All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Tiri Gjoci. Show all posts
Showing posts with label Tiri Gjoci. Show all posts

Sunday, 2 June 2013

Tiri Gjoci, rockeri i "Zemerthyer": Si u bera i njohur per nje dite...

Tiri, rockeri i “Zemerthyer”: Famen qe s’e mora dot per 6 vjet, e fitova per nje dite

Rockeri 19-vjecar, Tiri Gjoci, qe kendon se bashku me Dr. Florin ne klipin me te perfolur te javes “Zemerthyer”, tregon per emocionet e fames se menjehershme. I zgjedhuri i Dr. Florit dhe Ermal Mamaqit per kete rebelim artistik ndaj politikes, ai tregon se si u be i njohur per nje dite, edhe pse kendonte prej gjashte vitesh me grupin e tij “Bon, bon Band”.

Je nje artist i ri dhe ke marre fame te menjehershme pas debutimit ne klipin “Zemerthyer” se bashku me Dr. Florin. Si u gjende ti ne kete projekt?
Mund te konsiderohem artist i ri relativisht, pasi kam me teper se 6 vjet qe merrem me muzike si solist i “Bon Bon Band”, i formuar qe ne vitin 2007. Me Dr. Florin jemi njohur ne Festivalin e 51-te ne RTSH, dhe para disa javesh me kontaktoi per kengen “Zemerthyer”.

Saturday, 1 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 1 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 1 Qershor 2013
  • Noizy, e dashura ben 18 vjec. Fotot e para te ciftit ne pishina, pas 1 viti lidhje
  • Sondazhet dhe intervistat nxjerrin fitues Anaidin ose Elonen
  • Aferdita Dreshaj u premton turqve se do u sjelle Di Caprion
  • Mirjeta e BB4 flet pas ndarjes: Pse perfundoi martesa ime pas 9 muajsh 
  • Ish banoret e BB6 te gjithe tifo per Anaidin; Eldora Koci: Per mua duhet te fitoje Shpendi, por publiku vlereson tipat si Anaidi; Edber Laho: Anaidi i drejtperdrejte, duhet te fitoj; Altina Kusari: Nga te gjitha edicionet, Iliri ka qene me uniku; Elena Lika: Fiton Anaidi, ka intuite dhe karakter te forte; Vigan Shehu: Anaidi e meriton, i sfidoi te gjithe ne shtepi; Marselini: S'me intereson fituesi, Joana e Rike tifo per Anaidin dhe Elonen; 
  • Fituesit e edicioneve te kaluara: Kush e meriton fitoren! Arber Cepani "BB1": Anaidi ka luajtur fort, por Elona duhet te fitoj; Qetsori "BB2": Elona fituese, nese nuk penalizohet nga etiketimi "lesbike"; Ermela Mezuraj: Elona film pa ze, fitues vetem Anaidi.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online