All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Vali Corleone. Show all posts
Showing posts with label Vali Corleone. Show all posts

Saturday, 6 July 2013

Dafina Zeqiri kendon ne ditelindjen e Vali Corleones

Një disko e re që është hapur fundjavën e kaluar në Gjilan të Kosovës ka mbledhur shumë njerëz, por edhe artistë që kënduan aty dhe personazhë publikë.

Ne mësojmë se në këtë disko me emrin ‘Meteor’ ka kënduar Dafina Zeqiri por edhe Elita 5, ndërsa po në këtë ambient Princi Vali Corleone festonte ditëlindjen i rrethuar me femra që kishin veshur bluza me emrin e tij, e ai i ulur në karrigen e punuar extra për të.

Mësojmë gjithashtu se Dafina ka refuzuar të japë intervistë për mediat që kanë qenë në këtë hapje, madje edhe përpak është kapur keq me djaloshin që fitoi BB6, Arbër Zeka të cilin e ka larguar ndërsa ai donte ti merrte një intervistë për një program ku ai tashmë punon në RTK.

Monday, 3 June 2013

Vali Corleone pergaditet per nje videoklip

Djaloshi nga Gjilani i njohur me emrin Vali Corleone, nuk e ka lënë nisjen e muzikës vetëm me një këngë.

Ne mësojme se i ashtëquajturi Princi do të realizojë jo vetëm këngë që tashmë e ka gati në audio, por do të udhëtojë në ditët e para të qershorit për në bregdetin e Ulqinit për të realizuar një video nga produksioni kosovar ‘Urban Graphics”, ku natyrisht do të ketë muzikë house, ndërsa teksti do të jetë i shkurtër e në stilin e tij, duke përdorur edhe disa nga shprehjet e tij unike.

Urojmë ti ecë mirë kjo këngë, duke ditur se djaloshi ka fituar ende simpati të madhe nga shumë fansa që duan të dijnë për jetën e tij të jashtëzakonshme, ndërsa vetë Vali në FB e tij kishte shkruar se duhet të presin fansat një cunam të madh që po vjen, duke iu referuar këngës së tij më të re./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vali Corleone prepared for a clip

Saturday, 12 January 2013

Revista BLUETOOTH - 12 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 12 Janar 2013
 • Pirro Cako: Me Inven tani jemi miq! "Pas divorcit pati nje periudhe traumatike, por me vone u pajtuam"
 • Rudina Magjistari: Ishte dashuri me shikim te pare. U njohem ne Facebook! Moderatorja rrefen lidhjen me kampionin e kick box-it, Xhavit Bajrami
 • Aksidentohet Franceska, ne makine me vellain e te dashurit
 • Laura Vorpsi zedhenesja (jo vetem) e bukur e PD: Jozefina Topalli, e preferuara ime. Argita Berisha, fisnike. "Jam e fejuar dhe shume e lumtur"
 • Silvana Brace: Rikthimi ne ekran nuk eshte ne doren time!
 • Modelet shqiptare qe konkurrojne "Victoria Secret"
 • "Te besh ekonomi" me Aurora Sulcen. Gazetarja e "News 24" tregon risite qe do te sjelle programi i ri
 • Sekreti i Sonit?! Palestra!
 • Corleone i zhgenjyer: Ne Kosove 99% pa karakter, me tradhtaret ne glob
 • Adelina Berisha ne vend te kengeve publikon vithet

Saturday, 1 December 2012

Revista BLUETOOTH - 1 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 1 Dhjetor 2012
 • Ciljeta Xhilaga: Ja si do te quhet djali im! Rrefimi i kengetares: Urimet e krereve te PD-se pas publikimit te ekos se djalit, me dy gishta
 • Nata Gala; Gafa e Ministrise, le pa ftesa Avni Mulen e Hetem Ramadanin. Inva Mula ben bashke virtuozet e muzikes, per Pavaresine.
 • 100-Vjetori, prishen aparaturat nga shiu, Aurela Gace kendon pa muzike
 • Noizy i kendon "live" diss-in Dafines
 • Genta Ismajli: S'e di sa kohe kam pa te dashur
 • Rita Ora ne Tirane, incidenti dhe femijet VIP qe e takuan
 • VIP Shpija 3; Dr Flori: Isha me i sinqerti, ndaj fitova!
 • "Streeptise Party" per 100-vjetorin e Pavaresise
 • Sonique "cmend" Tiranen
 • "Ngyra e kuqe" hiqet nga Youtube. Adrian Gaxha: E di autorin, po s'dua te bej emra! Abuzime ne Youtube, revoltohen kengetaret.
 • Vidhen klikimet e kenges "Absolut". Corleone: Me vodhen 50 cent, do harxhoj 500 mije euro per t'i kapur

