All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Unikkatil. Show all posts
Showing posts with label Unikkatil. Show all posts

Friday, 10 August 2012

Pjesetaret e grupit TBA, Klepto, Jetoni dhe Presioni arrestohen nga policia...

Arrestohen grupi TBA

Pas nje spektakli qe kane shfaqur ne Vushtrri, disa prej antareve kryesore te TBA, Klepto, Jetoni dhe Presioni jane arrestuar nga policia pas nje incidenti jashte ambienteve ku eshte mbajtur koncerti i repereve.

Telegrafi ka mesuar ne oret e hershme te mengjesit se gjate mbremjes se kaluar ne Morena club ne Vushtrri, grupi TBA mbajti nje prej koncerteve te shumta te tyre kete vere. Pasi performuan per te pranishmit, duke dalur nga lokali, pas nje mos marreveshje, nje prej anetareve ka shtene me arme zjarri.

Klepto rrefen ekskluzivisht per Telegrafin ate qe ka ndodhur mbremjen e kaluar.

Friday, 27 July 2012

Unikkatili kall Pejen...

Unikkatil Space Club
Unikkatili ndezi Pejen

Mbreti i repit shqiptar, Unikkatili, ashtu sic ishte paralajmeruar, ne menyre sensacionale performoi ne Peje, me saktesisht ne diskoteken Space Club.

Mijera adhurues, nga ane e mbane Kosova nuk kane mundur te besojne se Unikkatili do te performonte ne nje diskoteke, pasi nje gje te tille ai kurre nuk e ka bere me pare. Sidoqofte, Viktori jo vetem qe ishte pjese e koncertit te madh ne mbremjen ku performues kryesor ishin Elita 5, por lideri i TBA edhe kendoi disa kenge.

“Organizimi ishte i perkryer. Gjithcka shkoi si eshte me se miri. Sic e dini, Viktori nuk kendon neper diskoteka, por ne kemi arritur ta realizojme kete gje te pabeueshme, per shkak te njihemi familjarisht me familjen e Unikkatilit dhe ai nuk refuzoi te performonte, perkunder veshtiresive ne proces”.

Monday, 23 July 2012

Unikkatil viziton varrin e Rugoves

Qëndrimin e tij në Kosovë, Unikkatili e ka shfrytëzuar edhe për të bërë homazhe të varri i presidentit të ndjerë të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Pasi ditë më parë vizitoi varrezat e dëshmorëve në Prekaz, ku prehen eshtrat e familjes heroike të legjendarit Adem Jashari, reperi shqiptar, i cili jetën në SHBA, nuk la pa vizituar edhe varrin e ikonës tjetër, asaj paqësore, të pavarësisë së Kosovës, Ibrahim Rugovës.

Unikkatil, i cili në stadiumin e Prishtinës dhuroi njërin prej koncerteve më të mëdha shqiptare, shquhet për vargje dhe rima patriotike edhe në këngët e tij. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rugova's grave visits Unikkatil

Friday, 20 July 2012

Unikkatili me kenge te re (Audio)

Lideri i grupit TBA, Unikkatili, nuk e ka ndërmend të ndalet ndërsa tashmë e ka publikuar këngën e tij të re në bashkëpunim me Presionin.

Kënga titullohet “Kategori e Rond” dhe është pjesë e albumit të ri të Presionit. Në këtë këngë trajtohet realiteti në estradën tonë, sidomos në elitën e reperëve, e që sipas Unikkatilit e ka në dorë TBA.

Unikkatili të dielën e kaluar mbajti koncertin e tij në Stadiumin e Qytetit të Prishtinës, ku të pranishëm ishin rreth 20 mijë fansa të tij. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Victor with new songs

TBA group leader, Victor, did not intend to stop and has already published his new song in collaboration with the pressure.

The song is called "Categories of Rond" and is part of the new album Pressure. In reality this song is treated in our celebrities, especially in the elite benchmarks, and according to Victor TBA has on hand.

Victor last Sunday held his concert in Pristina stadium, where present were about 20 thousand of his fans. / Telegraph /

Monday, 16 July 2012

Provokon shume reperi Unikkatil

“Kush tha se Unikkatili nuk shkel kurrë në Prishtinë”. Kjo ishte fraza që reperi e ka përmendur shpeshherë gjatë koncertit të tij. Ndërsa ka pasuar me shprehjen tjetër “Ata ma hanë...”, një provokim i drejtpërdrejtë për grupet e tjera rivale.

