All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Teuta Kurti. Show all posts
Showing posts with label Teuta Kurti. Show all posts

Sunday, 21 July 2013

Teuta dhe Dardani behen prinder te nje vajze...

Teuta Kurti behet nene

Kengetarja shqiptare, Teuta Kurti, ka sjelle ne jete femiun e saj te pare, qe eshte e gjinise femerore.

Teuta dhe bashkeshorti i saj Dardan Luta jane bere prinder te nje vajze, qe ka shtuar gezimin ne familjen e tyre pikerisht ne muajin e shenjte te Ramazanit.

“Falenderimi i takon vetem Allahut qe me begatine e tij i ploteson punet e mira. Faleminderit per urimet e shumta familjare shoket dhe shoqet nga une, Dardan Luta dhe Aya”, eshte shprehur Teuta ne rrjetin social Facebook.

Teuta ka kohe qe nuk ka qene e pranishme e ndonje projekt ne skenen muzikore shqiptare, ndersa mbetet te shihet nese kengetarja me zerin fantastik do t’i kthehet zejes qe ajo di te beje me se miri.

Sunday, 7 April 2013

Teuta Kurti, ne muajt e pare te shtatzenise...

Teuta Kurti
Pas dy vitesh martese, Teuta Kurti pret femijen e pare

Ishte nje dasme tradicionale, te cilen e ka dashur vete kengetarja e njohur Kurti, se bashku me bashkeshortin e saj Dardanin, duke respektuar keshtu traditat dhe zakonet familjare e fetare.

Martesa e tyre ka bere tashme dy vite, ndersa me heret kishte pasur edhe fjale se Teuta Kurti eshte shtatzene dhe pret nje femije, por keto fjale kengetarja e njohur i kishte pergenjeshtruar.

Por kete radhe, sic duket, lajmi mbi shtatzenine e kengetares eshte i vertete. Teuta Kurti eshte ne muajt e pare te shtatzenise dhe pritet qe te behen prinder per here te pare me bashkeshortin e saj, Dardanin. Ky lajm e ka gezuar shume ciftin, si dhe familjaret e tyre.

Monday, 21 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 21 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Albani dhe Tuna acarohen ne "X Factor Albania". Albani akuzon per vleresime siperfaqesore, ndersa Tuna i kunderpergjigjet "asnje nga ne nuk jemi ketu per vleresime siperfaqesore".
 • Bleona pozon me aktorin dhe regjisorin amerikan Ben Affleck, ne ceremonialin "Golden Globes 2013"
 • Teuta Kurti rikthehet me nje balade me titull "Arushi" komponuar nga Ilir Tolaj
 • Blero shtrihet perkohesisht ne spital pas nje semundje te lehte
 • Jashar Jashari i njohur si Jashi, eshte modeli 18 vjecar nga Tetova qe po korr sukses ne pasarelat kroate
 • 2po2 (Besnik Canolli) paralajmeron albumin e ri me titull "Rruges" i cili do te lancohet me 10 korrik te ketij viti

Revista BLUETOOTH - 19 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 19 Janar 2013
 • Zajmina Vajsari: Njeriu te cilit i detyrohem gjithcka. Kengetarja seksi, se shpejti me nje kenge hip-hop. Oret qe kalon ne shkolle dhe pse s'po e shikojme me ne jeten e nates.
 • Zanfina: Mbaja arme per vetembrojtje, ja e verteta e arrestimit tim. Mediat publikojne urdher-arrestin, kengetarja: Ndryshova shtepi!
 • Politikanet shqiptare qe lyejne floket: Fatos Nano, Sokol Olldashi, Jemin Gjana, Vangjel Tavo, Arben Ristani, Genc Ruli, Ridvan Bode, Bamir Topi, Andis Harasani, Kreshnik Spahiu...
 • "The Voice"; Flasin anetaret e jurise: Kush duam te fitoje...
 • E bija zbulon fotot e rinise se Eli Fares
 • Si u shnderrua Michelle nga shefe, ne grua per Obamen
 • "Grate e divorcuara" shkojne ne Elbasan
 • Ledri Vula, pjese e jurise "#InstaKosova"
 • "Arushi" qe riktheu Teuta Kurtin
 • Gold AG, reperi ne mbrojtje te ceshtjeve patriotike

Thursday, 17 January 2013

‘Arushi’ i Teuta Kurtit

Një ditë më parë këngëtarja nga Mitrovica, Teuta Kurti, ka nisur të realizojë videoklipin e këngës “Arushi’, këngë kjo që thuhet se është një baladë e bukur.

