen e marteses. E kam biseduar edhe me familjen time, gjegjesisht mamin se pa i bere 25 vjet nuk do te martohem”, shprehet ajo per “Kosova Sot”. Martesen Nora e parasheh me nje ceremoni te madhe dasmore, me nje atmosfere te kendshme, ne prani te shume mysafireve te artdashesve te saj. “Natyrisht se martesen time e mendoj me nje ceremoni te madhe dasmore, ishalla me shkojne punet mire ashtu sic e paramendoj”, perfundon ajo. /kosova sot/

Da Ligs me projekte te reja
Rep-grupi i njohur “Da ligs” nuk ka te ndalur me projektet e tyre muzikore. Atdhe Muriqi dhe Bardhyl Gashi kane nisur punen per kengen me te re, qe do ta nxjerrin ne treg brenda nje kohe te shkurter. “Da ligs” pak muaj me pare nxori ne treg tri kenge te reja, me te cilat u prezantuan per festat e fundit. Kenget “Lets crunk” ne bashkepunim me “N-jeay”, pastaj kenga “Boom-at” ne bashkepunim me “Skils” dhe kenga “Rap tecno” po pelqehen mjaft shume ne publik. “Pervec ketyre kengeve, se shpejti do te nxjerrim ne treg edhe kengen me te re, ne bashkepunim me dy repartiste kosovare, mirepo nuk preferojme te zbulojme me shume rreth saj, ngase duam qe kjo te jete nje surprize per adhuruesit tane”, shprehet Atdheu per “Kosova Sot”. Bashke me kengen, “Da ligs” do te realizoje edhe videoklipin e ri, qe do ta punojne ne produksionin e Atdheut “A-m Produksion”. “Besojme se do te sjellim nje videoklip te mrekullueshem ne tregun tone muzikor”, shton Bardhyli. “Da ligs” per kete vit planifikon te nxjerre ne treg edhe nje album te ri, kurse punen ne te e kane nisur dhe shpresojne se do te sjellin nje album kualitativ per adhuruesit e tyre. /kosova sot/

Kastro Zizo shkurorezohet nga gruaja
Kengetari Kastro Zizo eshte ne proces te ndarjes nga gruaja e tij Jola, pasi kjo e fundit ka vendosur per nje hap te tille. “Panorama Plus” shkruan se cifti ka dy muaj qe eshte ndare, ndersa Jola ka bere kerkese per divorc edhe ne gjykate. Miqte e saj kane thene se Jola nuk e ka falur asnjehere Kastron, pas aventures se tij me nje vajze brune, por ky nuk ishte shkaku i vetem qe coi te ndarja. Tepria e Kastros me alkool ishte nje arsye me teper qe lidhja 7- vjecare mes Joles dhe Kastros te marre fund. Nuk dihet se kujt do t’i takoje kujdestaria e djalit te tyre 3-vjec. /infopress/

Aferdita Dreshaj: "...nuk do te guxoja te pozoja nudo"
Modelja Aferdita Dreshaj, ne nje interviste per “Bluetooth”, ka treguar se cfare nuk do te guxonte te bente kurre ne jeten e saj. “Nuk do te guxoja te tradhtoja, te genjeja e as te pozoja nudo”. E fejuar me kengetarin Shpat Kasapi, Aferdita ka pohuar se nje nga gjerat qe nuk do ta toleronte dot eshte tradhtia. Ajo ka bere me dije se nuk kane plane martese per kete vit, porse fokusimi i saj do te jete ne muzike. Cifti kane vendosur ta realizojne bashke nje duet. /infopress/

Adelina Ismajli: Do te themeloj parti politike
“Kam ndermend te merrem me politike”, keshtu ka thene per gazeten “Panorama Plus”, kengetarja Adelina Ismaili. E pyetur nese po e ndjek shembullin e Ciljetes, ajo eshte pergjigjur “Une nuk e kopjoj askend. Nuk angazhohem ne asnje krah te politikes, qofte djathtas, qofte majtas. Nuk ndjek as shembullin e Ciljetes qe u perfshi ne Partine Demokratike Shqiptare dhe as Cicolines dikur qe e afroi ne politike Berluskoni. Thashe qe une jam Adelina Ismajli dhe do ta bej partine time”. /infopress/

Grupi “Skillz” hap lokal ne Prishtine
Anetaret e grupit “Skillz”, pas lokalit te tyre ne Gjakove, tashme kane zgjeruar biznesin e tyre edhe ne Prishtine. Anetari i ketij grupi Visar Shala thote se duke marre parasysh qe ne Prishtine frekuentohen lokalet shume pse jo, kohen dhe takimet tona ti bejme ne lokalin tone te cilin e kemi emeruar “Flip Caffe”. /bota sot/

