All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label VIP Shpija. Show all posts
Showing posts with label VIP Shpija. Show all posts

Wednesday, 13 February 2013

Zhaku akuzon "VIP Shpija" per tentim abuzimi seksual

Zhaku akuzon : Ne “Vip Shpija” tentuan te me perdhunonin

Inida Gjata e njohur me emrin artistik, Zhaku, ka treguar se eshte larguar me dhune nga “VIP Shpija 3”, ne nje interviste ekskluzive ne “Edicionin e Pare” ne Utv News.

Sikur mos te mjaftonte, kjo Zhaku ka tronditur opinionin publik me nje tjeter fakt duke thene se kane tentuar ta perdhunonin. Sipas Zhakut ajo eshte nxjerre me dhune dhe me pas ka qendruar nje dite ne nje hotel.

Zhaku rrefen se gjate qendrimit ne hotel dy persona te futur nga produksioni kane tentuar te abuzonin seksualisht me te. Pyetjes se moderatorit, se perse nuk ka bere denoncim ne polici per kete ngjarje, Zhaku eshte pergjigjur se kushtonte shume ta ndiqje penalisht ne Kosove kete ceshtje, por premtoi se pas publikimit te dyte te TRIMNIKES mund edhe te ndermerrte veprimet e duhura ligjore ndaj personave dhe produksionit te VIP SHPIJA.

Wednesday, 21 November 2012

Vip Shpija 3 edhe kete vit pa shikues

Ishte folur se edicioni i tretë i reality-show “Vip Shpija 3” do të kishte elemente dhe personazhe interesante në mënyrë që të fitojë një shikueshmëri të madhe.

Por, e vërteta është se askush nuk po diskuton për të, dhe në një kanal televiziv jo shumë të ndjekur, ka bërë që edhe këtë herë “Vip Shpija 3” të mos ketë ndonjë interes.

Personazhet që ndoshta është dashur të ndiqen më shumë dolën menjëherë nga kjo garë, ndërsa aty kanë mbetur vetëm disa personazhe VIP, ndoshta të dorës së dytë, që fansat e tyre mund të jenë të paktë për t’i ndjekur.

E vetmja që komentohet është vajza e shkathët e Top Channel-it, prezantuesja Albana Osmani, e cila del vetëm gjatë spektaklit. Duke bërë një krahasim me interesin e “Big Brother Albania”, ku personazhet mundohen të bëhen VIP-a, realiteti tregon se interesimi i shikuesve është tepër më i madh për “BB” se sa për “Vip Shpija”. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vip 3 this year without spectators

Monday, 5 November 2012

Jonida Vokshi: Ja pse hoqa dore nga "VIP Shpija"

Jonida VokshiEmri i bukuroshes Jonida Vokshi u perfol ne fillim si vajza qe do te moderonte spektaklin "VIP Shpija", por me pas, gjerat ndryshuan dhe vendin e saj e zuri Albana Osmani, e cila sapo kishte mbaruar me "Poke".

Arsyet pse kjo ndodhi, nuk u moren vesh ate kohe, por ja qe tani, Jonida vete, ka treguar ne nje interviste per "Bluetooth" arsyet pse ajo nderroi mendje.

Jonida, qe e njohim me shume si imazh te DigitAlb-it, ka studjuar 4 vite regji teatri, ndersa asaj i erdhi nje oferte qe ajo nuk mund ta refuzonte.

Behet fjale per projektin "Klani i te divorcuarave" me regji te Inis Gjonit, ku Jonides i eshte ofruar te luaj krahas Romir Zalles, Adriana Tolkes dhe Orsi Vagjelit. Ajo tregon se nuk kishte mundesi t'i perballonte te dyjat, ndersa puna ne teater duket te kishte pasur me shume prioritet per te, derisa ka ne plan qe ne te ardhmen te sjell edhe nje projekt te vetin teatror. /Albavipnews/

Sunday, 4 November 2012

Valton Krasniqi ne romance dashurie me Afrona Dika

Kengetari Valton Krasniqi, i cili nuk preferon te flas shume per jeten e tij private, duket se ka "leshuar pe" dhe ka vendosur te behet pjese e lajmeve te kesaj jave me nje rrefim per romancen e tij me banoren me te re te "VIP Shpija", aktoren dhe modelen Afrona Dika.

"Po eshte e vertete qe ka nje lidhje me te. Por, per sa i perket pyetjes, me mire do ta quaja jo histori, por romance dashurie", eshte pergjigjur Valtoni per suplementin "Panorama Plus", i pyetur nese eshte histori dashurie apo vetem flirt i tij me modelen.