Sunday, 25 November 2012

Revista PALOMA - 24 Nentor 2012

Revista PALOMA, 24 Nentor 2012
 • Rita Ora ne Shqiperi me gjithe familjen. Kendon falas per 100-vjetorin. Ekskluzive per gazeten "Paloma", itinerari qe kengetarja do te ndjeke gjate 24 oreve ne Shqiperi
 • Adelina Ismajli: Ata duhet te ndiejne frike nga une!
 • Sherri qe prishi bashkepunimin dhe miqesine mes Argjentina Ramosajt dhe Vedat Ademit
 • Ulpiana Lama: Ne politike, vetem pasi te zgjidh ceshtjet personale
 • Leonora: Jam shqiptare, nuk lidhem me turq!
 • Nora Istrefi ne klipin e ri, serish pa recipeta
 • Inva Mula, dhurate per 100-vjetorin e Pavaresise, albumi me titull "Per ty atdhe"
 • Genta Ismajli, serish me kenge te vjedhur?
 • Nik Xhelilaj: E kam te veshtire te lidhem me nje femer
 • In Love: Fabiani dhe Olta, dashuri ne koherat e humorit. Fabi: Tre muajt e pare, vetem sherre!
 • Veshjet qe nuk duhet te mungojne ne garderoben e asnje femre! Nga Niko Komani

Monday, 5 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 5 Nentor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave
 • Per shkak uraganit "Sandy", Rita Ora detyrohet te shtyj dy koncerte, ate ne New York dhe Filadelfi, ndersa behet e ditur se do kthehet prape me 17 dhjetor.
 • Ministri i Kultures, Memli Krasniqi, eshte shprehur krenar qe ka qene pjese e klipit "Shine Ya Light", ndersa disa e kritikojne se nuk ka bere shume qe te levdohet.
 • Eliza Dushku publikon 25 gjerat qe njerezit nuk dine per te
 • Zanfina ne nje interviste per "Paloma": E adhuroj trupin tim, s'kam asnje defekt"
 • Rob Kardashian publikon dy foto me Rita Oren ku ata shihen te afeksionuar ndaj njeri-tjetrit
 • Gjyste Vulaj publikon fotot e saj, 6-muajshe shtatzene
 • Shkendije Mujaj ne nje interviste per "Tung": Jam me seksi se Kim Kardashian!

Monday, 29 October 2012

ALBA FLASH NEWS: 29 Tetor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave
 • Rovena Stefa i kunderpergjigjet Florit per reagimin e tij kunder kengeve patriotike: Ti nuk je shqiptar!
 • Flori Mumajesi serish ne nje duet me bullgaren Alisia
 • Hyrje daljet nga "VIP Shpija 3" dhe intervista dhene per Telegrafin e Beogradit, kane bere qe emri i aktorit te mirenjohur Enver Petrovci te lakohet me se shumti kete jave neper media.
 • Alban Skenderaj per here te pare ne Kenga Magjike
 • Vali Corleone lanson kengen "Absolut"
 • Orgesa Zaimi behet nene ne diten e shenjte te Kurban Bajramit. Vjen ne jete Bora
 • Rita Ora publikon videon "Shine Ya Light"

VIP Shpija: Te henen behet nami, hyn Vali Corleone!

Ajo qe eshte pritur me se shumti, duket se do te ndodh. Pas hyrjes se Shkendije Mujaj ne VIP Shpija, shume fansa kane deshiruar qe aty te futet edhe Vali Corleone, i cili dite me pare deklaroi se ka nje "sex tape" me kengetaren.

"Te Henen ne Vip Shpija behet pjese e ketij Reality-Show Vali Corleone ! Absollut Super Show :)", ka bere te ditur drejtuesja e ketij spektakli, Albana Osmani ne faqen e facebookut.

Mesiguri, organizatoret e ketij shou, duke deshiruar qe te rrisin interesimin per VIP Shpija, e kane kuptuar se i duhet nje personazh i jashtezakonshem si tipi i Vali Corleones, qe te ndez atmosferen ne maksimum. /Albavipnews/

Wednesday, 24 October 2012

Vali Corleone tashme kengetar (Audio)

Nga Princ Corleone, tashmë personazhi i famshëm Vali do të jetë edhe me një profesion tjetër, këngëtarë.