Arita Fejzullahu merr rolin kryesor ne filmin "Jewish Girl"
Xhirimet e filmit “The best kisser” jane duke perfunduar ketu ne Paris”, tregon aktorja e re Arita Fejzullahu. “Une me ekipin e filmit kalojme shume mire dhe me lavderojne shume”. Filmi “The best kisser” perbehet nga dy pjese. Njera pjese eshte xhiruar ne New York dhe nje pjese tjeter qe po perfundon xhirimin ne Paris. “Une jam 16 ore ne xhirim, nderkohe nga 4 ore bej fitness cdo dite dhe mendoj qe filmi do te jete nje “love comedy” i suksesshem ne gjithe boten. Pasi te mbaroj keto xhirime do te futem ne nje film tjeter me titull “Jewish girl”, ku kam rolin kryesor”, thekson aktorja Fejzullahu. /bota sot/

Inva Mula, koncert ne Oviedo te Spanjes
Sopranoja shqiptare me fame boterore do te shfaqet me 27 janar para publikut te Asturias me nje koncert recital, e shoqeruar vetem nga Genc Tukici me piano. Vetem disa muaj pasi Ismail Kadare mori cmimin “Princi i Asturias” pikerisht ne teatrin “Campoamor” te Oviedos, nje tjeter emer i madh i kultures shqiptare do te ngjitet ne skene per te rrembyer duartrokitjet e publikut te Asturias. Ne fakt, ishte parashikuar qe Mula te interpretonte rolin e Mimit ne operen “La Boheme” te Pucinit qe ne muajin tetor te vitit 2008. Por perplasja e datave te programit, beri qe sopranoja e njohur te shtynte koncertin ne Spanje. Rikthimi i saj ne skenen e teatrit “Campoamor” eshte pritur me entuziazem nga publiku dhe mediat spanjolle. Mula ka zgjedhur qe ne kete recital te shumepritur per dashamiresit e saj ne Spanje te shoqerohet nga nje tjeter shqiptar, pianisti Genc Tukici. Repertori me te cilin ajo do te beje per vete publikun e Asturias, pritet te perfshije edhe disa arie nga Mimi. /gazeta express/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Nora Istrefi still young for marriage
Singers Nora Istrefi, given after song, she is currently very busy and evening musical concerts within and outside the country. However, in addition, she is involved with new projects, which will be prepared this year. Nora, although it is engaged, this year she says that no marriage plans, because, as she says, has not yet reached the 25-at and the new yet feels himself to be married. "Even though I am engaged, no wedding plan for 2010, because I think I'm still young to be married. I believe that the ideal age for marriage is 25 years and above, so I still have not reached the 24-at and have not yet reached the age of marriage. I talked with my family, ie without making Mom that 25 years will not marry ", she said" Kosova Sot ". Nora's marriage ceremony provides a great dasmore, with a pleasant atmosphere, in the presence of many artdashesve its guests. "Of course I think that my marriage with a great ceremony dasmore, ishalla with good going as the premeditate" she concludes. / Kosova Sot /

Da Ligs with new projects
Rep-known group "Da Ligs" has not stopped with their musical projects. Bardhyl Gashi home Muriqi and have started work on the new song that will bring the market within a short time. "Da Ligs" a few months ago brought on the market three new songs, which were presented for the last holidays. Song "Lets crunk" in collaboration with the "N-jeay", then song "Boom-at" in collaboration with "Skils" and songs "Tecno Rap" is very much in public pelqehen. "In addition to these songs, will soon produce and market the new song, in collaboration with two repartiste Kosovo, but prefer not to find out more about it, because we want this to be a surprise for our fans," said Homeland for the "Kosova Sot". Along with the song, "Da Ligs" will also perform new video clip that will work in the production of the Fatherland "Production Am. "We believe that will bring a wonderful video of our music market", adds Bardyllis. "Da Ligs" for this year plans to issue in the market and a new album, and work in have started and hope that will bring a quality album for their fans. / Kosova Sot /

Castro divorcing his wife
Singer Zizo Castro is in the process of separation from his wife Jola, after the latter has decided such a step. Panorama Plus "writes that the couple has two months that is separated, while Jola has also applied for divorce in court. Friends have said its not Jola has never forgiven Castro, after his adventure with a girl Bruna, but this was not the only cause that led to the division. Castro Tepria alcohol was a reason more to link 7 - year between Joles and Castro to end. Not known to whom they will meet their guardianship of son 3 years old.