Ka rrefyer me tej se si ai takohet me te neper baret e Zvicres, atehere kur ka mundesi, pasi Afrona eshte nje modele e cila jeton mes Miamit dhe Zvicres, per shkak te angazhimeve te shumta qe ka.

Wednesday, 31 October 2012

Ronela Hajati fliste per Stinen?

Si duket në mbrëmjen e dytë të spektaklit ‘Vip Shpija 3’, protagoniste kryesore ka qenë këngëtarja atraktive e cila është bërë pjesë e kësaj loje, Ronela Hajati.

Për arsye të historisë së saj që ka treguar për një lidhje dhe një dashuri të lënduar, megjithëse ajo nuk ka përmendur emër, disa gazëtarë kishin lakuar emrin e Flori Mumajesit.

Por duke ditur se vajza shpesh herë ka pasur edhe miqësi dhe bashkëpunim me këngëtarin tjetër Stine, flitet se ky i fundit është emri i personit që ajo nuk e lakon për “Dashurimë e lënduar”, ndërsa jeton në këtë shtëpi të famshme.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ronel Hayati spoke of Stine?

It seems that on the evening of the second spectacle 'Vip Shpija 3', the main protagonist has been attractive singer who has become a part of this game, Ronel Hayati. Because of its history has shown a connection and a love hurt, though it did not mention the name, some journalists had curved name gold Mumajesit.

Monday, 29 October 2012

Zhaku del me sherre, Corleone nuk hyn ne Vip Shpija 3

Inida Gjata e njohur ndryshe me ermin e artit ‘Zhaku’ është përzënë sot nga realiti show që po zhvillohet në Kosovë, ‘Vip Shpija’.

Pas largimit të Enver Petrovcit, Zhaku është larguar me urdhër të të “zotit të shtëpisë” për shkak të abuzimit me alkoolin dhe fyerjeve të rënda në adresë të Dr. Florit dhe disa anëtarëve të tjerë ‘vipa’.

Zhaku kishte hequr dorë edhe nga konkurrimi i saj në “Kënga Magjike” ku ajo u paraqit së bashku me të dashurin e saj Kristian, për të marrë pjesë në reality show. Si duket ashtu si hyri dhe doli vajza e kritikave, ndersa Vali Corleone nuk do te hyje sonte ne “Vip Shpija 3”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zhaku enters and exits through the hassle of Vip

Inida long known art with your name 'Zhaku' is driven today by realiti show taking place in Kosovo, 'Vip'. After the departure of Enver Petrovci, Zhaku left with orders of "master of the house" due to alcohol abuse and severe insults addressed to Dr. Gold and some other members 'vipa'.

VIP Shpija: Te henen behet nami, hyn Vali Corleone!

Ajo qe eshte pritur me se shumti, duket se do te ndodh. Pas hyrjes se Shkendije Mujaj ne VIP Shpija, shume fansa kane deshiruar qe aty te futet edhe Vali Corleone, i cili dite me pare deklaroi se ka nje "sex tape" me kengetaren.

"Te Henen ne Vip Shpija behet pjese e ketij Reality-Show Vali Corleone ! Absollut Super Show :)", ka bere te ditur drejtuesja e ketij spektakli, Albana Osmani ne faqen e facebookut.

Mesiguri, organizatoret e ketij shou, duke deshiruar qe te rrisin interesimin per VIP Shpija, e kane kuptuar se i duhet nje personazh i jashtezakonshem si tipi i Vali Corleones, qe te ndez atmosferen ne maksimum. /Albavipnews/

Wednesday, 24 October 2012

Enver Petrovci hyn serish në ‘VIP SHPIJA 3’

Aktori i njohur shqiptar, Enver Petrovci, ndoshta personazhi më interesant  që hyri në spektaklin “Vip Shpija 3”, është larguar duke e lënë lojën e sapofilluar.

Ne donim të dinim arsyet, por producenti i këtij realiti-shou ka thënë se janë arsye personale dhe nuk kanë të bëjnë me atë intervistën, që kohë më parë aktori kishte dhënë për mediet e huaja.

Por, mësuam se Enveri do të hyjë sërish në ‘Vip Shpija’, por vetëm për të realizuar një monodramë me personazhet aty brenda, ndërsa është menduar menjëherë zëvendësimi  i tij, pa u cekur me emër së kush, dhe priten edhe dy personazhe të tjera të famshme për t’iu bashkuar lojtarëve VIP në këtë spektakël. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Enver Petrovci goes back to 'Vip Shpija 3'

Ronela me disa kile me shume ne ‘VIP SHPIJA 3’

Ajo ka pranuar që të jetë pjesë e realiti-shout “Vip Shpija 3”, dhe siç e pamë ka qenë e para që është prezantuar duke hyrë në këtë shtëpi të të famshmëve gjatë mbrëmjes së hënë, kur edhe startoi ky spektakël.

