All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Visar Shala. Show all posts
Showing posts with label Visar Shala. Show all posts

Monday, 2 July 2012

Ledri dhe Dafina vs Visari dhe e dashura

Sot në rubrikën e ballafaqimeve do të flasim për dy anëtarët e grupit ‘Skills’, të cilët si duket ka pak kohë që e kanë mbështetur zemrën e tyre te femrat ideale.

Ledri tashmë është një lidhje me këngëtares seksi, Dafina Zeqiri, e ndërsa Visari sapo është zbuluar se ia ka rrëmbyer zemrën një zeshkane shumë të bukur, emri i së cilës nuk bëhet i njohur, por jeton në Amerikë.

Dy vajzat në krah të djemve të grupit ‘Skillz’ ndryshojnë vetëm nga fama e tyre, duke ditur se Dafina e Ledrit është shumë e njohur, ndërsa zeshkania e Visarit sapo u bë e njohur. Ne urojmë që djemtë atraktivë këto lidhje t’i dërgojnë në altar të martesës.Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
LEDRIN and Capital vs. Visar and valentine

Saturday, 30 June 2012

Visari i dashurar, ne prag fejese... por jo me Ronelen!

Visari i ‘ Skillz’-ave ne prag fejese

Eshte shume i dashuruar. Eshte aq i dashuruar sa ka ngjallur kureshtje te te gjithe ata qe e kane pare. Behet fjale per Visar Shalen ose sic njihet ndryshe artistikisht Skivi. Anetari i grupit “Skillz” prej disa muajsh eshte ne nje lidhje dashurie me nje vajze nga Kosova e cila jeton ne Amerike. Gjate muajve te nxehte te veres brunia bukuroshe eshte pare te rrije ore e cast prane te dashurit te saj Skivi.

Duket qe cifti e kane marre kaq seriozisht lidhjen sa mes miqve te tyre kane filluar te perhapen thashethemet qe se shpejti pas Getoarit dhe Florentes nje tjeter anetar i Baba Stars do te fejohet dhe behet fjale pikerisht per Visarin. Megjithate, cifti ende nuk kane bere publike nje lajm te tille por pohojne se jane duke shijuar ne maksimum lidhjen e tyre. /bluetooth/

Revista BLUETOOTH - 30 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 30 Qershor 2012
 • Polemikat per kengen "Ku ka si Tirona". Ermali dhe Dr Flori: Kengen nuk e beme per te tallur kend
 • BB5; Gerta: "Nuk do ndahem nga Liami per asnje arsye". Se shpejti del kenga, e verteta e lidhjes...
 • Motra e Taulant Balles "Sherr" me nje vajze, ajo e padit per fyerje
 • Oriela Nebijaj dhe Zonja Vjollca. Kush jane fytyrat e reja te mengjesit ne "News 24"
 • Gerta Heta martohet per here te dyte
 • Ministrit Bumci i cahet goma ne Fier
 • Eshte vere, shperthejne VIP-at
 • Aurela Gace: Ja pse e kendoj une refrenin e "West Side Family"
 • Mbyllet "Maratona e Kenges Popullore"
 • Visari i Skillz-ave ne prag fejese
 • Rovena Stefa ndihmon financiarisht shqiptaret
 • Ronela Hajati regjistron kengen me Baba Stars
 • Big Basta, nje kenge me Shpat Deden

Monday, 30 April 2012

Arbëri i BB5, mik i kengetareve kosovare

Djaloshi, i cili po mundohet të krijojë një shou në “Big Brother Albania 5” dhe si duket po ia del mbanë, Arbëri, në Kosovë njihet si mik i shumë artistëve.

Në këtë foto që zbuluam shihet përkrah këngëtareve Flaka Krelani dhe Rina Abdyli, dhe njëkohësisht në plazh me Visarin, reperin e Skillzave.

Madje, artistët që e njohin Arbërin tregojnë edhe për karakterin e tij të fortë dhe zgjuarsinë e tij, por sidomos këngëtaret mikesha të Arbrit nuk harrojnë të bëjnë edhe tifo për djaloshin atraktiv nga Prishtina, pse jo që mund të jetë edhe fituesi i BB5./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The BB5 Arber, a friend of Kosovar singers

The boy, who is trying to create a show on "Big Brother 5" and apparently is succeeding, Arber, in Kosovo, known as the friend of many artists. In this picture we found can be seen singing alongside Flame Avdyli Krelani and Rina, and also on the beach with Visar, the rapper Skillz.