Por, në fakt nuk e di nëse Unikkatili ka parë mirë atë natë, apo organizatorët i kanë treguar se aty në publik shumica ishin adoleshentë dhe një pjesë e mirë ishin fëmijë, vajza, dhe kishte edhe të moshuar që dëgjonin këto shprehje.

Të gjitha këto foto që i shihni janë të siguruara nga fotografi kryesor, Kastriot Zhugolli, i cili ka realizuar foto ekskluzive edhe për gazetën tonë. E megjithatë, përveç shprehjeve eksplicite që dihet që Viktori i përdor, kishte edhe ndonjë ngatërresë tek tuk, që sigurimi i tij personal dhe sigurimi i Policisë së Kosovës nuk njiheshin.

Vëllai i Unikkatilit vonon daljen ne kohe

Kishin ardhur qysh në orën 16:00 të dielën e nxehtë të 15 qershorit, sepse donin të siguronin një vend dhe të përgatiteshin për të parë idhullin e tyre, Unikkatilin.

Por, i është dashur të presin me orë të tëra, e në fillim të dëgjonin këngëtaren Gjira, më pas disa pjesëtarë të labelit TBA, gati një orë pushim, dhe më pas të dilte “mbreti”, siç ata e quanin Unikkatilin.

Ne ishim aty dhe mësuam se reperi është vonuar për arsye se e priste edhe vëllain në aeroport dhe pa ardhur ai nuk mund të fillonte. Kishte nga ata që duronin, por kishte nga ata që edhe e ofendonin për pritjen e gjatë të daljes në skenë.

Fundja, durimi ka një kufi dhe fansat të ndjekin, të duan, por edhe mund të të mos dëgjojnë më./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Brother Victor exit delay time

Came back at 16:00 on Sunday 15 June hot, because they wanted to secure a place and be prepared to see their idol, Victor. But had to wait for hours, listening to the singer in the early bays, then some members of labeli TBA, about an hour break, and then came the "king" as they called Victor.

E diela e Unikkatilit

I ka kaluar përmasat e një koncerti gjigand, siç mund të ndodhte edhe me VIP-in më të njohur botëror.

Por, ky ishte reperi kontrovers, Unikkatil, i cili meriton një “in’ të madh për sa i përket shikueshmërisë në stadiumin e Prishtinës në mbrëmjen e 15 korrikut.

Fansa nga shumë qytete të Kosovës, por edhe nga Shqipëria dhe Maqedonia, kishin ardhur për të parë nga larg apo më afër Viktor Palokën, siç quhet me emër të vërtetë Unikkatili.

Të gjitha lajmet në këtë faqe të gazetës sonë do të jenë për koncertin e tij./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sunday of Victor

I passed the size of a giant concert, as can happen with VIP-known in the world. But this was a controversial rapper, Unikkatil, which deserves a 'in' large in terms of viewership in the Pristina Stadium on the evening of July 15.

Unikkatili ofendon fotografet

Ai këndoi të dielën dhe të gjithë e ndoqën dhe ishte lajmi më sensacional i javës, por si duket ngaqë nuk është mësuar shumë me fotoreporterë dhe shkrepje fotosh, ai ka dashur t’i evitojë.

Ne siguruam ekskluzivisht këtë foto realizuar nga fotografi Kastriot Zhugolli një ditë para se të këndonte, kur Viktori kishte shkuar dhe një herë për ta vizituar stadiumin e Prishtinës. Jo vetëm se nuk ka dashur të fotografohet, por si e shihni edhe është nervozuar, duke përdorur edhe ofendime.

 Por, reperi i njohur duhet të mësohet se gjithë kjo pritje ka edhe fotografë të zotë dhe paparacë në Kosovë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Victor offends photographers

He sang on Sunday and all followed and was the most sensational news of the week, but it seems not much has been learned since the photographers and photo gun, he wanted to avoid.

Sunday, 15 July 2012

Unikkatili trondit Prishtinen me shume se 50 Cent

Para 5 vjetësh në Prishtinë kishte zbritur reperi me ngjyrë dhe shumë i njohur amerikan 50 Cent, që në fakt atëherë mediet thoshin për një pjesëmarrje të madhe të fansave shqiptarë.