Sic kishte thënë në statusin e tij në facebook se ai po realizonte një këngë e cila sapo ka dalë në audio me titull “Absolut”. Kënga është punuar nga Blero dhe është shume ritmike./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vali Corleone singer already

Prince Corleone character already famous Vali will be another profession, singers.

As he said in his status on facebook that he is realizing a song which has just come out in audio entitled "Absolute". The song is worked by Blero and is more rhythmic. / Albavipnews /

Monday, 22 October 2012

Vali Corleone posedon nje "sex tape"

Keshtu ka bere te ditur ne nje interviste per "Bluetooth", kazanova i estrades shqipe, Vali Corleone. Ai ka nje video duke bere seks me Shkendije Mujaj dhe thote se ajo e ka lutur ate qe ta publikoj.

"Shkendia ka deshire qe une te publikoj nje video-sex qe kemi bere bashke. Por une nuk e bej kete, per shkak se ajo mendon te behet si Kim Kardashian e te marre fame prej meje...", ka deklaruar Vali.

Edhe pse kritikohet se u be i famshem fale parase, pa ndonje talent te vecante, Princi Vali ka renditur disa nga vecorite positive qe ka p.sh. eshte i mire ne seks dhe ka oferta nga gjithe globi kudo qe ka shqiptare, eshte i kerkuar per reklama, kurre nuk genjen, pastaj truri i tij ka ngjashmeri me ate te George Bush-it, dhe se shpejti do tregoj talentin e tij per kendim me kengen "Absolut" etj. Cfare me shume njeriu mund te deshironte! /Albavipnews/

Saturday, 20 October 2012

Revista BLUETOOTH - 20 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 20 Tetor 2012
 • Inis Gjoni ka vendosur te kthehet. Komedia "Klani i te divorcuarave", qe e sjell serish ne teater dhe Coco Antonel qe i ka ndryshuar jeten
 • Lorik Cana: "E dashuroj shume Moniken, plotesojme njeri tjetrin. Ajo i di nevojat e mia dhe me mbeshtet". Dashuria 1-vjecare me studenten e arkitektures, jeta dhe familja e futbollistit te njohur
 • Linda Rama + Delina Fico; Dy "grate" e Rames, nen te njejten cader
 • Vali Corleone: Sali Berisha, nje burre me full karakter dhe trim. Nuk i numeroj dot oret qe kaloj duke bere seks. Shkendije Mujaj me kerkon t'i publikoj videon ku bejme seks. Se shpejti ne treg kenga "Absolut". Nen nje cati me Shkendijen ne VIP Shpija.
 • Ciljeta: E kam cunin demokrat, ja prova ne eko
 • Rita Ora vdes per alkool
 • Sabiani, "hit"-i i vjeshtes: Se bashku me Sali Berishen

Thursday, 18 October 2012

Mos e beso po deshe, Vali Corleone kengetar...

Pak dite me pare, Vali Corleone publikoi nje video ku deklaroi se Blero eshte bere menaxheri i tij. Videoja ishte e xhiruar ne studion e Bleros, ku dhe ishte i pranishem vet ai me nje gote te mbushur me alkool, por qe atehere nuk foli nje fjale. Mbetem skeptik por dhe ishim kurreshtar te dime se cfare risie do na sillte ky bashkepunim i pazakonte.

Dhe, ja qe gjerat filluan te sqarohen:

"Eshte e vertete. Kemi nenshkruar me Vali Corleonen dhe se shpejti do te vije kenga e titulluar "Absolut", nje kenge e zhanrit house. Kenga eshte punuar nga Blero Ent. dhe Rock City, ndersa do te lansohet jo me larg se javen e ardhshme. Me besoni, kenga do te jete hit i madh", ka deklaruar Blero, per Telegrafin, ku njeherit mesuam natyren e bashkepunimit te Corleones me Blero Entertainment.

Monday, 15 October 2012

Vali Corleone: Ne Shqiptari nuk ka femra VIP

I njohur si një nga personazhet më të famshëm të momentit dhe shumë i lakuar, sidomos nga gjinia femërore, princi Vali Corleone vjen në këtë intervistë ekskluzive për gazetën tonë, ku tregon të vërtetën në lidhje me modelen nga Bosnja, domethëniet e tatuazheve të tij dhe femrën shqiptare që e meriton të quhet VIP. Për më tepër lexojeni intervistën.