Even artists who know the show Arber for his strong character and his wisdom, but especially to Know singer girlfriend do not forget to cheer for the attractive young man from Pristina, why can not that be the winner of the Bb5./Maxim Gjokaj /Kosova Sot /

Monday, 16 January 2012

“Baba Stars” nisin biznesin me bluza

Hajde bluza nga "Baba Stars" me zbritje

Ka pak kohë që tashmë laberi “Baba Stars” kanë logon e tyre, madje atë edhe nëpër bluza, veshje të cilat i mbajnë ata, apo një pjesë e grupit neper koncerte. Por si duket kryesuesi i kësaj kompanie muzikore ka dashur që të nisi dhe një biznes me këto veshje,  ngaqë i ka pëlqyer kaq shumë ideja.

Por këtu shihen në një nga dyqanet e Ferizajt në qendër, anëtarin e “Skillz” që është pjesë e këtij labeli, Visari, afër një kukulle duke reklamuar veshjen me logon. Por nëse vini re dhe ju atë që unë shikoj, djemtë biznesin e veshjes e paskën nisur me zbritje, - 50 përqind.

Në fakt nuk dihet se pse kaq shpejt kanë vënë zbritje, apo është për të tjera veshje kjo shenjë. Megjithatë urojmë që ky biznes ti ece djemve, duke ditur se sot është shumë e thjshtë ku cdo kush me 5 euro mund të shkruaj dicka, qoftë edhe duke vënë një logo të Rihanës në bluzën e tij./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Dad Stars" T-shirts start business

Saturday, 7 January 2012

Ronela dhe Visari behen bashke perseri...

Ronela dhe Visari behen perseri bashke ne Kosove

Jane bere perseri bashke dy kengetaret, per te cilet u perfol shume se mund te kete nje lidhje dashurie mes tyre. Ronela Hajati ka udhetuar drejt Prishtines per te qene pjese e xhirimeve televizive pikerisht me kengen e fundit, ‘’Neles’’, ne duet me Visarin e grupit Skillz. Duke respektuar kodin e veshjes ne nje program ne Kosove, qe te dy u shfaqen te veshur ne kombinim ngjyrash kuq e bardhe, duke bere nje performance te jashtezakonshme e duke lene gojehapur te gjithe koleget e pranishem ne ate emision. Fjalet per lidhjen e tyre dolen pas performances ne “Kenga Magjike”, kur Ronela gjate kercimit reagoi me gjeste intimiteti ndaj Visarit, por me vone kjo lidhje u pergenjeshtrua nga te dy kengetaret, duke thene se ata jane vetem miq dhe asgje me shume. Ndryshe nga Visari, i cili eshte shume i njohur ne Kosove, Ronela tani ka filluar te njihet ne Kosove, pasi eshte e vetmja kengetare nga muzika shqiptare qe deri me tani nuk ka realizuar asnje videoklip, por eshte bere shume e njohur fale fizikut dhe vokalit te saj./panorama plus/janar 2012/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Visari i “Skillz” me fans meksikan

Artistët normalisht se gjithmonë mbështeten nga fansat e tyre, dhe ata ecin përpara me muzikën që sjellin për publikun. Të dëgjosh muzikë shqiptare, nuk është se është e thjeshtë, natyrisht nëse je i huaj.

Në portalin e grupit “Skillz” e konkretisht të Visarit, vumë re se aty një vajzë meksikane i shkruante kështu” buen cantante”, që në gjuhën shqipe i bie të jetë “Këngëtar i mirë”.

 U cuditëm por një fanse e largët e tyre që sigurisht e ka dëgjuar Visarin në youtube nga Meksika pëlqen atë dhe muzikën e tij. Por megjithëse kënga e fundit ku Visari këndoi në “Kënga Magjike” së bashku me Ronela Hajatin, me titull “Neles” kishte pak ritëm që mund ta pëlqenin jo vetëm meksikanët, por dhe popujt e tjerë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Visar of "Skillz" with Mexican fans

Artists normally always supported by their fans, and they walk ahead with music that bring to the public. To listen to music, is not that simple, of course if you are a foreigner. In the portal of "Skillz" of the Visar in particular, we noticed that there's a Mexican girl wrote so "buen cantante," which in Albanian language gets to be "good singer".