Ndërsa sot, në skenën e Stadiumit të Prishtinës do të ngjitej reperi shqiptar Unikkatili, i cili si duket ka thyer rekord dhe interesimi dhe kureshtja do të jetë më e madhe se sa ishte për 50 Cent.

Ndoshta interesimi për këtë reper të njohur shqiptar vetëm pas këngëve super të dëgjuara audio-fonike, ka bërë që sot Prishtina të tronditet.

Sonte koncerti i Unikkatilit, priten 20 mije veta ne stadium...

Unikkatil
photo source: koha ditore
Unikkatili pritet te grumbulloje 20 mije veta ne Stadiumin e Prishtines

Ka nisur numerimi se prapthi per koncertin e artistit te pare shqiptar qe ka marre guximin i vetem te dale ne nje hapesire qe ze me shume se 20 mije veta. Pesembedhjete mije biletat e hedhura ne treg per koncertin qe sonte (e diel) ne mbremje do te mbaje Unikkatil, jane shitur nje dite perpara. Kompania “Powow Entertaiment”, e cila po organizon kete koncert, ka hedhur ne treg edhe 5 mije te tjera, te cilat jane ne dispozicion te adhuruesve te rap artistit deri me sot ne oren 21:00. Stadiumi i Prishtines eshte vene ne dispozicion te njerit prej kengetareve me te perfolur shqiptare.

Masa te rrepta sigurie dhe gati koncerti i Unikkatilit

Kanë mbetur pak orë para fillimit të koncertit të reperit më të madh shqiptar, Unikkatilit, i cili do të performojë sonte mbrëma para më shumë se 20 mijë njerëzve në Stadiumin e Qytetit të Prishtinës.

Pas konferencës për shtyp të mbajtur të shtunën, POWOW Entertainment ka intensifikuar përgatitjet për koncertin. Së pari janë mbyllur të gjitha pikat e shitjes nëpër Kosovë dhe është hapur pika kryesore me bileta shtesë pranë stadiumit, më saktësisht pranë Prime Club. Kjo është e vetmja pikë zyrtare për bileta dhe të gjitha pikat tjera jo zyrtare janë me bileta fals, prandaj organizatori bën thirrje për kujdes. Kjo pikë do të jetë e hapur deri në orën 21:00.

Dyert do të hapen në ora 16:00 dhe do të mbyllen në ora 21:00, me qëllim që fansat të vijnë në kohë dhe që të mos krijohen tollovi në hyrjet e stadiumit edhe pse POWOW Entertainment po bën ç’mos që të shmangë radhët e gjata. Në stadium të pranishmit do të kenë mundësi edhe të freskohen me mini-baret. Ata që do të hynë në stadium, nuk do të mund të dalin më për shkak të masave të rrepta të sigurisë.

Revista BLUETOOTH - 14 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 14 Qershor 2012
 • Shperthejne VIP-at, parada e personazheve publike me bikini. Anjeza Branka: Vera ime spektakolare; Aurela Hoxha ne topforme;
 • Big Basta, prezanton albumin dhe Vesa Lumen si te dashur
 • Bleona Qereti: I genjeva prinderit, te dashur per here te pare kur isha 18 vjec
 • Detajet e spektaklit te Agron Llakajt ne "Vizion Plus"
 • Skandali ne internet. Eni Koci sulmon hajdutet!
 • Percahet "Baba Stars", iken Ledri. Ndahet edhe grupi "Burn"
 • Spartak Ngjela feston ditelindjen me Miss-in
 • Ndahen Rozana dhe Mc Kresha?! Cifti e mohon
 • Seldi rikthehet tek Sinani
 • "Paraprakisht" me Aurela Gacen
 • Ronela Hajati "bashkohet" me Florin
 • Gena me nje model te ri flokesh?!
 • Kur tundet seksi Nora
 • Tuna tymos hashash

Saturday, 14 July 2012

Unikkatili thote se po i kenaqet zemra ne Kosove


Unikkatil ka mbajtur një konferencë për media, në të cilën ka folur edhe për detajet e koncertit të nesërm.

Ai ka thënë se do të këndojë më shumë se dy orë e gjysmë.“Kam me knu ma shumë se dy orë e gjysmë”, ka thënë Unikkatil në konferencën e organizuar të shtunën

Sa u përket “diss”-ave të Unikkatilit, ai ka thënë se mbetet të shihet nëse do i këndojë ata ndërkaq lidhur me pjesëmarrësit tjerë në koncertin e tij, ai ka thënë se nuk e ka thirrë askënd. Të gjithë e kanë thirrur atë për të marrë pjesë.