Këngëtarja me zërin e veçantë i këndon një “Arushi”, ndoshta kjo një fjalë përkëdhelëse që i thotë bashkëshortit të saj.

Kënga është realizuar nga kompozitori Ilir Tolaj dhe vetë Teuta në rrjetin e saj social ka thënë se mezi e pret këtë këngë, për t’ia dhuruar fansave të saj. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
'Arushin' Teuta Kurti

A few days ago singer from Mitrovica, Teuta Kurti, has begun to realize the video clip of the song "arushin ', a song that is said to be a beautiful ballad. Singer with unique voice sings a "arushin", this is probably a question përkëdhelëse who says her husband.

The song is performed by composer Ilir Tolaj and Teuta itself on its social network said that eagerly awaits this song for her fans to donate. M.Gj.

Sunday, 16 September 2012

"Kenga Magjike 2012"; Zbulohen disa nga emrat...

“Kenga Magjike 2012”, Zbulohen disa nga emrat e kengetareve qe marrin pjese

Kenga Magjike” do te nise ne fund te kesaj jave, si fillim duke prezantuar kenget tek “E diela shqiptare”, ashtu sic eshte bere tradite vitet e fundit. Ky eshte nje festival qe terheq gjithnje vemendjen e medias, e jo ne pak raste shkakton edhe polemika mes kengetareve per cmimin e madh, duke qene se jane artistet ata qe votojne njeri-tjetrin dhe zgjedhin fituesin.

Edhe kete vit thashethemet nen ze kane nisur, por ende kane mbetur zera qe qarkullojne neper tavolina, pa mundur te dalin dot nga guaska e zilise apo thjesht frikes se nje produksioni me te mire. Kengetaret e rinj duket se jane ata qe me shume u druhen emrave te medhenj te skenes, pasi i frikesohen jo vetem emrit, por shpesh edhe prapaskenave qe mund te krijohen, megjithese ne fund te gjithe duken te kenaqur me ate qe arrijne.

Monday, 20 August 2012

Revista PALOMA - 18 Gusht 2012

Revista PALOMA, 18 Gusht 2012
 • Xhensila Myrtezaj: Do te mbetem gjithmone lozonjare! Kengetarja rrefen mbi muziken, veren, femijerine e saj dhe marredhenien me Besin
 • Ndahen motrat: Luana ne Shqiperi, Marina ne Itali
 • Vere si e Bertines
 • Shkenda Dubova: Hera e fundit qe me shihni me foto te tilla
 • Ruhuni kengetare, po vjen Enca
 • Samanta Karavella: Jeten luksoze nuk e kam, por e deshiroj
 • Lira Burgija, pushime ne Ibiza me te fejuarin
 • Gent Zenelaj feston 35 vjetorin mes miqsh
 • Teuta Kurti pjese e sezonit te ri "The Voice"
 • Linda Halimi me klip erotik, skena te nxehta me femra lakuriq. Ndalohet nen 18 vjec!
 • Rezarta Shkurta, nga Ibiza ne Dubai
 • Kledi Kadiu ne festivalin e Venezias me filmin e jetes se tij: Nuk kam qene i dashuri i Maria de Filipit
 • Vesa Luma merr nenshtetesine shqiptare

Monday, 23 July 2012

Edhe Ciljeta Xhilaga agjeron

Mund të duken njerëzit më të pabesueshëm për të ndjekur një regjim të fortë, siç është agjërimi gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, por gjatë këtij muaji besimtarë të çfarëdo profesioni qofshin i nënshtrohen rregullave të Islamit.