“Kosova Sot”: Si jeni?
Vali Corleone: Shumë perfekt jam.
“Kosova Sot”: Më duket se po ju bezdisin tani mediet që po merren shumë me ju, apo jo?
Vali Corleone: Jo, mua mediet nuk më bezdisin, por më bezdisin nëse shkruhen për mua gënjeshtra. Absolutisht.

“Kosova Sot”: Cila është e vërteta në lidhje me modelen nga Bosnja, Daniela Vijatoviq?
Vali Corleone: Ok. Së pari kam kontaktuar me Danielën në ‘Facebook’ atë ditë kur ka qenë në Kosovë, në një sfilatë mode dhe ka qenë në hotelin “Victory” në Prishtinë.

Dhe, nga dhoma e saj më ka shkruar eja tek unë në dhomë, sepse unë sot nisem për Bosnje, e unë nuk kam shkuar. Më pas kemi kontaktuar me celular kur ajo ka qenë në Bosnjë, shumë herë, më pas ajo më ka thirrur prej numrit të Malit të Zi, nga Budva, dhe më ka thënë: “Ej zemër, unë kam ardhur në Budva, a po vjen edhe ti këtu, sepse kam filluar punën me një klub në Budva si menaxhere”.

Sunday, 14 October 2012

Vali Corleone: Blero, menaxheri im! [VIDEO]

Pas lajmit se nje fytyre publike e ka rrahur ne Istog, Vali Corleone del me nje video ku mohon kete thashethem. Ai thote se ka respekt per Istogun, por atje nuk ka qene kurre edhe pse ka deshire te shkoj: "E di qe Istogu me do shume, dhe une i dua!", ka shtuar ai.

Videoja eshte e xhiruar ne studion e Bleros dhe aty Vali deklaron per media: "Gjindem ne studio te Blero, me shokun tim, perndryshe menaxherin tim, po e deklaroj..."

Ndersa, nga Blero vet nuk degjuam asgje pervec se na pershendeti me goten e tij te mbushur me viski.

Se cfare te reja do te na sjell bashkepunimi Blero - Corleone, presim te shohim. /Albavipnews/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Monday, 8 October 2012

Reagon top-modelja e huaj per Vali Corleonen

Top-modejla e njohur nga Bosnjë-Hercegovina, e cila shpesh herë sfilon në pasarelat e Prishtinës, Daniella Mijatoviq, në profilin e saj në Facebook ishte munduar që të sqaronte diçka në gjuhën shqipe për të gjithë miqtë e saj shqiptarë.

Ne u interesuam të dinim dhe ky sqarim kishte të bënte në lidhje me një deklaratë të Princit Vali Corleone, i cili kishte thënë në programin “Zonë e Lirë” se ka pasur lidhje edhe me top-modelen.

Kur gazeta jonë e pyeti modelen se a mos e kishte takuar Corleonen, ajo na tha konkretisht kështu: “Nuk jam takuar me të, po të isha takuar ai me siguri do ta dinte që unë jam lindur në Keni dhe kjo është arsyeja pse unë jam e zezë.

Nuk e di arsyen pse ai më ka përmendur mua, sepse unë nuk jam një person i famshëm në Shqipëri. Pra, çdo gjë që ka thënë ai është gënjeshtër. Ai vetëm flet për femra tërheqëse, për të cilat ëndërron, por nuk mund t’i ketë”. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Reacts top-model foreign to Vali Corleonen

Top-modejla recognized by Bosnia-Herzegovina, which often sfilon in Pristina trestles, Daniella Mijatovic, in her profile on Facebook was trying to explain something in Albanian Albanian for all her friends.

Saturday, 6 October 2012

Revista BLUETOOTH - 6 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 6 Tetor 2012
 • Eduard Shalsi, detajet e dasmes me Eren, ne sfond kenga per Berishen. Zbulohen fotot e ceremonise intime te se premtes. Sot betimi ne altar, ja demokratet e ftuar
 • Tuna vs Corleone. Vali: Ajo kallet per mua; Vajza: Ti s'ke tru! Sherri pas intervistes "Zone e Lire".
 • Zhaku braktis "Kenga Magjike" per "VIP Shpija"
 • Zhgenjen Ezeli: Jam homoseksual, nuk e fsheh me!
 • "Festivali i Muzikes Popullore", fotot e prapaskenave te festivalit
 • Vesa & Big Basta, marredhenia e kengetareve perfundon ne fejese
 • Klodiana Lala behet nene, vjen ne jete Priseas
 • Zbulohen emrat e rinj te "Kenga Magjike"
 • Zedhenesja e Adelines ironizon Florin dhe...
 • Blerina Braka: Ne "Kenga Magjike" per te fituar, jeta eshte pazar
 • Genta Ismajli behet bionde
 • Adi i "BB2" ne "Fiks Fare"

Tuesday, 2 October 2012

Shkendije Mujaj flet per Vali Corleonen

Vajza e cila u lakua shumë për skenat e saj intime sic tha personazhi i famshëm i këtyre ditëve, Vali Corleone, ka dashur të thotë dicka kur është pyetur nga Telegraf.