Friday, 6 January 2012

VIP Ballina: Revista "PALOMA" - 7 Janar 2012

Revista PALOMA, 7 janar 2012
 • Anxhela Martini: Ndihem gjithmone seksi!
 • Kthehet Adi Krasta!
 • Luana i kalon festat ne Maqedoni. Vazhdon historia me Adrianin!
 • Ronela Hajati: Kam bere dasme! Nuk e keni marre vesh?
 • Bertina e kalon Vitin e Ri pa Erjonin; nuk flasin me njeri-tjetrin
 • Rona Nishliu: Eshte kenge optimiste, jo kenge vaji. Koleget perkrahin Ronen: Do te na perfaqesoje ne menyre dinjitoze
 • Semi Jaupaj: Edhe pse me paragjykojne, e dua Bojkenin
E ku ka me mire se te kesh ne kopertine nje nga femrat shqiptare me seksi dhe me te kerkuara te momentit kudo neper bote. Jemi te sigurte qe me Anxhelen ne kopertine kemi bere te lumtur te gjithe fansat meshkuj te Palomes ;) Nje tjeter interviste mjaft interesante eshte ajo e Rona Nishliut, kengetares me te perfolur te momentit, fituese e Festivalit te fundit ne Rtsh, Rona do te jete ajo qe do te na perfaqesoje kete vit ne Eurosong. Por publiku nuk duket shume optimist, pasi nuk ka arritur ta perthith sic duhet kengen, mjaft e vecante ne stilin e saj, nderkohe qe si rralle ndonjehere vete koleget e Rones artist te ndryshem jane shprehur me superlativa per kete kenge. Ronela Hajati, vjen ne nje interviste shume te cilter, ashtu sic e ka vete natyren e saj dhe kete here ka vendosur te na i thote te gjitha...po te gjitha, te gjitha ama! Ky fillim viti ka nisur me plot lajme.

Friday, 25 November 2011

Visar Shala Shijon Suksesin Vetem pa Ledrin...

Visari ecen vete

Skillz mund te jene nje prej grupeve hip-hop me te njohura ne Shqipe,por askush nuk mund ta mohoj se Ledri gjithmone ka arritur te vecohet disi nga Visari (dhe pse jo qellimisht). Ai padyshim eshte me i suksesshmi ne dyshe ose te pakten me popullori,por mesaduket gjerat po ndryshojne. Pas bashkepunimit me Ronela Hajatin ne edicionin e fundit te "Kenga Magjike" dhe Visari ka arritur te gezoj suksesin i vetem,biles dhe te shperblehet profesionalisht me cmim. Tashme porsi Ledri,fale nje kengeje te bukur,nje kolegeje te bukur dhe nje interpretimi skenik seksi,Visari eshte bere po aq i njohur per publikun shqiptar sa dhe pjesa tjeter e Skillz. Ne fakt duket sikur djemte funksionojne me mire vec e vec sesa se bashku,pasi hitet e tyre me te medhaja vitet e fundit jane bashkepunime dhe projekte solo e besoj nuk jemi gabim kur themi se me shpesh do ti shohim te vecuar ne te ardhmen. /albaniac/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Thursday, 24 November 2011

Skillz Sot Feston 7 Vjetorin...

Skillz sot feston pervjetorin e shtate

Hip Hop Grupi Skillz me dy anetaret Visar Shala dhe Ledri Vula, sot ka mbushur plot 7 vjet ne skenen shqiptare. Keshtu ka bere te ditur Ledri ne rrjetin Facebook dhe te dy kane falenderuar fansat per perkrahjen e dhene deri me tani:

"7 vjet jeni me SKILLZAT - flm krejtve maspari per Suport Respekt Dashni edhe per krejt Urimet .. shiiiiiiit' po shpejt po shkojn vjet .. une hala tu menu qe veq sa ja kom nis mu marr me ket muzike , me qet muzike qe tash u bo pjes e jetes tone tperditshme .. ko' mu siguru qe sivjet albumi jon ka me kon VUL per ket HIPHOP SHIP ... edhe niher me shum respekt thank you all .. 1LUV - Ledrizlla" nga Ledri

"Sot osht 7 vjetori i SKILLZ-ave , deshirojme ti falenderojme te gjihe ata qe na kane mbeshtetur gjate ketyre viteve, dhe te gjithe fansat tone kudo qe jane , respekt." nga Visari aka Skivi.