Mes tyre, ndonëse për ne tingëllon pak e çuditshme, ka edhe shumë personazhe publikë. Siç janë këngëtarët për shembull, të cilët megjithëse gjatë stinës së nxehtë kanë muajt më të ngjeshur të punës me koncerte, përsëri nuk heqin dorë nga besimi dhe më besimtarët prej tyre nuk heqin dorë as nga agjërimi.

Ka ndodhur shpesh kjo me këngëtaren Çiljeta Xhilaga, e cila vitin e shkuar agjëroi “Natën e Kadrit”, ndonëse po atë ditë kishte një koncert në Himarë.

Edhe këtë vit Çiljeta, e cila është e njohur në komunitetin mysliman për besimin e saj thotë për “Summer Pages” që megjithëse e ka të vështirë të agjërojë të gjithë muajin, do të gjejë mënyrën për të agjëruar të paktën netët e ashtuquajtura të mira sipas besimit mysliman.

Tuesday, 20 March 2012

Teuta Kurti adhuron mesimdhenien...

Teuta e adhuron mesimdhenien

Mesimdhenese e denje ne fushen e kenges vazhdon te jete edhe kengetarja Teuta Kurti, e cila per disa vite me radhe punon ne nje shkolle te mesme ne Mitrovice, ku ligjeron lenden e pianos. Ndersa puna e saj tjeter eshte ne Filarmonine e Kosoves.

“Ne Filarmoni jap mesim per zerim, ushtroj zerimin, ndersa ne Mitrovice vazhdoj te jem profesoreshe e pianos. Uroj qe edhe me tej te me shkoj mbare kjo pune si mesimdhenese sepse me pelqen komunikimi me femijet”, potencoi ajo. /zeri/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Teuta adores teaching

Worthy of teaching in the field of music continues to be the singer Teuta Kurti, which for several years working in a secondary school in Mitrovica, where he teaches piano case. While her other work is in the Kosovo Philharmonic.

"I teach for the philharmonic amplifiers, exercise sound coverage, and in Mitrovica continue to be a professor of piano. I wish further to go on throughout this work as a teacher because I like communicating with children, "she stressed. / voice / ]]

Saturday, 4 February 2012

Teuta Kurti: Nuk jam shtatzene...

Pas lajmit per shtatzani reagon Teuta Kurti, ‘’Nuk jam shtatzene’’

Ne shtator te vitit te kaluar, kengetarja e njohur Teuta Kurti i dha fund beqarise duke u martuar me te fejuarin e saj, Dardan Luta.

Pas marteses, kengetarja nuk ka ndaluar me aktivitetet e saj muzikore, por me nje rritem akoma me te madh ka kryer obligimet e saja. U perfol se per shkak te mungeses ne Prishtine, asaj edhe iu vjodh apartamenti se bashku me shume gjesende te vlefshme dhe dhuratat e marteses. Kete kohe po flitet se Teuta eshte shtatzene dhe ne pritje te nje femije, por si duket lajmi nuk eshte i vertete.

Saturday, 14 January 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 14 Janar 2012

Revista BLUETOOTH, 14 Janar 2012

 • Lorik Cana lidhet me miss-in. Ne Tirane perflitet fejesa me Arniten, ne Kosove lidhja me Genta Ismajlin
 • "E Diell" me dy autore. Vec Alban Dudushit dhe Xhemi Shehut, ne prezantim edhe Ulpiana Lama. Fytyra me e re ne spektakel Ulpiana Lama, do te jete opinioniste
 • Ronela Hajati: Kam marre kredi per te bere kenge!
 • Teuta Kurti pas marteses ne pritje te nje femije
 • Anxhela Peristeri: Jeta ime ne buzuqet e Greqise
 • Klajdi Haruni: Kam vuajtur per dashurine
 • Surprizat e Holta Dulakut
 • Agnesa Vuthaj: Jam nje beqare e lumtur
 • Zbulohet i dashuri i Irsa Demnerit
 • Turi i suksesshem i Valbona Memes
 • Adelina Ismajli zihet me Dj serbe per ceshtje nacionaliteti
 • Rozana Radi dhe Mc Kresha hapin zemren
 • Dafina me Ledrin nje tjeter dashuri VIP?!
 • Gjergj Kacinari: Mami, mbeshtetesja ime e flaket! Konkurrenti i "The Voice of Albania": Per momentin jam singell, fama s'do te me ndihmoje per nje lidhje