“Vali Corleone? S’e di, nuk më përket mua të komentoj diçka që e thotë dikush që është në ndikim të alkoolit dhe që nuk din se çfarë po flet”, u shpreh Shkëndija. Vajza do të jetë në reality show “Vip Shpija 3”, pasi burime të sigurta të gazetës “Kosova Sot” e theksojnë një gjë të tillë.

Shkëndija është VIP i dytë që ka reaguar deri diku, pas këngëtares Altuan Sejdiu në lidhje me deklaratat e Vali Corleonës në programin ‘Zonë e Lirë' te Arian Cani./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Shkendije Mujaj speaks Vali Corleonen


Monday, 1 October 2012

Revista PALOMA - 29 Shtator 2012

Revista PALOMA, 29 Shtator 2012
 • Genta e BB5: Kam menduar ti jap fund jetes sime ose te Rubensit. Eko-n ma nxori Rubensi dhe familja e tij
 • Paloma: Dua te krijoj familje por s'ka meshkuj ne qarkullim
 • Deshton koncerti i Bleona Qeretit ne Tirane. Kengetarja: Nuk ishte deshtim, kishte 5000 veta!
 • Kryepolici Krenar Ahmetaj, prezantuesi i "Miss Globe International"
 • Brunilda Lahe pas largimit nga emisioni "Dita Ime": Cfare nuk do t'i fale Vizion Plus-it
 • Princ Vali Korleone rrefehet per gazeten "Paloma": Me femrat e showbizit shqiptar bej vetem seks. Bleona me ka bere vete ftese!
 • Monika Stafa "ngre flamurin" ne 100-vjetorin e Pavaresise: Ja si do t'i kalojme te dielat se bashku
 • Tuna nuk i ndahet rrepisteve, nis nje histori me Cozman, anetar i Baba Stars
 • Futbollistet e famshem neper bote zbarkojne ne Tirane per "Tirana Art Days"

Sunday, 30 September 2012

Nora Istrefi ne klip me syzet e Vali Korleones

Thuhet për të se ai ka roje private, por që falë jetës së tij unike është bërë një nga personazhet e shumëkërkuar në medie.

E kemi fjalën për Vali Korleonen, djaloshin nga Gjilani, i cili ka qenë i ftuar në “Zonë e Lirë” të Arian Çanit ku ka treguar emrat e të gjitha këngëtareve që ka pasur lidhje me to, madje për Leonora Poloskën ka treguar se e ka zhvirgjëruar.

Por, gjatë kësaj intervistë ai ka pohuar se edhe këngëtares Nora istrefi ia ka dhuruar syzet në një klip. M. GJ.      
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora Istrefi on video with Vali Korleone's glasses

Said he has private guards, but thanks to its unique life has become one of the singles in the media. We refer to Vali Corleone, the boy from Gnjilane, who has been invited to the "Free Zone" Arian Cani which shows the names of all the singers who had dealings with them, even for Leonora Poloskën has shown that it has zhvirgjëruar. But, during this interview he alleged that singer Nora istrefi he donated glasses in a clip. M. GJ.  


Monday, 9 July 2012

Shqipetari qe ben jeten e nje Corleone Sicilian (VIDEO)

Super makina, siguri, femra te bukura,vila dhe jahte para pafund.Kjo eshte jeta e Vali Corleone nga Gjilani i cili shprehet se ka lidhje me familjen Corleone ne Sicili por ai shprehet se kurre nuk i ka pare filmat per ate familje pasi ai filmat i ben ne realitet.

Jeta e tij ngjan me ate te nje filmi pasi ai rrethohet nga super makina dhe super siguri private,per me teper ndiqni videon./Prive/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanian who makes the life of a Sicilian Corleone

Super Cars, security, beautiful women, villas and yachts before Vali pafund.Kjo is life Corleone from Gnjilane, which says it has about the Corleone family in Sicily, but he says he has never seen the movies for that family as he films makes in his realitet.Jeta looks like a movie and he is surrounded by super cars and super private security, more follow footage. / private /

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online