Aferdita Dreshaj: "... will not dare to pose Nudo"
Model Aferdita Dreshaj, in an interview for "Bluetooth", has shown that what will not ever dare to make her life. "I will dare to betray, nor the lies of Nudo poses. And engaged to singer Shpat Kasapi, Aferdita has confirmed that one of the things you would not tolerate dot is Betrayal. It has done that no marriage plans are for this year, but its focus will be musical. Couple have decided to realize a duet together.

Adelina Ismajli: will establish political party
"I intend to deal with political", so said the newspaper "Panorama Plus, singer Adelina Ismaili. Asked if the following is the example of Ciljetes, she replied "I do not imitate anyone. Not engage in any policy side, if right, if left. It follows as example Ciljetes that was included in the Albanian Democratic Party and even once that Cicolines politics afroi Berlusconi. I am told that Adelina Ismajli and my party will do ".

Group "Skillz" local step in Pristina
Members of the group "Skillz", after their premises in Gjakova, have already expanded their business even in Pristina. Member of this group Visar Shala says that taking into account that many shops in Pristina frequented why not, time and our meetings to make in our shop which we have named "Flip Caffe".

Gold Fejzullahu take the lead role in the movie "Jewish Girl"
Filming of the movie "The best kisser" are completed here in Paris, "the actress tells the new gold Fejzullahu. "I spend the film's team very well and with more praise. The film "The best kisser" consists of two parts. One part is filmed in New York and another part that is shooting ends in Paris. "I'm shooting 16 hours, while by 4 hours do fitness every day and think that the film would be a" love comedy "successful worldwide. After shooting will finish following a plunge in another film entitled "Jewish girl", which have the main role, "says actress Fejzullai.

Inva Mula, concert in Oviedo of Spain
World-famous Albanian soprano will appear before the public on January 27 of Asturias with a concert recital, accompanied only by Genc Tukiçi with piano. Only several months after Ismail Kadare was awarded "The Prince of Asturias" precisely in the theater "Campoamor" to Oviedos, another big name of Albanian culture scene will be passed on to abduct the public applause of Asturias. In fact, it was estimated that Mula to interpret the role of Mimi in Opera "La Bohemia" of Puccini was in October of 2008. But the collision of the dates of the program, made known to push soprano concert in Spain. Her return scene of theater "Campoamor" is greeted with enthusiasm by the public and the Spanish media. Mula has elected that this long-awaited recital for her lovers in Spain to be accompanied by another Albanian, Genc Tukiçi pianist. Directory with which it will make them public for the Asturias, is expected to include some Arie by Mimi.
]]

Friday, 24 April 2009

Video Festi Muzikor 2009, Flasin Skillz

Skillz, Mysafire ne Express Live KTV, 23.04.09

Grupi Skillz (Ledri & Visari), fitues te Video Festit Muzikor 2008, kane folur mbreme ne "Express Live", per eksperiencen dhe emocionet e tyre gjate pjesemarrjes ne festin e kaluar ku ata fituan disa cmime. Kete vit, festi do te mbahet me 12 maj dhe do te transmetohet nga televizioni KTV.

Skillz, poashtu kane njoftuar se puna ne realizimin e albumit te tyre te dyte eshte duke rrjedhur mire dhe albumi pritet te dale ne treg ne fund te qershorit apo fillim te korrikut. Per me shume ndiqni videon me poshte:


+tag: ledri vula, visar shala video festi muzikor 2009 vfm

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Skillz Group (Ledri & Visari), winner of the 2008 Video Music Festit have spoken evening in "Express Live" for the experience and emotions during their participation in last festin where they won several awards. This year, the festi will be held May 12 with and will be broadcast by television KTV.