Teuta Kurti eshte shtatzene

Në shtatorin e 2011 ne patëm mundësinë të shohim fotot e bukura të dasmës së këngëtares së suksesshme kosovare Teuta Kurti. Vetë këngëtarja kur u martua u shpreh se dëshironte të kishte një familje të madhe e të bënte shumë fëmijë.

Ne zbuluam se dëshira e Teutës sapo ka filluar të realizohet. Burimet të sigurta na kanë informuar se Teuta Kurti është shtatzënë.
Nuk kemi mësuar ende në cilin muaj të shtatzënisë është apo gjininë e fëmijës, por me siguri mund të themi se Teuta po i përjeton shumë e lumtur këto ndryshime të rëndësishme që po ndodhin në jetën e saj./Bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Teuta Kurti is pregnant

In September 2011 we had the opportunity to see beautiful pictures of a successful wedding singer Teuta Kurti Kosovo. When she married the singer himself said he wanted to have a large family of many children do.

Friday, 6 January 2012

Bebet VIP qe po vijne ne vitin 2012...

Bebet VIP, kush e ka radhen ne 2012-n?

Vitin qe lame pas, martesat ishin shume ne mode. Kujtojme ketu celebrimet e kengetareve si Teuta Kurti, Jehona Sopi, Yllka Kuqi, apo qofte edhe fejesat, si ajo e Getoar Selimit me Florenten, lidhje si ajo e Rozanes me MC Kreshen, Kastros me Erleta Hotin etj. Por 2011-a ka qene mjaft i mbare edhe sa u takon bebeve VIP. Nder te parat qe linden vitin qe lame pas, ishte kengetarja e talentuar Edona Llalloshi. Kengetarja kosovare u be nene per here te pare, pasi solli ne jete vajzen Doa. Kengetarja e njohur Julka u be me “krahe” per mberritjen e Ian, djalit te saj te pare me Andy Gramm. Prezantuesja e njohur televizive, Sonila Meco, se bashku me te shoqin, Drinin, u bene prinder per here te pare dhe u lumturuan nga ardhja ne jete e engjellit qe u pagezua nga prinderit me emrin Amaris. Edhe vlonjatja ekspresive Aurela Gace u be nene per te paren here, pasi ne nentor te vitit 2011 solli ne jete vajzen e saj te cilen e pagezoi me emrin Grace, qe do te thote “Hiri i Perendise”.

Saturday, 31 December 2011

Tuna, Dafina dhe Vesa ndahen nga të dashurit, bashkohen Rozana dhe MC Kresha

Gjatë vitit që po lëmë pas janë martuar Jehona Sopi, Adelina Thaqi, Yllka Kuqi dhe Teuta Kurti, kurse është fejuar Getoar Selimi

Vit i trazuar ka qenë ky që po lëmë pas edhe për sa u përket ndarjeve, por ka pasur lajme të mira dhe të lumtura siç janë ato fejesat dhe martesat e Vipave shqiptarë.

Tunës nuk i eci martesa
E nisim me lajmin që në fillim u duk si thashetheme për ndarjen e këngëtares Altuna Sejdiu nga Rilind Reka, ngjarje kjo që tronditi shumë njerëzit dhe vuri në kërkim të intervistave dhe arsyes pse gazetarët. Por si përgjigje nga Tuna morëm vetëm “Nuk eci martesa”.

Thursday, 29 December 2011

Tirana dhe Prishtina së bashku në “Ne kemi një vënd”

Ne kemi një vend” (kliko per video) kështu mban titullin kënga e cila është një kartolinë e bukur që vjen nga artistë të njohur për festat e fund vitit.