Por, ne ju sjellim këtë foto profesionale, që u bë nga Avni Selmani, ndërsa Ronela na është dukur me disa kile më shumë.

Duke ditur se vajza e muzikës është shumë atraktive, le të shpresojmë se në këtë realiti-shou do të jetë shumë dinamike dhe të mos na shëndoshet më, se nuk i shkon shumë një këngëtareje që krahasohet me femra seksi.

“Vip Shpija 3” që në natën e parë ka tërhequr shumë shikueshmëri dhe pritet të jetë edicioni më i suksesshëm. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ronel with a few pounds more 'Vip 3'

Enver Petrovci, del nga "VIP Shpija"

Megjithate ne fund, aktori i mirenjohur shqiptar Enver Petrovci, ka vendosur te braktise shtepine e VIP-ave, transmeton Telegrafi.

Eshte mesuar se kjo ka ndodhe per arsye personale, ndersa drejtuesit e spektaklit nuk kane dhene me shume detaje lidhur me kete.

Ndoshta tani jashte shtepise, aktori mund t'ju pergjigjet akuzave te marra ne lidhje me intervisten e dhene per Telegrafin e Beogradit.

Nuk dime nese ai ka marre ndonje informate nga jashte per kete dhe kjo ka ndikuar ne vendimin e tij te braktise spektaklin per t'i sqaruar gjerat jashte shtepise./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Enver Petrovci, comes out of "VIP Shpija"Si po keqkuptohet Enver Petrovci...

Edhe pse u fol ne media se do heq dore nga "VIP Shpija", kjo nuk ndodhi. Te henen aktori Enver Petrovci, ka hyre ne shtepine e VIP-ave, i izoluar nga jashte, nga mediat e shkruara dhe televizive se bashku me 7 personazhe tjere.

Dhe, derisa ai ka filluar "udhetimin" e tij ne kete shtepi, jashte po shkruhet per te, per intervisten e tij dhene portalit "Telegraf" te Beogradit, e botuar para pak ditesh. Ajo cka eshte me ironike, gjuha e ketij aktori te madh, me me se 60 tituj renditur ne filmografine e tij, ende nuk po kuptohet mire nga disa dhe fjalet e tij po keqinterpretohen nga nje shtrese e lexuesve sharlatane.

Tuesday, 23 October 2012

Të gjithe sy e veshe per “Vip Shpija 3”

Të dielën dhe të hënën personazhet Vip, të cilët hynë në “Vip Shpia 3’ për të krijuar një atmosferë të një reality-show, ishin duke realizuar foto zyrtare dhe profesionale në studion e fotografit Avni Selmani. Enver Petrovci, Zhaku, Morena Taraku, Ronela Hajati, Ard Islami, Shkendije Muja, tashmë ishin në emocionet e para, para se të izoloheshin në “Vip Shpija”.

Madje Zhaku si me shaka, duke harruar se ne ishim gazetarët tha “Më votoni!”. Prandaj ne e sollëm në këtë rubrikë, pasi besoj për frymën dhe organizimin më me cilësi këtë vit, “Vip Shpija” do të ketë një vëmendje shumë të veçantë, edhe nga ne si gazetë për të shkruar për jetën e një VIP-i, i rrethuar 24 mbi 24 orë nga kamerat.

Imagjinoni se një pjesë e mirë e vajzave që hyjnë aty brenda janë rritur me luks, por harrojnë se aty do t’i presë edhe një stallë me kafshë për t’u kujdesur.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
All eyes and ears "Vip 3"

Monday, 22 October 2012

ALBA FLASH NEWS: 22 Tetor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave:
  • "VIP Shpija 3" nis te henen, me 22 Tetor 2012 me prezantuesit Albana Osmani dhe Shuki
  • Tuna rremben Cmimin e Madh ne "Zhurma Show 2012" dhe dy cmime tjera
  • Aksidentohet Adelina Tahiri
  • Gezim Gashi publikon me sukses videon debutuese "Trigger"
  • Aktori Enver Petrovci terhiqet nga "VIP Shpija 3"?
  • Noizy hap bar kafe ne Durres me emrin "Rigelsi"
  • Dafina Zeqiri dhe Emina Cunmulaj te perfshire ne nje "loje lesbike" para aparatit te Fadil Berishes
  • Aurela Gace deklaron se ka blere klikime ne Youtube per te testuar sistemin. Ne anen tjeter, zbulohet fotoja e pare e saj me bebin Grace.
  • Ciljeta publikon ekon e bebit "demokrat"
  • Angela Martini femra e muajit e revistes "GQ"

Saturday, 20 October 2012

Enver Petrovci terhiqet nga "VIP Shpija"?