Skillz also have announced that work on the realization of their second album is good, flowing album and is expected to appear in the market in late June or early July. For more follow the video below:
]]

Flash News 24 Prill 2009

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News, 24 Prill 2009

- Mirsa Kerceli flet per cmimet e fituara. “Kam pasur shume suksese gjate viteve te fundit, mirepo me se shumti qe me ka mbetur ne zemer deri me tani eshte pjesemarrja ime ne festivalin e madh kombetar “Kenga magjike”, ku arrita te shperblehem me cmimin “Magjia e pare,” ka thene Mirsa. /kosova sot/

- Edhe nje kengetar i ri ne skenen muzikore. Sokol Gjakova, djaloshi nga Prishtina, ka promovuar mbreme ne Sheshin 21 kengen e tij te pare. Kenga quhet "I lumtur jam" me tekst te Arsim Bunjakut, komponim te Afrim Macules dhe orkestrim te Enis Presheves. /kosova sot/

- Divorci Inva Mula - Pirro Cako, shtyhet gjyqi. Seanca duhej te shtyhej pasi rezultonte qe pala e paditur, ne rastin ne fjale kengetari Pirro Cako, nuk kishte marre dijeni per seancen. Gjykata vendosi daten 5 maj si date per seancen e radhes. /panorama/

- Kryeministri i Kosoves, Hashim Thaci, do te krijoj nje profil zyrtar ne facebook. Kjo faqe do te perdoret per nje komunikim zyrtar dhe transparent me te gjithe qytetaret e Kosoves. /express online/

- Vesa Luma, ka vendosur qe te mos flas me per jeten e saj private ne media. Sipas Veses eshte keqperdorur gatishmeria e saj per te folur rreth jetes private, sidomos nga mediat e shkruara ne Shqiperi. “Une kam qene shume e hapur ndaj mediave cdo here kur me jane bere pyetje per jeten time private”, ka thene kengetarja duke shtuar se “kjo eshte keqperdorur, sidomos nga mediat e shkruara ne Shqiperi. Prandaj kam vendosur qe me te mos flas me per jeten time private”. Vesa Luma eshte ne lidhje dashurie me regjisorin Genc Dobroshi. /ktv/

- Skillz jane duke realizuar albumin e tyre te dyte qe pritet te dale kah fundi i muajit qershor ose fillimi i muajit korrik. Albumit do t'i paraprije edhe nje videoklip. /ktv/

- Luan Krasniqi behet baba per here te pare. E bija e tij, Melisa, ka ardhur ne jete me 15 prill, rreth ores 13.52. “Jam jashtezakonisht shume i gezuar, tashme ne jeten tone ka hyre nje engjell flokeverdhe dhe lindja e vajzes sime eshte me e rendesishme se cdo fitore”, ka thene Luan Krasniqi i cili eshte duke stervitur intenzivisht cdo dite dhe pret nje ndeshje kete vit kunder nje boksieri te mire. /top channel/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Flash News

- Mirsa Kerceli speaks for awards earned. "I've had many successes in recent years, but mostly that has remained until now in the heart is my participation in the great national festival" magic song, which arrived with the shperblehem price "Magjia first," said Mirsa. / Kosova Sot /

- And a new singer on the music scene. Sokol Gjakova, Djaloshi from Pristina, has promoted 21 Square evening in his first song. The song is called "I'm happy" with the text of the Education Bunjaku, compounds of the instrumentation and approach Macules Enis Presevo. / Kosova Sot /

- Divorci Mula - Cako, postponed the trial. The hearing should be postponed as result that the party indicted, in the case in question Pirro Cako singer, had not received information on the session. Court date set May 5 as the date for the next plenary session. / Panorama /

- Prime Minister of Kosovo, Hashim Thaci, will create an official profile on facebook. This page will be used for a formal and transparent communication with all citizens of Kosovo. / Express online /

- Vesa Luma, has decided not to speak for her private life in the media. According Veses is misused its willingness to talk about private life, especially the written media in Albania. "I was very open to the media every time to have questions about my private life," said singer, adding that "it is misused, especially by print media in Albania. Therefore I decided that not speak for my life private. " Vesa Luma is in love with the director about Genc Dobroshi. / KTV /

- Skillz are realizing their second album which is expected to appear in late June or early July. Galleries will precede a video clip. / KTV /

- Luan Krasniqi becomes father for the first time. And his daughter, Melissa, has come to be April 15, around 13:52. "I am extremely very happy, now we have entered our lives a blond angel of birth and my daughter is more important than any victory," said Luan Krasniqi, who is trained intensively every day and hosts a game this year against a better boxer. / top channel /
]]

Saturday, 24 January 2009

F-Five Club 31 Janar 2009: Skillz, DJ Blunt, Nadir Mura

F Five Club 31 Janar 2009

TE SHTUNEN ME 31 JANAR 2009

SKILLZ, DJ BLUNT, NADIR MURA
Dj Limi, Dj Lumix, Mc Nardi

Mattenstrasse 165
Biel/Bienne
Switzerland
078 911 98 15
076 596 44 85
f-five.ch
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Friday, 9 January 2009