Kjo kënga është një urim që Klan Kosova dhe Tv Klan japin shikuesve të tyre për Vit të Ri. Rikthehet edhe zëri që kishte munguar, i këngëtares Julka, ku këndon së bashku me Elvana Gjata, Flori Mumajesi, Vedat Ademi, Lyrical Son, Teuta Kurti, Vesa Luma.

Ndërsa mësuam se videoklipi është realizuar nga “Entermedia”. Kënga mban në vete dhe mesazhin e bashkimin të dy kryeqyteteve shqiptare Tirana dhe Prishtina./MAKSIM GJOKAJ/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Tuesday, 6 December 2011

"E Diell" Pa Autore, Por Ndryshimet nuk Ndalen...

“E Diell” pa autore, por prape me ndryshime

Tani qe Armendi dhe Aida, cifti autor i programit “E diell” qe transmetohet ne “Top Channel” jane larguar perfundimisht, shikuesit jane ne merak se kush do te merret me programin. Aludimet jane te shumta, por emra konkrete akoma nuk kane dale. Nje thashethem qe qarkullon lart e poshte eshte ai i rikthimit te autores italiane Alessia Vessicchio, por deri tani asgje nuk eshte e sigurte. Zera te tjere thone se deri ne fund te ketij sezoni spektakli i te dieles ne “Top” do te jete pa autor dhe me fillimin e vitit, drejtimi dhe skenari do t’i besohen prezantuesit te njohur Alban Dudushi. Edhe pse pa nje autor organizatoret dhe regjia e “E diell” nuk dorezohen, perkundrazi ata po bejne edhe ndryshime ne skalete. Duke filluar nga kjo jave deri te mbyllje te sezonit dimeror ne pjesen e fundit te programit, me saktesisht dy oreshin e fundit ne do te shohim nje gare te vertete kercimi dhe kenge. Gara do te zhvillohet midis pese grupeve ku ne krye te secilit grup qendron njeri prej moderatoreve. posted at albavipnews.blogspot.com. Albana, Marina, Luana, Adi dhe Flori do te kercejne dhe kendojne me pjesetaret e tjere te grupit te tyre qe do te jene nje kengetar, nje tjeter personazh i njohur i botes se spektaklit shoqeruar dhe nga trupa e baletit. Disa prej te ftuarve do te jene vellezerit Endri dhe Stefi, Teuta Kurti, Flaka Krelani, Ermela Mezuraj, etj. Jo gjithmone keto levizje dhe shpikje ne “E diell” kane rezultuar te sukseshme keshtu qe jemi pak dyshues, megjithate do te presim te shohim performancat perpara se te japim nje gjykim...

Tuesday, 29 November 2011

Shqiperia e Madhe Po Ndodh... Artistikisht!

Shqiperia e madhe artistikisht

Kohet e fundit “Hajde te Alma” eshte kthyer ne nje nga shprehjet me popullore neper rruge! Por, para se ne te shkonim tek Alma, kjo e fundit erdhi tek ne ne fillim te viteve 90!

Menjehere pas ardhjes se demokracise, artistet shqiptare nga Kosova e Maqedonia realizuan ate qe politikisht sot ende eshte herezi! Shqiperia e madhe!

Armend Rexhepagici do te ishte nje nga te paret qe do te shkelnin kufirin! Shume e cuditshme iu duk shqiptareve performanca e “Kalle Kalle” ne festivalin e 1992! Sot, artistet nga trevat shqipfolese jane jo vetem nje realitet, por nje prezence po aq e madhe sa shqiptaret e Shqiperise! Mjafton te kthejme ne kujtese edicionin e trete te Top Fest, ku fitues u shpall Alban Skenderaj dhe Kthjellu me kengen “Dicka”!

Monday, 21 November 2011

Teuta Kurtit Hajnat ia Thejne Shtepine...