“ Se di a kam me i knu dissat, kqyrim për këtë punë. Nuk e kam thirrë kërkan, krejt çka janë në koncert më kanë thirrë”, ka thënë Unikkatil.

Unikkatil ka thënë se sa i përket çështjes së sigurimit, kjo nuk bëhet se siç thotë ai “i tutet dikujt” por sepse koncerti është përgatitë më herët.

Unikkatil ka thënë se nuk është paraqitë në koncerte jo për të mbetur një mister, por thjesht sepse nuk i pëlqejnë kamerat.

Ai ka premtuar se pas këtij koncerti ka mundësi që do të mbajë edhe koncerte të tjera, ndërkaq sa i përket vizitës së tij në Kosovë pas kaq shumë vjetësh, ai ka thënë se po kalon shumë mirë në Kosovë dhe se “po i kënaqet zemra”./albtime/
[[ translation by google:
Victor says he is satisfied that the heart in Kosovo

Unikkatil held a press conference in which he talked about the details of the concert tomorrow.

He has said he will sing more than two and half hours.
"I have my knu more than two and half hours," he told a conference organized Unikkatil Saturday.

As to "diss" Victor-ed, he said that remains to be seen whether they will sing while the other participants about his concert, he said that he did not call anyone. They all called him to attend.

"How do I know with the knu Diss, kqyrim for this work. I did not call kërkan, all that are in concert call me, "said Unikkatil.

Unikkatil said that the issue of insurance, it is not that he says "The Tute someone" but because the concert is prepare earlier.

Unikkatil has said it is not presented in concerts to remain a mystery, but simply because they do not like cameras.
He has promised that after this concert will probably also hold other concerts, and the terms of his visit to Kosovo after so many years, he has said is going very well in Kosovo and that "delights the heart is" . / albtime /

Friday, 13 July 2012

“Kuq e Zi”, e Unikkatilit krijon termet ne Youtube (Audio)

Nuk është kënga e Medës dhe Sinan Hoxhës. Nuk është as kënga himn e realizuar nga Top Channel. Është kënga e re e lansuar nga reperi më i madh shqiptar i të gjitha kohërave, e titulluar “Kuq e Zi”, ajo që po merr primatin në top listat ndërkombëtare.

Unikkatili e lansoi himnin e tij shqiptar në një tekst të jashtëzakonshëm, ku ndërthurret historia dhe aktualiteti i hidhur politik, ndërsa “Kuq e Zi” është pritur jashtëzakonisht mirë nga njerëzit.

Mbi 5000 komente ka marrë kënga që në 30 minutat e para të lansimit, teksa pa u bërë 24 orë ka marrë primatin në top listën e YouTube për këngët më të komentuara në botë me rreth 30 mijë komente.

Pos që është në vendin e parë në këngët më të komentuara në botë gjatë ditës, kënga është në Top 5 të këngëve më të komentuara gjatë gjithë javës, duke qenë në një mes edhe me artistë si Katy Perry që pak kohë më parë lansoi klipin “Wide Awake” e që ka 90 mijë komente.

Thursday, 12 July 2012

Unikkatili arrin ne Prishtine

Kompania POWOW Entertainment definitivisht ka hequr dyshimet e fansave për koncertin e të dielës, pasi ka publikuar foton e njeriut të shumëpërfolur, reperit të grupit TBA, Unikkatilit...dhe atë midis vendit ku është rritur dhe lindur.

Unikkatili ka shumë vite që nuk ka qenë në Kosovë dhe rikthimi i tij është pritur në mënyrë sensacionale nga fansat e tij. Ai ka bërë disa foto gjatë qëndrimit të tij në Stadiumin e Prishtinës, ku dhe do të performojë për rreth 15 mijë njerëz të dielën.

Vendi i qëndrimit të reperit nuk do të bëhet i ditur, për shkaqe sigurie.

Vetëm edhe tre ditë kanë mbetur nga koncerti i madh i Unikkatilit në Stadiumin e Prishtinës, i cili po pritet me padurim nga fansat e tij. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Victor arrives in Pristina

Unikkatili kendon "Kuq e Zi", mijera klikime per pak ore (Audio)

Ate e duan te gjithe edhe ata qe e kane inate e degjojne. Eshte fjala per reperin e njohur shqiptar Rebel a.k.a Unikkatil ka publikuar këngën e tij më të re, “Kuq e Zi”, në bashkëpunim me Klepto.