Grupi Skillz eshte ne pergaditje te albumit te tyre te trete qe pritet te lansohet vitin e ardhshem.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Skillz Celebrates 7th Anniversary

Wednesday, 10 February 2010

Visar Shala Flet Per Vetura

Visar Shala Skillz
/photo public domain/

INTERVISTE ME ANETARIN E GRUPIT "SKILLZ", VISAR SHALA
Adhurues i vetures "BMW"

"Kam vozitur gjithkund neper Evrope, por edhe ne gjithe rajonin. Kjo ndodh per shkak se ne udhetojme shume shpesh jashte Kosoves, ngase shfaqim koncerte te shumta. Lirshem mund te them se ne si grup muzikor i bejme ne vit 45.000 km per shkak te angazhimeve te shumta qe i kemi jashte Kosoves", thote Visar Shala, ne intervisten per "Kosova Sot

Visar Shala eshte njeri nga anetaret e rep-grupit "Skillz". Ky grup eshte shume i njohur, jo vetem ne Kosove, por ne mbare boten shqiptare. Kenga e tyre e fundit "Si manekine", ne bashkepunim me grupin "TDS", ka pushtuar te gjithe televizionet dhe radiot shqiptare. Ne kete interviste Visari flet per pasionin e tij qe ka ndaj veturave.

"Kosova Sot": Cilen veture e mbani mend nga femijeria juaj?

Visar Shala: Nga femijeria ime e mbaj mend veturen "Golf 2", ngjyre te bardhe, e cila ka qene shume e mire dhe e kujtoj edhe sot e kesaj dite me shume dashuri.

"Kosova Sot": Kur keni filluar te interesoheni me seriozisht per makinat?

Visar Shala: Prej femijerise me kane interesuar makinat. Si te ri qe jemi, na pelqen te vozisim dhe ate me shpejtesi te madhe. Mua me pelqen te vozis shume, pavaresisht a eshte veture, motor, apo aeroplan...

"Kosova Sot": Kur keni qene femije, cfare veture keni enderruar kur te rriteni?

Visar Shala: Eshte luajtur nje serial per femije ne ate kohe, ku vetura levizte vetem me ane te komandes, nga nje largesi e caktuar. Ate kohe kam enderruar ta kem nje veture te tille, mirepo ajo ka qene vetem enderr femijerore.

"Kosova Sot": Cfare ndjenje keni pasur kur per here te pare keni vozitur?

Visar Shala: Jam frikesuar jashtezakonisht shume. Kam menduar se ne cdo moment mund te perplasem me ndonje veture tjeter. Ne ate kohe kam rrezikuar shume, sepse pak pervoje kam pasur ne vozitje. Kam ngare veturen me nje shpejtesi te madhe.

"Kosova Sot": E keni pasur te veshtire te mesoheni per te vozitur veturen?

Visar Shala: Jo, nuk e kam pasur te veshtire. Qe nga femijeria, babi im me ka mesuar vozitjen. Ai me merrte ne preher dhe me mesonte se si duhet te vozisja. Mesimeve te babait ia kam pare hajrin, sepse kur kam vendosur te mbaroj kursin per vozitje nuk kam bere asnje ore vozitje, por drejt e ne test, dhe provimin e kam dhene me te paren.

"Kosova Sot": Aktualisht, cfare veture vozisni?

Visar Shala: Tash jam duke vozitur veturen e tipit "Astra", me ngjyre te kalter, dhe eshte shume e pershtatshme per vozitje.

Visar Shala by Petrit Zeka"Kosova Sot": Cfare veture do te pelqenit te vozisni?

Visar Shala: Ndoshta nje "BMW", sepse eshte veture qe me pelqen dhe besoj se brenda ketij viti do ta blej nje, mbase tipin me te ri te "BMW".

"Kosova Sot": A ndodh qe te vozisni edhe jashte vendit dhe ne cilin shtet keni vozitur?

Visar Shala: Jashte kam vozitur gjithkund neper Evrope, por edhe ne gjithe rajonin. Kjo ndodh per shkak se ne udhetojme shume shpesh jashte Kosoves, sepse shfaqim shume koncerte. Lirisht mund te them se ne si grup muzikor kalojme ne vit edhe deri ne 45000 km, dhe kjo ndodh, sic e thash edhe me larte, per shkak te angazhimeve qe kemi jashte Kosoves.

"Kosova Sot": Cilat vende i konsideroni me te pershtatshme per te vozitur dhe cilat me te rrezikshme?

Visar Shala: Vendi me i sigurt per te vozitur eshte Zvicra. Rregullat e komunikacionit i ka te mira. Kurse, me i rrezikshem per te vozitur eshte Gjermania, jo pse ai vend i ka rruget e keqija, por atje ngasesit vozisin me shpejtesi marramendese.

"Kosova Sot": Sa eshte shpejtesia me e larte, te cilen e keni arritur ndonjehere?

Visar Shala: Deri tash kam vozitur deri 200 km/h, por kam qene shume i kujdesshem gjate kesaj vozitje.

"Kosova Sot": Cfare nuk pelqeni te shoferet ne Kosove?

Visar Shala: Nguten shume dhe si pasoje e kesaj ka shume ndeshje ne trafik.