Teuta Kurtit i vjedhin shtepine

Sapo ka hyre ne shtepine e saj te re, per fat te keq ia vjedhin. Ngjarja e trishtuar i ka ndodhur kengetares Teuta Kurti, e cila vjen te pakten nje here ne jave ne Tirane per te kenduar ne spektaklin “E diell”.Ne nje nga keto udhetime, kur Teuta eshte larguar nga shtepia e saj per te ardhur ne Tirane, hajdutet kane shfrytezuar rastin dhe kane hyre me force ne banesen e saj duke i vjedhur cfare munden. Hajdutet kane ruajtur momentin kur ajo bashke me bashkeshortin nuk kane qene ne shtepi, duke i vjedhur shume sende me vlere, krahas paisjeve kryesore elektronike. /anjeza memushaj/standard/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Teuta Kurti house broken into
 

Just entered into her new home, unfortunately it got broken into. The sad event occurred to singer Teuta Kurti, who comes at least once a week on Tuesday to sing at the spectacle, "The Sunday". In one of these trips, when Teuta left her home to come to Tirana the thieves have taken the opportunity and have forcibly entered into her apartment by stealing what they could. Thieves have waited the moment when she and her husband were not at home, stealing many valuable items, in addition to the main electronic equipment. ]]

Tuesday, 20 January 2009

Teuta Kurti Me Album dhe Videoklip te Ri!

Teuta Kurti
/photo kosova sot/

Teuta me album e videoklip te ri

Teuta Kurti konsiderohet si njera nder kengetaret me serioze shqiptare. Zeri i saj e ka mahnitur publikun. Ajo eshte duke punuar per realizimin e nje albumi dhe te nje videoklipi te ri

Kenga me e re e kengetares Teuta Kurti titullohet “Ty”. Kjo kenge eshte pjese e albumit te ri te saj. Po kesaj kenge do t’i behet edhe videoklipi. Pas sukseseve qe pati ne vitin 2008, Teuta Kurti edhe vitin 2009 deshiron ta nise me suksese. Kete sukses ajo synon ta arrije me kengen “Ty” dhe me videoklipin e kesaj kenge. “Kenga eshte pjese e albumit te ri, me muzike dhe orkestrim te Faton Dolakut, kurse tekstin e kenges e kam shkruar une. Eshte nje nder kenget me te preferuara te albumit tim”, tha Teuta Kurti per gazeten “Kosova Sot”. Sic tha edhe vete kengetarja me lart, kjo kenge per te eshte e vecante dhe kesaj kenge do t’ia beje edhe videoklipin. ‘’Tani do te filloj edhe xhirimet e videoklipit te kenges ‘Ty’. Do te jete spot interesant. Shpresoj qe do te pelqehet nga te gjithe. Me teper nuk dua te flas rreth asaj se si do te duket videoklipi”, theksoi ajo. Videoklipi do te xhirohet nga produksioni “Vizioni”, ne regji te Dardan Lutes, i cili njekohesisht eshte edhe i fejuari i kengetares Teuta Kurti. Perpos kesaj kenge, ajo eshte duke punuar edhe per realizimin e nje kenge tjeter te re, per te cilen nuk deshiron te flase shume. /b.zyberi/kosova sot/20.01.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Thursday, 20 November 2008

"VIP"-at Qe Ende Jetojne Me Nanen e Baben

VIPat e Varur nga Prinderit
/photo gazeta express/

Prane gjirit

Shumica e kengetareve, sidomos ata te hip hop skenes, por edhe te tjeret, vazhdojne te jetojne me prinderit e tyre. Ata vazhdojne t’i zgjojne prinderit e tyre nga gjumi, kur i harrojne celesat e shtepise. Lexoni emrat e atyre qe jetojne ne gjirin familjar...

Nga rimat qe ata i qesin ne leter menjehere krijohet nje mendim se njerez me te pavarur se ta nuk ka. Kenget e tyre, nese perkthehen ne realitet, atehere me te vertet bartin pak anarki, pak droge e alkool e si specialitet krejt ne fund jane femrat, si krem ne torte. Nje shumice e kengetareve tane, posacerisht ata qe i perkasin zhanrit hip – hop, vazhdojne te mbesin shume te lidhur me familjet e tyre.