Pak para nisjes se spektaklit te shumepritur "VIP Shpija", aktori Enver Petrovci duket se ka nderruar mendje, transmeton "Panorama Plus". Ka kohe qe emri i tij ka dale ne media si njeri nder banoret e edicionit te trete te "VIP Shpija" qe do nise me 22 tetor.

"S'kam kohe te hyj te VIP Shpija", eshte cituar te kete thene aktori Enver Petrovci.

Petrovci eshte mjaft i angazhuar me projekte teatrore dhe eshte bere e ditur se ka hyre ne diskutime me producentin e ketij shou per t'u terhequr nga gara. Nuk e dime nese aktorit nuk i ka pelqyer formacioni i banoreve qe do hyjne ne shtepi kete vit, ku jane permendur emra si Shkendije Mujaj, Zhaku, Ronela Hajati, Adelina Tahiri, Dr Flori, Morena Taraku, pastaj Stupcat ne nje rol te vecante dhe madje eshte lakuar edhe emri i Vali Corleones, apo thjeshte Petrovci e ka menduar qe nuk do mund te perballoj te qendroj i izoluar per nje kohe te gjate nen vezhgim te kamerave 24 ore ne dite. /Albavipnews/

Friday, 19 October 2012

“Vip Shpia 3”, te ftuarit dhe nje surprize e veçante

Çdo gjë është gati për të nisur më 22 tetor realit-show “VIP Shpia 3”. Nga producenti i këtij spektakli mësuam edhe disa emra të tjerë, ku përveç Shkëndije Mujës, Enver Petrovcit, do të jenë edhe këngëtarja Ronela Hajati, Dr. Flori i West Side Family dhe Miss Kosova 2010, Morena Taraku.

Ndërsa shtëpia e famshme do të jetë në të njëjtën vend ku janë mbajtur edhe dy vitet e kaluara, por do ta ketë një disanj dhe një rregullim më interesant.

Ne e ngacmuam më shumë organizatorin, për të mësuar se banorët VIP i pret një përkujdesje e veçantë në shtëpi, ata do të përkujdesen për disa kafshë.

Ndërsa prezantimin e këtij reality-show u është besuar Shukit dhe Albana Osmanit nga Top Channel, ndërsa në natën e parë të hyrjes personazhet VIP do t’i argëtojë zëri i këngëtarit Edi Furra.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Vip 3", and a special surprise guests

Tuesday, 16 October 2012

Albana Osmani, zyrtarisht prezantuesja e "VIP Shpija 3"

Deri pak kohe me pare u fol per bukuroshen Jonida Vokshi si prezantuese e "VIP Shpija 3" por si duket gjerat kane ndryshuar.

"Zyrtarisht Prezantuesja e VIP Shpia! DigitAlb dhe Ipko kete vit do sjellin diferencen. Te dua Kosove!", eshte statusi i fundit ne faqen e Albana Osmanit.

Albana sapo ka perfunduar show-n "Poke" dhe ardhja e saj eshte me se e miresardhur ne kete spektakel te radhes ku perfshihen personazhet VIP, marre parasysh eksperiencen disavjecare qe ajo ka ne televizion.

Disa nga emrat qe do te marrin pjese ne spektakel, tashme jane bere te ditur, si Shkendije Mujaj, Enver Petrovci, Adelina Tahiri, Zhaku, Ronela Hajati etj. ndersa flitet qe edhe Stupcat do jene pjese e ketij show ne nje rol krejtesisht te vecante nga banoret tjere.

"VIP Shpija 3" nise me 22 tetor dhe do te transmetohet 24 ore live ne platformat IPKO dhe DigitAlb. /Albavipnews/

Friday, 5 October 2012

Zhaku terhiqet nga Kenga Magjike


Inida Gjata Zhaku ka lene konkurrimin ne festivalin e muzikes "Kenga Magjike 2012", informon "indeksonline".

"Po ju bej me dije, se per shkak te disa angazhimeve te programuara me pare, ne nuk do mund te vazhdojme konkurrimin ne "Kenga Magjike". Megjithate e falenderojme shume Arditin dhe stafin e tij per mundesine e promovimit te kenges Aman Aman...", ka shkruar ajo ne profilin e saj.