"Kosova Sot": Sa gjoba keni marre deri sot dhe a i keni paguar ato?

Visar Shala: Te gjitha gjobat qe i kam marre, te gjitha i kam paguar. Kryesisht keto denime kane te bejne me tejkalim shpejtesie.

"Kosova Sot": Ju ndihmon fama kur ju ndalon policia?

Visar Shala: Here, here.

/b.zyberi/kosova sot/10.02.2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

INTERVIEW WITH MEMBER OF THE GROUP "Skillz" Visar SHALA
Adores vehicle "BMW"

"I drove everywhere throughout Europe, but also the entire region. This is because we often travel outside Kosovo, because they show numerous concerts. Can freely say that we as a musical group we do 45,000 km a year due to commitments many that have outside ", says Visar Shala, interview for" Kosova Sot

Visar Shala is one of the rep-group members "Skillz". This group is best known, not only in Kosovo, but Albanian worldwide. Their last song "How manekine", in collaboration with the group "TDS", has occupied all Albanian television and radio. In this interview Visari speaks for his passion that has to cars.

"Kosova Sot": Which car remember from your childhood?

Visar Shala: From childhood I remember my car Golf 2 ", color white, which has been very good and also remember this day with much love.

"Kosova Sot": When you started to seriously interested in cars?

Visar Shala: From childhood to have been interested in cars. How are new to us and it likes to vozisim great speed. I like to paddle more, regardless of whether it is car, motorcycle, or aircraft ...

"Kosova Sot": When you were children, what car you dreamed when you grow?

Visar Shala: It played a serial for children at that time, where vehicles move only by command, by a certain distance. That time I have dreamed to have such a car, but it was only childish dream.

"Kosova Sot": What a feeling you had when for the first time you vozitur?

Visar Shala: I am enormously intimidating. I thought that at any moment can bump with any other car. At that time I risked too much, because I had little experience in rowing. I drive a car with great speed.

"Kosova Sot": You had a hard mesoheni to vozitur car?

Visar Shala: No, I had difficult. Since childhood, my father has learned to drive. He received the lap and taught how to paddle. Lessons I have seen Hajrija father, because when I decided to finish the course for stroke have not done any rowing hours, but to the Test, and test have given me the first.

"Kosova Sot": Actually, what car vozisni?

Visar Shala: Now I am vozitur car type "Astra", with blue, and is very suitable for rowing.

"Kosova Sot": What car would you like to vozisni?

Visar Shala: Perhaps a "BMW" because is my favorite car and I believe that within this year to buy one, perhaps with a new type of "BMW".

"Kosova Sot": A vozisni also happens to abroad and which country you vozitur?

Visar Shala: Outside I vozitur everywhere throughout Europe, but also the entire region. This happens because we often travel outside Kosovo, because the show more concerts. Can freely say that we as a musical group and spend a year until 45000th km, and this happens, as I mentioned above, because of commitments that we have outside Kosovo.

"Kosova Sot": Which countries consider to be appropriate to that with vozitur and dangerous?

Visar Shala: safe place to vozitur is Switzerland. Rules have good communication. But, with the vozitur is dangerous for Germany, not because that country has bad roads, but there Rider drive with vertiginous speed.

"Kosova Sot": What is the highest speed, which have been sometimes?

Visar Shala: So far I vozitur to 200 km / h, but I was very careful during this paddle.

"Kosova Sot": What Drivers do not like in Kosovo?

Visar Shala: hurry more and therefore has many matches in traffic.

"Kosova Sot": How fine you get up today and you pay them?

Visar Shala: All fines that I take, all I paid. Mainly these penalties regarding speeding.

"Kosova Sot": Fame helps you when police stops you?

Visar Shala: Time to time.
]]

Thursday, 30 October 2008

Rinora 4 Club: Miss Rinora 2008 me shume VIP-a

Miss Rinora 2008
/photo rinora 4/

Beauty Contest
MISS RINORA 2008
Spektakli mbahet te premten me 31 Tetor 2008 nga ora 21:00 deri 05:00
Programi argetues:
Sabri Fejzullahu, Alban Skenderaj, Visari & Adelina, Skillz
Moderator: LABI i RTV21
Resident DJs: MC Beka, DJ Muli, DJ Dalool, DJ Astro
Dance Group: "Lordz of Style Juniors"

Club Rinora 4
Riedmatstrasse 7
8153 Rumlang
Switzerland
tel. +41 438 10 60 71
gsm. +41 763 71 65 28/+41 794 38 52 07/ +41 792 22 15 82
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online