Skillz dhe Planet per 2009

Skillz
/photo public domain/

“Skillz” punon per album te ri

Rep grupi "Skillz", kah mesi i ketij viti, pritet ta editoje albumin e radhes, i cili do te jete sikur ai i pari rep. Perpos albumit te ri, "Skillz" do te realizoje edhe videoklip

Grupi "Skillz" eshte nder grupet me te mira rep qe ekzistojne ne mbare trojet shqiptare. Per dy anetaret e ketij grupi, Ledri Vula dhe Visar Shala, viti 2008 ka qene shume i suksesshem. Kane fituar disa cmime te rendesishme neper festivale dhe kane bere disa videoklipe, qe tregojne qarte per sukseset e tyre gjate vitit 2008. Po ashtu pritet qe edhe viti 2009 te jete vit i sukseseve per kete grup. Ata kane paralajmeruar se ne muajin qershor te ketij viti do ta editojne albumin e tyre te radhes, qe pritet te jete album me shume te papritura. Perpos albumit, ata do te editojne edhe videoklip. Rep grupi "Skillz" ne vitin 2008 ka realizuar nje kenge ne bashkepunim me Stine, kenge kjo e cila u prit shume mire dhe me te cilen kenge ata kane marre pjese ne festivalin "Kenga magjike 2008", si dhe ne festivalin "Top fest 2005", festivale kete qe konsiderohen shume te suksesshme ne Shqiperi. /b.zyberi/kosova sot/09.01.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 22 November 2008

Skillz "Han" Gjobe Ne Mes Te Tiranes

Skillza
/photo panorama/

Skills paguan gjobe 5000 leke per parkim te gabuar

Ditet e provave per kengetaret pjesemarres ne festivalin “Kenga Magjike 2008” kane qene mjaft impenjative. Cdo dite prova qe gjithcka te dale sa me mire. Gjate kesaj jave kengetaret jane mbledhur tek Pallati i Kongresve, nje vend, qe sic dihet ka shume probleme me parkingun. Djemte e grupit ”Skills”, te cilet nuk jetojne ne Tirane, por ne Kosove, mesa duket nuk ia kishin shume idene se ku eshte parkingu i duhur dhe ku ai i gabuari dhe sapo kane dale nga provat, kane gjetur tek makina e tyre nje ganxhe nga ato qe ve Policia Bashkiake. Madje, kete moment arriti ta kape edhe paparaci yne. Me pas dihet qe duhet te paguash 5000 leke, qe policia te heqe ganxhen. Shpresojme qe ky grup qe ne fakt eshte shume i talentuar, te marre te pakten ndonje cmim tek “Kenga Magjike” ne menyre qe te mos i ndjejne shume keto gjobat e policise shqiptare. Nderkohe, qytetaret qe kalonin andej jane zbavitur teksa shikonin djemte e njohur, te cilet sapo u hoq ganxha, nga gezimi filluan te kercejne ne mes te rruges. Me siguri nje pamje aspak e zakonte. Prandaj dhe thuhet qe artistet jane ndryshe nga te tjeret edhe ne raste gjobash madje. /panorama/22.11.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Thursday, 30 October 2008

Rinora 4 Club: Miss Rinora 2008 me shume VIP-a

Miss Rinora 2008
/photo rinora 4/

Beauty Contest
MISS RINORA 2008
Spektakli mbahet te premten me 31 Tetor 2008 nga ora 21:00 deri 05:00
Programi argetues:
Sabri Fejzullahu, Alban Skenderaj, Visari & Adelina, Skillz
Moderator: LABI i RTV21
Resident DJs: MC Beka, DJ Muli, DJ Dalool, DJ Astro
Dance Group: "Lordz of Style Juniors"

Club Rinora 4
Riedmatstrasse 7
8153 Rumlang
Switzerland
tel. +41 438 10 60 71
gsm. +41 763 71 65 28/+41 794 38 52 07/ +41 792 22 15 82
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Insomnia Disco Club: Sabria, Adelina, Skillz, Duli etj

Insomnia Club me Sabri Fejzullahun Adelina Thaqi etj
/photo insomnia/

E Shtune me 1 nentor 2008
Diskoteka Insomnia Nate Speciale 22:00 deri 05:00
Sabri Fejzullahu, Adelina Thaqi, Skillza, Duli dhe Labi i RTV21
DJ Naimi, DJ Backy
Deri ne oren 23 hyrja per femra falas!

INSOMNIA disco club

Lausanne Zi En Reculan
1024 ECUBLEN (VD)
mob: +41 (0) 79 230 66 38
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online