A eshte menyra e jeteses se tyre sikur ajo qe pershkruhet ne kenge apo ajo dallon drastikisht ne jeten private?

Sipas te gjitha gjasave, qendron kjo e fundit. Por, mund te ndodhe qe nje pjese e kengetareve kosovare ne menyre te fshehte marrin banesa te ndryshme me qira dhe se prej aty ndodh te vjen frymezimi. Si frymezim mund te jene edhe hotelet ne magjistralen Prishtine – Ferizaj apo malet e Rugoves ose Prevalles. Apo ata vazhdojne te jene “zogjte e nates” qe trokasin diku kah mengjesi duke i zgjuar prinderit e tyre, sepse i kane harruar celesat e shtepise ku jetojne.

HIP HOP SKENA

Keshtu, burime te ndryshme te “Express” afer disa repereve tregojne se djemte e hip-hop bendit KAOS, Vigani dhe Lumi vazhdojne te jene ata te cilet jetojne me prinderit e tyre. Nje lidhje te forte me familjet e tyre vazhdojne ta mbajne edhe bashkemoshataret e tyre nga “SkillzLedri dhe Visari. Me nje “problem” te tille po ballafaqohet edhe reperi Lyrical Son, i cili ende jeton me prinderit. “Me te shpise” vazhdojne te jetojne edhe djemte e “Etno Engjujve”, Milot Hasangjekaj dhe Genc Prelvukaj. Madje nese e keni verejtur, Hasangjekaj pak apo fare ne video spote e gjen afer nje femre. Thuhet se Hasangjekaj eshte prane marteses. Prane gjirit familjar jeton edhe njeriu i pare i “Baba Record”, Getoar Selimi. Selimi jeton me nenen dhe vellane. Edhe kolegu i tij, Agon Sylejmani vazhdon te jetoje me prinderit e tij dhe vellezerit.

Rendi i atyre repereve qe jetojne ne gjirin familjar, e qe i kendojne rruges, problemeve sociale e shume e cka tjeter, eshte edhe me i gjate sesa qe ne prezantuam. Ajo qe del nga tekstet e tyre dhe ajo qe me te vertet bejne ne jete private mund te jete diametralisht e kundert.

ROCK POP SKENA

Punet me mire nuk i kane as kengetaret e skenave tjera.

Si shembull eshte kengetarja Vesa Luma, e cila perkunder asaj qe disa vite eshte ne lidhje me Genc Dobroshin, vazhdon te jetoje me prinderit e saj.

Po ashtu edhe dy “flakareshat” tjera, Teuta Kurti dhe Rona Nishliu jane te varura nga prinderit. Ndersa edhe pse e tashme e fejuar, nen kujdesin e familjes eshte edhe kengetarja Nora Istrefi. Por, prane komikut te njohur Rasim Thaqi- Cima jeton edhe vajza e tij Adelina Thaqi. Ndersa dikur e martuar, kengetarja Jehona Sopi eshte ajo e cila vazhdon te jetoje ne nje fole me prinderit. E per ju vajza qe e adhuroni kengetarin Shpat Deda, vjen lajmi se edhe ai jeton ne nje shtepi me prinderit. Deda ka pasur nje shkeputje disavjecare me prinderit per shkak te studimeve ne Universitetin Amerikan ne Blagojevgradit. Ndersa tri motrat Ismaili, Zanfina, Ema dhe Adelina vazhdojne te jetojne me nenen e tyre . Ne bashkesi familjare jeton edhe Edona Llaloshi si dhe Leonora Jakupi. Ceshtja e jeteses ndaras dhe me nje privatesi te plote ka rrenje te thella qe lidhet me historine e ketij vendi, kushtet materiale e shumecka tjeter. Thenia : “Sa ma ngushte, aq me shlire” i shkon per shtati gjendjes. /milot hasimja/gazeta express/19.11.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online