Kjo këngë i paraprin koncertit të shumëpritur të Viktorit në Prishtinë, i cili do të mbahet me 15 korrik. Ndresa vetem per pak ore kjo kenge ka marre afro 100 mije klikime. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Victor sings "Red and Black", thousands of clicks for a few hours

It's like all those who have heard of spunk. It comes to famous rapper Rebel Unikkatil Albanian song has published his latest, "Red and Black", in cooperation with the Klepto.

This song precedes Victor awaited concert in Pristina, which will be held on July 15. Spite only a few hours this song has received approximately 100 thousand clicks. / Albavipnews /

Monday, 9 July 2012

Para koncertit ne Prishtine, Unikkatil nje kenge te re

I kane mbetur edhe pak dite para kioncertit qe do te mbaje ne Prishtine, ndersa ai po mendon per nje kenge te re. Rep këngëtari Unikkatil, ka lajmëruar përmes rrjetit social Facebook, se në treg do të jetë kënga e tij e re.

Ai për te gjithë fansat ka deklaruar se shumë shpejt në treg do të jetë kënga e tij, të cilën e ka cilësuar si ndër më të mirat deri tani.

“Konga e re e Unikkatilit, publikohet të mërkurën në ora 22:00. Kjo këngë cilësohet si njëra prej këngëve më të mira të tij”, shkruan në faqen zyrtare të tij në Facebook./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:  
Before the concert in Pristina, Unikkatil a new song

Wednesday, 13 June 2012

Historia e zeze e repit shqiptar... [VIDEO]


Historia e konflikteve te repit shqiptar

Moda e kengetareve gangstere ne Shqiperi edhe pse s’ka shume qe ka filluar ka bere per vete qindra fansa.

Mjafton te klikosh me emrin e nje bande te tille ne rrjetin social Facebook dhe shikon pafund te rinj qe emrin e bandes e kane bere pjese te emrit te tyre.

Fyerje ekstreme priten e percillen nga fansa te bandave te ndryshme, djem dhe vajza, sa here qe komentohet per keq emri i grupit apo lideri i tij.

Sunday, 12 February 2012

POWOW Enterment sjell Unikatilin ne Prishtine

Prezantuesja Albba Morina zëdhënëse e POWOW Entertainment

Kompania “POWOW Entertainment" pas The Game ka menduar që të sjellë një reper të famshëm shqiptar. Reperi më i madh shqiptar i të gjitha kohërave, Rebel a.k.a Unikkatil, edhe zyrtarisht do të performojë në koncertin e tij të parë dhe të fundit në Prishtinë gjatë verës së këtij viti. Kështu njofton kompania POWOW Entertainment që me anë të një komunikate zyrtare në Facebook.

Unikkatili është një prej artistëve më të adhuruar ndër të rinjtë shqiptarë dhe ky do të jetë koncerti i parë në Prishtinë në të cilin lideri i grupit TBA do të performojë, pas plot 15 ofertave të refuzuara. Ndërsa mësuam se prezantuesja simpatike që e shohim cdo të mërkurë në prezantimin e “Top Koha Music”, Albba Morina tash e tutje do të jetë zëdhënëse e kësaj kompanie e cila ka menduar që të sjellë artistët më me zë të skenës botërore./Albavipnews/

Friday, 20 January 2012

Noga nje kenge me Unikkatilin...

Noga: Do te lansoj kenge me Unikkatilin

Eshte ky pohimi sensacional i radhes i cili vjen nga tinejxheri kosovar, qe duket se do te befasoje te gjithe – Noga ka ne plan nje kenge te cilen do ta lansoje ne bashkepunim me reperin e ‘labelit’ TBA, Unikkatil.

Gjithnje sipas Noges, kenga eshte prane marreveshjes per lansimin e saj, megjithese nuk ka pasur ndonje konfirmim zyrtar nga ndonje anetar i grupit TBA per kete.

“A do te jete me klip apo jo? Do te shohim, te gjitha bashkepunimet i kam me videoklip. Sa i perket klipit nuk mund te them asgje”, theksoi Noga. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
NOGA: I will launch a song with Unikkatil

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online