Arsyet konkrete te terheqjes jane se Zhaku do te marre pjese ne show-n "VIP Shpija 3" dhe ajo se shpejti do te niset per Prishtine. /Albavipnews/

Monday, 1 October 2012

“Vip -Shpia 3” nis kete muaj

Personazhe shumë të njohura, një program shumë atraktiv, me një cilësi ende më të mirë dhe shumë shou po vijnë.

Mësuam sipas disa burimeve se “Vip-Shpia 3” do të nisë gjatë këtij muaji, ndërsa objekti do të jetë në Prishtinë dhe të drejtën do ta ketë Digitalb, në bashkëpunim me producentin e këtij realiti-shou, të cilët kanë rënë dakord.

Ky shou do të zgjasë 35 ditë, ndërsa ende nuk është bërë asnjë marrëveshje se cili nga kanalet televizive të Kosovës do ta ketë të drejtën e transmetimit.

 Përveç bukuroshes Shkëndie Mujaj, mësuam se do të jetë edhe një nga personazhet më kryesor të spektaklit ‘Portokalli’. Se kush është ai e të tjerë të saktë banorë VIP do të lexoni të tjera lajme. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Vip-leading 3" launches this month

Well-known characters, a very attractive, with a still better quality and show is coming. Learned according to some sources "Vip-leading 3" will begin this month, and the object will be in Pristina and the right will have Digitalb, in collaboration with the producer of this realiti-shou, who have agreed.

This show will last 35 days, and yet there has been no agreement on which of Kosovo TV channels will have the right to broadcast. Besides spark Beauty Mujaj, we learned that will be one of the main characters on the show 'Orange'. Who is he correct other people will read other VIP news. M. GJ.

Sunday, 30 September 2012

Shkëndije Mujaj ne ‘Vip Shpija 3’

Vajza, e cila është lakuar më shumë gjatë këtyre muajve për çudirat e saj me foto seksi në rrjetet sociale, duke pozuar dhe treguar linjat e saja të rrumbullakëta, si duket ka pranuar që të përballet me nje realiti-shou, siç është “Vip-Shpija 3”.

Siç flitet tashmë ky shou është dakorduar me kompaninë e madhe mediatike ‘Top Media’, në mënyrë që të shikohet në një nga kanalet e Digitalb dhe flitet se shtëpia me të ftuar VIP, të fokusuar nga kamerat 24 orë, do të jetë e ndërtuar në Tiranë.

Imagjinoni, djem, të shikoni 24 orë, ditë e natë, këngëtaren Shkëndije Mujaj! M. GJ.
 - - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Spark Mujaj 'Vip 3'

Girls, which is more curved during these months for her sexy photo wonders in social networks by posing and showing her round lines, seems to have received a face realiti-show, as is "Vip Shpija 3 ".

Friday, 28 September 2012

Jonida Vokshi, prezantuese e "VIP Shpija 3"

Bukuroshja Jonida Vokshi, njeherit imazh i Digitalb-it, eshte emri qe po lakohet nga mediat si prezantuesja e re e shout "VIP Shpija" ne edicionin e trete, e qe kete vit do te zhvendoset ne Shqiperi nen kujdesin e platformes Digitalb, i cili thuhet te kete blere te drejtat autoriale. Ende nuk eshte bere e ditur lista e plote e 8 pjesemarresve VIP, por "Bluetooth" ka zbuluar disa nga personazhet qe do jene pjese e ketij shou si Enver Petrovci, Adelina Tahiri, Ronela Hajati dhe Shkendije Mujaj. Patjeter, qe edhe ne kete edicion presim spektakel te vertete, ku VIP-at do vihen ne prove per durimin e tyre nen vezhgimin e kamerave 24 ore ne dite dhe transmetuar live nga Digitalb. "VIP Shpija" ne edicionet e kaluara mbahet mend mire per sherrin mes Rozana Radit dhe Rezarta Shkurtes, si dhe per humorin e pashterrshem te Stupcave. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Beauty Jonida Vokshi, at the same time of Digitalb's image, is the name that is roll out by the media as the new presenter of the show "VIP Shpija" in the third edition, which this year will be moved to Albania under the auspices of platform Digitalb, which is said to have bought the copyright. Has not yet been made ​​known to the full list of participants 8 VIP, but "Bluetooth" has revealed some of the characters that will be part of this show as Enver Petrovci, Adelina Tahiri, Ronel Hayati and Shkendije Mujaj. Of course, that even in this edition we expect real spectacle, where VIPs will be tested for their endurance under the supervision of the cameras 24 hours a day and broadcast live by Digitalb. "VIP Shpija" in past editions best remembered quarrel between Rozana Radi and Rezarta Shkurta, as well as never ending humor by stupcat. / Albavipnews / ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online